Związek 6 z 8

Związek 6 z 8

Para Sześć-Osiem może być znakomitym połączeniem. Ósemka przejmuje inicjatywę w związku i potrafi być równie lojalna co Szóstka. Czuje się silna i bezpieczna gdy może innych ochraniać. Szóstka chce być ochraniana i poszukuje kogoś lojalnego komu może zaufać. Ósemka przejmując inicjatywę, ułatwia Szóstce rozpoczęcie procesu budowania zaufania od zera.

Obydwa typy Szóstka i Ósemka przykładają szczególną uwagę do lojalności i zaufania i mogą w pewnym sensie rozumieć i dostrzegać, że jeden partner będzie pomagać drugiemu w trudnych chwilach. Ósemka jest bardzo bezpośrednia i zawsze pokazuje innym jaki dokładnie ma stosunek do spraw. To powoduje, że Szóstka nie zamartwia się i nie musi zgadywać tego co się aktualnie dzieje w ich związku. Dla Ósemki jest również łatwiej reagować na czyjeś zachowanie niż na jej własne.

Obydwoje postrzegają świat, ale każde na swój sposób, jako agresora występującego przeciwko nim. Oczekują niepowodzeń i formują silne przymierze przeciwko niesprzyjającym okolicznościom. Ósemka dysponuje odpowiednią siłą i energią, podczas gdy Szóstka wspomaga ją strategicznymi decyzjami i mentalnym wsparciem w walce ze światem.

Ale Szóstka często ma problemy ze zrozumieniem, dlaczego Ósemka jest taka prosta i nieskomplikowana w swym postępowaniu, posługując się przy tym tylko brutalną siłą, która dla Ósemki oznacza "To co widzisz, to zdobywasz". Z kolei Ósemka ma problem ze zrozumieniem obaw Szóstki i jej nieumiejętności w podejmowaniu szybkich decyzji. Szóstka doszukuje się ukrytych motywów Ósemki, podczas gdy Ósemka postrzega lęki i niezdecydowanie Szóstki jako oznakę słabości i braku zaufania.

Szóstka może się w końcu załamać od postrzegania Ósemki jako twardego i zastraszającego buldożera. Sprawy zaczynają się komplikować gdy Szóstka zaczyna myśleć, że apetyt Ósemki może w końcu zwrócić się przeciwko Szóstce lub gdy Ósemka zacznie podejrzewać, że słaba i przestraszona Szóstka nie jest wystarczająco silna aby utrzymać związek.

Dla Ósemki tylko wyrażanie uczuć i bezpośrednia konfrontacja jest formą szczerości. Gdy Szóstka zacznie się starać łagodzić sytuacje tak aby Ósemka nie miała powodów do złości i nie miała sposobu argumentowania swoich racji, Ósemka zacznie myśleć, że nie może ufać Szóstce. Ósemka zacznie prowokować bezpośrednią konfrontację. Szóstka gdy zostanie odpowiednio mocno przyciśnięta do muru, stanie do walki. Ironicznie taka forma zachowania, może być tym czego ta para potrzebuje aby uzyskać wzajemny szacunek i zaufanie.

Porady dla pary Sześć-Osiem:

Dla Szóstki:

  • bądź szczera i bezpośrednia. Wykładaj wszystkie karty na stół. Mów zawsze to co masz na myśli, nawet za cenę ryzyka, że Ósemka się rozłości
  • broń się i stawaj do rywalizacji. Nie bądź popychadłem
  • staraj się zrozumieć, że Ósemka jest naprawdę prosta w zachowaniu - "To co widzisz to otrzymujesz" (What you see is what you get)

Dla Ósemki

  • ucz Szóstkę odwagi w podejmowaniu decyzji i dostrzeganie optymistyzmu w każdej chwili
  • słuchaj obaw Szóstki ale nie staraj się ich naprawiać. Bądź szczera i czuła gdy obawy Szóstki zaczną Cię doprowadzać do szaleństwa
  • gdy dostrzeżesz nudę w waszym związku, poszukaj projektu, którym będziecie się mogli razem zająć