Enneagram a gadu-gadu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Enneagram a gadu-gadu

#1 Post autor: ein » poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:35

~ A. jest online
oh hai! (^.^)'
~ A. jest offline
(Nienawidze was ludzie)
(Za wasz brak bezsporedniosci)
(Ktorego sam sie powoli ucze.)


Ponieważ są szanse na sensowną dyskusję - wydzieliłam wątek na temat zachowania typów na gg (i innych kominukatorach, czatach etc). ~atis



Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#2 Post autor: inv » poniedziałek, 21 lutego 2011, 22:00

ein pisze:~ A. jest online
oh hai! (^.^)'
~ A. jest offline
(Nienawidze was ludzie)
(Za wasz brak bezsporedniosci)
(Ktorego sam sie powoli ucze.)
walić takich ludzi!
zapomnieć o nich! podczas medytacji odcinać się od ich wpływów całkowicie!
nierealne pragnienia z tego wychodzą, a fe! 4 może toi fajne, ale powinna to odrzucać, wypierać, ograniczać, whatever.

ja już tak bezwzględnie postępuję z ludźmi. raz mi osoba pokaże, że ma mnie w dupie, rzucam kontakt. jak będzie czegoś chciała, sama przyjdzie i niech zachowuje się wtedy przyzwoicie. daję to, co otrzymuję, chcę otrzymywać tyle, ile daję. nie rozumiesz równowagi? nauczę cię ;]

ogólnie wkurzam się wewnętrznie na siebie, zeby kontynuować magistrowanie.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
EEwa
Posty: 86
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 01:16
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#3 Post autor: EEwa » środa, 23 lutego 2011, 00:15

ein, przepraszam, ale czasem po prostu ktoś musi wyjść.. potem zapomina odpisać, albo coś takiego... zdarza się.
'what would u do, if u see spaceships over Glasgow.?'

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#4 Post autor: ein » środa, 23 lutego 2011, 15:49

EEwa pisze:ein, przepraszam, ale czasem po prostu ktoś musi wyjść.. potem zapomina odpisać, albo coś takiego... zdarza się.
Jasne, bo napisac "sry, musze isc" zajmuje mase czasu. Zabawne, ze osoba do ktorej pisalem prawdopodobnie tez jest siodemka.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#5 Post autor: Yarren » środa, 23 lutego 2011, 19:39

ein pisze:Jasne, bo napisac "sry, musze isc" zajmuje mase czasu. Zabawne, ze osoba do ktorej pisalem prawdopodobnie tez jest siodemka.
A czy gdyby ten ktoś napisał "sry, musze iść" to by coś zmieniło? Uwierzyłabyś wtedy? Poza tym ten ktoś mógł nie zauważyć, że napisałaś, albo, właśnie wyłączać komputer. Nie znam tego kogoś i waszych relacji, ale takie osądzanie kogoś i mówienie "wal się" od razu jest głupie. Zawsze można na tę osobę poczatować i napisać jak tylko się zaloguje na przykład. Jak się jest pewnym mówić "wal się".
I nie wiem co do tego ma, ze jest 7... 7 też się zdarzają miłe.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#6 Post autor: ein » środa, 23 lutego 2011, 21:10

Yarren pisze:A czy gdyby ten ktoś napisał "sry, musze iść" to by coś zmieniło? Uwierzyłabyś wtedy? Poza tym ten ktoś mógł nie zauważyć, że napisałaś, albo, właśnie wyłączać komputer. Nie znam tego kogoś i waszych relacji, ale takie osądzanie kogoś i mówienie "wal się" od razu jest głupie. Zawsze można na tę osobę poczatować i napisać jak tylko się zaloguje na przykład. Jak się jest pewnym mówić "wal się".
I nie wiem co do tego ma, ze jest 7... 7 też się zdarzają miłe.
Jeszcze na tyle mi nie odbilo, zeby siedziec i czekac az sie zaloguje. Idealny pokaz roznicy odbierania niektorych zachowan przez typy 4 i 7. Dla mnie to dosc wazne, zeby ktos mi odpisal, ze nie moze w danej chwili rozmawiac, przynajmniej wiem, ze nie jestem totalnie niemile widziany. Drugi raz probowac nie bede, przynajmniej nie w najblizszym czasie. Dla siodemki taka sytuacja zupelnie nic nie znaczy. Nawet nie zauwazy problemu, a kiedy go zakominikuje, to wyjde na osobe przewrazliwiona i niestabilna psychicznie. Oh wow, lovely.
PB: Dzieki! (^~^)'

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#7 Post autor: Yarren » środa, 23 lutego 2011, 21:49

O przepraszam, Avatar mnie zmylił... ^ ^'

Rzeczywiście , ja nie widzę w tym żadnego problemu, ale nawet jeżeli ty widzisz, to czy ta osoba nie zasługuje na druga szansę, na wytłumaczenie się?
ein pisze:a kiedy go zakominikuje, to wyjde na osobe przewrazliwiona i niestabilna psychicznie. Oh wow, lovely.
Nie przesadzaj, od razu przewrażliwiony i niestabilny psychicznie. Nikt nie lubi być olewany, właściwie wszyscy moi znajomi tak reagują, tylko ja nie mam z tym problemu.

Ja dodam od siebie, że jadąc do Wawy zapomniałem tego co miałem wziąć i musiałem się wracać, co mi rozbiło dzień tak, ze nie zdążyłem do AMW... A już miałem nadzieje, że nie zmarnuje tego dnia...

