Związek 2 z 8

Związek 2 z 8

Dwójka i Ósemka często tworzą bardzo silny, specjalny związek. Dwójkę pociąga ogromna energia i protekcyjna natura Ósemki. Ósemkę pociąga duża żywiołowość Dwójki, jej ogromne i chojne serce. Uwodzicielska natura Dwójki i siła Ósemki może stworzyć silne wzajemne połączenie.

Dwójka potrafi dostrzec i docenić miękkie wnętrze Ósemki, jej bezpośredniość i zuchwałość, oraz poczucie jakie jej daje Ósemka, że jest wyjątkowa oraz godna zaufania. Ósemka docenia w Dwójce to, że potrafi ona patrzeć poprzez twardą skorupę Ósemki i pozwala Ósemce być blisko swoich wewnętrznych, bardziej miękkich uczuć.

Tych dwoje w zadziwiający sposób jest do siebie bardzo podobnych. Potrzeba bycia centralną postacią w życiu partnera jest wspólne dla obydwu typów ponieważ spotykają się na połączeniu na Dwójce. Dla obydwojga ważne jest fizyczne zaangażowanie. Dwójka stawia na równi seks i miłość, a Ósemka lubi przyziemny, intensywny pociąg fizyczny.

W tym związku Dwójka czuje się kochana, Ósemka czuje się ożywiona poprzez intensywną fizyczną aktywność, obydwoje łatwo zaspokaja potrzebę partnera. Dodatkowo Dwójka chce pomagać Ósemce sięgać do swojego wnętrza, przed czym Ósemka się zaczyna bronić. W rezultacie pojawia się wyzwanie dla Dwójki oraz napięcie i walka dla Ósemki, co może prowadzić do bardzo długo trwającego związku.

Jednakże ta para jest również w pewnym stopniu przeciwieństwem siebie. Ósemka jest jak jajko twarde na zewnątrz, płynne i miękkie wewnątrz. Dwójka z kolei jest jak żelazna pięść w aksamitnej rękawiczce. Ósemka z silnym wpływem połączenia z dwójką, potrafi być nawet bardziej chojna niż Dwójka i dodatkowo Ósemka posiada siłe aby poruszyć niebo i ziemię aby zrobić coś dla Dwójki, aby Dwójka poczuła sie ważna, wyjątkowa i otoczona opieką. Jednakże to może postawić Dwójkę w sytuacji w, której więcej otrzymuje, a to jest bardzo niekomfortowa dla niej sytuacja, i może nadinterpetować zachowanie Ósemki jako próby kontrolowania, nawet jeżeli dany gest pochodzi prosto z serca Ósemki. Gdy Dwójka nie potrafi być szczera na temar swoich potrzeb oraz nie potrafi się nauczyć "otrzymywać" (lub gdy Ósemka faktycznie zaczyna kontrolować życie Dwójki), Dwójka może eksplodować i zacząć walczyć o wolność. Napięcie wzrośnie gdy Dwójka uaktywni u siebie połączenie z ósemką.

Dwójka w sytuacjach stresowych uaktywnia głównie połączenie z ósemką. Dwójka z takim połączeniem potrafi dosłownie zmieść z ringu Ósemkę swoim Ósemkowym okazywaniem agresji i złości. W rezultacie może to spowodować otwartą wrogość i walki, które mogą albo paradoksalnie zbliżyć ich bardziej do siebie, albo spowodować, że Dwójka nie będzie chciała ryzykować otwartej konfrontacji z Ósemką, co z kolei Ósemka odbierze jako zdradę oraz manipulację.

Porady dla pary Dwa-Osiem:

Dla Dwójki:

  • bądź szczera, bezpośrednia oraz odważna gdy okazujesz Ósemce swoje potrzeby
  • respektuj potrzebę Ósemki do bycia samą - to nie ma związku z jej uczuciami do Ciebie
  • odważnie sprzeciwiaj się Ósemce w ważnych dla Ciebie sprawach

Dla Ósemki

  • postaraj się dostrzec różnicę, kiedy zachowanie Dwójki są próbami kontrolowania Ciebie, a kiedy pochodzą ze zwykłej chęci bycia Ci pomocnym
  • odrzuć swoją dumę w twojej twardej niezależności i okaż Dwójce jak bardzo jej potrzebujesz i doceniasz jej starania
  • pamiętaj, że chęć Dwójki do okazywania uczuć innym nie jest oznaką słabości, nieszczerości czy zdrady