Związek 7 z 7

Związek 7 z 7

Gdyby miała istnieć para tak samo myślących wizjonerów, to była by nim para Siedem-Siedem. Obydwoje wiecznie radośni i optymistyczni, pasują do siebie idealnie pod względem energii do zabawy, co bardzo rozwesela tę dwójkę, gdyż większość osób nie jest w stanie nadążyć za tempem życia Siódemek. Obydwoje są niezależni i posiadają wiele zabawnych wspólnych zainteresowań, wspólną wizję lepszego świata, i tworzenia i wcielania w życie planów i przygód razem. Tak jak i w przypadku innych podwójnych związków, ta para odzwierciedla nawzajem te same główne nurty charakteru - i Siódemki są szczególnie nastawione na docenianie tych samych wartości, które same posiadają, więc ta para wyjątkowo dobrze się rozumie i lubi.

To może być bardzo kreatywna para, obydwoje są świetnymi wolnomyślicielami. Ich wspólne działania, zapierają dech w piersi. Są towarzyszami broni w napotykaniu na przeszkody jakie im życie przynosi. Wydaje się, że w tym związku tylko niebo ogranicza ich chęci w pozyskiwaniu przyjemności i przygody.

Wraz z ich wieloma niezależnym zainteresowaniami i naturalnym zrozumieniem potrzeby zajmowania się nimi wszystkimi, ta para może angażować się w oddzielną ale równoległą zabawę, ciesząc się wspólnym sposobem na życie, że spontaniczność i niezależność są kamieniem węgielnym dla ich szczęśliwego związku. Ale może być nie do końca dla nich oczywiste, że unikanie zbyt głębokiego zaangażowania oraz wspólne "przeskakiwanie" nad problemami, nie jest zbyt zdrowe dla związku. Paradoksalnie, obydwoje mogą grać sobie na nerwach, doprowadzając się nawzajem do szału gdy widzą jak problem "przeskoczony" przez jedną Siódemkę, wraca z powrotem odbity rykoszetem do drugiej. Siódemka ma problem z zaangażowaniem się w związek. To może być dla niej przerażająca wizja ograniczania się tylko do jednego partnera. Jeśli jesteś przywiązany (w dosłownym słowa tego znaczeniu) do jednej osoby, jak zdołasz uciec od kłopotu, gdy nadejdzie lepsza możliwość?

Dodatkowo Siódemka może dość łatwo popaść w nudę. Idee i ludzie spotkane jednego dnia mogą zostać przyćmione możliwościami, które się pojawiają następnego dnia. W związku, Siódemki mogą nawet zacząć rozpocząć rywalizację ze sobą, w tych samych obszarach zainteresowań. Nadal jednak, gdy będa potrafiły znaleźć złoty środek pomiędzy przyjaźnią, a chęcią pozostania niezależnym, mogą się bawić razem przez wiele lat.

Porady dla pary Siedem-Siedem:

  • zbadajcie, czy idea określania limitów i unikania zaangażowania, nie jest w rzeczywistości bardziej ograniczająca niż wyzwalająca. Postarajcie się sprawdzić, jak bardzo wyzwalające może być odczuwanie emocji związanych z przyjemnościa i bólem, z radością i smutkiem.
  • starajcie się słuchać siebie na wzajem, zamiast próbować ciągle się przekrzykiwać w opowiadaniu historii
  • przypominajcie sobie nawzajem, że te same problemy będą ciągle powracać jeśli razem się nimi nie zajmiecie.
  • gdy dzielicie się ze sobą entuzjazmem, postaracie się dostrzec realność realizacji tej idei i skupcie się na wykonywaniu planów i celów, które jednak są w zasięgu ręki
  • pomagajcie sobie we wzajemnym zrozumieniu, gdy musicie wyrażać pretensje względem siebie