@Pędzący Bakłażan
Ciekawym, cóż takiego Ci zrobiły?
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#8 Post autor: atis » środa, 23 lutego 2011, 22:02

Jedyne usprawiedliwienie braku informacji przy konczeniu rozmowy to jakies nieokreslone problemy z internetem, ale wtedy kulturalni ludzie (bo to całkowicie poza ennatypem i rzucanie się tu na siódemki/ósemki/czwórki/cokolwiek jest idiotyczne) informują o powodach naglego znikniecia przez sms lub przy nastepnej rozmowie. Nieprzewrażliwieni ludzie którzy mają ludzkie odruchy i dla których rozmowca który znika jest ważny i potrafią z siebie wykrzesać martwienie się, gdy znika - po prostu do niego piszą smsa czy dzwonią by zapytać co się stało (bo się martwią bo cośtam costam)

Nie szukajcie problemów, niedomówien i enneagramowych podtekstów gdzie ich nie ma LOL

A jesli ktos ma was w dupie nawet na gg, to chyba wystarczający sygnal, by jego też mieć.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#9 Post autor: Matea » środa, 23 lutego 2011, 22:18

7 tak mają. Nagminnie.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#10 Post autor: boogi » środa, 23 lutego 2011, 22:22

I nie jest to nic nienormalnego - po prostu nie zwracają uwagi na taki, wg nich, drobiazg.

A uczuciowcy się tym przejmują - nagminnie, taka prawda.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
EEwa
Posty: 86
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 01:16
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#11 Post autor: EEwa » środa, 23 lutego 2011, 23:08

no właśnie. nie ma co przesadzać. jak mi np. ktoś nagle wyjdzie, to nawet jak przez chwilę jest jakoś nieprzyjemnie, to zaraz sobie myślę, że pewnie komputer nawala, musi wyjść, a może też nie chcieć gadać. i tyle. ja zwykle(jak nie zapomnę)odpisuje potem. gorzej ze spotkaniami czasem~ wszak to tylko chat na fb.

uważam, że ta sytuacja pięknie pokazuje różnicę między 4 a 7. :D
'what would u do, if u see spaceships over Glasgow.?'

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#12 Post autor: Rilla » środa, 23 lutego 2011, 23:16

ein pisze:Dla siodemki taka sytuacja zupelnie nic nie znaczy. Nawet nie zauwazy problemu, a kiedy go zakominikuje, to wyjde na osobe przewrazliwiona i niestabilna psychicznie. Oh wow, lovely.
Wybacz ein, ale ja Siódemką nie jestem. :roll: Choć fakt, nie uznałabym cię za osobę niestabilną psychicznie, ale za osobę niestabilną emocjonalnie- jeśli to dla ciebie jakaś różnica.
Pomyśl ein trochę racjonalniej. Jeśli z tą osobą nie masz żadnych zatargów, jest ci ogólnie życzliwa, nie ma powodu do zachowywania się wobec ciebie w sposób negatywny, to po co robić taki problem i czuć się niemile widzianym?
Och, jak mnie drażnią takie histerie! Idę sobie z kimś gdzieś, idziemy, idziemy i naglę słyszę "obraziłaś się na mnie?". O.o Ja kompletnie zdezorientowana, o co chodzi, pytam, czy o czymś nie wiem, czy mam powód, a jako odpowiedź słyszę, że chodzi o to, że się nie odzywam. Jej! Czy ja muszę bez przerwy nawijać jak naćpana, by ludzie czuli się przy mnie komfortowo? Czy jestem jakaś niezrównoważona, zdolna do obrażania się bez powodu? To naprawdę przykre jest. Raz też mi się dostało za nagłe zniknięcie na gg. Krew mi z nosa poszła, bo po przeziębieniu byłam, i pognałam czym prędzej do łazienki, by uchronić się przed zalaniem i uratować ubranie przed wiecznym poplamieniem. Nie było mnie kawał czasu, a gdy wróciłam, zastałam całe pasmo tekstu w stylu "jak ci przeszkadzam, to trzeba było napisać wprost". Owszem, może i wypadało zadrzeć głowę do góry, ręką zabezpieczyć, by nic nie uleciało i zezując na klawiaturę, wystukać to "zw", ale choroba jasna, bez przesady. Trochę wyobraźni co niektórym by się przydało i rozsądku. :evil:

Nie "uczuciowcy", boogi, tylko nadwrażliwi.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#13 Post autor: greenlight » środa, 23 lutego 2011, 23:22

Rilla, wydaje mi się że sytuacja którą opisałaś a to co napisał ein, to dwie różne sprawy....
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#14 Post autor: Rilla » środa, 23 lutego 2011, 23:30

Nie powiedziałabym.
a) Nie wiadomo ostatecznie, dlaczego ten ktoś zniknął z pola internetu
b) Oskarża się go zupełnie bezpodstawnie o negatywne nastawienie do rozmówcy
Dla mnie sytuacja jest podobna. Też zostałam potraktowana, jakbym kogoś nie lubiła zupełnie bezpodstawnie, a jedynie nie miałam ochoty na rozmowę w jednym przypadku, a w drugim nie mogłam.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Podziel się swoją ZŁOŚCIĄ!!!!!

#15 Post autor: ein » czwartek, 24 lutego 2011, 10:01

Wlasnie nie do konca zyczliwa. To dosc skomplikowana relacja. Mam swoje powody, zeby myslec tak, a nie inaczej.

ODPOWIEDZ