Związek 1 z 8

Związek 1 z 8

Połączenie Jeden-Osiem może być bardzo elektryzującą kombinacją. Jedynka i Ósemka posiadają wiele przeciwieństw jak i wiele podobieństw. Obydwa typy pochodzą z Ośrodka Ciała i są agresywnymi typami. Obydwoje mają tendencję do widzenia świata w kolorach czarnym i białym i zgodnie z zasadą "wszystko albo nic". Obydwoje uważają że posiadają absolutną rację we wszystkim, oraz obydwoje (każde na swój sposób) walczą o prawdę i sprawiedliwość. Potrafią ciężko pracować dla sprawy.

Jedynkę pociąga swoboda i seksualność Ósemki. Ósemkę pociąga prawdomówna bezpośredniość i samodyscyplina Jedynki. Ósemka dodaje Jedynce odwagi i przyzwolenie na wyrażanie złości. Jedynka jest z tego powodu bardzo zadowolona gdyż mogąc niepohamowanie wyrażać swoją złość nie czuje się z tego powodu winna ani źle odbierana przez Ósemkę. Ósemka z kolei wymaga tego rodzaju uczciwości i szczerości od swojego partnera.

Jedynka okazuje podziw Ósemce za jej odwagę i determinację w dąrzeniu do celu. Jedynka ofiarowuje Ósemce solidność i niezawodność, umiar i powściągliwość, które wspomagają Ósemkę w skupianiu swojej energii na osiąganiu konstruktywnych działań.

Ale te dwa przeciwne typy mogą się często zwalczać jak ogień i woda. Jedynka ustanawia reguły. Ósemka łamie reguły. Jedynka chce kontrolować jakość i rodzaj swojego otoczenia, Ósemka nie lubi być kontrolowana. To może prowadzić do pojedynków na siłę woli, co tak naprawdę może być ukrytym "błogosławieństwiem" dla tego związku. Jedynka może nauczyć Ósemkę samokontroli i ustalania limitów zachowania, Ósemka może nauczyć Jedynkę dąrzenia do tego czego chce osiągnąć. Walka, którą najwyraźniej obydwoje potrzebuje, może ich do siebie bardziej zbliżyć.

Obydwa typy uważają, że posiadają jedyną słuszną receptę na to co jest dobre a co złe. Paradoks tej pary polega na tym, że Jedynka czasami robi złe rzeczy dla dobrej sprawy, natomiast Ósemka często robi dobre rzeczy dla złej sprawy i obydwoje postrzegają wtedy siebie jako ten "dobry" i ten "słuszny". Dla Jedynki dobrze jest być dobrym, dla Ósemki dobrze jest być złym. Pomóc tej parze może zrozumienie siebie nawzajem. Nieuniknione walki i sprzeczki są przydatne dla obydwojga i przed obydwoje dobrze odbierane.

Porady dla pary Jeden-Osiem

Dla Jedynki:

  • daj Ósemce dużo przestrzeni
  • bądź odważna wobec Ósemki i bezpośrednio wyrażaj swoje odczucia
  • bądź ostrożna aby nie oceniać gwałtownych zachowań Ósemki jako osobisty atak

Dla Ósemki:

  • szczerze przepraszaj gdy byłaś zbyt ostra lub popełniłaś błąd
  • bądź uporządkowana i zorganizowana oraz staraj się rozpoznawać impulsy do bycia niepotrzebnie gwałtowna
  • krytykuj oszczędnie i chwal obwicie