Witam na forum

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 183
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 22:13
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Witam na forum

#241 Post autor: Koval » sobota, 16 maja 2015, 14:35

Dlatego, że zamiast siedzieć na forach i czytać internety są zajęci pracą i samodoskonaleniem się ;)


"All change is not growth, as all movement is not forward."

1 || LIE (ENTj) || sp/soc

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#242 Post autor: boogi » sobota, 16 maja 2015, 20:14

Witamy nową Jedynkę :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Virga
Posty: 118
Rejestracja: piątek, 15 maja 2015, 22:37

Re: Witam na forum

#243 Post autor: Virga » niedziela, 17 maja 2015, 01:20

Po dokładnym zapoznaniu się z motywacjami typów okazuje się, że bliższa mi 8, niż 1. Usunęłam dzisiaj konto na facebooku, więc na razie kontaktujcie się ze mną w razie potrzeby za pomocą PW.

Awatar użytkownika
SHIZZE ME
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:03
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Witajcie 1.. W szczególności 1w9

#244 Post autor: SHIZZE ME » poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:39

Yo. Nigdy w sumie nie widziałem takiego fajnego cool forum gdzie można znaleść aż tylu ludzi w jednej całości którzy się takimi rzeczami interesują [wiadomo o co cho]. Chciałbym was powitać, ale nie typowo - Po prostu super jest się przywitać ze "odludkami dla innych - dla ludzi typowych" - przynajmniej takie informacje o 1. Co prawda jestem 1w9 ale zbyt bardzo przyjemne jest zgadzanie się z argumentami innej jedynki - to genialny efekt.. Oczywiście jak kto się z tym czuje lepiej, jednak po prostu chciałem się podzielić moimi relacjami ^.^

Miejmy nadzieje, że zawitam w wielu postach - mało mnie niestety jednak interesują inne typy które zbyt całkowicie się różnią od nas - w końcu wydaje mi się że właśnie takich powinniśmy nie lubić. Przeciwieństwo - może fajne słowo, ale nie polecam

Jak ktoś chce swoje własne odczucia napisać, to zachęcam - to rzeczywiście dużo da :D

Temat do powitań już jest. Polecam się upewnić, przed założeniem tematu, czy już taki istnieje. /Irka
Kari Mureyo..
male 1w9

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witajcie 1.. W szczególności 1w9

#245 Post autor: Irranea » poniedziałek, 6 lipca 2015, 06:59

SHIZZE ME pisze:Po prostu super jest się przywitać ze "odludkami dla innych - dla ludzi typowych"
Cześć. Brzmisz jak Czwórka.

Awatar użytkownika
SHIZZE ME
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:03
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witam na forum

#246 Post autor: SHIZZE ME » poniedziałek, 6 lipca 2015, 13:36

Piszę by brzmiało to jak najbardziej zrozumiale... Zbyt mało dodaję od siebie do pisania by można byłoby mnie tak pochopnie oceniać... Lepiej?
Kari Mureyo..
male 1w9

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#247 Post autor: Irranea » poniedziałek, 6 lipca 2015, 13:40

Ludzie ludzi wszędzie pochopnie oceniają. Nie tłumacz się. ;) To nie ocena Ciebie, a zwykłe stwierdzenie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Witam na forum

#248 Post autor: duplo » poniedziałek, 6 lipca 2015, 13:45

SHIZZE ME pisze:Miejmy nadzieje, że zawitam w wielu postach - mało mnie niestety jednak interesują inne typy które zbyt całkowicie się różnią od nas - w końcu wydaje mi się że właśnie takich powinniśmy nie lubić.
Dlaczego z założenia powinno się nie lubić kogoś, kto za bardzo się od nas różni? :scratch:

EDIT: Jaką mam piękną liczbę nabitych postów :twisted:
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
SHIZZE ME
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:03
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witam na forum

#249 Post autor: SHIZZE ME » poniedziałek, 6 lipca 2015, 20:21

po prostu wierzę w to że to ocena mnie - panie testerze

Dlaczego z założenia powinno się nie lubić kogoś, kto za bardzo się od nas różni? - Chociażby na założeniu między 9 a 8.. Z natury osoba 100% dobra nie chciałaby znać 100% złą.. Nie zgadzasz się z tym? Co prawda wiadomo, że mogłoby być ciekawie ale nic poza tym x.x
Kari Mureyo..
male 1w9

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#250 Post autor: Irranea » poniedziałek, 6 lipca 2015, 20:45

