Wpływ skrzydeł i cechy innych typów u 4

Wiadomość
Autor
ołk
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 20:27

Wpływ skrzydeł i cechy innych typów u 4

#1 Post autor: ołk » wtorek, 7 listopada 2006, 19:32

Uświadomiłem sobie dzisiaj wpływ mojego skrzydła na zachowanie. Tak jak to u 4 bardzo często kieruje sie emocjami, jednak wpływ 5 chamuje u mnie ich okazywanie. Gdy pod wpływem jakiegoś zderzenia podejmuje pewne decyzje, zanim wprowadze je w życie muszą zostać poddane analizie. Niestety niestabilność 4 powoduje to, że zanim zakończe rozmyślanie na temat poprawności decyzji, zmieniam zdanie. Ponowne rozmyślanie i niepewność przeradza się już w pewien stres - lęk wywołany presją decyzji (muszę ją szybko zweryfikować zanim zmieni mi się nastawienie). Częsta zmiana decyzji i jednoczesna presja osiągnięcia jak najlepszych wyników często prowadzi do załamania i pogłębienia niezdecydowania.

Też zauważyliście u siebie wpływy innych typów? Niekoniecznie muszą to być wasze skrzydła. Jak te cechy łączą się z 4-kowością?


4w5

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#2 Post autor: Basketcase » wtorek, 7 listopada 2006, 20:22

To, o czym mówisz, to typowa cecha 4w5. O ile 4w3 w chwili silnego wzburzenia zrobią scenę i swe dramatyczne uczucia wyleją na innych, 4w5 będzie się gotować w absolutnej ciszy (oczywiście nie jest to żadna zasada absolutna). Też to mam i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Niedawno zauważyłem, że reakcja powstrzymywania emocji stała się już automatyczna, co mnie przeraża. Kiedy się wkurzam, połykam cały stres i zatrzymuję w sobie, co sprawia, że ciśnienie w środku rośnie. Czuję to. Aż się czasem boję, do czego to może doprowadzić.

A poza tym to niezdrowe połączenie z Jedynką. Ciężki przypadek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#3 Post autor: Avin » wtorek, 7 listopada 2006, 22:21

basket
mam tak samo jak Ty, moze juz w ciut mniejszym stopniu, ale mam, jak opanowuje bpd to jestem cicha i niesmiala w okazywaniu emocji, a jak bpd czy inne swinstwo wychodzi na wierzch, to nie odpowiadam za siebie, wczesniej jak bylam mlodsza, to bardziej myslalam, mam chlodna rodzine, gdzie nie okazuje sie uczuc... panwoalam nad emocjami i dusialm je w sobie, to tlumienie nie wyszlo mi na dobre i doprowadzilo do zwichrowania psychicznego, jesli moge dac jakas rade, to nie tlumcie uczuc, bo moze sie u was skonczyc tak jak u mnie... czyli ogolnie niewesolo... :(
ale jakos zyje i zbieram sie do kupy. :)
coraz mniej postow pisze, wycofuje sie powoli z forum, bo na poczatku to byla mega fascynacja i fakt, ze dolaczylam na poczatku, gdzie nie bylo jeszcze zbyt wielu osob i moglam wejsc w tematy.

pozdrawiam basket :D
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#4 Post autor: Basketcase » środa, 8 listopada 2006, 00:43

coraz mniej postow pisze, wycofuje sie powoli z forum, bo na poczatku to byla mega fascynacja i fakt, ze dolaczylam na poczatku, gdzie nie bylo jeszcze zbyt wielu osob i moglam wejsc w tematy
Heh, jakoś wiem o co Ci chodzi. Trochę mnie to miejsce zaczyna męczyć, trochę ze względu na traktowanie mnie wszędzie jako Terminatora, który przychodzi tylko po to, żeby komuś dokpać. No, ale sam sobie zasłużyłem.

Poza tym, za dużo tu Czwórek :>

Przy okazji tego tematu, jeśli jakieś 4w3 czytają, ile prawdy jest w tym twierdzeniu o Waszych ekspresyjnych i malowniczych wybuchach emocjonalnych? Naprawdę potraficie robić taki "cyrk"? Szczerze mówiąc, sam często chciałbym móc puścić emocje, ale mam jakąś wewnętrzną blokadę, która tamuje uczucia w środku.

