"Dlaczego ja?"

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: "Dlaczego ja?"

#16 Post autor: co jest » poniedziałek, 29 listopada 2010, 20:00

że niby 'dlaczego ja?' na polsacie ? :mrgreen:



Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Dlaczego ja?"

#17 Post autor: Ramza » wtorek, 30 listopada 2010, 19:59

Zdarza mi się tak myśleć, szczególnie, że nieczęsto ktoś czegoś ode mnie chce. Nieraz tuż po usłyszeniu pytania zamiast myśleć nad tym jaką udzielić odpowiedź zastanawiam się "dlaczego ja" :lol: :P
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: "Dlaczego ja?"

#18 Post autor: agnieszka_w116 » sobota, 4 grudnia 2010, 16:43

ciagle mysle dlaczego ja?!
-dlaczego akurat ja jako dziecko bylam molestowana
-dlaczego nie mam ojca
-dlaczego na miesiac przed slubem zostalam zgwalcona
-dlaczego zyje z facetem ktory mnie ogranicza i ktorego nie kocham
i dlaczego ja w ogole zyje!

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: "Dlaczego ja?"

#19 Post autor: agnieszka_w116 » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 12:18

chodzilo mi o to, ze moim zdaniem nie od typu zalezy czy zadajemy sobie to pytanie tylko od tego co przezylismy...

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Dlaczego ja?"

#20 Post autor: Ramza » piątek, 10 grudnia 2010, 19:17

Masz rację Agnieszka, to czy zadajemy sobie to pytanie zależy od tego co przeżyliśmy, ale od typu enneagramu także. Niektórzy w ogóle nie stawiają sobie tego rodzaju pytań, bo wynika to z ich natury.
Przykro mi, że przeżyłaś takie rzeczy..niestety mogę tylko współczuć, ale wiesz.. podobno z każdego bagna da się wyjść ;)
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: "Dlaczego ja?"

#21 Post autor: Helios » niedziela, 12 grudnia 2010, 00:23

Aż się włączę:D Ciekawi mnie jedno, dlaczego tylko i wyłącznie takie przeżycia spotykają czwórki? Może swoją negatywną aurą przyciągają do siebie takie nieszczęścia. Nie wiem nigdy nie słyszałem o zgwałconej siódemce etc.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Dlaczego ja?"

#22 Post autor: Ramza » niedziela, 12 grudnia 2010, 01:20

Czwórki choć obserwując je może na to nie wyglądać - wszystko wewnętrznie bardzo przeżywają. Więc co dopiero mówić o tragedii takiej jak gwałt..jako że nie zbyt często jesteśmy "obecni w teraźniejszości" a częściej w przeszłości i przyszłości, to niemal niemożliwe jest wygonić z naszych głów niektórych zdarzeń i wspomnień.
Nie wiem czyj to cytat ale "życie jest komedią dla tych którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują" i się z tym zgodzę.
Co do siódemki o której mówisz wydaje mi się że niektórzy zauważają, że martwienie się czymś już po wszystkim nie ma sensu (co się odstało to się nie "odstanie"). Niestety Czwórki mają w naturze wracanie do wspomnień, gdybanie i wybieganie myślami w przód..więc każde niemiłe wspomnienie długo tkwi w ich wnętrzu zanim jakoś się z tym pogodzi..
Agnieszka, możesz mnie naprostować, bo nawet nie jestem kobietą. Może nawet nie trafiłem w sedno odpowiedzi jakiej powinienem udzielić Heliosowi
Czwórki mają negatywną aurę? :P pierwsze słyszę..może wiele Czwórek jest niezdrowych lub otoczenie myli odosobnienie połączone z nieraz melancholijnym nastrojem z negatywną aurą, byciem emo itp? :roll:
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: "Dlaczego ja?"

#23 Post autor: inv » niedziela, 12 grudnia 2010, 10:23

agnieszka_w116 pisze:ciagle mysle dlaczego ja?!
-dlaczego akurat ja jako dziecko bylam molestowana
bo nie znałaś karate
agnieszka_w116 pisze:-dlaczego nie mam ojca
ja też "nie mam" i nigdy mi to nie przeszkadzało. feministki się rozprzestrzeniły i ojcjec nie jest obecnie potrzebny :)
agnieszka_w116 pisze:-dlaczego na miesiac przed slubem zostalam zgwalcona
bo nie nauczyłaś się do tej pory karate
agnieszka_w116 pisze:-dlaczego zyje z facetem ktory mnie ogranicza i ktorego nie kocham
bo tak sobie wybrałaś. najwidoczniej powinnaś się nauczyć, co to znaczy być ograniczonym przez innych, żeby któregoś dnia miarka się przebrała i rzucić to w pizdu.
agnieszka_w116 pisze:i dlaczego ja w ogole zyje!
nazwijmy to "karmą" :)

nie pozwalaj innym osobom, prądom myśli--którym najprawdopodobniej ulegasz--i światowi decydować w tak ważnych sprawach :) poradzisz sobie z tym :)

a co do tematu, to ja zadaje sobie z cyklu "dlaczego ja" tylko jedno pytanie:
"dlaczego to ja zawsze muszę być tym mądrzejszym w kontaktach między ludźmi i ustępować im?"
i głównie wtedy pojawia mi się w głowie jedna odpowiedź. "bo jestem na takim poziomie rozwoju, że widzę to, czego oni nie potrafią i wiem, że to ich krzywdzi, a oni jeszcze nie. i nie ma co na siłę ich do tego przekonywać, bo sami siebie zniszczą w swoim obrazie siebie."
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: "Dlaczego ja?"

