Gry komputerowe Piątek

Ulubione gatunki?

bijatyki
4
5%
FPS
6
8%
MMO
8
10%
wyścigowe
4
5%
RPG
18
23%
symulacje
5
6%
sportowe
5
6%
strategie
22
28%
inne
6
8%
 
Liczba głosów: 78

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tyyr
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 lutego 2012, 23:36
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków

Gry komputerowe Piątek

#1 Post autor: Tyyr » poniedziałek, 27 lutego 2012, 22:34

Gracze Piątkowi - jakie są wasze ulubione klimaty, tytuły?


5w4
INTJ

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Gry komputerowe Piątek

#2 Post autor: bruno dievs » wtorek, 28 lutego 2012, 09:51

seria Baldur's Gate :D
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Gry komputerowe Piątek

#3 Post autor: Shirayo » wtorek, 28 lutego 2012, 10:20

Grałem w dziesiątki, a może nawet setki gier. Na dłużej zatrzymują mnie tylko hack&slashe oraz fpsy. Aktualnie pykam w Team Fortress 2, już chyba ponad rok.
Niedawno kupiłem L4D2. Fajne, ale czuje, że minie miesiąc/dwa i to rzucę.

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Gry komputerowe Piątek

#4 Post autor: Hunter » wtorek, 28 lutego 2012, 22:50

Age of empires (1-3)
Medieval total war
Civilization
no i oczywiście Heroes'y (3 i 5 najlepsze) 8-)
czyli ogólnie strategia i RTS
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gry komputerowe Piątek

#5 Post autor: Cotta » środa, 29 lutego 2012, 11:42

Tylko Mahjong. I tylko wtedy, jak mam dużo terminowej pracy.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Gry komputerowe Piątek

#6 Post autor: muahahaha » środa, 29 lutego 2012, 13:25

scrabble

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Gry komputerowe Piątek

#7 Post autor: Yarren » środa, 29 lutego 2012, 16:18

Wszystko co dobre.
Ale, że to ma związek z enneagramem nie uwierzę...
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Veda
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:48

Re: Gry komputerowe Piątek

#8 Post autor: Veda » środa, 29 lutego 2012, 17:09

Fajny temat :D
Podaje ulubione: seria Assassin's Creed, seria Resident Evil, seria Cultures, seria Gothic, seria The Legend of Zelda, seria Final Fantasy, saga Baldur's Gate, saga Icewind Dale, seria Fable, seria Soulcalibur, seria Devil May Cry, seria Dead or Alive, Ninja Gaiden, Jade Empire

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Gry komputerowe Piątek

#9 Post autor: Yarren » środa, 29 lutego 2012, 18:05

Veda pisze:Obrazek
Veda pisze:seria Assassin's Creed
No co ty? xP

Jak spojrzałem na avki to myślałem, że autor się wypowiada o swoim temacie, że fajny :D
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Gry komputerowe Piątek

#10 Post autor: Szej-Hulud » środa, 29 lutego 2012, 18:42

Starcraft II (w "I" nie miałem okazji pograć, nie te czasy/rocznik/rodzice), Guild Wars (niecierpliwie czekam na wersję z dopiskiem "2"), przez jakiś czas Minecraft. Do tego uwielbiam gry RPG, ale takie, w którym miejsce ma RP, czyli odgrywanie postaci. Przykładem mogą być polskie Kroniki Fallathanu 2, czy też dziesiątki gier na platformie Byond, niestety anglojęzycznej. Niestety, bo bez biegłej znajomości języka będzie ciężko. Czasami pogrywam w League of Legends, ale obecnie gra stała się nieco zbyt... nastawiona na no-lifeów, czy jak tam ich nazwać, troszkę uciekając od tzw. casuali- graczy niedzielnych. Nie lubię, gdy ktoś zmusza mnie do wysilania się w czymś, co ma mi sprawiać przyjemność. To się wyklucza. Do tego dziesiątki wypróbowanych MMO, z których największą niespodzianką okazało się niegdyś NosTale, aczkolwiek to było dawno i nie prawda :oops: Co jeszcze... nieśmiertelne, demoniczne Pokemony, kieszonkowe potwory.
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Gry komputerowe Piątek

