Fobia społeczna szóstki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Fobia społeczna szóstki

#1 Post autor: swiatlo » niedziela, 25 kwietnia 2010, 12:03

Odnoszę wrażenie że lojaliści są narażeni na fobie społeczną.Fobia społeczna to zaburzenia lękowe w społeczeństwie a szóstki często odczuwają lęk.Czy to znaczy że lojaliści są narażone na fobie społeczną ? Czy może fobia społeczna to niezdrowa 6 :?:


troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Fobia społeczna szóstki

#2 Post autor: Memory » niedziela, 25 kwietnia 2010, 13:27

Fobia społeczna - nie.
Nieśmiałość - tak.

Ale to sprawa indywidualna, raczej nie podlegająca typowi w enneagramie.

PB - Mam wrażenie, że taki temat już był, ale nie znam za dobrze tego podforum. Jeśli ktoś z Was znajdzie podobny do przeniesienia postów to proszę dajcie mi znać. ;)
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Fobia społeczna szóstki

#3 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 10:21

swiatlo pisze:Odnoszę wrażenie, że lojaliści są narażeni na fobie społeczną.Fobia społeczna to zaburzenia lękowe w społeczeństwie a szóstki często odczuwają lęk.Czy to znaczy że lojaliści są narażone na fobie społeczną ? Czy może fobia społeczna to niezdrowa 6 :?:
Odnoszę wrażenie, że wszyscy ludzie jako tacy, przez/dzięki uniwersalnym umysłowym mechanizmom usunięcia i generalizacji podpartych niesamowitą zdolnością mózgu do wyciągania wniosków z niewielkiej ilości informacji -> są narażeni na przekłamania umysłu, jako na przykład różnego rodzaju fobie. Można chyba powiedzieć, że fobia oznacza iż nadano czemuś niewłaściwe ("szkodliwe dla użytkownika") znaczenie i zapętlono to silną emocją - lękiem.. Uczestniczyłem w wypadku samochodowym. Wjechaliśmy nagle, z dużą prędkością, w tył samochodu, który gwałtownie hamował, po zmianie pasa, na autostradzie.. Skończyło się, na potłuczeniach, ale od tego czasu, odczuwałem wielki lęk, kiedy pojawiały się, w samochodzie, ujemne przyspieszenia - tak działa fobia. Najprawdziwsza, jeżąca sierść fobia. Włosy aż stawały dęba i język sztywniał w gardle powoli gdy źrenice łaknęły wciąż światła ziejąc totalną czernią. A wystarczyło kiedy zmienić ten obrazek, który pojawiał się w głowie, w czasie hamowania! Obrazek cyk, ciałem myk, i po fobii.. pyk..

Odnoszę wrażenie, że to nie lojaliści są bardziej narażeni na fobie jako takie, lecz u lojalistów tego typu umysłowe zabawki są lepiej dopracowane. Lojaliści potrafią się bać, bo strach często im towarzyszy, a przez to boją się bardziej i skuteczniej niż inni. Po prostu fobia w wykonaniu szóstki jest wyraźniejsza!

Nie przepadam za nowomową w stylu "zaburzeń lękowych w społeczeństwie". Fobia społeczna oznacza dla mnie nie mniej, nie więcej, tylko tyle, że ktoś boi się ludzi. Każdy chyba może się bać, też ludzi, chociaż "bać się" bardzo kojarzy mi się z triadą umysłu..
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 maja 2010, 22:53 przez SuperDurson, łącznie zmieniany 2 razy.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Fobia społeczna szóstki

#4 Post autor: yusti » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 10:33

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:46 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Fobia społeczna szóstki

#5 Post autor: Rinn » sobota, 31 lipca 2010, 16:09

enneathoughts pisze:Others probably think better of you than you realize, and, most probably, almost no one is really out to get you. Your fears tell you more about your attitudes toward others than they indicate about others' attitudes to you.
Inni prawdopodobnie myślą o tobie lepiej, niż sobie z tego zdajesz sprawę, i, najprawdopodobniej, prawie nikt z nich tak naprawdę nie próbuje cię dopaść. Twoje lęki mówią więcej o twoich własnych postawach w stosunku do innych, aniżeli wskazują na postawy innych w stosunku do ciebie.

Bardzo trafna uwaga. Niby wiem, a tak często o tym zapominam.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

ODPOWIEDZ