Związek 2 z 5

Związek 2 z 5

Ta zadziwiająco często spotykana para potwierdza prawdę starego przysłowia, że przeciwieństwa się przyciągają. Para Dwa-Pieć może być trudna do zrozumienia przez innych. Ze wszyskich typów Dwójka jest najbardziej emocjonalnie wylewna i ekspansywna, z kolei Piątka jest najbardziej emocjonanie wstrzemięźliwa i introwertyczna. Jednak ta różnica jest częścią tego co powoduje, że ten związek się może utrzymywać. To czego u Piątki brakuje, Dwójka jej ofiarowuje w dużej ilości. Dwójka ułatwia - lub conajmniej umożliwia - Piątce stworzyć związek ze względu na swoją chęć do utrzymywania kontaktu z innymi ludźmi.

Piątce podoba się "otwartość" serca i zmysłowość Dwójki. Chojna i dbała natura Dwójki powoduje, że Piątka czuje się doceniana za swój wizerunek, nieocenioną inteligencję, kontsruktywną opinię, wysokie poczucie możliwości świata i umiejętność do bycia obiektywnym. Dwójka inspiruje Piątkę do wyrażania swoich uczuć.

Dwójce podoba się solidne, stabilne i spokojne wnętrze Piątki. Piątka wpływa na Dwójkę aby myślała wcześniej, zanim podejmie jakieś działanie, by była bardziej zainteresowana sobą i aby mniej brała do siebie to co inni mówią o niej. Dwójka wnosi do związku nieco treści socjalnej, którą Piątka "smakuje" i traktuje jako temat dla analizy. Dodatkowo te typy są sobą zainteresowane gdyż obydwoje lubią bliski kontakt.

Dla Dwójki świat jest ciekawy, pełen przeżyć i zawsze jest mnóstwo miejsc do których można się udać i wiele rzeczy zrobić. Ale Piątka nie potrzebuje wiele aby "przetrwać". To zupełnie jakby Piątka otrzymała na urodziny jedno ciastko, które musi jej wystarczyć na całe życie. Więc dla Piątki oddanie trochę emocjonalnych okruchów jest nie samowicie dużym poświęceniem. Ale Dwójka może się poczuć bardzo wygłodniała na takiej niewielkiej ilości okruchów.

Dwójka uwielbia wyzwania i nie ma większego dla niej wyzwania niż próba otwarcia Piątki na emocje - coś co wydaje się być w Piątce zupełnie umarłe, ale sekretnie jest tego uczucia ciekawa. Ta para spotyka się na połączeniu z Ósemką, więc obydwoje mogą się ze sobą agresywnie zetrzeć gdy Piątka się poczuje na tyle bezpiecznie żeby walczyć z uczuciami o które Dwójka ciągle zabiega.

Jednak Dwójka potrzebuje być potrzebowana, podczas gdy Piątka przedstawia siebie jako osobę, która niczego nie potrzebuje. To jest ciężkie dla Dwójki która chce być potrzebna, skoro Piątka jej nie potrzebuje. W końcu Dwójka dochodzi do wniosku, że nic Ją nie łączy z Piątką. Jeżeli Dwójka zacznie zbytnio naciskać, Piątka zacznie się coraz bardziej dusić. Ironicznie, Piątka bardzo chce intensywej bliskości, jednak nie chce i nie umie tego pokazać,Dwójka zatem tego nie dostrzega. Rezultatem tych niedostrzegalnych emocji może być bardzo długotrwały związek, lub rozpad zakończony frustracją.

Porady dla pary Dwa-Pięć

Dla Dwójki:

  • daj Piątce wiele czasu i przestrzeni do przemyślenia swoich uczuć i rozwiązania własnych problemów związanych z rozmawianiem o nich
  • pamiętaj, że Piątka najsilniej odczuwa swoje uczucia głównie gdy jest sama
  • zrozum, że Piąka może być bardzo ostrożna gdy słyszy komplementy i tak bardzo ich nie potrzebuje. Okazuj, że ją doceniasz, na inne sposoby

Dla Piątki:

  • staraj się nie odrzucać spontanicznych oznak uczucia do Ciebie i nie traktuj je jako błahe lub jako znak nie stabilności emocjonalnej
  • daj znać Dwójce, że rozważysz problemy związane z uczuciami i wyznacz termin na przyszłą rozmowę o tym
  • zapewniaj Dwójkę, że jest dla Ciebie bardzo ważna. Staraj się być romantyczna na małe sposoby - mała niespodzianka, kartka lub podarunek pokaże Dwójce twoje uczucia do niej