Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bssistema
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2010, 23:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kosz

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#31 Post autor: bssistema » wtorek, 7 września 2010, 02:40

chupser pisze:e tam, taki związek może być fajny, a głównie dlatego, że dziewiątki podobno stają się aktywniejsze w nocy :twisted:
:mrgreen:
ale raczej Kama ma rację :(

Możemy się zagłaskać na śmierć. To będzie przyjemna śmierć :P


9w1
Spoiler:
Obrazek

Awatar użytkownika
morimana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2010, 15:22

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#32 Post autor: morimana » niedziela, 26 września 2010, 04:09

wątpię żebym jakoś bardziej polubiła 7ki - one mogą być tylko jednym z członków ekipy na piwo nic więcej a do związku jakieś 4 i 8 (oczywiście zdrowe) za przyjaciela... nie mam pojęcia
bla bla

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#33 Post autor: co jest » niedziela, 26 września 2010, 09:51

a co myślicie na temat 6? dogadujecie się?
u mnie z tym jest ciężko,potrzebuje bardzo dużo czasu na tego rodzaju znajomość.nie mamy wspólnych tematów, a do tego mam blokadę (nic nie mówię- co u mnie dziwne) i nic się nie da z nią zrobić..

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#34 Post autor: phalcore » niedziela, 26 września 2010, 17:42

Ja nje moge. A Ty dalej o tych 6. Co wy wszyscy tacy zafascynowani tymi szostkami. ;p zwykly typ jak każdy inny.

Awatar użytkownika
morimana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2010, 15:22

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#35 Post autor: morimana » niedziela, 26 września 2010, 17:59

ja jestem zafascynowana czwórkami
bla bla

Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#36 Post autor: subtlepleasure » niedziela, 26 września 2010, 18:16

co jest pisze:a co myślicie na temat 6? dogadujecie się?
u mnie z tym jest ciężko,potrzebuje bardzo dużo czasu na tego rodzaju znajomość.nie mamy wspólnych tematów, a do tego mam blokadę (nic nie mówię- co u mnie dziwne) i nic się nie da z nią zrobić..
Nie zapominajmy o cechach indywidualnych, niezaszufladkowanych przez enneagram. ;) Nie dogadujesz się z kilkoma szóstkami, czy z jedną konkretną?
Z pewną 3w4 rozmawiać mogę 24 godziny na dobę, z moim trójkowym ojcem robię to raz na trzy tygodnie, aby przypadkiem nie popełnić zbrodni w afekcie. :D
phalcore pisze:Ja nje moge. A Ty dalej o tych 6. Co wy wszyscy tacy zafascynowani tymi szostkami. ;p zwykly typ jak każdy inny.
Jeśli chodzi o złożoność psychiki, bardziej intrygują mnie ósemki i piątki. ;)
"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#37 Post autor: co jest » niedziela, 26 września 2010, 19:29

subtlepleasure pisze:
co jest pisze:a co myślicie na temat 6? dogadujecie się?
u mnie z tym jest ciężko,potrzebuje bardzo dużo czasu na tego rodzaju znajomość.nie mamy wspólnych tematów, a do tego mam blokadę (nic nie mówię- co u mnie dziwne) i nic się nie da z nią zrobić..
Nie zapominajmy o cechach indywidualnych, niezaszufladkowanych przez enneagram. ;) Nie dogadujesz się z kilkoma szóstkami, czy z jedną konkretną?
nie odbieraj tego źle.strasznie lubię 6, ale nie potrafię znaleźć z nimi wspólnego języka.
znam około piątki ludzi- z tą męską nie mogę się porozumieć...

Awatar użytkownika
morimana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2010, 15:22

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#38 Post autor: morimana » niedziela, 26 września 2010, 21:16

może ta męska 6 w jakiś sposób cię interesuje i jest dla ciebie troszkę inna i niezwykła?
bla bla

Awatar użytkownika
DarkLilith
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 4 października 2010, 19:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#39 Post autor: DarkLilith » piątek, 14 stycznia 2011, 18:36

hmm ;d jako 6 najbardziej odpowiednie są dla mnie 2 ^ ^ ale ciekawe czy tak jest na odwrót.
Noc jest najciemniejsza przed świtem....

