Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
bugmenot
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 listopada 2007, 12:19
Lokalizacja: bugmenot.com
Kontakt:

Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#1 Post autor: bugmenot » wtorek, 6 listopada 2007, 12:26

1 Become extraordinarily wise and discerning. By accepting what is, they become transcendentally realistic, knowing the best action to take in each moment. Humane, inspiring, and hopeful: the truth will be heard.
Want to be right, to strive higher and improve everything, to be consistent with their ideals, to justify themselves, to be beyond criticism so as not to be condemned by anyone.

2 Become deeply unselfish, humble, and altruistic: giving unconditional love to self and others. Feel it is a privilege to be in the lives of others.
Key Motivations: Want to be loved, to express their feelings for others, to be needed and appreciated, to get others to respond to them, to vindicate their claims about themselves.
Poziomy zdrowia: Typ 2.

3 Akceptują samych siebie, są ukierunkowane na siebie, szczerze prezentują się takimi jakimi są naprawdę. Skromne i dobroczynne. Zdolne do zdystansowanego żartowania na własny temat. Łagodne i życzliwe.
Key Motivations: Want to be affirmed, to distinguish themselves from others, to have attention, to be admired, and to impress others.
Poziomy zdrowia: Typ 3.

4 Profoundly creative, expressing the personal and the universal, possibly in a work of art. Inspired, self-renewing and regenerating: able to transform all their experiences into something valuable: self-creative.
Key Motivations: Want to express themselves and their individuality, to create and surround themselves with beauty, to maintain certain moods and feelings, to withdraw to protect their self-image, to take care of emotional needs before attending to anything else, to attract a "rescuer."
Poziomy zdrowia: Typ 4.

5 Become visionaries, broadly comprehending the world while penetrating it profoundly. Open-minded, take things in whole, in their true context. Make pioneering discoveries and find entirely new ways of doing and perceiving things.
Key Motivations: Want to possess knowledge, to understand the environment, to have everything figured out as a way of defending the self from threats from the environment.
Poziomy zdrowia: Typ 5.

6 Become self-affirming, trusting of self and others, independent yet symbiotically interdependent and cooperative as an equal. Belief in self leads to true courage, positive thinking, leadership, and rich self-expression.
Key Motivations: Want to have security, to feel supported by others, to have certitude and reassurance, to test the attitudes of others toward them, to fight against anxiety and insecurity.
Poziomy zdrowia: Typ 6.

7 Przyswajają uczucia i doświadczenia w wyraźną głębią, co sprawia, że bardziej doceniają to co już posiadają. Są w stanie dostrzegać piękno w najprostszych rzeczach, pełne zachwytu dla otaczającego je świata. Mają większą świadomość tego jak wspaniałe i nieograniczone możliwości daje im otoczenie.
Key Motivations: Want to maintain their freedom and happiness, to avoid missing out on worthwhile experiences, to keep themselves excited and occupied, to avoid and discharge pain.
Poziomy zdrowia: Typ 7.

8 Become self-restrained and magnanimous, merciful and forbearing, mastering self through their self-surrender to a higher authority. Courageous, willing to put self in serious jeopardy to achieve their vision and have a lasting influence. May achieve true heroism and historical greatness.
Key Motivations: Want to be self-reliant, to prove their strength and resist weakness, to be important in their world, to dominate the environment, and to stay in control of their situation.
Poziomy zdrowia: Typ 8.

9 Become self-possessed, feeling autonomous and fulfilled: have great equanimity and contentment because they are present to themselves. Paradoxically, at one with self, and thus able to form more profound relationships. Intensely alive, fully connected to self and others.
Key motivations: Want to create harmony in their environment, to avoid conflicts and tension, to preserve things as they are, to resist whatever would upset or disturb them.
Poziomy zdrowia: Typ 9.


Jeżeli do zwycięstwa będzie potrzebna połowa serca potwora to i tak wpierw pokonam i zabiję go całego.

3w2

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#2 Post autor: ktośtam » wtorek, 6 listopada 2007, 14:17

Dlaczego fragmenty przetłumaczone mieszają się z nieprzetłumaczonymi? :roll:

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#3 Post autor: fra » wtorek, 6 listopada 2007, 15:05

Właśnie. Może komuś chciałoby się całość przetłumaczyć... ? :roll:
Z góry dziękuję :)
1w...6

Awatar użytkownika
melonka
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 21:04
Lokalizacja: skądinąd

#4 Post autor: melonka » wtorek, 6 listopada 2007, 16:13

fra pisze:Właśnie. Może komuś chciałoby się całość przetłumaczyć... ? :roll:
Z góry dziękuję :)
I ja mam takie zdanie ;)
You dress up for Armageddon, I dress up for summer!
Kan du talar svenska?

