Czego nie lubią 4?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Czego nie lubią 4?

#1 Post autor: chokureika » środa, 4 marca 2015, 19:56

Temat do hejtowania. :twisted: Czego nie lubicie?

Ja nie znoszę bananowych dzieci, materializmu i pozerstwa. Tak na wstępie. Jeszcze się pewnie rozpiszę w tym temacie :D


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Czego nie lubią 4?

#2 Post autor: Marcc » środa, 4 marca 2015, 20:39

Też nie lubię materializmu i pozerstwa, do tego nie znoszę kłamstwa i obłudy. Bardzo nie lubię kłótni i konfliktów. Nie lubię gdy czasem emocje innych ludzi decydują o tym jak sam się czuje, chyba że są to pozytywne emocje. Może później napisze więcej.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czego nie lubią 4?

#3 Post autor: Ace » poniedziałek, 9 marca 2015, 13:26

Co za wspaniały temat!
Nie lubię dużych zbiorowości ludzi. Nie lubię zatłoczonej komunikacji, gdzie co druga osoba mnie popycha lub obmacuje. Wijących się bez celu ludzi w centrach handlowych też nie lubię. Nie lubię osób opychających "święte obrazki" na dworcach. Nie lubię wrednych kasjerek, które wyglądają jakby pracowały za karę. Nie lubię, gdy ktoś zwraca uwagę na porządek w moim pokoju. Nie lubię hałasu. Nie lubię deadline'ów. Poniedziałków, wtorków i piątków. Nie lubię głupoty, tępoty umysłowej. Nie lubię wsi. Nie lubię wracać do domu. Nie lubię krzyczeć. Nienawidzę kłótni. Nie lubię, gdy ludzie myślą, że znają mnie lepiej ode mnie samego.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Czego nie lubią 4?

#4 Post autor: Ael » poniedziałek, 9 marca 2015, 13:53

chokureika pisze:Ja nie znoszę bananowych dzieci, materializmu i pozerstwa. Tak na wstępie.
Też nie lubię pozerstwa, ALE mam wrażenie, ze rozumiem je nieco inaczej...albo po prostu spotykam się z innym jego aspektem.
Dla mnie pozerstwo, to postawa "jestem lepszy, mądrzejszy i bardziej oryginalny, niż wy".
Wbrew pozorom, nie wszystkie "bananowe dzieci" taka postawę prezentuje, za to jest ona dość powszechna w środowiskach alternatywnych.
Dlatego nie trawię 90% Czwórek.

I nie lubię, jak ludzie mi mówią "nie ścinaj włosów". Odczepcie się kurde. Niby mała rzecz a irytuje.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czego nie lubią 4?

#5 Post autor: Ace » poniedziałek, 9 marca 2015, 13:56

Ael pisze:Dla mnie pozerstwo, to postawa "jestem lepszy, mądrzejszy i bardziej oryginalny, niż wy".
Pozerstwo bym zdefiniował inaczej, bo dla mnie pozerstwo to przedstawianie innego wizerunku o sobie niż naprawdę. Naciąganie faktów z chęcią przypodobania się środowisku.
Choć w takim ujęciu jak Twoje to nie dziwię się dlaczego czwórek nie trawisz.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Czego nie lubią 4?

#6 Post autor: Ael » poniedziałek, 9 marca 2015, 14:00

Dla mnie pozerstwo jest nierozłącznie z arogancją.
Żeby nie było: nie mam nic przeciwko ludziom, którzy znają swoją wartość, albo są oryginalni (ba, sama się za taką uważam, przynajmniej na tle tego środowiska, w jakim się obecnie znajduję, bo w Polsce byłam częścią małego dziwnego tłumu i mi było z tym zajebiście xD).
Ale zapatrzenia w siebie nie znoszę. I bezmyślnego przekonania o własnej "lepszości". A 90% Czwórek takich jest.
To, że ktoś jest fajny, nie może automatycznie oznaczać, że inni nie sa fajni.

Czy to, co pisze, ma sens dla postronnego czytelnika?

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czego nie lubią 4?

#7 Post autor: chokureika » poniedziałek, 9 marca 2015, 14:42

Ael pisze: Ale zapatrzenia w siebie nie znoszę. I bezmyślnego przekonania o własnej "lepszości". A 90% Czwórek takich jest.
To, że ktoś jest fajny, nie może automatycznie oznaczać, że inni nie sa fajni.

Czy to, co pisze, ma sens dla postronnego czytelnika?
Rozumiem Twój punkt ale zupełnie się nie zgodzę, że 90% czwórek tak się zachowuje. Wyobrażam sobie takie zachowanie na zasadzie czwórkowych licealistów "popatrz jaki jestem głęboki, tyle wiem o życiu i emocjach w przeciwieństwie do tego całego plebsu". To bardzo gówniarskie podejście.
Z bananowymi dziećmi i pozerstwem chodziło mi głównie o takie np niezdrowo trójkowe zachowania. "Zobacz jaki jestem zajebisty, pojechałem na Majorkę na święta i piłem drinki z palemką, w szafie mam trzydzieści par butów, a ten najnowszy iphone..." Bajerowanie tymi wszystkimi gadżetami, ciągłe rozmowy o pieniądzach, wożenie się świetnym samochodem (bo rodziców) - wszystko na zasadzie 'popatrz jak świecę'. Nie trawię takich ludzi.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Czego nie lubią 4?