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#40 Post autor: Intan » niedziela, 31 lipca 2011, 16:01

DarkLilith pisze:hmm ;d jako 6 najbardziej odpowiednie są dla mnie 2 ^ ^ ale ciekawe czy tak jest na odwrót.
Dla mnie najciekawszym typem są Czwórki i Ósemki. Czwórki, bo to takie tragiczne typki, że świetnie się dogadujemy - ja, która im pomoc niosę w tragicznych chwilach i one, które tą pomoc chętnie przyjmują (ale, oczywiście, nie jest to podstawa naszej przyjaźni. :wink: ) I Ósemki - dlatego, że to zupełnie przeciwny typ. Myśli na odwrót, działa na odwrót... "Jesteśmy jak ogień i woda - niezła z nas para" - każdy to zna. Uważam, że przeciwieństwa się przyciągają i to na nich bazują najciekawsze związki. :) Ewentualnie jeszcze może być ciekawie z Piątką - to także przeciwny typ, lecz stokroć bardziej wkurzający, bo taki cholernie, za przeproszeniem, logiczny. To zależy od charakteru, jeśli taki osobnik nie przypomina mi zbytnio mojego brata - na pewno się dogadamy i zaprzyjaźnimy. :mrgreen:

Każdy z Was oglądał kiedyś Króla Lwa. I Króla Lwa 2 też. Pamiętacie tę scenę, kiedy Kowu i Kiara zbiegają ze zbocza góry? Kowu, strapiony, pyta ją: "Jaki to ma sens?" A Kiara śmieje się w odpowiedzi: "Żaden sens! To dla zabawy!"
Tak widzę relacje Dwójki z Piątką. c: To często bywa męczące, że trzeba tłumaczyć takie proste rzeczy!

Natomiast 6-tki to dla mnie najmniej ciekawy typ. Ktoś gdzieś tu kiedyś stwierdził, że Szóstki łączą w sobie wszystkie cechy pozostałych typów i nie są zbyt charakterystyczne. Taki kogel-mogel. Ja lubię charakterystycznych ludzi.

A co sądzicie o relacjach Dwójki z Trójką? Ja nigdy żadnej nie spotkałam, ale myślę, że jednak ciężej by mi było dogadać się z nią niż z innymi typami. (odsuńmy teraz na bok kwestię, że Trójka Trójce nierówna.)

DarkLilith, a dlaczego twierdzisz, że Dwójka byłaby dla Ciebie najodpowiedniejsza? :3 Jak widzisz swoje relacje z tym typem?
Spoiler:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Kappa
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 19:45

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#41 Post autor: Kappa » niedziela, 31 lipca 2011, 16:30

Intan pisze:I Ósemki - dlatego, że to zupełnie przeciwny typ.
Moja mama jest 2, ojciec 8 - związek totalna porażka, zero porozumienia między nimi :mrgreen: i wszystkie dzieci wyszły czwórkowe buhaha.

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#42 Post autor: valerie » niedziela, 31 lipca 2011, 17:15

Ja mam z Ósemkami mieszane doświadczenia. Mam dwoje znajomych, do których jestem nastawiona neutralnie. Mam kolegę 8w7, który mnie irytuje. Mam też przyjaciela, także 8w7, który mi dużo pomógł i z którym dogaduję się świetnie. Lubię Ósemki, bo jeśli mamy inne zdanie, to możemy o tym podyskutować, ale nie wpływa to na naszą znajomość, nie traktujemy nic personalnie. Podoba mi się to bardzo, szczególnie że lubię słowne potyczki.

Czwórki trochę polubiłam. Ale tylko trochę. Mam nawet przyjaciółkę 4w3. Ale czasem trochę mnie irytuje. Jak byłyśmy razem na wakacjach, przez 10 dni, to myślałam, że się pozabijamy. Później się okazało, że jej zachowanie wynikało z problemów osobistych, więc ją zrozumiałam, co nie zmienia faktu, że zachowywała się strasznie i wszyscy mieli jej dość. Ale na co dzień jest w porządku.

