enneatyp a system czakr

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

enneatyp a system czakr

#1 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 13 maja 2012, 21:40

O czakramach pewnie każdy słyszał - system wywodzący się z Indii, pozwalający określić równowagę energetyczną organizmu oraz jej niedobory.
Jakbyście mieli wybrać jedną czakrę, która jest u was najsłabsza, to która by to była? A jak jest z pozostałymi ?

Opisy :

1. Czakra korzenia (muladhara) - Bezpieczeństwo, Strach, Zdrowie.

Pierwsza czakra zlokalizowana w dole kręgosłupa, odpowiada za nasze poczucie BEZPIECZEŃSTWA i PRZETRWANIE w sensie fizycznym i materialnym. Nierównowaga w tej czakrze może objawiać się na przykład: otyłością czy problemami finansowymi. Pierwsza czakra jest światem nawyków. Jest to kraina automatycznych zachowań. Jest składnicą głębokich instynktownych wzorców, których używamy dla przetrwania. Muladhara związana jest z wydalaniem, odbytem i jelitem grubym.

1. Czujesz się niepewnie i słabo.

2. Cały czas masz problemy zdrowotne.

3. Masz w sobie dużo obaw i nieuzasadnionego strachu.

4. Nie czujesz połączenia z Ziemią i nie czujesz się częścią natury.

2. Czakra seksualna (svadisthana) - Kreatywność i wyrażanie siebie.

Druga czakra znajduje się w okolicach organów seksualnych. Druga czakra, to nasza KREATYWNOŚĆ. Odpowiada za nasze NAMIĘTNOŚCI, PASJE, MOTYWACJE i OPINIE. W tej czakrze wymieszane są razem pragnienia, rozkosze oraz bóle i zmagania. Gdy wszystkie pozostałe czakry są zrównoważone do drugiej czakry, nasza seksualność staje się radosna, zróżnicowana, pełna ekspresji. Gdy druga czakra jest słaba, wtedy świat wydaje się mdły, jest niewiele pasji. Nasze ciało nie wykazuje miłości zmysłów i ruchu. Gdy druga czakra jest nadaktywna, wtedy nie ma niczego, co nie byłoby seksualne. Ktoś z silną drugą czakrą może mieć trudności z utrzymaniem relacji biznesowych. Przekracza granice, nie może się utrzymać w ryzach. Celem ćwiczeń jogi jest zrównoważenie i włączenie tej czakry do gry z pozostałymi czakrami.

1. Masz problemy w sferze seksualnej.

2. Masz problemy z wyrażaniem siebie i nie radzisz sobie z emocjami.

3. Brak Ci kreatywności i pasji.

4. Twoje życie jest nudne i monotonne.

3. Czakra pępka (manipura) - Siła woli i złość.

Trzecia czakra zlokalizowana jest w okolicach pępka, splotu słonecznego. Jest to centrum energii, siły woli, poczucia KONTROLI i KOORDYNACJI. Koordynuje i rozwija ona zmysł wzroku i jest odpowiedzialna za tworzenie wizji i wyobrażeń. Wzrok i widzenie daje nam poczucie kontroli. Ta czakra odpowiada za realizację naszych wizji dotyczących naszego życia i naszej przyszłości. Punkt pępka to obszar pobierający energię z kosmosu, jest miejscem gromadzenia energii w ciele, mówi się nawet, że energia kundalini jest inicjowana właśnie z tego miejsca. Osoba, która ma silną trzecią czakrę ma poczucie, iż jej życie oraz jego jakość zależą od tego, co robi. Jest to człowiek czynu, potrafi kształtować, kierować i rozwijać to, co wydarza się w jego życiu. Gdy energia trzeciej czakry jest niewystarczająca, dana osoba musi to kompensować, korzystając z innych źródeł energii (na przykład: jedzenie, narkotyki). Wzmocnienie punktu pępka oznacza gromadzenie energii z pierwszych trzech czakr w celu przebicia się do górnego świata świadomości. Bez mocnej trzeciej czakry możemy mieć wiele dobrych pomysłów i zamiarów, lecz nic z nich nie powstaje. Przy mocnej trzeciej czakrze nawet najmniejsze intencje tworzą działania i zaczynają poruszać innych.