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#5 Post autor: Rosveen » wtorek, 6 listopada 2007, 17:51

Tłumaczyłam to szybko i nie miałam czasu, żeby to specjalnie sprawdzić i doprowadzić do jakiegoś sensownego stanu, dlatego przy 9 (zwłaszcza) i 6 trochę namieszałam, ale sens jest ;)


1 - Stają się niezwykle mądrzy i wnikliwi. Akceptując to, co jest, stają się transcendentalnie realistyczni, wiedząc, co najlepiej zrobić w każdej sytuacji. Ludzcy, inspirujący i pełni nadziei: prawda zostanie usłyszana.
Kluczowa motywacja: Chcą postępować prawidłowo, sięgać wyżej i udoskonalać wszystko, być zgodni ze swoimi ideałami, usprawiedliwiać siebie, być ponad krytyką, aby nie zostać potępionym przez nikogo.

2 - Stają się głęboko niesamolubni, nieegoistyczni, pokorni i altruistyczni, okazując bezwarunkową miłość sobie i innym. Czują, że bycie częścią życia innych jest przywilejem i zaszczytem.
Kluczowa motywacja: Chcą być kochani, wyrażać swoje uczucia względem innych, być potrzebni i doceniani. Pragną, by inni odpowiadali na ich działania, by oczyścili ich z zarzutów względem siebie.

3 - Akceptują samych siebie, są ukierunkowani na siebie, szczerze prezentują się takimi, jakimi są naprawdę. Skromni i dobroczynni. Zdolni do zdystansowanego żartowania na własny temat. Łagodni i życzliwi.
Kluczowa motywacja: Chcą odróżniać się od innych, przyciągać uwagę, pragną być podziwiani i olśniewać innych.

4 - Głęboko kreatywni, wyrażający to, co osobiste i to, co uniwersalne, możliwe, że poprzez sztukę. Zainspirowani, samoodnawiający i samoregenerujący się. Zdolni do przeobrażenia wszystkich swoich doświadczeń w coś wartościowego.
Kluczowa motywacja: Chcą wyrażać siebie i swoją indywidualność, tworzyć i otaczać się pięknem, podtrzymywać konkretne nastroje i uczucia. Wycofują się, by chronić własny obraz siebie, dbają o swoje emocjonalne potrzeby zanim zajmą się czymkolwiek innym, przyciągają „ratownika”

5 - Stają się wizjonerami, szeroko rozumieją świat, penetrując go głęboko. Mają otwarty umysł, patrzą na rzeczy w całości, w ich prawdziwym kontekście. Czynią pionierskie odkrycia i znajdują zupełnie nowe sposoby robienia i postrzegania rzeczy.
Kluczowa motywacja: Chcą posiadać wiedzę, rozumieć otoczenie, pojąć wszystko by bronić się przed zagrożeniami z otoczenia.

6 - Stają się samopotwierdzający się, ufający sobie i innym, niezależni, zamiast jak wcześniej symbiotycznie współzależni, współpracujący jako równi sobie. Przejawiają wiarę we własne wskazówki (?) do prawdziwej odwagi, pozytywne myślenie, przywództwo i bogatą samoekspresję.
Kluczowa motywacja: Chcą być bezpieczni, czuć się wspierani przez innych, być pewni i spokojni. Testują zachowania innych względem nich, by walczyć przeciwko zaniepokojeniu i brakowi bezpieczeństwa.

7 - Przyswajają uczucia i doświadczenia z wyraźną głębią, co sprawia, że bardziej doceniają to, co już posiadają. Są w stanie dostrzegać piękno w najprostszych rzeczach, pełne zachwytu dla otaczającego je świata. Mają większą świadomość tego jak wspaniałe i nieograniczone możliwości daje im otoczenie.
Kluczowa motywacja: Chcą zachować swoją wolność i szczęście, unikać tracenia wartościowych przeżyć, wciąż być podekscytowani i zajęci czymś, chcą unikać bólu i rozładowywać go.

