Związek 9 z 9

Związek 9 z 9

Można by rzec, że głównym mottem pary Dziewięć-Dziewięć jest "Żyj i pozwól, żyć innym". Bez wybuchowych pasji, bez gorących konfrontacji. Dziewiątki lubią tworzyć komfortowe, oparte na rutynie, wspólne życie. Jednak ich życzliwość, może maskować brak pasji. Ich związek jest jak stara para butów, które masz od lat i wychodziłeś w nich wszystkie odciski.

Para Dziewiątek posiada umiejętność spędzenia wielu miesięcy w domku gdzieś w lesie w górach, bez skakania sobie do gardła. Mogą stworzyć świetnych partnerów do gry w Scrabble jako pomostu w niewerbalnej komunikacji, jednoczenia się w grze. Doceniają w sobie to, że żadne z nich nie wysuwa wobec drugiego jakichś żądań.

Ciemną stroną tej umowy o utrzymywaniu pokoju za wszelką cenę, jest fakt, że żadne z nich nigdy nie jest w stanie wyrazić swoich potrzeb. "Co byś chciała ?", "Nie wiem, a Ty co chcesz ?" wydaje się być wynikiem obaw przed byciem zbyt dominującym wobec partnera i strachu przed zbytnim oddaleniem się od siebie. Ta jedność między nimi może być tylko złudzeniem gdy te wszystkie nie wyrażone uczucia, potrzeby i urazy pozostają nie wypowiedziane. Taki związek wygląda na umowę z porozumieniem stron ale nie jest poważnym.

Ta para jest idealnie dobrana gdy mogą sobie nawzajem pomagać, gdy wiedzą dokładnie to czego chcą. Dziewiątka chętnie poświęca swój czas na różne działania, ale głównie w odpowiedzi na czyjeś zachowanie lub działanie, tak więc "sztuczka" polega na tym aby jedna z Dziewiątek zrobiła coś co będzie stanowić dobry punkt zaczepienia dla drugiej. Druga Dziewiątka w reakcji na działanie pierwszej, użyje swojej umiejętności w odrzucaniu nie chcianych wyborów i zaoferuje swoje wsparcie gdy już zostanie dokonany ostateczny wybór. Ta para będzie z pewnościa świętować pięćdziesiątą rocznicę bycia razem. Może nie będzie to coś ekscytującego, ale oboje na niej będą.

Porady dla pary Dziewięć-Dziewięć

  • staraj się odseparować od zainteresowań partnera i postaraj sie skupić na swoich własnych zainteresowaniach i znajdź swój własny "sens życia".
  • pomagaj partnerowi w podejmowaniu decyzji, nawet poprzez proces prostej eliminacji złych rozwiązań
  • dawajcie sobie nawzajem siłę i odwagę do wyrażania swoich żałów i pretensji
  • zapewniajcie się nawzajem, że nie dojdzie do oddalenia się w związku, gdy jedno z was powie "Nie" lub wyrazi chęć osiągnięcia własnego wyboru wbrew drugiemu