1. Brakuje Ci siły woli i determinacji.

2. Masz problemy z uczuciem złości.

3. Masz problemy z kontrolą i siłą.

4. Masz mało energii.

Gdy ta czakra nie funkcjonuje prawidłowo, nie masz ani energii ani siły woli, aby wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.


5. Czakra serca (anahata) - Miłość, Smutek, Wybaczenie.

Czwarta czakra znajduje się w środku klatki piersiowej, w okolicach fizycznego serca. Reprezentuje ona UCZUCIA, WSPÓŁODCZUWANIE i MIŁOŚĆ. Otwarcie czakry serca oznacza nowy związek z naszymi uczuciami. Wiemy jakie są nasze uczucia, potrafimy je rozpoznać i nimi odpowiednio pokierować. Czakra serca jest czakrą związków i powiązań, jeśli jest zbyt aktywna możesz być przedmiotem zbyt wielkiej sympatii, a gdy jest osłabiona możesz być uzależniony od innych i nie mieć poczucia swojej tożsamości.

1. Bardzo trudno Ci przebaczyć innym i masz wielu wrogów.

2. Często jesteś w depresji i odczuwasz smutek.

3. Nie odczuwasz zbytnio empatii i współczucia dla innych.

4. Nie jesteś wyrozumiały i wspaniałomyślny.


5. Czakra gardła (viśuddha) - Komunikacja, Myślenie.

Piąta czakra związana jest z ośrodkiem gardła i z tarczycą. Gdy ta czakra się otwiera zaczynamy rozumieć i czuć na wyższych poziomach. Mamy świadomość, że nasze słowa mają moc, że to, co wypowiadamy zaczyna się realizować. Z poziomu piątej czakry możemy mówić tylko prawdę. Mamy moc inicjowania i kreowania naszego życia. Czakra gardła to ostatni moment, aby coś zatrzymać lub coś uwolnić, oczyścić. Z otwartą piątą czakrą zaczynamy używać świadomie słów jako nasion przyszłych zdarzeń.

1. Nie jest Ci łatwo wyrażać swoje myśli i komunikować swoje pomysły.

2. Nie jesteś osobą, która ma klarowne/jasne myślenie.

3. Nie jesteś dobrym słuchaczem.

4. Zbyt dużo plotkujesz.

6. Czakra trzeciego oka (adżna) - Intuicja, Siła psychiki.

Szósta czakra znajduje się w punkcie między brwiami. Koresponduje ona z gruczołem przysadki. Jest czakrą dowodzenia. To tutaj osiągamy spójność i integralność naszej osobowości. To stąd uzyskujemy intuicyjne wyczucie kierunku naszego działania. Tutaj schodzą się główne kanały energii: IDA, PINGALA i SZUSZUMNA i zlewają się w jedno. Trzecie oko daje nam głębię, wymiar i zakres w światach subtelnych. Szósta czakra pozwala nam na opanowanie dwoistości.

1. Nie masz zbyt dużych zdolności intuicyjnych.

2. Nie czujesz, żadnego wewnętrznego prowadzenie, podpowiedzi.

3. Nie masz zbyt wielu doświadczeń, które nie byłby zwykłe i powszechne.

4. Uważasz, że świat jest nudny i przyziemny.

Otwarcie i zrównoważenie tej czakry daje dostęp do wewnętrznego prowadzenia i odczuwania siebie i własnej drogi życiowej.

7. Czakra korony (sahasrara) - Rozwój duchowy, Błogosławieństwo.

Siódma czakra znajduje się dokładnie nad szczytem głowy. Związana jest ona z kosmicznym dźwiękiem. Kluczową charakterystyką siódmej czakry jest poddanie się - pokora, która wypełnia nas kiedy skłaniamy się przed nieskończonym.