8 - Stają się powściągliwi i wspaniałomyślni, litościwi i wyrozumiali, opanowując się poprzez poddanie się większemu autorytetowi. Odważni, chętni do wystawienia się na poważne ryzyko by zrealizować swoją wizję i mieć trwałe oddziaływanie. Mogą osiągnąć prawdziwy heroizm i historyczną wielkość.
Kluczowa motywacja: Chcą polegać na sobie, udowadniać swoją siłę i nie poddawać się słabości, być ważni w swoim świecie, zdominować otoczenie i panować nad sytuacją.

9 - Staja się opanowani, czują się autonomiczni i spełnieni. Są pełni spokoju i zadowolenia, ponieważ są obecni? prezentem? dla siebie. Paradoksalnie, jako świadome siebie jednostki, są zdolni do stworzenia głębszej relacji. <pogubiłam się w tym opisie :?> Żyjący intensywnie, całkowicie połączeni ze sobą i innymi.
Kluczowa motywacja: Chcą tworzyć harmonię w swoim otoczeniu, unikać konfliktów i napięć, zachowywać rzeczy takimi, jakie są, opierać się wszystkiemu, co mogłoby ich zmartwić lub zmącić ich spokój

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Poziomy zdrowia

#6 Post autor: kabanos » poniedziałek, 7 marca 2011, 16:12

Czy poziomy naszego zdrowia, zdrowia naszych osobowości, są adekwatne do naszej higien psychicznej, czy też równowagi psychicznej ?
Mam na myśli to, że np. zdrowie naszej osobowości, może być wprost proporcjonalne do naszych "urojeń", np. gdy ktoś ma mocną depresje to poziom zdrowia swojej osobowości określi jako niezdrowy i tak samo, gdy ktoś ma lekką depresje, to oceni się na średni poziom, a gdy komuś nie będzie dolegało żadne schorzenie na tle psychicznym, to będzie miał również zdrową osobowość i będzie się rozwijał w najlepszym dla niego tempie.

Scaliłam ten wątek ze starym o zbliżonej tematyce. Szczegółowe informacje na temat poziomów zdrowia poszczególnych typów znajdują się w odpowiednich podforach. ~atis

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#7 Post autor: Tanpopo » czwartek, 31 marca 2011, 14:02

Jako Czwórka jestem okazem zdrowia i chyba tylko to pozwala mi przetrwać wariacje piątkowego skrzydła. Umiem śmiać się z siebie, spokojnie i otwarcie podchodzę do wszystkich doświadczeń, bezwiednie i bez żadnego wysiłku otaczam się tym co proste, piękne i tylko moje. Uwielbiam znajdować piękno w innych, bezinteresownie podziwiam tych, którzy są lepsi, zdolniejsi ode mnie.
Poza tym jestem tchórzem, szybko się wycofuję z trudnych znajomości, myślę wystarczająco dużo, by wymyślić coś głupiego, a moja otwartość jest pozorna, przeznaczona dla tych, co naprawdę znają Józefa. I nie, nie powiem, bym była z tego dumna, nawet skrycie.

Możecie uznać to za przekombinowane, ale macie doświadczenia z różnymi poziomami zdrowia u swojego typu i w skrzydle? :P

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#8 Post autor: Venus w Raku » piątek, 1 kwietnia 2011, 08:53

Tanpopo, moim zdaniem jesteś zdrowa. Nie przejmuj się i nie zapewniaj nikogo o swoim zdrowiu. Jak potrafisz się racjonalnie ocenić i przyznać się do swoich negatywnych cech, to jest w tym zdrowie. Dla mnie jesteś pozytywne 7 z domieszką pozytywnego 4. Całuski od Venuski.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#9 Post autor: Venus w Raku » piątek, 1 kwietnia 2011, 19:47

kama.zielona pisze:Słodziaczek-pierdziaczek :D :*
Venus w Raku pisze:A czemu Ty taka negatywna jesteś? Lubię Tanpopo. Kobitka ma osobowość. Czemu ludzie na siebie tyle jadu wypuszczają? Czemu ludzie wypuszczają tyle jadu na ludzi, których nie znają? Jedyna odpowiedź jaka mi przychodzi na myśl, to to, że nie lubią sami siebie. No więc kama, nie jesteś intelignetnym i wrażliwym człowikiem za którego się uważasz. Możesz tylko myśleć, że jesteś.
Przepraszam Cię, kama za to co napisałam. To ja jestem negatywna. To ja mam jad w sobie. I moje własne cechy charaktaru i mój negatywizm przypisałam Tobie.

