Idealny Partner

Wiadomość
Autor
Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Idealny Partner

#1 Post autor: Desiderat » czwartek, 30 grudnia 2010, 13:38

Witam wszystkie szóstki i inne typy które wpadły z wizytą! :)
Z tego co widzę na forum jest bardzo mało aktywnych szóstek wiec pomyślałem, że trzeba zacząć coś z tym robić w miarę możliwości. Tak jak w temacie, szóstki - jaki był by dla Was idealny typ Waszego partnera i dlaczego ?

Moją wybranką jest właśnie Szósteczka. Doskonale rozumiem jej naturę, szanuję jej lęki i obawy, a ona moje. Wiem, że jest osobą goddną zaufania i nie muszę się obawiać, że robi coś niestosownego. "My przeciwko światu" w naszym wypadku bardzo dobrze określa to co jest między nami, na dobre i na złe.


"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Idealny Partner

#2 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 3 stycznia 2011, 22:57

Ugh.

Co kto lubi kiedy i jak..

A teraz, skoro nadal czytasz te słowa to znaczy, że możesz też skupić się jeszcze mocniej zanim się zastanowisz co to oznacza, że typ "6" ma połączenie z typem "3" i typem "9" tworząc stabilny "trójkąt" i idąc dalej jak znaczący może mieć to wpływ na "kształt" relacji między takimi właśnie typami?

I czy aby na pewno super-turbo-koniecznie życiowy partner/ka musi być "idealny"?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#3 Post autor: Desiderat » wtorek, 4 stycznia 2011, 07:25

SuperDurson pisze:I czy aby na pewno super-turbo-koniecznie życiowy partner/ka musi być "idealny"?
Idealny dla nas samych, oczywiście. Ale jeżeli przeszkadza Ci to słowo to zakryj sobie palcem przy czytaniu. :roll:
A teraz, skoro nadal czytasz te słowa to znaczy, że możesz też skupić się jeszcze mocniej zanim się zastanowisz co to oznacza, że typ "6" ma połączenie z typem "3" i typem "9" tworząc stabilny "trójkąt" i idąc dalej jak znaczący może mieć to wpływ na "kształt" relacji między takimi właśnie typami?
Rozumiem to, jestem jeszcze amatorem, ale szybko się uczę. :)

btw, co to ma do tematu ?
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Idealny Partner

#4 Post autor: SuperDurson » wtorek, 4 stycznia 2011, 21:32

Desiderat pisze:
SuperDurson pisze:I czy aby na pewno super-turbo-koniecznie życiowy partner/ka musi być "idealny"?
Idealny dla nas samych, oczywiście. Ale jeżeli przeszkadza Ci to słowo to zakryj sobie palcem przy czytaniu. :roll:
Unikam przeszkadzania sobie czymkolwiek, tym bardziej jakimś tam słowem. Jednocześnie uważam użycie tego konkretnego słowa, tutaj, w tym przypadku, za mocno niewłaściwy ruch, zawężający szeroką ideę o same pobożne życzenia - bez realnej skuteczności.

Abstrahując:
Na pytania zamknięte - zaczynające się od "czy" czyli dokładnie takie które zadałem - odpowiedź ma postać TAK/NIE.
A ty odpowiadasz na pytanie "dla kogo".. czyli na zdecydowanie inne pytanie, niż to które zadałem.

..ale jeśli logiczne błędy językowe Ci nie przeszkadzają to zamknij teraz przeglądarkę. Palcem. Wyłącz komputer. I prześpij się z tym. :twisted:
Desiderat pisze:
A teraz, skoro nadal czytasz te słowa to znaczy, że możesz też skupić się jeszcze mocniej zanim się zastanowisz co to oznacza, że typ "6" ma połączenie z typem "3" i typem "9" tworząc stabilny "trójkąt" i idąc dalej jak znaczący może mieć to wpływ na "kształt" relacji między takimi właśnie typami?
Rozumiem to, jestem jeszcze amatorem, ale szybko się uczę. :)

btw, co to ma do tematu ?
Najpierw pomyśl - co psychologiczna struktura dopasowania typów może mieć wspólnego z systemem doboru odpowiedniego partnera? - a dopiero później, po tym jak już samodzielnie pomyślisz i wyciągniesz wnioski, zadawaj wtedy pytania.



