Stosunek Piątek do zdjęć

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#31 Post autor: Mirabelka250 » środa, 12 marca 2014, 19:38

O nie, Piątką też nie jestem. Jestem coś 4w5w6 albo 6w5w4 ?
Nieśmiało odrzuciłabym też 6w5 :roll:

Ja też czuję się strasznie skrępowana przed obiektywem, co innego kiedy mam robić zdjęcia innym. Wiadomo, że KAŻDY lubi mieć ładne zdjęcia - tylko żeby je mieć to trzeba jeszcze stanąć i pozować, a to dla większości osób jest dużą barierą. O pokazywaniu zdjęć innym ludziom to już w ogóle nie mówię.
Spoiler:


6w5, LII

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#32 Post autor: Irranea » środa, 12 marca 2014, 20:05

kajzerka pisze:Irranea, tak strasznie śmiecę, że odkopać się dosłownie nie można. Ale doceniam, że nie napisałaś nic o bolących uszach i bólu głowy. [...] Dlatego obiecuję Ci Irena, że to mój ostatni post w tym dziale, żebyś biedaczko nie musiała się więcej denerwować (swoją drogą, możesz mnie dodać do ignorowanych, skoro mnie tak nienawidzisz).
Jeeej, ale dramatyczna scena. Jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie, zupełnie, jak w triadzie wstydu. Spytałam się tylko czemu tu się wypowiadasz, a Ty zamiast przyznać się do błędu, że faktycznie nie powinnaś się wypowiadać w temacie dla Piątek, skoro nie jesteś Piątką, to jeszcze podejmujesz kiepskie próby ataku. Poza tym widzę, że lubisz używać wielkich słów, typu nienawiść, które mnie nie dotyczą. To bardzo silne uczucie, ale nie obdarzam nim jakiejś pani Kowalskiej, która jest dla mnie jedną w wielu Kowalskich w przestrzeni internetowej. Innymi słowy: wisisz mi. :lol:
Ireno posłyszałem też opinię, że Piątki z zasady nie wrzucają zdjęć w pozach typu "patrzcie jaki jestem wysportowany, robię pompki"
A ja słyszałam opinię, że to nie jest Piątka.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#33 Post autor: Osteoporoza » środa, 12 marca 2014, 22:19

@Kajzerka
Takie tam pi**rzenie, bez obrazy. O co chodzi w ogóle? Test Ci źle wychodzi? Wiem że mogą cuda w nim wyjść bo mój znajomy miał wynik 8w1, ale potem zrobił bardziej skrupulatnie i miał poprawnie 8w7 ergo nie rozumiem skąd ten cały problem ze znajomością swojego numeru. Nie podoba Ci się Twój wynik/ jest nieodpowiedni np. jw. 8w1 czy po prostu tak mówisz tylko dlatego że nie chcesz być szufladkowana, chcesz się wyróżniać i być tajemnicza?

EDIT: w sumie rozumiem, niektórym wychodzą różne wyniki na przestrzeni czasu lub w innych testach. Ja zawsze miałem 5w4 jakkolwiek bym się nie przyłożył i gdziekolwiek bym testu nie zrobił.
6w5

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#34 Post autor: methylene_blue » środa, 23 kwietnia 2014, 11:15

To może ja wrócę do pierwotnego tematu :wink:

Gdy byłam młodsza, nie znosiłam, gdy ktokolwiek robił mi zdjęcia, pod każdą postacią. Teraz mam do tego o wiele bardziej neutralne podejście. Ale jedno się nie zmieniło - do tej pory nie lubię pozowania. Być może to pokazuję nieświadomie w jakiś sposób, bo na temat swoich pozowanych zdjęć słyszałam komentarze typu "dlaczego tak smutno?" i "wyglądasz, jakbyś chciała zabić fotografa" (ach, ta umiejętność odczytywania emocji z twarzy). Chociaż, gdybym spróbowała uśmiechnąć się na siłę, efekt byłby pewnie jeszcze bardziej sztuczny.

W podróży też raczej skupiam się na fotografowaniu widoków, czy jakichś ciekawostek, które uda mi się znaleźć, niż "uwiecznianiu" siebie.
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#35 Post autor: jakocianka » czwartek, 14 sierpnia 2014, 01:39

Ze zdjęciami tak jak ze spontanicznością... nie wiesz, co z tego wyniknie, dlatego lepiej unikać. Samemu zdjęcia sobie robić jest o wiele lepiej, można wybrać najlepszy efekt. Zresztą te potocznie nazywane selfie wychodzą o wiele ładniej, jeśli chodzi o mnie. Pewnie dlatego, że inni mi robią zdjęcia tylko w grupie, a w grupie czuję się okropnie i zazwyczaj nie wyglądam dobrze, mam dziwną minę no i wszystko zależy od oświetlenia!
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#36 Post autor: winterbreak » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 16:31

Myślicie, że typ osobowości może mieć wpływ na fotogeniczność człowieka? :D

Jestem ja sobie piątką, nie lubię zwracać na siebie uwagi, wolę się wtopić w tło. Gdy wpadnę komuś w kadr (a także gdy patrzę w obiektyw i się uśmiecham), wychodzę koszmarnie. Czy to może mieć związek z tym, że generalnie mam problem z wyrażaniem siebie, a więc także z mimiką i postawą? :P

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#37 Post autor: Tortuga » wtorek, 19 sierpnia 2014, 01:51

Może po prostu jesteś brzydka.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#38 Post autor: Kapar » wtorek, 19 sierpnia 2014, 04:10

Moze nie jest brzydka tylko ma niskie poczucie wlasnej wartosci albo zaden mezczyzna nie pomogl jej wydobyc jej piekna, cokolwiek by to nie było, nie obejdzie sie bez specjalisty :wink:

Tulimy <3
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#39 Post autor: winterbreak » wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:53

Jestem niefotogeniczna, nikt z Was nie słyszał o czymś takim? Chyba to Wy potrzebujecie uświadomienia...