PS. I proszę modów, aby nie wyrzucili tego posta do kosza, bo to jest na temat zdrowia. Jedynka zorientowała się, że krytykuje innych bez powodu lub z powodu własnych frustracji i tylko dlatego skrytykowałam kamę, żeby ulżyć/dać upust swojej własnej wewnętrznej frustracji/złości, która nie ma nic wspólnego z realną osobą, którą jest kama.zielona.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#10 Post autor: Venus w Raku » sobota, 2 kwietnia 2011, 07:32

Przeczytałam opisy poziomów zdrowia dla wszystkich typów i szczerze mówiąc znajduję się tylko w dwóch poniższych opisach.
Czwórka
Poziom 5: Zamykają się w sobie, [aby nie tracić kontaktu z własnymi uczuciami (? - Tego nie wiem. Może mam uczucia, ale świadomie staram się odgradzać od swoich własnych uczuć i ograniczać je. Podświadomie pełno nieuporządkowanych uczuć.)]. Wszelkie wypowiedzi pod ich adresem odbierają dosłownie, stają się egotyczne i introwertyczne. Miewają kapryśne nastroje i są przewrażliwione. Nieśmiałe, świadome swej osobowości. Tracą spontaniczność. Odgradzają się od reszty świata i ciężko jest im wyjść na zewnątrz bariery, którą same stworzyły. Pozostają zamknięte w sobie, aby chronić swój własny wizerunek i aby zyskać czas by przesortować i ułożyć własne uczucia. (Uczucia. Mam jakieś, ale nie wiem, czy to są te uczucia, które powinnam mieć. Mam raczej negatywne uczucia. Pozytywnych nie znajduję w sobie... i to mi dokucza najbardziej.)

Szóstka
Poziom 4: Inwestują swój czas i energię we wszystko, co gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność. Organizują i porządkują, dążą do sojuszy i władzy dla zapewnienia ciągłości bezpieczeństwa. Stale czujni, starający się przewidzieć problemy.
Dlaczego więc ciągle w różnych testach wychodzi mi Jedynka?
Perfekcjonista (1)
Przedstawiciel typu osobowości punktu pierwszego radzi sobie z główna namiętnością, czyli gniewem poprzez okiełznanie chaosu.
Nieuporządkowany, chaotyczny i nieprzewidywalny świat wymaga konsekwentnego uporządkowania. Perfekcjonista próbuje realizować się dbając o ład i porządek we wszelkich aspektach życia. Tylko to, co jest zorganizowane, poukładane, co znajduje się na swoim miejscu ma wartość i jest dla niego gwarancją szczęścia oraz sposobem na uniknięcie niepotrzebnych problemów. Perfekcjonista jest człowiekiem zwracającym szczególną uwagę na ład i organizację. Wszelka spontaniczność, beztroska i lekceważenie zasad porządkujących rzeczywistość są niedopuszczalne. Jeśli perfekcjonista decyduje się na chwilę szaleństwa, jest to - wbrew pozorom - chwila bardzo dobrze zaplanowana, uprzednio przygotowana a efekty takiego spontanicznego działania są wcześniej obmyślane i włączone w całość działań. Dojrzały perfekcjonista jest uosobieniem samoorganizacji i ładu - zarówno wewnętrznego jak i otaczającej go rzeczywistości.

Zaburzony perfekcjonista może się stać przesadnym pedantem, przedkładającym porządek i dyscyplinę nad rezultaty działania, czy też jakość relacji z innymi ludźmi. Nie dostrzega on faktu, iż brak ładu i organizacji nie musi oznaczać zagrożenia, czy też uniemożliwiać mu osiągnięcie zamierzonych celów. Typowym przykładem negatywnego działania cech pierwszego punktu enneagramu jest sytuacja, w której szef negatywnie ocenia jakość pracy podwładnego na podstawie nieporządku na jego biurku. Nadmierne zwracanie uwagi na ład i perfekcję w działaniu może uniemożliwiać osiąganie celów z powodu podejmowania działań porządkowych, te cele oddalających. Na przykład osoba, która spóźnia się na samolot z powodu układania naczyń właśnie wyciągniętych ze zmywarki - wszak wiadomo, że kubki muszą być poustawiane uszkami w jedną stronę, w określonym porządku i według wielkości oraz koloru. Osiągnięcie celu może także wymagać od zaburzonego perfekcjonisty większego wysiłku i starań niż są do jego osiągnięcia niezbędne. Przykładem niech będzie osoba robiąca wiosenne porządki w ogrodzie, która ścięte z drzew owocowych gałęzie tnie na równe kawałki i układa w równych, wiązkach związanych precyzyjnie sznurkiem, po to by na koniec tego żmudnego procesu zrobić z nich ognisko.

