Związek 8 z 8

Związek 8 z 8

Ktoś może się spodziewać, że związek Osiem-Osiem będzię wyglądać jak starcie King Konga z Godzillą i pomimo, że połączenie dwóch osób tego typu zdecydowanie tworzy wybuchową mieszankę w postaci agresywnego nastawienia i seksualnego napięcia, to w rzeczywistości jednak ta dwójka może wpływać na siebie uspokajająco i zbawiennie.

Oczywiście jak to w przypadku każdej podwójnej pary, para Osiem-Osiem wnosi do związku te same właściwości charakteru. W przypadku dwóch Ósemek, to oznacza dodatkowe zwiększenie dwóch ogromnych energii ludzi, którzy chcą "grać" ze sobą ostro zarówno fizycznie jak i myślowo i którzy uwielbiają intensywność ich dyskusji (które mogą dla innych wyglądać jak początek kłótni). Dwie Ósemki cenią w sobie na wzajem zaangażowanie w związek, prawdomówność, sprawiedliwość, przywiązanie do rodziny i przyjaciół. Doceniają też to, że stawiają sobie ciągle wiele wyzwań i dają sobie wiele wzajemnej miłości. Ta dwójka może utworzyć bardzo silną więź, silną drużynę, która porusza światem i otoczeniem w zdobywaniu tego czego oczekują od życia.

Ponieważ obydwoje uwielbiają walczyć i wykładać wszystkie karty na stół (nie tylko dlatego, że lubią wygrywać ale również dlatego, że poszukują intensywnych doznań i kontaktów z innymi), uważają, że mogą sobie na wzajem zaufać. To zaufanie zbudowane w ten sposób, daje obydwojgu poczucie bezpieczeństwa w którym mogą się spokojnie zrelaksować. Zdają sobie sprawdę, że każde będzie potrafiło o siebie zadbać oraz, że obydwoje mogą na siebie liczyć w trudnych chwilach.

Kiedy jednak zderzą się dwa identyczne światy Ósemki, chęć dominowania każdego z nich może dać w rezultacie szamotaninę dwóch sił, nawet jeżeli intencją takiej szamotaniny jest okazanie uczucia i ciepła. Ósemka jest bardzo uczuciowa wewnątrz jednakże gdy jest np. zraniona, to zamiast to okazywać, to woli się nie odzywać przez dłuższy czas mogąc potem mieć problem z ponowym niawiązaniem "kontaktu". Pomocne może być gdy jedno z nich będzie potrafiło się skupić na tym co czuje i stawić czoła nieprzyjemnym uczuciom. To pozwoli drugiemu stanąć w roli obrońcy - ulubiona rola Ósemki w intymnym związku. Łatwiej przychodzi Ósemce bronić partnera niż samemu ujawnić swoje niedostępne emocjonalne obszary.

Obydwie dwójki na swój sposób, wierzą, że najlepiej jest służyć prawdzie i sprawiedliwości. Ale jak to wyraził Shakespeare "W pustej sprzeczce nie ma ni krzty dzielności". W zależności od poziomu zdrowia każdej z Ósemek, ich 'pojedynki' mogą się przekształcać w nieuczciwe bitwy, w których każde z nich będzie szukało odwetu za poprzednią potyczkę. Takie zachowanie może być odpowiedzialne za fakt, iż długo trwające związki Osiem-Osiem nie są zbyt często spotykane.

Porady dla pary Osiem-Osiem:

  • pamiętajcie, że o ile obydwoje lubicie intensywność sprzeczek, to również obydwoje szukacie spokojnego, bezpiecznego i stablinego domu. Jeśli przesadzicie z poniżaniem lub dominowaniem swojego partnera, zmusicie go do odzwajemnienia się tym samym
  • pomagajcie sobie nawzajem w okazywaniu swoich słabości i dzieleniu się nimi
  • starajcie się okazywać gdy wasze uczucia zostaną zranione, zamiast się wycofywać i próbować je ukryć