Zwłaszcza człowiek, który napisał pierwszy post od pół roku, tylko celem zasugerowania mi, że mam krzywy ryj. Czuję się zaszczycona. Ale to nie zmienia faktu, że nie w tym rzecz.

Jedno z moich ja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 21:26

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#40 Post autor: Jedno z moich ja » wtorek, 19 sierpnia 2014, 13:30

Uciekam od zdjęć. Po pierwsze: zazwyczaj wychodzę na nich tragicznie (nawet jeśli ja próbuję je sobie robić, to na mało którym wyglądam jakkolwiek sensownie), a po drugie: bardzo chcę się odciąć od swojej historii, bo wspominanie zazwyczaj wpędza mnie w dołek. Zniszczyłem z tego powodu już całkiem dużo zdjęć.

PS
Tortuga pisze:Może po prostu jesteś brzydka.
Może po prostu zachowaj takie uwagi dla siebie, bo one niczego nie wnoszą do tematu.

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#41 Post autor: Tortuga » wtorek, 19 sierpnia 2014, 16:24

Jaj, to już pół roku, a wchodzę tu regularnie.

Istnieje opcja, że nie jesteś ładna, trochę dystansu do siebie. Od czego mamy photoshopa.
Całe życie muszę chodzić na palcach, by kogoś byle drobiazgiem nie urazić. Sztuczny świat.

Wiele zależy od fotografa. Dobry fotograf może naprawdę wiele. Nerwy też swoje robią.
Warto zapytać o zdanie drugą osobę, bo możemy patrzeć na swoje zdjęcia nieobiektywnie z powodu niskiego poczucia własnej wartości.
Hmm, albo rozebrać problem na czynniki pierwsze. Znaleźć co dokładnie powoduje, że wychodzimy źle na zdjęciach. Złe światło, sztuczny uśmiech, mrużenie oczu, patrzenie na wprost w obiektyw itd.

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Odp: Stosunek Piątek do zdjęć

#42 Post autor: Yarpen_Zigrin » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:21

Tortuga pisze: Całe życie muszę chodzić na palcach, by kogoś byle drobiazgiem nie urazić. Sztuczny świat.
Nie musisz, ale licz się z tym, że jeśli kogoś urazisz to będzie dla Ciebie niemiły, nie będzie Cię lubił itp. I jedyną osobą, która będzie temu winna jesteś ty.
A Twoja wypowiedź była o tyle głupia, że nie masz żadnych powodów by przypuszczać to co napisałeś, a winter wie czy jest ładna czy nie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#43 Post autor: Snufkin » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:28

Dajcie spokój, niektórzy po prostu nie lubią oglądać swoich ryjów, ja w sumie nie lubię nawet innych oglądać bo często mnie to żenuje. Stosunek do zdjęć negatywny z wyjątkami (jak ktoś ładny i fotogeniczny i nie zachowuje się jak idiota). Jednak z zasady nie widzę powodu na pstrykanie zdjęć bez okazji jak co niektórzy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Stosunek Piątek do zdjęć

#44 Post autor: Intan » wtorek, 19 sierpnia 2014, 18:00

winterbreak pisze:Myślicie, że typ osobowości może mieć wpływ na fotogeniczność człowieka? :D

Jestem ja sobie piątką, nie lubię zwracać na siebie uwagi, wolę się wtopić w tło. Gdy wpadnę komuś w kadr (a także gdy patrzę w obiektyw i się uśmiecham), wychodzę koszmarnie. Czy to może mieć związek z tym, że generalnie mam problem z wyrażaniem siebie, a więc także z mimiką i postawą? :P
Typ osobowości? A gdzie tam. Witam w klubie niefotogenicznych, mających problem z wyrażaniem siebie. :mrgreen:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Odp: Stosunek Piątek do zdjęć

#45 Post autor: Tortuga » wtorek, 19 sierpnia 2014, 18:25

Yarpen_Zigrin pisze: Nie musisz, ale licz się z tym, że jeśli kogoś urazisz to będzie dla Ciebie niemiły, nie będzie Cię lubił itp. I jedyną osobą, która będzie temu winna jesteś ty.
A Twoja wypowiedź była o tyle głupia, że nie masz żadnych powodów by przypuszczać to co napisałeś, a winter wie czy jest ładna czy nie.
O tym mówię, chodzenie na paluszkach i zakładanie masek byleby nie urazić zakompleksionych ludzi.
Nie staram się być niemiły. Oczywiście mam czasem wrażenie, że nie jestem dobry dla ludzi. Wielu mnie nie lubi. Dobrze się składa, że jestem 5 i lubię być sam.

Żeby nie było totalnego offtopicu. Nie mam negatywnego stosunku do zdjęć, nie uciekam od aparatu.
Podoba mi się pomysł regularnego strzelanie sobie tych samych fotek.
https://www.youtube.com/watch?v=iPPzXlMdi7o
Mam zamiar zacząć się w to bawić, ale nie codziennie, może co miesiąc. Patrzeć jak starzeje się moja gęba.

ODPOWIEDZ