Dojrzały perfekcjonista jest nieocenionym pracownikiem, partnerem i przyjacielem. Jego rozsądek i dbałość o szczegóły wnosi w działanie innych ład i porządek. W towarzystwie perfekcjonisty będziemy mieć pewność, że nie zostawiliśmy w domu włączonego żelazka.

Jeśli twoim partnerem jest perfekcjonista to pozwól mu czasami poukładać rzeczy w swojej szafie. Jemu naprawdę sprawi to ogromną przyjemność. Twój podziw dla perfekcji z jaką zostały poukładane oraz idealnie posegregowane skarpety, a koszule poskładane z precyzją osiągalną jedynie dla mistrza origami będzie dla niego najlepszą nagrodą.

Źródło: Enneagram Test - http://horoskopy.gazeta.pl/horoskopy/0,109262.html
Czy ktoś tutaj ma coś takiego jak ja? Jak to wyjaśnić? Czy jestem 1, 4, czy 6? Ja myślę, że jestem każdym z tych typów w pewnym sensie i nie jestem żadnym z nich w sensie enneagamnowym. Nie jestem rygorystyczna jak 1, nie jestem uczuciowa w sensie czwórkowej uczuciowości i nie jestem podejrzliwa jak 6. Utożsamiam się z Jedynką, bo zawsze imponowali mi zdyscyplinowani i poukładani ludzie. Przyziemni mężczyźni, którzy ciężko pracują i czyste kobitki w fartuszkach, które robią wszysko w domu i troszczą się o dom i rodzinę. Jednym słowem produktywne jednostki. Jestem konserwatyską, ale mam grzywkę na lewo... więc uważam, że każdy czlowkiek ma prawo być niezależny i postępować zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Oczywiście w systemie, w którym pieniądz jest najwyższą wartością, to pieniądz wyznacza granice wolności. I dlatego prawie nikt nie robi tego, co lubi i do czego się najlepiej się nadaje.

Czasy są takie, że jest oczekiwanie, że każdy musi być agresywnym graczem w świecie zewnętrznym, zdobywcą, którego wartość można przeliczyć na pieniądze, a świat wewnętrzny i prywatne uczucia nie mają żadnej wartości. Nie każdy taki jest i większość taka nie jest. Dzisiaj usłyszałam w tv taki tekst: "Ja znam tych pięciu ludzi, którzy rządzą światem." Moim zdaniem jest ich może z 50-sięciu, albo 500-set. Chore i patologiczne jednostki, które sprawiają, że całe społeczeństwa stają się chore i patologiczne. System oparty na pieniądzu jest chory i ktokolwiek ma trochę zdrowego rozsądku zgodzi się ze mną.

Czytam teraz książkę o genezie zła. Rządzą nami patologiczne jednoski. A my zamiast eliminować ich ze społeczeństwa dajemy im carte blanche (nieograniczone pełnomocnictwo i swobodę działania). Tak bylo w przeszłości i tak jest teraz. Niektórzy ludzie czują się i zachowują jak bogowie. Większość z nas nie ma takich aspiracji, a więc sprowadźmy życie do pozycji ludzkiej, a nie boskiej i wtedy większość z nas będzie szczęśliwa. I nieważne, czy to jest kapitalizm, czy socjalizm. Dokrtryna i dogmat obowiązuje wszędzie tam, gdzie trzeba kogoś zniewolić w imię jakichś wyższych ideałów. Moim zdaniem ludzie nie zaznali jeszcze systemu, który byłby stoworzony przez nich i dla nich, i w którym mogliby żyć spokojne i rozwijać się bez ograniczeń.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#11 Post autor: atis » sobota, 2 kwietnia 2011, 07:42

Szczerze powiedziawszy nie trafiłam jeszcze na opisy poziomów zdrowia jakiegokolwiek typu, które by mi pasowały. Mam wrażenie, że o: na wysokich poziomach zdrowia zachowuje się jak wypisz-wymaluj siódemka, spadam w jedynki/dziewiątki (czasem czwórko-trójki), by na najniższych poziomach stać się jak rozedrgana wewnętrznie (wzglednie oderwana od rzeczywistości) szóstka/jedynka/siódemka. Wierzę w sens i faktycznie istnienie poziomów zdrowia dla różnych typów i widzę je u różnych ludzi, mam jednak problem by dostrzec własciwy schemat u siebie.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#12 Post autor: Venus w Raku » sobota, 2 kwietnia 2011, 09:55

