Związek 3 z 3

Związek 3 z 3

Czasami ognista i pełna pasji, czasami zapracowana z pustym domem, tak wygląda bardzo rzadko spotykana para Trzy-Trzy. Kiedy się już zdarzy, Trójki mówią, że cieszą się z postawy i zachowania partnera oraz, że jego towarzystwo inspiruje je do działania. Taka para może być dość stabilna. Każde z nich lubi fakt, że partner również wierzy, że wszystko jest możliwe a także wieżą w sukces każdego projektu w który się również inni angażują. Para podwójnej Trójki jest niezwykle energiczna i skupiona bardzo na tym co robi, niestety nie umie się skupić na swoim wnętrzu i na tym co czuje.

Tak jak każde pary tego samego typu, Trójki dostrzegają i pociąga je te same wartości partenera, ten sam punkt spojrzenia na świat oraz lubią w partnerze te same cechy jakie lubią u siebie. Obydwie Trójki ciężko pracują, są wysoko produktywne, uwielbiają zwyciężać i organizować sobie życie obok interesujących ludzi. Obydwoje są i chcą być dumni ze swojego wizerunku jak i z wizerunku swojego partnera.

Jednak dość szybko się przekonują, że potrafią być bardzo niecierpliwe względem siebie i mają tendencję do rywalizacji ze sobą gdy zajmują się tym samym projektem. W konsekwencji, obydwoje utrzymują bardzo silny związek z obszarami zawodowymi. Ich życie socjalne skupia się na utrzymywaniu kontaktów i związku z ludźmi, którzy mają podobną pracę oraz podobny status rodzinny i zawodowy. Ta para lepiej się porozumiewa poprzez "robienie razem" niż "bycie razem".

Para Trzy-Trzy ma tendencję do rozwinięcia dwóch niezależnych od siebie żyć, w których zawsze starają się osiągnąć jak najwięcej (aby sobie nawzajem zaimponować) w rezultacie zupełnie się poświęcając temu co robią żyjąc w ciągłym stresie i w końcu się zupełnie "wypalają". Ważne jest aby tych dwoje w końcu zdało sobie sprawę, że powinni wspierać siebie nawzajem w osiąganiu celów oraz poświęcać więcej uwagi na to co kryje ich emocjonalne wnętrze.

Typowym problemem dla długoterminowego związku dwóch Trójek jest fakt, że żyjąc w nieustających pasmach sukcesów i osiągnięć, zaczynają oni odczuwać, że "czegoś im w życiu zaczyna brakować". Zaczynają czuć, że coś jeszcze musi być innego po za życiem z niekończącymi się projektami, życiu na szybkich obrotach i dążeniu do osiągnięcia wizerunku bez skazy. "Byłem tam, robiłem tamto... czy to już wszystko ?". To może być dobry moment na prawdziwy rozwój tych dwojga. Ta para ma duży potencjał aby pomagać sobie nawzajem zmagać się pustką i chłodem emocjonalnym, które często towarzyszą skupianiu na osiągnięciu sukcesu.

Porady dla pary Trzy-Trzy

  • postarajcię się nadać wysoki priorytet poświęcaniu czasu partnerowi tak jak to robicie ze swoją pracą
  • zachęcajcie siebie nazwajem do bycia bezpośrednim i zadawania pytań czego oczekujecie od związku
  • uważajcie i starajcie się unikać chęci rywalizacji przeciwko parterowi. Nie wszystko jest współzawodnictwem i nie jest konieczne aby wygrywać za każdym razem