Związek 6 z 6

Związek 6 z 6

Para Sześć-Sześć, tak jak każda inna podwójna para tego samego typu, odzwierciedla nawzajem te same główne nurty charakteru. Te dwie pokrewne sobie dusze, oferują sobie nazwajem lojalność, głębokie zaangażowanie i prawdziwe zrozumienie sposobu działania mentalnej natury partnera, jego obaw i lęków. To jest para, która tworzy pakt "my przeciwko światu".

Obydwie szóstki doceniają fakt, że ich partner chce chętnie rozmawiać o wszelkich powstałych problemach i nieporozumieniach oraz, że pragnie ciężko pracować nad ich rozwiązaniem i utrzymaniem związku. Obydwoje są dla siebie podporą i oparciem i często stają ramię w ramię aby się wspierać nawzajem lub pocieszać.

Ponieważ Szóstki były oszukane i zdradzone w dzieciństwie, zaufanie jest dla nich niezwykle ważne i jest podstawą udanego związku. Zaufanie to jest budowane bardzo powoli, krok po kroku, wciąż powtarzając sobie na wzajem pytania w rodzaju "Czy naprawdę mogę Ci zaufać ?". Gdy to zaufanie zostanie już osiągnięte, są w stanie szczerze i silnie się ze sobą związać na dobre i na złe, dać sobie wiele swobody w związku, wybaczając sobie nawet największe potknięcia (o ile zostaną one szybko wyjaśnione i przedyskutowane).

Zdrada jakiej doznały Szóstki w dzieciństwie, powoduje, że są one bardzo czujne w poszukiwaniu wszelkich znaków zdrady wśród innych, włączając w to siebie nawzajem. Kiedy obydwie Szóstki są czymś zaniepokojone, np. jakimś zewnętrznym zdarzeniem, mogą zacząć nawzajem się stymulować do wprowadzania w stan lęku i obaw. Szóstki reagują bardzo emocjonalnie na wszelkie zdarzenia i gdy jeden z partnerów, ma ciągle wątpliwości co do drugiego, związek może nagle zacząć pędzić w ciemną uliczkę. Czasami to powoduje gwałtowne zachowania i wzajemne oskarżenia, które nie dokońca są dobrze przemyślane lub mają jakiś związek z tym co się właściwie wydarzyło.

Obydwie Szóstki, zawsze mają dobrze przygotowane działania i zachowania, które mogą być powtarzane i naśladowane przez drugiego partnera, bez konieczności zbytniego myślenia o nich. Wspólne planowanie przyszłości, na temat sposobów realizacji marzeń, pomaga łagodzić Szóstkom obawy i lęki na temat ich przyszłości.

O ile podobne doświadczenia Szóstek i seksualne zainteresowanie sobą, może im pomagać w łączeniu się ze sobą, o tyle zaangażowanie w związek i przywiązanie do siebie jest oparte głównie na mentalnej świadomości. Potrzebują czuć się bezpiecznie w związku, zdala od wątpliwości i obaw. Potrzebują cały czas wiedzieć, co się aktualnie dzieje w ich związku. Mentalne przywiązanie i zaufanie do siebie jest dla nich najsilniejszą więzią i może łatwo przyćmić i oddalić na drugi plan, inne obszary ich wspólnego życia.

Porady dla pary Sześć-Sześć:

  • doceniaj i wierz w lojalność twojego partnera, współczucie i umiejętność rozumienia Ciebie i twoich zachowań
  • gdy masz problem, którego nie możecie rozwiązać, zróbcie sobie przerwę i zajmijcie sie projektem, który będzie wymagać od was wspólnego zaangażowania
  • pomagajcie sobie nawzajem w tym co może być najlepsze, zamiast skupiać się na tym co może być najgorsze
  • zawsze staraj się dotrzymywać obietnic. Staraj się być przewidywalny i stały w działaniu
  • pamiętaj aby się upewniać, czy twoje lęki lub obawy są w pełni uzasadnione