Widzisz, atis, ja się określam. Nie chcę byc ani 4, ani 6, ale wygląda na to, że mam dużo wspólnego z tymi typami. Pozycja Jedynki najbardziej mi odpowiada, ale może wcale nie jestem tym typem. Muszę dopuścić inne pozycje i starać się polepszać siebie jako 1, 4 i 6. Enneagram jest trochę do dupy pod tym względem, że mowi, ze każdy może być tylko jednym typem. I dla niektórych ludzi, to się sprawdza, a dla innych nie. Ja tam się sztywno teorii trzymać nie będę.

Ty, atis, masz problem, żeby wpasować się w jakikolwiek enneagramowy schemat. Ja mam problem, żeby wpasować Cię w enneagramowy schemat. Może więc jesteś poza schematem. Tylko wydaje mi się, że powinnaś wewnętrznie utożsamiać się z jakimś schematem. Przynajmniej w przybliżeniu. Wiesz, orientacja seksulana, to nie jest osobowość. Ja jakbym bardzo chciała, to też mogę być biseksualna, ale podejście do seksu i charakter to są dwie różne sprawy. Ty może identyfikujesz się ze swoją seksualną postawą i na tej podstawie starasz się określić siebie jako osobę. Ja mogę być erotycznie związana z mężczyzną lub z kobietą, ale moja osobowość pozostanie ciągle taka sama, bo moja osobowość nie ma w zasadzie nic wspólnego z moją orientacją seksualną. Rozumiesz o co mi chodzi? Z jednej strony jest osoba i jej charakter, a z drugiej strony jest jej życie erotyczno-seksualne. Czyli ten bardzo prywatny moment bliskości i czułości z drugą osobą, o którym nikt w zasadzie nie chce opowiadać innym.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#13 Post autor: Pierzasta » piątek, 15 kwietnia 2011, 21:56

Ja myślałam, że enneagram do mnie niezbyt pasuje, ale potem ktoś mi pokazał minheart.org i schematy połączeń. I tak piątka ma silne połączenie z ósemką, faktycznie to by się zgadzało. Wyniki testów wychodza mi różne, ale z opisu typów jestem piątką z pewnymi objawami ósemki właśnie i może trochę siódemki. Wydaje mi się, że w przypadkach niepewnych przy ustalaniu typu należy brać pod uwagę raczej opis "natury" typu niż zachowań. Jak myślicie?



Połączenia są ładnie opisane tna mindheart.org

Połączenia jedynki:
http://mindheart.org/junction/oldcj/ep/ ... /conn.html
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#14 Post autor: Kapar » wtorek, 19 kwietnia 2011, 06:00

Pierzasta pisze:Wydaje mi się, że w przypadkach niepewnych przy ustalaniu typu należy brać pod uwagę raczej opis "natury" typu niż zachowań. Jak myślicie?
Nie jestem pewien co masz na mysli mowiac "opis natury", czy chodzi o bardziej ogolne usposobienie danego typu?
Patrzenie na zachowania tez nie jest wystarczajace w rozpoznaniu typu. Ludzie zachowuja sie roznie zaleznie od wieku itp.

Warto natomiast patrzec na strategie radzenia sobie z problemami, sytuacjami stresowymi - tzn na widoczne zmianny w porownaniu z codziennoscia. To niestety wymaga znajomosci wszystkich typow enneagramu, zeby moc zidentyfikowac kierunki "stresu" i "relaksu" oraz by umiec stwierdzic, kiedy wplywy polaczen sa tylko tym czasowe, a kiedy blednie okreslilismy swoj typ i przykoadowo bardziej pasuje do nas typ z polaczenia niz ten pierwotny posiadajacy owe polaczenia. Warto patrzec na dluzszej przestrzeni lat i szukac sytuacji ekstremalnych, w ktorych uwidocznilyby sie wyraziste cechy typu oraz jego polaczen.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Poziomy zdrowia - dyskusja ogólna

#15 Post autor: atis » wtorek, 19 kwietnia 2011, 09:10

Venus - nie, nie mam pojęcia, o co ci chodzi i czemu wyjeżdzasz w tym wątku z orientacją seksualną.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