1. Nie jesteś zainteresowany rozwojem duchowym.

2. Nie masz doświadczeń duchowych i transcendentalnych.

3. Nie dostrzegasz poezji w życiu i w naturze.

4. Jesteś zbyt skoncentrowany na sprawach materialnych i frywolnych.

8. AURA - Promienność i ochrona.

AURA - ósma czakra, jest zlokalizowana w polu elektromagnetycznym. Aura łączy w sobie oddziaływanie wszystkich pozostałych czakr. Jest często określana jako otaczające pole lub siła energii otaczającej wszystkie pozostałe czakry. Aura jest także miejscem zbiegania się strumieni energii wszechświata. Gdy to otaczające pole jest silne, wtedy chroni nas przed wszelkimi negatywnymi wpływami. Gdy jest słabe, wydaje się, że jesteśmy na łasce wszystkiego, wszystko przechodzi obok nas, lub przez nas. Mocna aura poprawia funkcjonowanie wszystkich czakr. Gdy otaczające nas pole elektromagnetyczne jest silne, a wszystkie czakry są dostrojone i działają prawidłowo, to już sama nasza obecność wydaje się działać tak, aby bez naszego wysiÀ?ku wypełniały się nasze pragnienia i potrzeby.


Wziete z tej strony http://www.jogakundalini.waw.pl/yoga3/index3_4_4.html


U mnie zdecydowanie najgorzej wypadła 3.
2 i 1 będą następne w kolejności które się posypią. 4, 5,6,7, a nawet 8 - super.


:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#2 Post autor: maroz » poniedziałek, 14 maja 2012, 07:12

Hmm. Gdy słyszę czakra to mnie odpycha (mam awersję do niesprawdzonych teori itp.).
Gdy czytam to widzę w tym jakąś mądrość / filozofię.
Jak jest z tymi czakrami? Czy to działa u Ciebie? Jak Tobie pomogło? Do czego to używasz?
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: enneatyp a system czakr

#3 Post autor: Cotta » poniedziałek, 14 maja 2012, 16:06

Mam zrąbane dolne i rozbuchane górne, czyli jak na Piątkę przystało. :wink:

@maroz: w różnych odmianach jogi robi się czasem ćwiczenia ukierunkowane na równoważenie energii danej czakry. Swego czasu robiłam takie ćwiczenia systematycznie i pomagało. Potem jakoś wpadłam w wir pracy i przestałam ćwiczyć systematycznie i wtedy znowu się cofnęłam i teraz marudzę, że nie mam motywacji, celu, energii, blablabla. Jak ćwiczyłam, to w tych obszarach było lepiej. Taka większa radość życia, bez konkretnego powodu (życie samo w sobie).
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#4 Post autor: maroz » poniedziałek, 14 maja 2012, 16:52

Ja o jodze słyszałem dobre rzeczy od osoby która ją ćwiczyła by sobie pomóc ze stresem i poznać swoje ciało, ale jakoś nie znalazłem nigdy chęci by samemu ćwiczyć.
Pamiętam jedno ćwiczenie które potrafiło naprawdę zmęczyć i co ciekawe angażowało bardzo dużo mięśni na raz siłowo i wytrzymałościowo ;-) więc dobrze rozwijało kondycję
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: enneatyp a system czakr

#5 Post autor: kroplablekitu » poniedziałek, 14 maja 2012, 20:23

Hmm. Gdy słyszę czakra to mnie odpycha (mam awersję do niesprawdzonych teori itp.).
To nie jest niesprawdzona teoria tylko system. Czyli sposób, według którego można klasyfikować rzeczywistość. Natomiast definicję teorii masz tutaj : ) http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria
Na to pytanie można odpowiedzieć nawet, jeśli nie wierzy się w istnienie czakr. Czakry to centra energetyczne, z których każde odpowiada za inne funkcje biologiczne i psychiczne. Ja wierzę że tak jest, a w zachodnim systemie odpowiednikiem tego jest min. układ hormonalny. Przykładowo człowiek z nadmiarem testosteronu nie tylko ma większą szansę na łysienie, nie umie również pohamować agresji.

