Związek 5 z 5

Związek 5 z 5

Para Pięć-Pięć jak każda podwójna kombinacja, bez problemów się doskonale rozumie. Para Pięć-Pięć czuje się ze sobą dobrze, nawet jeżeli z zewnątrz nie wygląda na to aby coś się w tym związku działo. I pomimo emocjonalnego spokoju, Piątki są całkiem czułe względem siebie.

Ta dwójka naturalnie repsektuje, granice wyznaczone przez partnera i potrafi łatwo zapewnić sobie nawzajem dużo przestrzeni. Obydwoje są bardzo powściągliwi i akceptują siebie nawzajem w spokojny sposób i żadne nie stara się na siłę zabawiać drugiego. Każde z nich dostrzega u swojego partnera fascynujące niekonwencjonalne sposoby zachowania. Obydwoje posiadają dobrze przemyślane idee i myśli filozoficzne, które niemal zawsze prowadzą do interesujących dyskusji. Wydaje się, że obydwoje znają doskonale swoje przyzwyczajenia i sekrety bez konieczności zbytniego dyskutowania o nich. Ich niewypowiedziana więź jest nadzwyczajna.

Piątka często czuje swoje odczucia do swojego partnera, dopiero po wspólnie przeżytym zdarzeniu, gdy Piątka znajdzie się sama i na spokojnie i zupełnie bezpiecznie może to zdarzenie przemyśleć. Tak więc para Pięć-Pięć to pasma spędzonego razem, krótkiego ale bardzo ważnego okresu czasu, przeplatanego z przerwami na samotne przeżywanie tego co się wcześniej wydarzyło. Piątka kocha spędzanie czasu w samotności, ale nawet Piątka może źle odczuć zbyt mocno wycofywanie się partnera, które w pewnym momencie może prowadzić do erozji zażyłości. Każde z nich może doświadczać uczuć pretensji i urazy gdy partner zbytnio się odizoluje emocjonalnie.

Gdy obydwie Piątki czują się wystarczająco zaangażowane i bezpieczne, mogą uaktywnić u siebie połączenie z Ósemką, które spowoduje, że zaczną gniewnie reagować na zranione uczucia lub zbytnie milczenie partnera. Prowadzić to może do nadmiernego unikania się nawzajem i powściągliwość w ujawnianiu osobistych informacji. To może być dość odkrywcze dla każdej z tych Piątek, jak bolesne może być wycofywanie się w milczeniu jednego z partnerów - tak jak same czyniły to niejednokrotnie. Nawet powściągliwa w uczuciach Piątka, może się poczuć porzucona przez partnera, przez jego potrzebę prywatności, jego potrzebę spedzania czasu w samotności czy też nieumiejętność przedyskutowania uczuć. To odzwierciedlenie zachowań, może być dla obydwojga znakomitym bodźcem do rozwoju w sprawach uczuciowych.

Pomimo, że każda z Piątek utrzymuje swoją prywatność w, której spędza dużo czasu, to tych dwoje zazwyczaj rozwijają odpowiednią rutynę zachowań, w czasie, których spędzają ze sobą czas i zajmują się tą samą działalnością. I pomimo, że obydwoje posiadają ścisle określoną osobistą przestrzeń, to posiadają wspólne "miejsca" spotkań. Posiadają dar przebywania ze sobą w tym samym miejscu, nawet gdy zajmują się inną czynnością, bez konieczności rozmawiania i wciąż czując między sobą połączenie.

Porady dla pary Pięć-Pięć:

  • starajcie się nawzajem inicjować spotkania i rozmowy ze sobą. Obserwujcie nadejście groźnych uczuć, które przychodzą gdy jest to wasza kolej na zainicjowanie połączenia.
  • staraj się dzielić swoją energią z partnerem. Staraj się ujawniać osobiste detale na temat tego co czujesz i obserwuj co się dzieje
  • staraj się być swiadoma swojej potrzeby emocjonalnej bliskości i bądź otwarta i bezpośrednia w wyrażaniu tej potrzeby