Związek 2 z 7

Związek 2 z 7

Para Dwa-Siedem została ochrzczona mianem "pary klasycznej zabawy". Obydwoje są nastawienio pptymistycznie, energiczni, socjalni i naturalnie uwidzicielscy. Dwójka znajdująca się w Ósrodku Serca jest mentalną wersją Siódemki znajdującej się w Ósrodku Rozumu. Dwójce łatwo przychodzą uczucia wobec innych, Siódemce łatwo przychodzą fantazyjne idee i pomysły. Te dwa typy potrafią same zaspokajać swoje potrzeby, dla Dwójki nigdy nie dość romansowania, dla Siódemki nigdy nie dość ciekawych przygód.

Obydwoje potrafią się cieszyć z tego co świat ma im do zaoferowania. Dwójka doskonale się bawi dzieląc entuzjazm Siódemki i pomagając jej w realizacji planów i rozwijaniu możliwości. Siódemka uwielbia być w centrum zainteresowania jakim jej Dwójka poświęca i docenia fakt, że Dwójka rozumie jej potrzebę swobody.

Dwójka jest zafascynowana pozytywnym i lekkim wizerunkiem Siódemki, ale również dostrzega i jest zainteresowana ukrytym bólem Siódemki i wyraźną potrzebą bycia adorowanym. Łatwość wyrażania uczuć przez Dwójkę pomaga Siódemce czuć i wyrażać swoje własne emocje. Ale ciągłe utrzymywanie kontaktu z tymi emocjami może spowodować, że Siódemka będzie się chciała odsunąć od intensywnych emocjonalnych potrzeb Dwójki. To może spowodować, że Dwójka bardziej się zbliży do Siódemki aby starać się utrzymać ten związek.

Ale gdy żądania Dwójki co do emocji staną się zbyt silne, Siódemka zacznie czuć się zbytnio ograniczana i narażona na przykrości i zacznie uciekać do bardziej przyjemnych działań i zabaw. Dwójka zaczynie postrzegać Siódemkę jako zbyt płytką emocjonalnie, a Siódemka będzie widzieć Dwójkę jako emocjonalną "kulę u nogi". Te dwa typy posiadają umiejętność skupiania się na własnych zainteresowaniach co daje im odpowiednią przestrzeń, ale jest ważne dla Siódemki aby pamiętała, że ignorowanie problemów nie sprawi że same odejdą.

Naturalne uwodzicielskie usposobienie obydwu typów posiada dobre jak i złe strony. Obydwoje uwielbiają flirtować i są dumne z faktu, że inni postrzegają ich jako atrakcyjnych potencjalnych partnerów. Dwójka ma zwyczaj bardziej filrtować ale ma mniejszą tendencję do posuwania się "zbyt daleko". Siódemka ma mniejszą świadomość flirtowania z innymi, ale za to ma większą skłonność do "pójścia na całość". Jeśli obydwoje zgodzą się na flirtowanie na poziomie do zaakceptowania dla obydwojga, mogą sobie pozwalać na dodatkowe filtrowanie i potrzebę bycia w centrum uwagi.

Porady dla pary Dwa-Siedem:

Dla Dwójki:

  • bądź bezpośrednia w wyrażaniu potrzeb i pragnień
  • zrozum, że Siódemka przykłada niewielką uwagę do radzenia sobie z trudnymi problemami emocjonalnymi - mów jej o tych problemach stopniując ich "dawkę"
  • zajmij się jednym z twoich zainteresowań, gdy poczujesz impuls do obsesyjnego myślenia o związku

Dla Siódemki:

  • staraj się odłączyć nieco od marzycielskich i wymyślnych uciech i przyłączyć do emocjonalnej głębi Dwójki
  • dodawaj odwagi Dwójce w osiąganiu jej marzeń i potrzeb i wysłuchuj ich
  • "pilnuj" Dwójki w publicznych miejscach a także zapewniaj ją, że twój czas z dala od niej nie poświęcasz na filrtowanie