PS - jak dla mnie enneagram sam w sobie jest jednak zbyt płytkim i powierzchownym systemem, aby można wyłącznie za jego pomocą w realny i powtarzalny sposób dobierać najwłaściwszego partnera. Potrzebujesz najpierw dopasowania na poziomie biologii.. architektury procesora, socjoniki.. później na poziomie emocji i motywacji.. systemu operacyjnego, enneagramu.. i na poziomie ducha.. doświadczeń, ezoteryki.. i dopiero lepiąc je wszystkie trzy w kulkę.. masz szansę dostać coś wystarczająco stabilnego i mocnego aby.. autentycznie i w zgodzie, przetrwało.. wieczność.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#5 Post autor: Desiderat » środa, 5 stycznia 2011, 09:14

SuperDurson pisze:
Desiderat pisze:
SuperDurson pisze:I czy aby na pewno super-turbo-koniecznie życiowy partner/ka musi być "idealny"?
Idealny dla nas samych, oczywiście. Ale jeżeli przeszkadza Ci to słowo to zakryj sobie palcem przy czytaniu. :roll:
Unikam przeszkadzania sobie czymkolwiek, tym bardziej jakimś tam słowem. Jednocześnie uważam użycie tego konkretnego słowa, tutaj, w tym przypadku, za mocno niewłaściwy ruch, zawężający szeroką ideę o same pobożne życzenia - bez realnej skuteczności.

Może faktycznie słowo "Idealny" w tym wypadku jest trochę przesadzone, ale nie widzę powodów, by coś z tym robić, sens tematu pozostaje i tak ten sam.
SuperDurson pisze: Abstrahując:
Na pytania zamknięte - zaczynające się od "czy" czyli dokładnie takie które zadałem - odpowiedź ma postać TAK/NIE.
A ty odpowiadasz na pytanie "dla kogo".. czyli na zdecydowanie inne pytanie, niż to które zadałem.

..ale jeśli logiczne błędy językowe Ci nie przeszkadzają to zamknij teraz przeglądarkę. Palcem. Wyłącz komputer. I prześpij się z tym. :twisted:


Czepiasz się, mi osobiście nie przeszkadzają drobne błędy logiczne na jakimś tam forum dyskusyjnym, mam ciekawsze zajęcia do roboty niż wyłapywanie takich perełek i wytykanie ich innym. Temat miał być luźną dyskusją który typ najbardziej nam (szóstkom) by odpowiadał jako partner z ładnym uzasadnieniem swojego wyboru i ewentualną dyskusją, a nie wytykaniem braku wiedzy, każdy ma prawo do błędu.

Swoją drogą : nie. :?
SuperDurson pisze:
Desiderat pisze:A teraz, skoro nadal czytasz te słowa to znaczy, że możesz też skupić się jeszcze mocniej zanim się zastanowisz co to oznacza, że typ "6" ma połączenie z typem "3" i typem "9" tworząc stabilny "trójkąt" i idąc dalej jak znaczący może mieć to wpływ na "kształt" relacji między takimi właśnie typami?
Rozumiem to, jestem jeszcze amatorem, ale szybko się uczę. :)

btw, co to ma do tematu ?
Ogólnie co ma do tematu ta cała dyskusja o mało istotnych szczegółach, które okazały się bardzo rażące dla oczów.
SuperDurson pisze: Najpierw pomyśl - co psychologiczna struktura dopasowania typów może mieć wspólnego z systemem doboru odpowiedniego partnera? - a dopiero później, po tym jak już samodzielnie pomyślisz i wyciągniesz wnioski, zadawaj wtedy pytania.
Tak jak już pisałem, ten temat miał być luźną dyskusją o tym, który z typów enneagramu najbardziej by nam odpowiadał jako partner - nic więcej, nic mniej.
SuperDurson pisze: PS - jak dla mnie enneagram sam w sobie jest jednak zbyt płytkim i powierzchownym systemem, aby można wyłącznie za jego pomocą w realny i powtarzalny sposób dobierać najwłaściwszego partnera. Potrzebujesz najpierw dopasowania na poziomie biologii.. architektury procesora, socjoniki.. później na poziomie emocji i motywacji.. systemu operacyjnego, enneagramu.. i na poziomie ducha.. doświadczeń, ezoteryki.. i dopiero lepiąc je wszystkie trzy w kulkę.. masz szansę dostać coś wystarczająco stabilnego i mocnego aby.. autentycznie i w zgodzie, przetrwało.. wieczność.
Dzięki za oświecenie, ale ja nie o tym tutaj. :|
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny Partner

#6 Post autor: yusti » środa, 5 stycznia 2011, 16:01

Desiderat pisze:
SuperDurson pisze:PS - jak dla mnie enneagram sam w sobie jest jednak zbyt płytkim i powierzchownym systemem, aby można wyłącznie za jego pomocą w realny i powtarzalny sposób dobierać najwłaściwszego partnera. Potrzebujesz najpierw dopasowania na poziomie biologii.. architektury procesora, socjoniki.. później na poziomie emocji i motywacji.. systemu operacyjnego, enneagramu.. i na poziomie ducha.. doświadczeń, ezoteryki.. i dopiero lepiąc je wszystkie trzy w kulkę.. masz szansę dostać coś wystarczająco stabilnego i mocnego aby.. autentycznie i w zgodzie, przetrwało.. wieczność.

