Piosenki typów

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Piosenki typów

#61 Post autor: Progrodersja » wtorek, 19 lipca 2011, 12:04

To jest ósemkowe :)

Moja piosenka o 8 to Mortal Kombat zapomniałem podpisać linku
EDIT połączone posty~atis


4w5

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Piosenki typów

#62 Post autor: Pierzasta » wtorek, 19 lipca 2011, 13:42

Mietła pisze:Oj tak - Manowar jest jak najbardziej ósemkowy :D

Wyciszająca muzyka nie jest zbyt dobra dla mnie na co dzień - zawsze chcę mieć dużo energii i nie chcę, żeby cokolwiek mnie uspokajało. Ciekawe jest to, że kiedy czuję się zmęczona jak kapeć, kilka mocnych utworów dodaje mi trochę energii ;)
Ja też się ożywiam energetyzującymi piosenkami i to raczej cięższymi.

Nie cierpię muzyki monotonnej, jak techno ani nawet reggae, chociaż reggae uznaję za ładne, ale nie do słuchania. Z tanecznej muzyki tylko jakieś stare disco albo coś bardziej funk, musi mieć jakąś bardziej skomplikowaną muzykę albo chociaż wokal.

Lubię muzykę trochę bardziej skomplikowaną, np Queen, w ich piosenkach czesto zmienia się rytm i melodia chociaż na chwilę, wokal jest skomplikowany i dramatyczny, solo na gitarze jest, pierdolnięcie jest, żyć nie umierać. A np. tacy The Beatles w ogóle do mnie nie przemawiają, no niby milutkie, melodie wpadają w ucho, ale nudne jak flaki z olejem i do tego irytujący ton głosu. I lubię power metal, bo jest melodyjny i ma pałer.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Piosenki typów

#63 Post autor: Emjotka » sobota, 23 lipca 2011, 01:14

Pierzasta pisze:Ja lubię energiczne piosenki z "pałerem", uważam, ze właśnie spokojniejszym typom dobrze robią, a może własnie bardziej energicznym typom przydaje się coś kojącego?
Punkt dla Ciebie. ;) Zaczynam się ostatnio bardziej bawić enneagramem i, patrząc na schemat tych wszystkich połączeń, mam wrażenie, że dałoby się to świetnie wykorzystać do równoważenia ośrodków przez... pracę z ciałem. Słuchanie muzyki, taniec, śpiew, sport, generalnie ruch + jeszcze zabawę zmysłami. W ogóle coraz bardziej skłaniam się ku temu, że enneagramowy schemat to schemat "wewnętrznego tańca" - w momencie, kiedy załapie się jeszcze, w jakim tempie się po nim poruszać, można sobie szaleć po wszystkich punktach schematu, w końcu "osiągając okrąg" (pełnię?).
Mietła pisze:A nie jakieś plum plum o deszczu i tęczy.
Miotełko, Miotełeczko, to nie jest plum plum o deszczu i tęczy, tylko piosenka o zaprzestaniu walki i zdobyciu umiejętności okazania przy kimś własnych uczuć, słabości, zaczęciu od nowa... Deszcz i tęcza są tu tylko symbolami. Woda oczyszcza, tęcza zazwyczaj oznacza jakieś przymierze, przebaczenie, kompromis, połączenie (jest w końcu naturalnym "(po)mostem" ;) ).
Tej piosenki nie wrzuciłam ze względu na muzykę, tylko właśnie ze względu na tekst - wymyśliłam sobie zabawę w znalezienie tekstów pasujących-do-dojrzałych-okazów-enneatypów :lol:.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: Piosenki typów

#64 Post autor: Mietła » niedziela, 24 lipca 2011, 12:17

Emjotka pisze:Miotełko, Miotełeczko, to nie jest plum plum o deszczu i tęczy, tylko piosenka o zaprzestaniu walki i zdobyciu umiejętności okazania przy kimś własnych uczuć, słabości, zaczęciu od nowa...
"E". W moim nicku jest "e".

Załapałam metaforę z deszczem i tęczą, jednak uważam ją za mało ósemkową. Dlatego w moim odczuciu ten utwór nie jest ósemkowy. Ani tekst, ani muzyka nie pasuje do tego typu.
Dla mnie ten utwór jest po prostu nijaki. I mówię to ja - ósemka na wysokim poziomie rozwoju ;)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Piosenki typów

