5w6

Wiadomość
Autor
fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#16 Post autor: fryzjer » czwartek, 1 marca 2007, 15:15

Ewutek, sporo z jedynki nawet masz, dobrze dla Ciebie ;]



Awatar użytkownika
Debora
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 5 maja 2007, 22:16

#17 Post autor: Debora » niedziela, 6 maja 2007, 11:46

5w6:) dobrze ze jacys sa, w pozniejszym czasie mam nadzieje zopoznac sie z wami i wymienic sie doswiadczeniami:P
5w6

eire
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 20:21

#18 Post autor: eire » czwartek, 17 maja 2007, 20:54

witam wszystkich :)
przyznam się szczerze- swój pierwszy test zrobiłam jakoś w grudniu 2006 i już wtedy widziałam temat ale nie odezwałam się bo stwierdziłam,że głupotą jest logować się na jeden raz... ale co tam :P
lubie fora internetowe i nie mam problemów z nawiazywaniem kontaktów przez internet :)
dziś zrobiłam test po raz drugi i znowu wyszło mi,że jestem 5w6, więc w moim przypadku to chyba jestem 100 procentową piątką w szóstkę :)

analizując-w 3/4 mi się zgadza z opisem czyli:
jestem typowym rozwiązywaczem problemów, jestem bardzooo lojalna, wyciągam wnioski ze wszystkiego, jestem cierpliwa, mam ogromne poczucie misji i pomagania innym, pytam cały czas pytam :D jestem podejrzliwa ale i czasami ślepa :P
nie zgadza mi się,że jestem niezdarna w komunikowaniu się z ludźmi bo z tym to akurat nie mam najmniejszych problemów-mam wielu znajomych i bardzo lubię poznawać nowe osoby, nie mam problemów z mówieniem słowa dziękuję (ani proszę :P)
aaahhh no i w żadnym wypadku nie jestem introwertkiem... może to jakiś wyjątek :P

pozdrawiam wszystkie 5 a zwłaszcza 5w6 :)

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#19 Post autor: ewutek » czwartek, 17 maja 2007, 21:44

Ośmielę się z Twojej inauguracyjnej wypowiedzi wyselekcjonować fragmenty, które również dla mnie (5w6 w wersji ISTj) są typowe:
eire pisze:jestem typowym rozwiązywaczem problemów, jestem bardzooo lojalna, wyciągam wnioski ze wszystkiego, jestem cierpliwa, mam ogromne poczucie misji

jestem podejrzliwa ale i czasami ślepa :P

nie mam problemów z mówieniem słowa dziękuję (ani proszę :P)
A tego zupełnie w sobie nie dostrzegam:
eire pisze:pomagania innym, pytam cały czas pytam

mam wielu znajomych i bardzo lubię poznawać nowe osoby

w żadnym wypadku nie jestem introwertkiem... może to jakiś wyjątek :P
Wyjątek, wyjątek. Miło, że wśród Obserwatorów są ekstrawertycy. :D
5w6

GrzesiekM.
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 17:25

#20 Post autor: GrzesiekM. » sobota, 9 lutego 2008, 22:27

Witam. Jestem nowy na forum. Naprawdę zainteresował mnie enneagram, pomógł mi się dowiedzieć kilka rzeczy o sobie i charakterach innych ludzi. I mam właśnie dylemat co do mojego piątkowego skrzydła, a mianowicie czasem wpadam w melancholijny nastrój, rozmyślam nad sensem swojego istnienia, jestem wrażliwy i rozumiem ludzi(tak jak 4)przywiązuję wagę do wyglądu, interesuje się architekturą i jestem koneserem wszelakiego piękna, ale również bardzo zagłębiam się w politykę, teorie spiskowe, potrafię zachować zimną krew w trudnych sytuacjach i często rozwiązuje ludzkie problemy, lubię intelektualne oraz filozoficzne rozmowy i denerwuje mnie jak np. podczas kłótni kierują się zbyt mocno emocjami(choć też potrafię się wkurzyć ;) ) Więc w mojej opinii najprawdopodobniej jestem 5w6 i postaram się podtrzymać ten gatunek na forum 8)
5w6

Awatar użytkownika
Parsonek
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 29 stycznia 2008, 23:23
Lokalizacja: PL

#21 Post autor: Parsonek » niedziela, 10 lutego 2008, 15:26

Piątka to typ introwertyczny
Niestety tak.
Bardzo lubię rozmawiać, albo po prostu posłuchac innych - zwłaszcza jak ciekawie mówią (nie tylko ciekawy temat, ale intonacja , sposób wyrażania się itd)
Mogę też mówić o sobie,o swoich zainteresowaniach, planach itd, być postrzegana jako bardzo wesoła, pozytywna....ale to tylko maska, bardzo dobra maska, za którą spokojnie można sie schować jeśli tylko padnie "niewygodne" pytanie
Mogą być nadwrażliwi na oczekiwania innych i odpowiadać na to przez pasywne wycofywanie się.
Tak....
albo dla odmiany od razu atak lub ucieczka, tak na wszelki wypadek, ze strachu, obawy, że można kogoś zawieść .....
Najgorsze, że nim człowiek się opanuje...juz coś powiedział, coś zrobił... a mało jest osób, które cierpliwie przeczekają odruchy obronne i "dotrą" do sedna
Boi się rozpoczynania działania, za to rozwija "uzależnienie" od informacji. Zadaje mnóstwo pytań, ale zwleka z podjęciem "zbyt" pochopnej decyzji
Boje sie coś zrobić, by nie urazić drugiej osoby jeśli mi na niej zależy, a jak najleppiej to zrobić ? - trzymać sie od niej "na dystans"....sama sobie kuku robię.... :roll:


Ale są osoby, które potrafią dotrzeć do piątek, światełko w tunelu........

Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku.
- Baruch Spinoza
Introwertyk to jest to....................czy aby na pewno ????
*5w6*

Awatar użytkownika
DeszczJesienny
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 23:29

#22 Post autor: DeszczJesienny » poniedziałek, 11 lutego 2008, 23:30

ewutek pisze:
  • Po serii przeprowadzonych niedawno testów okazało się, że mam skrzydło 6. Oj, ciężka sprawa... 8)
    Obrazek
Ewutek, skąd masz taki fajny wykres? :)

ewutek: http://www.eclecticenergies.com/enneagram/test-2.php
Więcej przydatnych linków w tym temacie.
4w5

"Ktoś dziś mnie opuścił w ten chmurny dzień słotny...
Kto? Nie wiem... Ktoś odszedł i jestem samotny...
Ktoś umarł... Kto? Próżno w pamięci swej grzebię...
Ktoś drogi... wszak byłem na jakimś pogrzebie..."

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#23 Post autor: Alia » środa, 12 marca 2008, 17:50

Ja znam jedną(a może nie jedną(?) ale co do jej typu jestem pewna) 5w6
i wiem że nie lubi wymiany myśli przez internet. Ciekawa jestem czy większość 5w6 tak ma ,że nie potrafią odczytywać intencji osobnika poprzez formę pisaną (taką jak tu na forum).I rzeczywiście dziwnie się z nią gada :) a wręcz nie gada, bo się nie da specjalnie:D Ja jako (około) 5w4 nie mam z tym problemu, a wręcz bardzo to lubię. W realu jednak fajną sprawą jest podzielić się czasem razem z nią piątkowymi przemyśleniami na temat świata. Choc muszę przyznać, że jej nieufność wobec innych czasami mnie przeraża 0_o xD to tak na marginesie.

Podsumowując... Może wcale nie jest ich tak mało, lecz nie wszystkie lubią pisać :)?
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
Misty
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 21:35
Enneatyp: Mediator

#24 Post autor: Misty » środa, 26 marca 2008, 17:27

Witam jestem 5w6 8)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#25 Post autor: Snufkin » piątek, 4 kwietnia 2008, 18:54

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 12:37 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzychoX
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 22:09
Lokalizacja: Cieszyn

#26 Post autor: KrzychoX » piątek, 1 sierpnia 2008, 15:06

witam, jestem leworęcznym 5w6 ;]
>>- 5w6 -<< jakieś 94% ;] r1991
"Jestem roztańczonym pyłem tego świata"

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#27 Post autor: Emjotka » piątek, 1 sierpnia 2008, 19:58

Zabrzmiało jak "och, jaki jestem wyjątkowy" :lol:. Czytaj: zaleciało czwórką. :P
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
KrzychoX
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 22:09
Lokalizacja: Cieszyn

#28 Post autor: KrzychoX » piątek, 1 sierpnia 2008, 21:05

Emjotka pisze:Zabrzmiało jak "och, jaki jestem wyjątkowy"
no cóż.. każdy jest wyjątkowy na swój sposób :wink:
>>- 5w6 -<< jakieś 94% ;] r1991
"Jestem roztańczonym pyłem tego świata"

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#29 Post autor: SuperDurson » sobota, 6 września 2008, 14:13

5w6 szuka rozwiązań.

1. Zidentyfikować problem.
2. Osadzić w innych kontekstach (być może nie trzeba rozwiązywać).
3. Znaleźć dane potrzebne do rozwiązania problemu.
4. Rozwiązać. Wypluć wynik. Szukać następnego problemu.

Idąc torem myślenia 5w6 odpowiedzcie sobie sami na pytanie:
"Jak duży odsetek 5w6 realizując krok trzeci trafi na to forum?"
A gdy już odpowiecie to zadajcie sobie następne pytanie:
"Czy 5w6, która trafiła tutaj i odnalazła tutaj informacje których poszukiwała będzie zainteresowana dzieleniem się z wami swoimi przemyśleniami, czy też uzna to za stratę czasu?"

I wiecie już dlaczego tak mało tu 5w6 8)
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

solaris
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 25 września 2008, 22:56

#30 Post autor: solaris » sobota, 4 października 2008, 21:17

Hej, ja też jestem 5w6. Postanowilam się wreszcie ujawnić w ramach kampanii " Niech nas zobaczą" :D
Btw, SuperDuson opisał styl działania 5w6 w najlepszy i najprostszy sposob. Chapeau!

ODPOWIEDZ