V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

#721 Post autor: Vadi » poniedziałek, 29 czerwca 2009, 09:32

Ja wiem, że te opisy czasami wyolbrzymiają niektóre rzeczy, jak w karykaturze. Ale dzięki temu bardzo łatwo jest czasami uchwycić pewne z nich. Nie można tylko na tym polegać, jeżeli chce się naprawdę zrozumieć człowieka.

Nawet nie wiesz, jak bardzo stereotypowego jednego ISFp znam. :!: :twisted:



Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#722 Post autor: Chinook » wtorek, 30 czerwca 2009, 03:10

Wracam na stare śmieci.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#723 Post autor: SuperDurson » środa, 1 lipca 2009, 07:21

Wyszczególnij proszę te fragmenty opisów, które uważasz za wyjątkowo trafne.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#724 Post autor: Vatican Assassin » niedziela, 12 lipca 2009, 16:21

Obrazek

Ja stawiam, że to bardzo niezrowe enneagramowe 5

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#725 Post autor: Chinook » niedziela, 12 lipca 2009, 21:44

To 6, lojalista, będzie bronić królowej i jaj kosztem siebie. :P

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#726 Post autor: chottomatte » niedziela, 12 lipca 2009, 21:57

A ja myślę, że to zdjęcie hamerykańskiej 7 z Halloween 8) [chociaż, jeśli to nie jest przebranie, to faktycznie - uśmiech typowo piątkowy - przypomina zdjęcie Vaticana w kinie - ten sam sympatyczny wyraz twarzy ^^]
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#727 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 13 lipca 2009, 09:45

chottomatte pisze:A ja myślę, że to zdjęcie hamerykańskiej 7 z Halloween 8) [chociaż, jeśli to nie jest przebranie, to faktycznie - uśmiech typowo piątkowy - przypomina zdjęcie Vaticana w kinie - ten sam sympatyczny wyraz twarzy ^^]
przebranie, przebranie-podobno jakiś wygłodniały brazylijski student ;)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#728 Post autor: Chinook » poniedziałek, 13 lipca 2009, 11:52

kmf.org.pl pisze:Do roli dorosłego Obcego wybrano 26-letniego, wypatrzonego w pubie, czarnoskórego studenta grafiki z Nigerii, Bolaji Badejo (choć wg mnie, imię i nazwisko sugerowałoby raczej obywatela Węgier :))). Badejo posiadał bardzo nietypowe warunki fizyczne. Przy wzroście 2 metry 8 cm i bardzo chudej, kościstej budowie ciała, idealnie nadawał się do zagrania Obcego. Osiem lat później innego kosmicznego drapieżnika, Predatora, również zagrał młody, wysoki i chudy czarnoskóry aktor, Kevin Peter Hall.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#729 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 13 lipca 2009, 23:09

w ogóle świetną rzeczą są te szczegóły z zaplecza robienia "obcego"
np to jak zrobili scenę na planecie, z wylęgarnią obcych, oraz scenę na sali operacyjnej. No cudeńka!
offtop wiem...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#730 Post autor: Vatican Assassin » wtorek, 14 lipca 2009, 07:41

Pomijając ten niemerytoryczny spam Chottomatte i Grin_Land w zupełnie poważnie zadanym pytaniu :)
Chinook pisze:To 6, lojalista, będzie bronić królowej i jaj kosztem siebie. :P
Hmm, miałem kiedyś w łapie (zarzuciłbym, gdybym posiadał) artykuły/opracowania xenomorpha ludzi ze środowisk naukowych, było to oczywiście całościowo potraktowane z przymrużeniem oka, jednak rozłożyli to profesjonalnie na czynniki pierwsze. Hipotetycznie uznano, że jeśli taki organizm miałby istnieć to w kwestii psychologicznej, robotnicy/żołnierze posiadający lokalną królową byliby niejako z nią w telepatycznej klatce, to że dany osobnik oddał by życie za królową/jajca wynikałoby nie z altrulizmu/poświęcenia a z instynktownej presji, cechy indywidualne rozwijały się u pojedyńczych osobników bez więzi telepatycznej z królową (np. na pokładzie Nostromo) wtedy taki pojedyńczy osobnik przepoczwarzał się w dłuższym czasie w królową.
Dlatego zgodzę się, że alien w rejonie swej społeczności faktycznie byłby takim ubezwłasnowolnionym lojalistą, ale zindywidualizowany alien odcięty od reszty mógłby być niezdrowym 5, tj. łazi dookoła, obserwuje i wcina lokalne organizmy, buduje gniazdo etc. :D

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#731 Post autor: Chinook » wtorek, 14 lipca 2009, 09:51

Zawsze byłem zdania, że scenarzyści filmu "Aliens" podpatrzyli gniazda, zwyczaje mrówek. Xenomorph z pierwszego filmu może był chorą piątką, bardziej podobny do kosmicznego seryjnego mordercy, bo niewiele było wiadomo o ich społeczności. W dalszych częściach obcy występują masowo i zachowują sie jak ciągnięte przez instynkt robale.

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#732 Post autor: Vatican Assassin » wtorek, 14 lipca 2009, 10:43

Chinook pisze:Zawsze byłem zdania, że scenarzyści filmu "Aliens" podpatrzyli gniazda, zwyczaje mrówek. Xenomorph z pierwszego filmu może był chorą piątką, bardziej podobny do kosmicznego seryjnego mordercy, bo niewiele było wiadomo o ich społeczności. W dalszych częściach obcy występują masowo i zachowują sie jak ciągnięte przez instynkt robale.
No w sumie tak, oczywiście licząc do 3 części z pominięciem dalszych których fani serii nie uznają, widać to było w 2 części, ale to Cameron a nie Giger wymyślił Królową i cały system ich rozwoju społeczności podpierając się na tropach zostawionych w jedynce, pierwotnie ludzie mieli zamieniać się w xenomorphy, tutaj jest usunięta scena z jedynki w której to widać [+18]
Alien - Orginal Cocoon Scene
http://www.youtube.com/watch?v=OzmZiZaj81o

Gdyby nie usunięto tej sceny to kto wie jak potoczyła by się ewolucja xenomorpha :) jednak uproszczenie ich do roli bardzo inteligentnych mrówek (kiedy mamy do czynienia ze społecznością) aż tak tragiczne nie jest, w końcu gdyby każdy obcy miał swój indywidualizm to wyobraź sobie np. aliena 2w1 albo roamtycznego aliena 4w5 :D

Wojtazzz
Posty: 5
Rejestracja: środa, 15 lipca 2009, 17:10

#733 Post autor: Wojtazzz » środa, 15 lipca 2009, 17:51

Witam, jestem nowy na forum :) chcialem poprosic o zidentyfikowanie w socjonice / MBTi mnie i mojej lubej :wink: , jestem skolowany wiec moze mi troche rozjasnicie :lol: ...

http://zapodaj.net/93c288cc497b.jpg.html

http://zapodaj.net/4e6e4eb29838.jpg.html

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#734 Post autor: yusti » środa, 15 lipca 2009, 21:53

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 16:19 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#735 Post autor: Grin_land » środa, 15 lipca 2009, 23:53

oki fenol podejrzewa mnie o ENFp ja siebie o ISFp i w sumie sama nie wiem. Pomożecie??

Obrazek
http://img229.imageshack.us/img229/9457/46716290.jpg
Obrazek
http://img139.imageshack.us/img139/738/dsc0104x.jpg
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