Związek 4 z 4

Związek 4 z 4

Para Cztery-Cztery nie jest zbyt często spotykanym połączeniem w zażyłych związkach, jest raczej spotykana jako para dobrych przyjaciół lub współpracowników. Jednak gdy już taki związek powstanie, to może być bardzo głęboki i posiadać wzajemny magnetyzm w ciągu całego życia.

Jak w każdej parze opartej na tych samych typach, ta para w naturalny sposób rozumie się na wzajem. Jest to istotne szczególnie ważne dla typu Cztery (uważający się za kogoś bardzo wyjątkowego i unikalnego), który czuje, że w końcu znalazł kogoś kto jest w stanie go zrozumieć - obydwoje są w stanie dzielić między sobą prywanty świat, sekretnych porozumień, które ich jednoczą przeciwko zwykłemu i przyziemnemu światu zewnętrznemu.

W najlepszych chwilach tego związku, ta para dzieli między sobą głębokie uczucie, zainteresowanie estetyką, prawdziwe wzajemne zaangażowanie w związek (obydwoje mają przekonanie, że zażyły związek jest największą wartością w życiu każdego człowieka), oraz naturalne współczucie dla stanów melancholii i depresji partnera. Ta para również nigdy "nie ma dość" zajmowaniem się sprawami, które dla większości ludzi byłyby nie interesujące, jak na przykład rzeczy związane z intuicyjną i kreatywną stroną życia - symbole, co by było gdyby, marzenia i fantazje.

Jednak ciemną stronę tego związku można określić jako "wzajemne ciągnięcie się na dno". Obydwoje mogą popadać w depresje i "nie funkcjonować" przez długi okres czasu, nie będąc w stanie sobie nawzajem pomóc (obydwoje wolą być ratowani niż ratować kogoś). Każde z nich uważa się za bardziej wyjątkowe i jest przewrażliwione na punkcie tego, kim w tym związku trzeba się więcej opiekować.

Obydwoje potrafią być nieprzyjemni oraz oskarżać się wzajemnie o brak czegoś w związku, zły stan związku lub nie przykładanie do niego należytej uwagi. Każde z nich chce idealnego partnera, jednocześnie czując się zbyt ułomnym by takiego posiadać. Każde z nich dodatkowo boi się (lub nawet ciągle podejrzewa) porzucenia. Podsycają nawzajem ogień przyjmując taktykę "wczesnego uderzenia" - "Wiem, że mnie opuścisz z powodu moich wad, więc uniknę strachu przed porzuceniem i za wczasu, sam od Ciebie odejdę". Dwie Czwórki w związku ciągle się przybliżają do siebie i oddalają posiadając ten sam strach przed byciem porzuconym.

Porady dla pary Cztery-Cztery

  • uważaj na współzawodnictwo - kto jest bardziej wrażliwy, głęboki lub oryginalny. To współzawodnictwo może być często ukryte pod postacią zazdrości.
  • przypomniajcie sobie nawzajem aby czerpać przyjemność z tego co jest w tej chwili dostępne, aby podkreślać swoją indywidualność w kreatywny sposób i aby to wykorzystywać w zewnętrznym świecie
  • starajcie się motywować do działania, nawet gdy obydwoje znajdujecie się w niezbyt dobrym nastroju. Czasami coś nowego w związku lub nowe działanie potrafi zmienić ten nastrój.
  • wspierajcie się nawzajem aby ćwiczyć zdrową samodyscyplinę - mieć ustablizowaną pracę, regularnie sypiać, ćwiczyć wykonywanie prac według harmonogramu i starajcie się zmniejszać wpływ słabości i fantazji, które wprawiają was w zły nastrój.