Związek 3 z 7

Związek 3 z 7

Para Trzy-Siedem może tworzyć olśniewająco zgodne połączenie.To jest jedna z tych par, która zachwyca wszystkich wokół oczywistą zgodnością i umiejętnością do oczarowywania każdego wokół siebie - pojedyńczo lub w parze. Obydwa typy są typami narcystycznymi i każde z nich jawnie się lubi podobać.

Zewnętrzny wizerunek jaki prezentują te dwa typy jest najbardziej widocznnym podobieństwiem między nimi. Również, obydwa te typy nie czują się komfortowo gdy muszą stawić czoła bolesnym uczuciom i emocjom. Trójka stara się być czymś zajęta aby unikać emocji, Siódemka z tego samego powodu poszukuje przyjemności. Ponieważ Trójka jest ciągle zajęta pracą nad wieloma projektami, jest atrakcyjna dla Siódemki, która poszukuje przygód i alternatywnych zainteresowań. Jednocześnie pęd Trójki do osiągnięcia sukcesu jest wspierany przez optymistyczny nastrój Siódemki. Siódemki generalny punkt widzenia idealnej rodziny zgadza się z dążeniem Trójki do utworzenia stereotypowej idealnej rodziny.

Nastawiona na sukces Trójka i kochająca przygody Siódemka, są obydwie towarzyskie, posiadające dużą energię, są to osoby które uwielbiają życie socjalne i bawią się tworząc razem udane przygody i podróże. Trójka skupia się na pracy, pracy i tylko pracy, aby być produktywną, a umiejętność Siódemki do samodzielnej pracy nad ciekawymi projektami, pozwala tej dwójce dać sobie nawzajem przestrzeni i swobody, której obydwoje potrzebują aby zajmować się swoimi sprawami - Siódemka nie czuje się ograniczana, a Trójka nie czuje się przytłaczana emocjami. Jednak takie zachowanie powinno być odpowiednio kontrolowane aby nie skończyło się zupełną separacją w której każde z nich zajmuje się swoimi sprawami.

Jednak prócz tych oczywistych podobieństw, istnieją różnice, które mogą prowadzić do konfliktów. Dla Trójki przyjemnie jest być twórczym. Dla Siódemki przyjemnie jest mieć przyjemność. Trójka dąrzy do osiągania konkretnych i jasno sprecyzowanych celów. Siódemka myśli o celach w sposób, który dla Trójki wygląda jak chwilowa zachcianka, kaprys. Siódemka postrzega dążenie Trójki do osiągnięcia nagrody za swoją pracę, jako zbyt ciasne, ciężkie i zbyt poważne, podczas gdy Trójka postrzega magiczne pójście na całość Siódemki jako nieodpowiedzialne i zupełnie niezrozumiałe. Obydwoje mogą stać się współzawodniczący. Dobrze ukryte niskie poczucie własnej wartości Trójki, może być łatwo zranione przez poczucie Siódemki, wyższości nad innymi. Innym problemem może być fakt, że Siódemka potrafi się zachowywać oburzająco nieodpowiednio z byle powodu, co dodatkowo uraża Trójkę, która jest wrażliwa na punkcie wizerunku osób.

U tej pary, dyskomfort przy odczuwaniu głębokich uczuć (dyskomfort, który starają się unikać poprzez ucieczkę do innych zainteresowań), może powodować u nich nawarstwianie się problemów i urazów, z którymi żadne z nich nie chce się zmierzyć, ani przedyskutować lub rozwiązać. Taka postawa "zaniedbywania" problemów, uniemożliwia im wspieranie siebie w rozwijaniu związku.

Porady dla pary Trzy-Siedem:

Dla Trójki:

  • każdego tygodnia postaraj się ustawić czas tak aby osiągnąć jakiś cel razem z Siódemką
  • gdy emocjonalne problemy zaczynają Cię nieco przerażać, popracuj nad związkiem z takim samym zapałem z jakim pracujesz nad innymi sprawami
  • uznaj, doceń i bądź dumna z osiągnięć i sukcesów Siódemki

Dla Siódemki:

  • pamiętaj, że twój dar do poszukiwania przyjemności i możliwości wyborów, może nakłonić Trójkę do odczuwania pozytywnych emocji zamiast skupiania się na pozytywnym wizerunku
  • staraj się dodawać odwagi Trójce oraz samej sobie, abyście rozmawiali o problemach, popełnionych błędach i negatywnych uczuciach
  • uznaj, doceń i bądź dumna z osiągnięć i sukcesów Trójki