Związek 7 z 9

Związek 7 z 9

Para Siedem-Dziewięć jest bardzo często spotykaną kombinacją. To jest łatwe, lekkie i optymistyczne połączenie. Siódemka i Dziewiątka uzupełniają się na wzajem swoimi podobnymi postrzeżeniami świata, Siódemka widzi bogactwo możliwości, a Dziewiątka widzi prawdopodobieństwo spełnienia wszystkich tych możliwości. Te dwa typy uzupełniają się jak drzewo i jego liście. Dziewiątka jest ostoją, korzeniem tego związku i jej gałęzie poruszają się z energią oraz razem i zgodnie z liśćmi Siódemki. Siódemka daje Dziewiątce wizję wielu możliwości oraz swobodę w eksperymentowaniu z różnymi punktami widzenia. Jednak ich umiejętność do wiedzenia wielu rozwiązań i możliwości powoduje, że czasami ta para ma problem z podjęciem decyzji na które z tych rozwiązań się zdecydować.

Siódemka czuje się w pełni zaakceptowana przez Dziewiątkę. Siódemka nie musi być agresywna aby zwrócić na siebie uwagę Dziewiątki, a nawet jeszcze bardziej się relaksuje w jej obecności. Dziewiątka nie potrzebuje aby Siódemka cokolwiek robiła, poprostu lubi przebywać z Siódemką, Dziewiątka jest bardzo łątwo przyjmuje ten brak robienia czegokolwiek. Dziewiątka skupia swoją energię na Siódemce, która czuje się swobodna do tego aby skupić się tylko na samej sobie, wciąż otrzymując wystarczająco dużo uwagi ze strony Dziewiątki. I to jest doskonałe połączenie dla Dziewiątki, która nie wie za dobrze jak się zajmować sobą, więc jest szczęśliwa móc polegać wyłącznie na partnerze.

Dziewiątka z chęcią słucha opowiadań Siódemki i nie przejmuje się niektórymi specyficznymi cechami Siódemki, jak np. ciągłe spóźnianie się. Żaden z tych typów nie lubi konfrontacji i konfliktów. Dziewiątka jest zafascynowana pozytywnym wizerunkiem Siódemki, jej otwartym umysłem. Jednocześnie obydwoje doceniają u siebie na wzajem idealizm.

Jednak zdarza im się irytować siebie niezbyt "równym krokiem". Dziewiątka jest spokojna i powolna, podczas gdy Siódemka jest gwałtowna i ma szybkie tempo życia. Dziewiątka w swoim upodobaniu do przyzwyczajenia i rutyny jest bardzo oporna na wszelkie zmiany. Siódemka ich ciągle potrzebuje. Chaos jaki wokół siebie wytwarza Siódemka, może być bardzo niszczący dla spokoju Dziewiątki.

Jeżeli Dziewiątce nie uda się znaleźć własnych zainteresowań, może popaść w letarg i depresję. Siódemka ze swoim własnym, szerokim polem zainteresowań, może tego nawet nie zauważyć. To może doprowadzić tą parę do pewnego rodzaju brnięcia poprzez życie bez zwracania na siebie uwagi. Gdy jednak w pewnym momencie Siódemka się zorientuje w problemie, może pobudzić Dziewiątke spowrotem do życia. Siódemka może umożliwić Dziewiątce odkryć coś co ją zainteresuje i w rezultacie wprowadzi więcej interakcji między partnerami.

Porady dla pary Siedem-Dziewięć

Dla Siódemki:

  • przypominaj Dziewiątce aby wyruszała poza własne samozadowolenie ku rzeczom, które są esencją zdrowego związku
  • postaraj się wytworzyć w sobie pewne rutynowe zachowania, które będą przewidywalne. To trochę zrównoważy twoją tendencję do wprowadzania chaosu i uspokoi Dziewiątkę
  • staraj się słuchać historii Dziewiątki, równie cierpliwie jak Dziewiątka słucha twoich

Dla Dziewiątki:

  • staraj się dostrzegać korzyść z wychodzenia po za swoją strefę komfortu i próbowania nowych rzeczy
  • skupiaj się na podąrzaniu za tym co pomyślisz. Rób to co myślisz i jak myślisz
  • próbuj dostrzegać możliwość dania sobie trochę swobody, niewielkimi zainteresowaniami, zamiast skupiać się ciągle na tym co jest ważne dla związku