Dzięki za oświecenie, ale ja nie o tym tutaj. :|
Ale jak nie o tym? o tym! Tylko SuperDurson ci wskazuje, że dla niego podawanie odpowiedzi wyłącznie w oparciu o Enneagram to zdecydowanie za mało. Ta "dyskusja" jest dla niego zbyt "luźna". :) Stawia wyższe wymagania, za wysokie? standardy (to raczej syndrom Jedynek!). Wiesz..Jesteś nowy, mogłeś więc rzeczywiście odnieść wrażenie, że merytoryka nie jest tu ceniona...Musisz jednak wiedzieć, że ci ze "starej gwardii" troszkę inaczej do tego wszystkiego podchodzą...Mniej na luzie.

Prawdopodobnie niedługo boogi zapoda tłumaczenia Enneagramu w związkach, bo baby_kapar coś wspominał, że sam co nieco tłumaczył i się podzieli, więc będzie chociaż jako taka podwalina do tejże "luźnej dyskusji". Będziecie mieli z czym polemizować, konfrontować ewentualne doświadczenia. :) Wiem, że nadal to będzie, nie dla każdego satysfakcjonujące, skupienie na jednym wymiarze a nie 3 naraz, ale będzie lepiej/bardziej wartościowo/dopuszczalnie.

Swoją drogą...Powyższy opis wyboru "najwłaściwszego partnera", oczywiście ponownie nawiązujący do jakiejś triady triad oczywiście zbitej w NLPowską kulę;p, wręcz mnie poraził. Zwłaszcza zakończenie po przedostatnim dwukropku (2 to już "wiele", ale przecież powinny być 3...wymiary, tworzące kulę pełni: wiara, nadzieja i miłość/ciało, emocje i duch/fizyka, psychika i mistyka/...).

"Enneagram + Socjonika + Ezoteryka" :arrow: Ewentualny Super Egzemplarz
;D

:idea: :idea: :idea:
A tak na poważnie: w socjonice są duale. A w Enneagramie? Jest jakiś ich odpowiednik lub chociaż jakaś "triada dualna"?

Rysując symbol Enneagramu popełniam stale błąd , łącząc siebie [1w9] z 5 oraz 4 z 8 ;D Jakoś mi tak po skosie łatwo :lol: i kojarzy się z sednem rozwoju, czyli "byciem najbliżej środka". Jednocześnie pamiętam jak dziewczyny 4 opisywały związek z 8 jako bardzo udany (nie wiem jak jest w przypadku "pary chłodu" heh). Ale jakbym miała patrzeć od innej strony...Jedynka energetyzuje się u Siódemki. Ale Siódemka u Jedynki ma punkt stresu. To jakieś dziwne...socjoniczny dualizm jest relacją wzajemności, a tu? Zawsze ktoś "pasożytuje" na innym?!

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny Partner

#7 Post autor: yusti » czwartek, 6 stycznia 2011, 07:04

PS SuperDurson niby jest z Triady Mediacji, a coś ostatnio ciężko mu idzie dogadywanie się z innymi (np. phalcore, Matea). A przecież się da-ja potrafię (dosłownie: dziewiątkowym skrzydłem to objąć...). Czepialski czynnik Jedynkowy mu się uruchomił; trwanie uparcie przy swoim. Pewnie z powodu nawdychania się zatrutego powietrza. Będzie lepiej. Da się!

