Związek 1 z 6

Związek 1 z 6

Para Jeden-Sześć może się połączyć ze sobą w swoim dąrzeniu do realizacji wspólnych marzeń. Obydwa typy czują się nieswojo z przypadkowością i niepewnością. Podejmując razem kroki aby zapobiec wszelkim problemom jakie się w przyszłości mogą pojawić, może utworzyć silną więź w tej parze.

Szóstka i Jedynka są podobnie wyglądającymi typami. Obydwoje są godni zaufania, obowiązkowi, ciężko pracujący z wysokimi zasadami, a także obydwa typy mają tendencję do postrzegania rzeczy w kontekście czarne-białe w rodzaju "jesteś z nami lub przeciwko nam". Ponadto obydwa typy potrafią być głęboko szlachetne, każde na swój sposób: Szóstka walczy przeciwko niesprawiedliwościom i krzywdzącym autorytetom oraz pracuje ciężko dla spraw w które wierzy oraz osób które kocha, podobnie do Jedynkowego sposobu życia według zasad i twardego stawania w obronie swoich racji.

Jedynka daje Szóstce poczucie bezpieczeństwa, żyjąc według ściśle określonych i z góry ustalonych zasad, które są rzadko kwestionowane przez lojalną Szóstkę. Szóstka daje Jedynce ciepło i serdeczność, współczucie i wsparcie, zwłaszcza w trudnych chwilach. Lojalność i zaangażowanie jakie oboje wkładają aby pozostawać razem w ciężkich chwilach wnosi wysoki poziom zaufania pomiędzy tym dwojgiem.

Obydwoje mogą się martwić podejmowaniem decyzji i je odwlekać. Mogą się nawzajem obwiniać za brak postępu. Obydwoje, Jedynka i Szóstka mogą być niespokojne i wątpiące. Jedynka dlatego, że obawia się popełnić jakiś błąd, Szóstka dlatego, że jest zbyt zaabsorbowana myśleniem o wątpliwościach. Dodatkowo obydwoje obawiają się konfrontacji i kłótni (Jedynka uważa, że jest to złe, Szóstka jest nimi przerażona) i ich związek może się zakleszczyć w sieci niewypowiedzianych uczuć, gdzie każde z nich dodatkowo obwinia partnera o stwarzanie problemów. Ujawniając swoje obawy i troski moga nieco obniżyć napięcie, ale ich tendencja do przypisywania swoich nieświadomych obaw i lęków do innych ludzi, powoduje, że ciężko jest im określić i ujawnić swoje problemy. Jedynka przenosi swoje "niewystarczające zadowolenie" na Szóstkę, która w rezultacie się czuje urażona z powodu "nie bycia zbyt dobrym". I podobnie, Szóstka przenosi na Jedynkę swoje własne wątpliwości co do związku, w końcu wątpiąc w przywiązanie Jedynki. Rozwiązaniem dla tej pary jest całkowite ujawnienie ukrytych uczuć.

Porady dla pary Jeden-Sześć:

Dla Jedynki:

  • dodawaj odwagi Szóstce aby pytała o wyjaśnianie co miałaś dokładnie na myśli gdy Szóstka poczuje się urażona tym co powiedziałaś
  • pokazuj Szóstce, że chętnie będziesz poszukiwać konstruktywnych sposobów na rozwiązanie konfliktów
  • uważaj aby nie być zbyt krytycznym wobec Szóstki gdy sprawy się nie układają po twojej mysli
Dla Szóstki:
  • sprawdzaj czy pojawiające się objawy paranoi mają swoje rzeczywiste uzasadnienie
  • rozpoznaj strach przed konfliktem i zbierz siły aby wyjawić Jedynce swoje wątpliwości
  • staraj się akceptować krytykę otrzymywaną ze strony Jedynki bez niepotrzebnego wyolbrzymiania tej krytyki