#11 Post autor: SOS » środa, 29 lutego 2012, 20:14

Ja gram ostatnio w głównie w PRPG (polityczny pbf), ale nawet to coraz mniej aktywnie. Z "normalnych" gier - Doom (klasyczny), FIFA, Cywilizacja (jak wypadnie przed sesją, to miasta nazywam pojęciami z nadchodzących egzaminów :) ), czasem jakaś ścigałka czy RTS. A i to tylko, jak mam taki okres, że mi się chce.
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Gry komputerowe Piątek

#12 Post autor: bodzios » środa, 29 lutego 2012, 23:12

Czysto rozrywkowo strzelanki - nie mam ani tak dobrego refleksu, ani koordynacji ręka - oko (a przynajmniej nie na kompie), żeby spróbować się z graczami internetowymi, ale jeśli się za coś w tym gatunku zabiorę, to bez problemu skończę. Zabijanie odpręża.
Jako niewyżyty kierowca bez prawa jazdy i auta namiętnie tyram w wyścigówki wszelakie, od arcade po symulacje, choć najczęściej w dość mocno wyśrodkowane (choć z naciskiem na symulację jednak), no i nie ma co ściemniać, dobry w nie jestem. Ciągle gdzieś tam w sieci na poziomie najlepszej pięćdziesiątki tej planety wiszą moje rekordy z CMR2, aczkolwiek w żadną grę nie grałem tyle, co w tę, stąd i wyniki dobre. Pewnie byłbym tak samo mocny i w inne, gdybym nie przechodził na szybko praktycznie wszystkich nowości, w tym przypadku jednak stałe łącze jest zabójcze.
No i jeszcze strategie. Zaczynałem bardzo dawno temu, potem długa przerwa i setki, jeśli nie tysiące godzin, poświęconych Cywilizacji IV. Chyba żadnej gry nie miałem tak wymasterowanej, jednak jej czasopożerność okazała się zbyt potworna przy nawale nowych obowiązków, partia długości 5-8 godzin dla osoby pracującej i uczącej się jest czymś nierealnym na dłuższą metę.
Pozostaje GTA, jedyna seria gier, przez którą zawaliłem kiedyś całą sesję na studiach. Ale GTA to GTA. :evil:
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Gry komputerowe Piątek

#13 Post autor: Litowojonow » czwartek, 1 marca 2012, 00:38

SOS pisze:jak wypadnie przed sesją, to miasta nazywam pojęciami z nadchodzących egzaminów
Ciekawa metoda, ale ja bym się na to nie poważył - nie można mieszać sfery sacrum i profanum :lol:

Ze strategii na pewno Medieval - Total War (część 1. mam na myśli) zasługuje na uwagę. Jedna z bardziej wkręcających gier, ma dużego plusa za to, że ciężko tu popaść w schematyczne postępowanie. Oprócz tego Heroes III i Age of Empires II.
Z RPG Might&Magic - ciekawe połączenie świata fantasy z sf ("diabły" jako przybysze z kosmosu :D ). Oprócz tego SW:KotOR i także już wspomniane gejmbojowe Pokemony.
Z pozostałych gatunków: Jedi Outcast & Jedi Academy, Soldat, swego czasu Worms. Czasem też DOS-owe gierki odpalam, ciężko stwierdzić w jakim stopniu dlatego, że były dobre, a w jakim z sentymentu :) Wyścigów też jakoś szczególnie nie unikam, ale dawno nie miałem okazji pograć w nic tego typu. A, no i jeszcze GTA ofkors :wink:
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gry komputerowe Piątek

#14 Post autor: lasuch » czwartek, 1 marca 2012, 10:26

Widzę, że musimy się kiedyś umówić na sesję z Civilization IV :twisted: ale najpierw bodzios weź tydzień urlopu :D
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Gry komputerowe Piątek

#15 Post autor: Elkora » czwartek, 1 marca 2012, 18:22

Też jestem ciekawa guild warsa2, grając chwilami odnosiłam wrażenie że ta gra byłą stworzona dla dziewczyn, tyle ubrań i można je było kolorować XD
Obrazek

ODPOWIEDZ