Pytanie było zadane, żeby sklasyfikować problemy różnych typów. Np. moja intuicja jest taka, że ósemki mają silną czakrę trzecią, a problemy mogą być w ósmej. Ciekawa jestem, jak maja inne typy.
Gdy czytam to widzę w tym jakąś mądrość / filozofię.

Moim zdaniem uległeś pierwszemu wrażeniu i stereotypom.
Jak jest z tymi czakrami? Czy to działa u Ciebie? Jak Tobie pomogło? Do czego to używasz?
No to byłby już offtop ; ) Pytanie zadane zostało bez związku z moją praktyką jogi.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: enneatyp a system czakr

#6 Post autor: atis » poniedziałek, 14 maja 2012, 21:58

Moj typ ma tak, ze jak przeczytał pierwszego posta, to chciał zadedykować w kąciku dedykacji jakąś książkę promującą logiczne myślenie i potępiającą wiarę w zabobony. Szczytem mojej wiary w tego typu bzdety była akupresura, ale stopniowo się i z tego leczę.

Ale niektóre fragmenty przynajmniej zabawnie brzmią "Nie czujesz połączenia z Ziemią i nie czujesz się częścią natury.", wiec teoria nie jest jednoznacznie do niczego, bo wzbudza uśmiech a to już spory pozytyw.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#7 Post autor: maroz » wtorek, 15 maja 2012, 00:32

Moim zdaniem uległeś pierwszemu wrażeniu i stereotypom.
Nie. Nie uległem. Jedynie zwróciłem uwagę na to że tkwią one we mnie i wywołują negatywne pierwsze wrażenie
Dla mnie, wschodnia filozofia jest innym opisem tej samej rzeczywistości co zachodnia nauka, dlatego osobiście wierzę że w tym prawda jest. Jedynie podkreślam to jaką reakcję wynikającą z kultury, wychowania, tego co prawią media wywołuje we mnie słowo czakra.
@maroz: w różnych odmianach jogi robi się czasem ćwiczenia ukierunkowane na równoważenie energii danej czakry. Swego czasu robiłam takie ćwiczenia systematycznie i pomagało. Potem jakoś wpadłam w wir pracy i przestałam ćwiczyć systematycznie i wtedy znowu się cofnęłam i teraz marudzę, że nie mam motywacji, celu, energii, blablabla. Jak ćwiczyłam, to w tych obszarach było lepiej. Taka większa radość życia, bez konkretnego powodu (życie samo w sobie).
Właśnie dlatego wspomniałem o jodze, wierzę w jej pozytywny wpływ i związek z filozofią czakr. Kojażę ćwiczenia jogi jako coś co wykorzystuje filozofię czakr.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: enneatyp a system czakr

#8 Post autor: kroplablekitu » wtorek, 15 maja 2012, 00:54

@ maroz Aha, to już rozumiem Twoją pierwszą reakcję. W skrócie o czakrach mogę powiedziec, że kierując się wytycznymi nt. schorzeń - potraw - pór dnia - ziół usunęłam większość objawów niedoczynności tarczycy, tak że dzisiaj nie muszę przyjmować sztucznych hormonów. Tak więc ja w ten system wierzę, bo dla mnie to nie jest hokus - pokus tylko po prostu jedna z dziedzin wschodniej medycyny. Natomiast joga przyszła później, i są tam pozycje, które są przypisane poszczególnym czakrom, ale nie zgłębiałam tego (chociaż ostatnio zaciekawiła mnie joga kundalini, która intensywniej pracuje nad przepływem między czakrami niż typowa joga. można znaleźć w sieci ćwiczenia i spróbować samemu w domu, zresztą w tym linku który podałam są przykłady).

@ Cotta
Mam zrąbane dolne i rozbuchane górne, czyli jak na Piątkę przystało. :wink:
Być może pocieszy Cię fakt, że to typowe dla ludzi współczesnej cywilizacji - kolosy na chwiejnych nóżkach. Mam tak samo. W odróżnieniu od np. ludzi, którzy żyli zgodnie z naturą, w zagubionych z dala od cywilizacji wsi.