Również pozdrawiam,
Basketcase
Obrazek

ołk
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 20:27

#5 Post autor: ołk » środa, 8 listopada 2006, 08:26

coraz mniej postow pisze, wycofuje sie powoli z forum, bo na poczatku to byla mega fascynacja i fakt, ze dolaczylam na poczatku, gdzie nie bylo jeszcze zbyt wielu osob i moglam wejsc w tematy.
Mam to samo. Na początku było mało osób, mało tematów - tak przytulnie. Można było powiedzieć wszystko co nas dręczyło, a teraz wśród tylu użytkowników nasze problemy zanikły, stajemy sie anonimowi (ja tak to odczuwam). Nie będę pisał tylu postów co basket by być zauważonym, bo nie mam tyle czasu i wiedzy na temat ennagramu (może on też nie ma, ale dobrze udaje), a mnogość moich problemów sie wyczerpuje. Zresztą inni je opisują, więc po co sie powtarzać.
Kolejne miejsce, gdzie czuje sie gorszy...
4w5

Krzysztof Jarzyna
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 17:39
Lokalizacja: Z tamtont

#6 Post autor: Krzysztof Jarzyna » środa, 8 listopada 2006, 17:04

Napiszcie coś o 4w2, jest wogóle coś takiego, to mnie bardzo interesuje:)
Generalnie wszystko zgodnie z planem i pod kontrolą
8w7

Extroverted Intuitive Thinking Judging
Strength of the preferences %
100 6 38 67

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#7 Post autor: Kikijuro » środa, 8 listopada 2006, 20:02

Krzysztof Jarzyna pisze:Napiszcie coś o 4w2, jest wogóle coś takiego, to mnie bardzo interesuje:)
Z tego co się orientuje takiego skrzydła czwórka nie ma :)

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#8 Post autor: lusylia » środa, 8 listopada 2006, 20:05

Krzysztof Jarzyna pisze:Napiszcie coś o 4w2, jest wogóle coś takiego, to mnie bardzo interesuje:)
To musi byc 4w3 z silna linia ku 2 lub 2w3 z silna linia ku 4. Sam to ustal.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

my self & me
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 23:02

#9 Post autor: my self & me » środa, 8 listopada 2006, 20:37

Uświadomiłem sobie dzisiaj wpływ mojego skrzydła na zachowanie. Tak jak to u 4 bardzo często kieruje sie emocjami, jednak wpływ 5 chamuje u mnie ich okazywanie. Gdy pod wpływem jakiegoś zderzenia podejmuje pewne decyzje, zanim wprowadze je w życie muszą zostać poddane analizie. Niestety niestabilność 4 powoduje to, że zanim zakończe rozmyślanie na temat poprawności decyzji, zmieniam zdanie. Ponowne rozmyślanie i niepewność przeradza się już w pewien stres - lęk wywołany presją decyzji (muszę ją szybko zweryfikować zanim zmieni mi się nastawienie). Częsta zmiana decyzji i jednoczesna presja osiągnięcia jak najlepszych wyników często prowadzi do załamania i pogłębienia niezdecydowania.
To samo u mnie. Ale ma to swoje dobre strony: polaczenie z piec daje nam sporo intelektu i analitycznego zmyslu, a np. w moim zyciu bardzo sie to przydaje. Gdybym posiadl jeszcze zmysl dzialania, ktora dysponuje tzw. 4w3, stalbym sie Ubermenschem.
Poza tym, za dużo tu Czwórek :>
Kiedy po raz pierwszy zobaczylem, ile jest tak naprawde czworek, bylem zalamany. No ale przeciez to one w 85% siedza na Necie i pieprza o swoim wnetrzu i innym badziewiu zamiast wziac sie do roboty.
Napiszcie coś o 4w2, jest wogóle coś takiego, to mnie bardzo interesuje:)
Tak a ja mam typ 10 i jestem inny od was wszystkich panowie i panie ;).

Krzysztof Jarzyna
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 17:39
Lokalizacja: Z tamtont

#10 Post autor: Krzysztof Jarzyna » czwartek, 9 listopada 2006, 05:06

No i jesteś wspaniały oczywiście.
Generalnie wszystko zgodnie z planem i pod kontrolą
8w7

Extroverted Intuitive Thinking Judging
Strength of the preferences %
100 6 38 67

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#11 Post autor: Mamba » czwartek, 9 listopada 2006, 07:33