#8 Post autor: Ael » poniedziałek, 9 marca 2015, 15:30

A to ja takich ludzi zwyczajnie nie znam.
Ale przypuszczam, że też bym szybko znienawidziła xD

Z tym 90% Czwórek w sumie zrobiłam szarżę, przypuszczam, ze lepszym wyrażeniem byłoby "wannabe Czwórek". Zresztą daleko nie szukając: w tym dziale na forum czasem widzę tego typu zapędy i wtedy bardzo staram się nie pisać nic, bo może moja opinia jest subiektywna albo powierzchowna ale najczęściej mam ochotę wytargać takich ludzi za uszy.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Czego nie lubią 4?

#9 Post autor: Marcc » poniedziałek, 9 marca 2015, 16:16

Dla mnie pozer to osoba taka jak została opisana przez chokureikę, lub ktoś kto nagminnie wymyśla niestworzone historie, kłamię i fantazjuje, po to żeby pokazać jaki jest niesamowity i lepszy od innych.
Bycie oryginalnym nie musi oznaczać ze ktoś się czuje lepszy od innych, takie myślenie jest mi całkowicie obce. Dlatego zupełnie nie rozumiem tak negatywnego nastawienia Ael do czwórek :what:

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czego nie lubią 4?

#10 Post autor: Sorrow » wtorek, 10 marca 2015, 16:35

Ace pisze:
Ael pisze:Dla mnie pozerstwo, to postawa "jestem lepszy, mądrzejszy i bardziej oryginalny, niż wy".
Pozerstwo bym zdefiniował inaczej, bo dla mnie pozerstwo to przedstawianie innego wizerunku o sobie niż naprawdę. Naciąganie faktów z chęcią przypodobania się środowisku.
Dokładnie.
chokureika pisze:
Ael pisze: Ale zapatrzenia w siebie nie znoszę. I bezmyślnego przekonania o własnej "lepszości". A 90% Czwórek takich jest.
To, że ktoś jest fajny, nie może automatycznie oznaczać, że inni nie sa fajni.

Czy to, co pisze, ma sens dla postronnego czytelnika?
Rozumiem Twój punkt ale zupełnie się nie zgodzę, że 90% czwórek tak się zachowuje. Wyobrażam sobie takie zachowanie na zasadzie czwórkowych licealistów "popatrz jaki jestem głęboki, tyle wiem o życiu i emocjach w przeciwieństwie do tego całego plebsu". To bardzo gówniarskie podejście.
Z bananowymi dziećmi i pozerstwem chodziło mi głównie o takie np niezdrowo trójkowe zachowania. "Zobacz jaki jestem zajebisty, pojechałem na Majorkę na święta i piłem drinki z palemką, w szafie mam trzydzieści par butów, a ten najnowszy iphone..." Bajerowanie tymi wszystkimi gadżetami, ciągłe rozmowy o pieniądzach, wożenie się świetnym samochodem (bo rodziców) - wszystko na zasadzie 'popatrz jak świecę'. Nie trawię takich ludzi.
To jest szpanowanie, nie pozerstwo. Pozerstwo by było gdyby np. ta trójka była biedna a udawała bogacza.
ENFP, 1w9

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Czego nie lubią 4?

#11 Post autor: Marcc » wtorek, 10 marca 2015, 17:24

Ja wrzucam szpanerstwo i pozerstwo do tego samego koszyka, obu typów ludzi nie trawie. Jeszcze bym dodał ludzi którzy za wszelką cenę chcą zwrócić na siebie, żeby pokazać jacy są cudowni, u niektórych czwórek da się to zauważyć.

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Czego nie lubią 4?

#12 Post autor: JaNie » wtorek, 10 marca 2015, 19:05

nie lubię swojego życia.
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Czego nie lubią 4?

#13 Post autor: Ael » środa, 11 marca 2015, 03:37

To je zmien na takie, ktore bedziesz lubil.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czego nie lubią 4?

#14 Post autor: Snufkin » środa, 11 marca 2015, 07:55

Ael pisze:To je zmien na takie, ktore bedziesz lubil.
Czasami trudno cokolwiek zmienić poza nastawieniem no ale trzeba próbować.
Jednak rady typu "zmień swoje życie i żyj jak chcesz" są raczej mało realistyczne.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Czego nie lubią 4?

#15 Post autor: Ael » środa, 11 marca 2015, 10:16

No właśnie nie do końca. Nie mówię żeby od razu wszystko burzyć i tworzyć ideał, bo to faktycznie trudne bardzo, ale poprzez drobiazgi da się często dobić do całkiem spoko stanu

ODPOWIEDZ