SHIZZE ME pisze:Dlaczego z założenia powinno się nie lubić kogoś, kto za bardzo się od nas różni? - Chociażby na założeniu między 9 a 8.. Z natury osoba 100% dobra nie chciałaby znać 100% złą.. Nie zgadzasz się z tym? Co prawda wiadomo, że mogłoby być ciekawie ale nic poza tym x.x
Nie istnieje coś takiego jak stuprocentowo dobry/zły człowiek. I w ogóle skąd taki absurdalny pomysł, ze 9 są dobre a 8 złe. To jest dopiero pochopna ocena, generalizowanie i wrzucanie do jednego wora. Gratuluję!
Jakby lubić tylko tych co są do nas samych podobni to szłoby zwariować. Ktoś musi urozmaicać życie swoją innością (w sensie charakteru, osobowości, usposobienia, bez mieszania do tego jakichś zbędnych pojęć dobra/zła).

Awatar użytkownika
SHIZZE ME
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:03
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witam na forum

#251 Post autor: SHIZZE ME » wtorek, 7 lipca 2015, 00:01

z 9 między 8 to było w sumie wyczytane z forum, więc nie nawiązywałem do tego jakiejś poważnego stwierdzenia - po prostu takie pseudo porównanie
Pochopna ocena, generalizowanie i wrzucanie do jednego wora - rzeczywiście, jednak nie zależy mi na czymś takim dla mnie bez znaczeniowym
" Gratuluję! " - ano dzięki bro/sis/idk ;3

Nie istnieje coś takiego jak stuprocentowo dobry/zły człowiek - jednak na tym przykładzie to ma sens by osoba odrzucała i właśnie miałem na celu mniej więcej to tak przedstawić w aż taki przesadny sposób

A wszystko dlatego, ponieważ mnie odrzuca głównie typowość dlatego w osobistym odczuciu może nie tak przesadnie ale te 100% dobra i zła miałaby sens jakby to porównać do osób które mnie odrzucają
Kari Mureyo..
male 1w9

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Witam na forum

#252 Post autor: Ael » wtorek, 7 lipca 2015, 04:23

To mimo wszystko nie tłumaczy, dlaczego każdy inny typ niż twój miałby być "ten zły" i skazany na odrzucenie.

Faktycznie, postawa stereotypowej Czwórki aż bije po oczach...

Awatar użytkownika
SHIZZE ME
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2015, 04:03
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witam na forum

#253 Post autor: SHIZZE ME » wtorek, 7 lipca 2015, 12:06

o.o 4 :D
Wiesz w sumie mógłbym sobie podyskutować, tylko szkoda, że to nie jest jakiś skomplikowany temat, tylko bardziej aż śmieszny, że nie warto na taki dyskutować, chociaż przyznaje, że mnie skontrowaliście, jednak nie od jakiejś szczególnej mocnej strony. Czyli w innej wersji - nie chce mi się :D
Kari Mureyo..
male 1w9

Awatar użytkownika
Marcelle
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:57
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#254 Post autor: Marcelle » wtorek, 7 lipca 2015, 13:17

Znam taką jedną 1w9 od 2 lat i też ma dość jasno z góry narzucone kto jest dobry a kto zły w znaczeniu kto wart jest jej uwagi a kto powiedziałabym wogóle nie powinien istnieć.Jest chyba największą rasistką jaką znam.Specyficzny czarny humor to też coś z czym niektórzy w jej obecności sobie nie radzą...mi przyzwyczajenie się do tego trochę zajęło.Obgadywanie na głos kogoś kto stoi obok również nie sprawia jej problemu.Mimo tą ją lubię i sądze że to, iż jest zupełnym moim przeciwieństwiem może być tego powodem.
Więc z moich obserwacji wynika iż to nie koniecznie muszą być czwórkowe cechy.
IEE

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Witam na forum

#255 Post autor: Ael » wtorek, 7 lipca 2015, 13:23

Podkreslam slowo "stereotypowy" w mojej poprzedniej wypowiedzi.

Enneagram nie okresla charakteru, co nie znaczy, ze nie ma stereotyow na temat domniemanych cech u poszczegolnych typow.
SHIZZE ME pisze:Wiesz w sumie mógłbym sobie podyskutować, tylko szkoda, że to nie jest jakiś skomplikowany temat, tylko bardziej aż śmieszny, że nie warto na taki dyskutować, chociaż przyznaje, że mnie skontrowaliście, jednak nie od jakiejś szczególnej mocnej strony. Czyli w innej wersji - nie chce mi się :D
Albo "wiem, ze w teorii macie racje i w sumie nie mam argumentow, ale i tak mysle co mysle".
Zdarza sie :P

ODPOWIEDZ