Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#151 Post autor: NoMatter » niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:10

@Abs

Mam wrażenie, że Se egowcy argumentują to właśnie tw ten sposób, że wyobraźnia Ni egowców od razu mówi "tak" (druga opcja: ich wyobraźnia nic nie mówi, nie ma odzewu i są plastyczni na manewry ;))
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:27 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.


"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#152 Post autor: Snufkin » niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:23

.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 09:50 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#153 Post autor: Absynt » niedziela, 29 sierpnia 2010, 23:02

NoMatter pisze:@Abs

Mam wrażenie, że Se egowcy argumentują to właśnie tw ten sposób, że wyobraźnia Ni egowców od razu mówi "tak" (druga opcja: ich wyobraźnia nic nie mówi, nie ma odzewu i są plastyczni na manewry ;))
Nie wiem czy mówi: "tak", ale myślę, że mówi po prostu: "dobra!", bo widzi, że partner ma w tym momencie rację - widzi odpowiednie rozwiązanie.

Jednak tak to ja mam niemal tylko i wyłącznie z dualami. Z gammą to już tak łatwo nie jest.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#154 Post autor: Snufkin » czwartek, 2 września 2010, 17:25

.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 października 2010, 17:02 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#155 Post autor: Absynt » czwartek, 2 września 2010, 20:11

Analogicznie jest w przypadku związku dwójki Ni egowców. Są świetne momenty, kiedy to obie partie się kochają, a zaraz potem może się zdarzyć coś, co burzy spokój i pojawia się nieufność, dystans i chłód, co znów trzeba odrabiać by osiągnąć poziom pewności i zaufania. Jedno się cofa, drugie musi za nim iść, albo samo zaczyna się cofać. W końcu jak 2 strony za bardzo się oddalą, to znów muszą się zacząć przyciągać. Aż w końcu to pęka. Męcząca gierka.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#156 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 5 lutego 2012, 23:26

Wychodzi na to, że jestem opiekuńcza. Na pewno nie wyraża się tak, ‘przykryć cię kocykiem’ ‘zrobić ci kanapeczkę?’ Uważam, ze dorosły człowiek powinien radzić sobie sam, chyba że jest w tarapatach, to wtedy rzeczywiście sama z siebie mam pomysły co robić, I robię to, bez zbędnego gadania (zauważyłam, ze polska obyczajowość nakazuje odmawiać pomocy ‘z grzeczności’ wiec jak chcę komuś pomoc, to robię to bez pytania, inaczej to będziemy tak sobie gadać).

Infantylność to też nie ‘wybuch piszczącego śmiechu’ jak niektórzy sądzą. Nie jest to także złośliwość ani miałkość. Infantylność to ma być cecha, którą usiłuje się zainteresować partnera, więc na pewno nie będą to zachowania jednoznacznie negatywne lub wskazujące na jakiś rodzaj opóźnienia w rozwoju. To raczej coś w rodzaju: spontaniczna kąpiel w błocie, albo wypełnienie pokoju tysiącem baloników, tak że nie da się wejść do środka. Puszczanie baniek nad Wisłą w środku nocy itd itp.

Myślę, że dużym błędem jest to, że ludzie patrzą tylko na nazwy postaw, w oderwaniu od kontekstu, w jakim występują.

Nie należy mapy mylić z terytorium.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#157 Post autor: SuperDurson » niedziela, 5 lutego 2012, 23:48

Jestem pod sporym wrażeniem przenikliwości Twojego opisu. Rozumiesz to z każdym kolejnym krokiem w praktykę coraz lepiej, prawda? :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re:

#158 Post autor: kroplablekitu » wtorek, 7 lutego 2012, 04:03

Doszłam do wniosku, że nie wiem, czy mówisz o mojej wypowiedzi w tym wątku czy o podpisie oraz czy mówisz serio. W każdym razie to miłe ;)
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#159 Post autor: Amber » wtorek, 7 lutego 2012, 17:05

Jak dla mnie twoja wypowiedź była trafna (choć dość ogólnikowa), jako przedstawicielka postawy infantylnej stwierdzam że ma to sens, więc tym razem zaryzykowałabym wzięcie wypowiedzi SD na poważnie ;)

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#160 Post autor: kroplablekitu » wtorek, 7 lutego 2012, 18:14

dziękuje obojgu :oops:
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#161 Post autor: Pierzasta » wtorek, 7 lutego 2012, 19:34

Czy mi się wydaje, czy była jeszcze postawa partnerska?

BTW po przeczytaniu tych opisów widze, że wynika z nich, że pary postaw mają ze sobą dużo wspólnego i stąd zapewne określanie się ludzi jako agresywno-uległych albo opiekuńczo-infantylnych.

W ogóle może tak naprawdę istnieją własnie takie "mieszane" postawy a dostosowujemy się do konkretnego partnera... ;)
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#162 Post autor: Snufkin » wtorek, 7 lutego 2012, 20:13

Niestety nie można sobie dowolnie wybierać danych postaw ani robić miksów. Można co najwyżej świadomie zmieniać ich nazwy (ze względu na kompleksy lub polityczną poprawność).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#163 Post autor: Progrodersja » wtorek, 7 lutego 2012, 20:55

A jak odróżnić postawa infantywną od uległej ?
4w5

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#164 Post autor: Elkora » wtorek, 7 lutego 2012, 23:46

Najłatwiej chyba rozwiać wątpliwości po partnerach (nie żebym się na tym znała) ale to się łączy w takie jakby puzzle, np ulegli nie bardzo wiedzą czego chcą i czy im się to podoba wiec lubią agresywnych których mało to obchodzi bo i tak spróbują XD. Jakby to połączyć w pary to postrzeganie w parze osób z 2 pary się pokrywa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#165 Post autor: Cotta » wtorek, 7 lutego 2012, 23:53

Zakładając, że to związek z długim stażem i w miarę udany. Bo na krótką metę ludzie wchodzą w przeróżne konstelacje, z których po jakimś czasie wcale nie są zadowoleni, częściowo również z powodu niedopasowania postaw erotycznych.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