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#8 Post autor: Desiderat » czwartek, 6 stycznia 2011, 11:48

Pewnie jakieś gorsze dni ma chłop, zatruł się czymś, nie wyspał albo cokolwiek innego. :) Po sobie wiem, że jak tak mam chodzę i wygarniam marność i błędy swojemu otoczeniu, wiec to się zdarza i jest całkiem normalne. W ogóle to ja myślałem, że to "forum dotyczące enneagramu" i nie wiedziałem, że będę potrzebował wiedzy z takich dziedzin jak socjonika, psychologia czy umiejętności patrzenia 'głębiej i szerzej'. :roll:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny Partner

#9 Post autor: Snufkin » czwartek, 6 stycznia 2011, 12:09

W sumie chłop ma rację. Temat który założyłeś jest po prostu bezdyskusyjnie płytki.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny Partner

#10 Post autor: yusti » czwartek, 6 stycznia 2011, 12:26

nie wiedziałem, że będę potrzebował wiedzy z takich dziedzin jak socjonika, psychologia czy umiejętności patrzenia 'głębiej i szerzej'. :roll:
Wiesz...wiedzy nigdy dość, zwłaszcza w Triadzie Intelektu, choćby tłumionego ;> A odpowiednie przygotowanie minimalizuje strach przed ryzykiem poniesienia strat. Głębsze i szersze horyzonty spłycają i zwężają Strach.


Nie każdy musi zaraz kąpać się w Bajkale...
Zanim wejdziesz na K2, pochodź wpierw po Bieszczadach.
Forum uczy tolerancji na wszelką odmienność i pozwala wspierać innych użytkowników, by ci w swoim tempie i w swoim czasie dochodzili do określonych checkpointów.
Na spokojnie.

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#11 Post autor: Desiderat » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:35

Temat miał dotyczyć tylko tego, kto by nam najbardziej odpowiadał jako partner uwzględniając przy tym tylko enneagram, jak by nie patrzeć - to właśnie o nim jest to forum. Nie liczyłem, że chęć luźnej dyskusji o pierdołach i związkach spotka się z taką bezwzględną krytyką, w końcu kult enneagramu to jest coś więcej i nie mam prawa głosu do czasu, aż nie ogarnę wszystkich teorii bez których będę tylko płytkim i nie doinformowanym ignorantem.

Na forum przyszło mi obcować od około miesiąca i to jeszcze w nie do końca 'aktywny' sposób, nie do końca jeszcze przyswoiłem wszystkie materiały, chociaż staram się korzystać z wszystkiego co TUTAJ jest, po trochu socjoniki, szczyptę psychologii a to wszystko doprawione enneagramową wiedzą. Więc proszę o trochę wyrozumiałości, dopiero wyłapuję klimat tego forum.

I tak już dyskusja nie idzie po tych torach jak to zakładałem na początku, więc byłbym bardzo wdzięczny za zamknięcie tematu i ewentualne wywalenie go do kosza, tam jest miejsce dla takich. :lol:

EOT.
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny Partner

#12 Post autor: Snufkin » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:42

Na szczęście zrozumiałeś swój błąd i nie będziesz więcej zadawał takich naiwnych pytań.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: Idealny Partner

#13 Post autor: Desiderat » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:45

Snufkin pisze:Na szczęście zrozumiałeś swój błąd i nie będziesz więcej zadawał takich naiwnych pytań.
Nie, nie zrozumiałem.
Ale Wy macie swoje racje, ja swoje,w tym, że jestem nowy i nie mam zamiaru się z nikim wykłócać na start. :twisted:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Idealny Partner

#14 Post autor: yusti » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:48

Dwóch użytkowników z Triady Intelektu cię tak oceniło. Nie warto generalizować. :)


Cieszę się, że rozwijasz swoją wiedzę i jesteś aktywny. Tak trzymaj! Pamiętaj: Nie sztuką jest siedzieć, pielęgnując Strach i tłumiąc swój Ośrodek Działania, albo jeszcze gorzej-także cudzy. Tak to potrafi każdy. :)
Stać Cię na więcej. Wierzę w to!

Jeśli sobie życzysz, zgadzam się na przeniesienie tematu do kosza. Aczkolwiek myślę, że nie warto.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Idealny Partner

#15 Post autor: boogi » czwartek, 6 stycznia 2011, 17:47

Desiderat pisze:Temat miał dotyczyć tylko tego, kto by nam najbardziej odpowiadał jako partner uwzględniając przy tym tylko enneagram
Zajrzyj do istniejących tematów:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=4241 - Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=4199 - Częstotliwość występowania związków między enneatypami

Piszesz z punktu widzenia Szóstki, ale temat obejmuje cały Enneagram, więc lepiej iść do działu Ogólne. Tematów o miłości znajdziesz w dziale Lojalistów także sporo (na pierwszej stronie teraz znalazłem ze trzy).
Tytuł "Idealny Partner" jest co nieco jedynkowy, nie sądzisz? :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