Przy okazji tego tematu, jeśli jakieś 4w3 czytają, ile prawdy jest w tym twierdzeniu o Waszych ekspresyjnych i malowniczych wybuchach emocjonalnych? Naprawdę potraficie robić taki "cyrk"? Szczerze mówiąc, sam często chciałbym móc puścić emocje, ale mam jakąś wewnętrzną blokadę, która tamuje uczucia w środku.
Potrafimy, ale tylko wtedy, jak coś już całkiem wyprowadzi nas z równowagi. Głównie to żalimy się innym i wypłakujemy w rękaw, takie dramaty to rzadkość. Ale trzeba przyznać też, że bardzo często ukrywamy przed znajomymi, że jest źle i udajemy, jakby wszystko było ok. A potem bliska osoba (ukochany, przyjaciel) musi słuchać tego co w nas siedzi i pocieszać... Aż mi czasem szkoda tych ludzi, ale sami tego chcą :P
Napiszcie coś o 4w2, jest wogóle coś takiego, to mnie bardzo interesuje:)
7w4, 4w2... Ciekawe typy się pojawiają na tym forum.
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

my self & me
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 23:02

#12 Post autor: my self & me » czwartek, 9 listopada 2006, 09:18

Tak a ja mam typ 10 i jestem inny od was wszystkich panowie i panie ;).
Hmm... cenzura. Napisalem "frajerzy", a wyszlo "panowie i panie" i wink -_-

Krzysztof Jarzyna
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 17:39
Lokalizacja: Z tamtont

#13 Post autor: Krzysztof Jarzyna » czwartek, 9 listopada 2006, 11:55

Cytat:
Tak a ja mam typ 10 i jestem inny od was wszystkich panowie i panie ;).


Hmm... cenzura. Napisalem "frajerzy", a wyszlo "panowie i panie" i wink -_-
Nie wiem, za kogo Ty się masz, ale powinieneś wiedzieć, że typ 10, istnieje i jest nim 9, a jedynka jako taka za jaką my ją mamy w oryginale i źródle wcale nie jest jedynką tylko dwójką, tu chodzi o kabały i tkaie tam, gdybyś ni był ignorantem, to mógłbyś o tym poczytać.

No chyba, że celowo popełniłeś ten błąd :?
Generalnie wszystko zgodnie z planem i pod kontrolą
8w7

Extroverted Intuitive Thinking Judging
Strength of the preferences %
100 6 38 67

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#14 Post autor: Mamba » czwartek, 9 listopada 2006, 14:54

Krzysztof Jarzyna pisze:
Cytat:
Tak a ja mam typ 10 i jestem inny od was wszystkich panowie i panie ;).


Hmm... cenzura. Napisalem "frajerzy", a wyszlo "panowie i panie" i wink -_-
Nie wiem, za kogo Ty się masz, ale powinieneś wiedzieć, że typ 10, istnieje i jest nim 9, a jedynka jako taka za jaką my ją mamy w oryginale i źródle wcale nie jest jedynką tylko dwójką, tu chodzi o kabały i tkaie tam, gdybyś ni był ignorantem, to mógłbyś o tym poczytać.

No chyba, że celowo popełniłeś ten błąd :?
Słabo mi =="
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#15 Post autor: Green Eyes » czwartek, 9 listopada 2006, 15:13

Mamba pisze:
Przy okazji tego tematu, jeśli jakieś 4w3 czytają, ile prawdy jest w tym twierdzeniu o Waszych ekspresyjnych i malowniczych wybuchach emocjonalnych? Naprawdę potraficie robić taki "cyrk"? Szczerze mówiąc, sam często chciałbym móc puścić emocje, ale mam jakąś wewnętrzną blokadę, która tamuje uczucia w środku.
Potrafimy, ale tylko wtedy, jak coś już całkiem wyprowadzi nas z równowagi. Głównie to żalimy się innym i wypłakujemy w rękaw, takie dramaty to rzadkość. Ale trzeba przyznać też, że bardzo często ukrywamy przed znajomymi, że jest źle i udajemy, jakby wszystko było ok. A potem bliska osoba (ukochany, przyjaciel) musi słuchać tego co w nas siedzi i pocieszać... Aż mi czasem szkoda tych ludzi, ale sami tego chcą :P

calkowicie zgadzam sie z Mamba, w koncu tez jesyem 4w3. faktycznie nie od razu wybucham, trzeba mnie konkretnie wkurzyc, ale jak juz sie to stanie to jestem jak bomba i to atomowa, wybuch jest bardzo glosny, fala niszczaca uderza z ogromna sila i dlugo potem naprawia sie szkody.. coz .. ale na szczescie dla najblizszych mozna rozpoznac kiedy zbliza sie do wybuchu i zatrzymac w pore odliczanie :wink:

ODPOWIEDZ