Aczkolwiek pokładałam nadzieję w 8kach, że może jakaś wyskoczy i czymś mnie zaskoczy. Albo, nie wiem, jakaś 3ka ; ) Ech.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#9 Post autor: maroz » wtorek, 15 maja 2012, 01:16

Ok 1. Czakra korzenia niezrównowarzona
Czakra 2. seksualna częściowo osłabiona
Czakra 5. gardła częściowo osłabiona

Czakra 3. pępka bardzo silna
Czakra 6. trzeciego oka bardzo silna

Reszta po prostu przeciętna nic specjalnego

To dobrze opisuje to kim jestem i z czym się mierze.
męczy mnie lęk, brak poczucia własnego bezpieczeństwa, mam problem z otwartym mówieniem o tym kim jestem i wyrażaniem własnej tożsamości, jednocześnie bardzo silną determinację za wszelką cenę w dojściu do własnego szcześcia i spełnienia i bardzo ufam swojej intuicji która wielokrotnie mnie nie zawiodła.

Mądre jest to co opisałaś tutaj ;-)
Mam nadzieję że Ciebie czymś zaskoczyłem.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: enneatyp a system czakr

#10 Post autor: Snufkin » wtorek, 15 maja 2012, 21:14

Biorąc pod uwagę teorię ennea i wiedzę o czakrach wszystko się zgadza - te 3 najniższe są u mnie najsłabsze.
O 8 czakrze nawet nie wspominam bo to taka wisienka na torcie.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: enneatyp a system czakr

#11 Post autor: kroplablekitu » wtorek, 15 maja 2012, 23:41

Maroz, no rzeczywiście, udało Ci się mnie zaskoczyć, bo to 3ki i 8ki podejrzewałam o rozwiniętą 3 czakrę. Nie kojarzyłam jej z 6tkami, ale tak jak Cię zdążyłam poznać na forum, to rzeczywiście, wszystko się zgadza : ) Według enneagramu można powiedzieć, że masz aktywne połączenie z enneagramiczną 3ką.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#12 Post autor: maroz » środa, 16 maja 2012, 00:05

No typy 8 i 6 to są typy agresywne z założenia tylko że motorem 6 jest lęk / strach a motorem 8 coś tam innego.
Nie pamiętam. Sam chciałbym być ósemką bo jestem zmęczony swoimi problemami ale jestem kim jestem więc już marudzić więcej nie będę i skupię się na rozwiązywaniu problemów ;-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: enneatyp a system czakr

#13 Post autor: kroplablekitu » środa, 16 maja 2012, 00:44

ee tam, 8ki też mają swoje problemy, tylko wychodząc z pozycji siły starają się ich nie dostrzegać ; > więc nie marudzą, więc wszystkie inne typy myślą, że one mają jakoś łatwiej.
Pozory mylą : )
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: enneatyp a system czakr

#14 Post autor: maroz » środa, 16 maja 2012, 00:49

ciekawy wniosek. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :-)
Rzeczywiście nie spotkałem człowieka który nie miałby problemów, choć niektórzy sami sobie potrafią piwa nawarzyć.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: enneatyp a system czakr

#15 Post autor: Snufkin » środa, 16 maja 2012, 20:05

Czy ktoś siedzący w temacie mi może poradzić jak mogę popracować nad swoimi najsłabszymi czakrami ? I zastrzegam, że nie mam zamiaru zakładać sobie nogi na głowę. Od dawna próbuje różnych sposobów ale efekt nie jest satysfakcjonujący. Kiedyś np. pomógł mi trochę Żeń-Szeń ale to było epizodyczne, brałem go kilka razy widoczne efekty odczuwanie czułem tylko raz.
Podejrzewam, że LSD może chwilowo uaktywnić 8 czakrę ale to tylko moje przypuszczenie, trzeba by zapytać kogoś wtajemniczonego w kwestie narkotyków.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