#24 Post autor: agnieszka_w116 » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:19

negatywna natura hmm... chyba cos w tym jest. wiele problemow mamy na wlasne zyczenie lub tez staja sie problemami tylko ze wzgledu na to jak na nie patrzymy. znam wielu ludzi ktorzy maja o wiele wieksze problemy niz ja a sa szczesliwi potrafia cieszyc sie drobiazgami itp. ja juz tak nie potrafie w wieku 24 lat czuje jakby wszystko co dobre bylo juz za mna i wiem ze to glownie moja wina, wiecej wiem nawet jak to zmienic ale wygrywa strach przed kolejna przegrana, wole tkwic w znajomym bagnie niz pakowac sie w nowe, wiem ze to nie ma sensu ale tak juz niestety jest....

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: "Dlaczego ja?"

#25 Post autor: inv » wtorek, 28 grudnia 2010, 00:23

agnieszka_w116 pisze:w wieku 24 lat czuje jakby wszystko co dobre bylo juz za mna i wiem ze to glownie moja wina, wiecej wiem nawet jak to zmienic ale wygrywa strach przed kolejna przegrana, wole tkwic w znajomym bagnie niz pakowac sie w nowe, wiem ze to nie ma sensu ale tak juz niestety jest....
może Cię teraz rozbawię, ale mówiłem coś podobnego jednej osobie, w której byłem zadurzony, jak jeszcze chodziłem do gimnazjum. ona mi wprost wypaliła (to była pewnie jakaś 7 z tendencjami do 5kowania), że nie potrafię się cieszyć małymi rzeczami. zbagatelizowałem to, małe rzeczy były dla mnie nieistotne. rzeczywiście, do tej pory nie potrafię. małe się przeoczy, takie szybciej ucieka, nie jest monumentalne, normalny człowiek nie powie za nie "dziekuję". tylko ktoś naprawdę wielki, ma szansę dojrzeć to, co jest małe. kazdy inny nie zauważy i niczym turysta, rozdepce jak ślimaka, albo niezapominajkę swoim buciorem podczas spaceru na łonie natury.

mozliwe tez, ze dlatego podobaja mi sie dziewczyny w moim wzroście i wyzsze.

i "dlaczego ja" do tej pory nie osiągnąłem zadowolenia w parze? może to przez jedynkowatość?
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: "Dlaczego ja?"

#26 Post autor: Matea » wtorek, 28 grudnia 2010, 00:32

inv pisze:i niczym turysta, rozdepce jak ślimaka, albo niezapominajkę swoim buciorem podczas spaceru na łonie natury.
właśnie wytłumaczyłeś mi sens mojego ostatniego snu -.-
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

grzesiek
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2007, 21:38

Re: "Dlaczego ja?"

#27 Post autor: grzesiek » wtorek, 28 grudnia 2010, 21:16

Helios pisze:Nie wiem nigdy nie słyszałem o zgwałconej siódemce etc.
Bo dla siódemki gwałt to fascynująca przygoda i pasjonujące przeżycie, czyniące ją samą jeszcze bardziej interesującą. Dlatego nie odbiera ona negatywnie takiego zdażenia, a przyjęło się przecież, że gwałt jest czymś skrajnie negatywnym. Morał z tego taki, że siódemki niegdy nie zostają zgwałcone, mają tylko bardzo interesujące przygody seksualne. :wink:

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: "Dlaczego ja?"

#28 Post autor: agnieszka_w116 » czwartek, 30 grudnia 2010, 17:53

moja przyjaciolka byla zgwalcona i jak sie ostatnio okazalo jest 7 wiec zdarza sie ale ma zupelnie inne podejscie do tematu, moze dlatego ze minelo wiecej czasu a moze nie.... czesto mam wrazenie ze przyciagam nieszczescia, ale ilez mozna sie nad soba uzalac, dajcie lepiej jakis dobry sposob jak przelamac zla passe, zaczac sie cieszyc z tego co dobre bo nie ma nikogo kto jest wiecznie nieszczesliwy... i podobno zawsze mozna zaczac od nowa....

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: "Dlaczego ja?"

#29 Post autor: Matea » piątek, 31 grudnia 2010, 18:28

nawiązując do postu Inv'a
Marek Beylin pisze:Potrzeba (nam) wiary w wartość małych kroków oraz nieufności wobec ideologicznych perfekcjonizmów. (...) Wymóg akceptowania rzeczy tylko doskonałych odbiera odwagę i prowadzi do poczucia bezsensu. (...) do infernalizacji (trudne słowo) tego, co istnieje.
i tego właśnie sobie i Wam życzę na Nowy Rok.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: "Dlaczego ja?"

#30 Post autor: agnieszka_w116 » piątek, 31 grudnia 2010, 18:32

nio i duzo nadzieji i wiary we wlasne mozliwosci:)

ODPOWIEDZ