#65 Post autor: jouziou » sobota, 14 stycznia 2012, 05:58

2 dylematy adele i cała płyta 21, wlasciwie powinna sie nazywać 2w1
3 on to the next one lans na rolexy i "i got a million ways to get it", wiadome, nie musze dalej cytować ; d
4 tu mogłabym zarzucić linkiem do mojego last fma ^___^ i wrzucać nieskonczenie wiele piosenek ale będe litościwa i dam tylko dwa smaczki: song for the outsider, tendencyjnie, czwórkowy tekst, czwórkowy teledysk itd czwórki <3
5 james blake za ascetyczną linie melodyczną xdd atmosphere nie jestem w stanie wywołać z pamięci innej piosenki która bardziej by kilmatem i tekstem odpowiadała Piątkom, ogólnie jak tu ktoś bardzo dawno temu wspominał całe JD jest bardzo Piątkowe
Spoiler:
6 bad as me, zaznaczam że tom waits co by sie jakiś laik nie przestraszył jak w to wejdzie
Spoiler:
brodka ko
Spoiler:
7 lust for life xdd
8 don't play no game that i can't win
9 iron&wine za klimacik, bon iver woods tekst tekst tekst
Spoiler:

enjoy Obrazek

ps. wybaczcie jedynki ale za cholere nic nie mogłam dla was znaleźć, a nie chciałam też na siłe >__<
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Hypocrisy
Posty: 38
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 16:57
Enneatyp: Mediator

Re: Piosenki typów

#66 Post autor: Hypocrisy » środa, 18 stycznia 2012, 20:59

Emjotka pisze:W ogóle coraz bardziej skłaniam się ku temu, że enneagramowy schemat to schemat "wewnętrznego tańca" - w momencie, kiedy załapie się jeszcze, w jakim tempie się po nim poruszać, można sobie szaleć po wszystkich punktach schematu, w końcu "osiągając okrąg" (pełnię?).
Coś w tym jest. Sam nadrabiam trochę słuchając ukochanego melodic death metalu i okolic - In Flames, Dark Tranquillity, At the Gates, Hypocrisy, Kataklysm, Arch Enemy, Eternal Tears of Sorrow czy rodzimego rytualnego Behemotha. Taka muzyka musi być dla mnie szalenie matematyczna, barwna, zróżnicowana, dzika, z bystrym tekstem i przede wszystkim - mocarna. :)
Chyba najbardziej odpowiada mi ten utwór. Niesamowicie uwzniośla:
Chant for Ezkaton 2000
9w8, sx/sp, ENTp.


Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Piosenki typów

#68 Post autor: wodzu88 » sobota, 21 kwietnia 2012, 21:33

w spoilerze Johny Cash? :D
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Piosenki typów

#69 Post autor: Zielony smok » niedziela, 22 kwietnia 2012, 17:15

Bezapelacyjnie dziewiątkowa piosenka .....
Olek Grotowski - o zabieraniu się do pracy
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Piosenki typów

#70 Post autor: eszpe » czwartek, 17 maja 2012, 11:20

8mkowe
Porcelain and the Tramps - King of the World
Cotta pisze: 8:
PIRACI!!!
Genialne to jest, szczególnie wers: "Victory, we fight to win"
papa ludki

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Piosenki typów

#71 Post autor: kangur » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:09

utwory w zasadzie każdemu się podobają (może poza 7 dla których "są one za wolne i za nudne"), ale myślę że czwórom szczególnie się spodobają ze względu na przekaz. Oswojone 1 na przykład miały identyczne gusty muzyczne co ja.

Moody Blues - Nights In White Satin
piękny powtarzający się motyw grany na organkach czy flecie

Pink Floyd - Atom Heart Mother
numer jeden od zawsze i na zawsze. Jeszcze większe wrażenie wywarł, gdy ojciec (9 nota bene) "wytłumaczył" i opowiedział ten utwór.

Scorpions - Still Loving You
ogólnie twórczość scorpionsów jest dość dwójkowo-czwórkowa

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Piosenki typów

#72 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lipca 2012, 01:23

Bez przesady czwórki nie są emo cały czas, prawda?
A oto i piosenka świetnie (może nie idealnie) wpisująca się we mnie :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZRAr354usf8[/youtube]
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Piosenki typów

#73 Post autor: kangur » wtorek, 17 lipca 2012, 14:30

Ninque-nie nazywaj melancholii i smutku 'emo'. Owszem, każda czwórka się cieszy i pewnie robi to wcale nie rzadko, ale poradzić na to, że większości z nich najbardziej podobają się smutne, głębokie, mroczne utwory.
Proszę, coś na rozchmurzenie, wesoło-czwórkowe: Royksopp - Happy Up Here.

Tryskajcie radością, czwórki.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Piosenki typów

#74 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lipca 2012, 15:09

kangur pisze:Ninque-nie nazywaj melancholii i smutku 'emo'.

Tryskajcie radością, czwórki.
Chodzi mi o to, że wiele piosenek zaproponowanych tutaj dla czwórek jest o cięciu się i ogólnie jakim to się jest nieszczęśliwym :)
Mam wrażenie, że właśnie tak są postrzeganie próbowałam zwrócić uwagę na to, iż mają też jasną stronę :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Piosenki typów

#75 Post autor: Ceres » czwartek, 26 lipca 2012, 14:10

Cała płyta zespołu Łzy "Historie, których nie było" jest iście czwórkowa. Dodam, że raczej niezdrowo czwórkowa - słuchałam jej, jak byłam na ok. 6-5 PRO... :roll: Od około 4-5 lat jej nie słucham, jak i w ogóle przestałam zamykać się w pokoju i słuchać muzyki, by odciąć się od innych i od rzeczywistości...
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

ODPOWIEDZ