No i oczywiście kocham Dziewiątki ♥ ♥ ♥
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#43 Post autor: Intan » niedziela, 31 lipca 2011, 20:31

valerie pisze:Ja mam z Ósemkami mieszane doświadczenia. Mam dwoje znajomych, do których jestem nastawiona neutralnie. Mam kolegę 8w7, który mnie irytuje. Mam też przyjaciela, także 8w7, który mi dużo pomógł i z którym dogaduję się świetnie. Lubię Ósemki, bo jeśli mamy inne zdanie, to możemy o tym podyskutować, ale nie wpływa to na naszą znajomość, nie traktujemy nic personalnie. Podoba mi się to bardzo, szczególnie że lubię słowne potyczki.

Czwórki trochę polubiłam. Ale tylko trochę. Mam nawet przyjaciółkę 4w3. Ale czasem trochę mnie irytuje. Jak byłyśmy razem na wakacjach, przez 10 dni, to myślałam, że się pozabijamy. Później się okazało, że jej zachowanie wynikało z problemów osobistych, więc ją zrozumiałam, co nie zmienia faktu, że zachowywała się strasznie i wszyscy mieli jej dość. Ale na co dzień jest w porządku.

No i oczywiście kocham Dziewiątki ♥ ♥ ♥
Ja mam kolegę Ósemkę. :3 Wielu on irytuje, ale mnie bawi jego zachowanie i nawet się dogadujemy. Mam też przyjaciela Czwórkę (bez żadnego skrzydła). ♥ Nie rozumiem za to, co jest takiego w Dziewiątkach... Może nigdy żadnej nie spotkałam? Nie mogę jakoś się ogarnąć w typach moich znajomych.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Negai1
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 08:46
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#44 Post autor: Negai1 » wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:19

A ja nie wiem bo nie znam praktycznie eneagramów większości moich przyjaciół ;D
Za 7 nie przepadam... siostra jest, kolega jest i mnie denerwują. 4 Może... 1 całkiem lubię, choć mnie krytykują.
6 w sumie są fajne... ale tak na prawdę trudno mi powiedzieć dokładnie. Bo mogę tylko przypuszczać że dane osoby są tym eneagramem, bo nigdy ich o to nie pytałam ;D Jednym słowem NIE WIEM. Tylko co do 1 jestem pewna, że są całkiem fajne. Choć nie rozumieją że inne osoby się starają, nawet jak im coś nie wychodzi. No i czasem wmuszają w ciebie to, co masz robić i jak. ;) ale poza tym są fajne ;b
9 Nie lubię, bo wydają mi się zbyt idealne. Każda 9 jest zawsze chwalona przez innych za dobre serducho, a tak na prawdę nie raz spotkałam 9 które mi nóż w plecy włożyły.
DarkLilith pisze:hmm ;d jako 6 najbardziej odpowiednie są dla mnie 2 ^ ^ ale ciekawe czy tak jest na odwrót.
Tak jak już powiedziałam, 6 są całkiem fajne ;D Mam kumpla 6 ;D Jedynie co, to nie wyobrażam sobie związku z nimi. Może to tylko pojedynczy przypadek, ale mój kolega ma dziewczynę, a zarywa do mnie. To jest strasznie egoistyczne. Raz mówi że ją kocha i nie widzi innych dziewczyn prócz niej, a potem do mnie zarywa. Choć może to jeden przypadek, taki rodzynek wśród szóstek ;D

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#45 Post autor: valerie » wtorek, 23 sierpnia 2011, 22:26

9 Nie lubię, bo wydają mi się zbyt idealne
Ja właśnie Dziewiątki lubię za to, że nie są idealne. Na początku znajomości wydają się być, ale po bliższym poznaniu pokazują swoją inną stronę. Przyjaźń z Dziewiątką jest w pewnym sensie wyzwaniem, bo (mam nadzieję, że żadna Dziewiątka się nie obrazi za to porównanie) to jest tak jak z orzeszkami w czekoladzie - pod tą słodką powłoką, którą może zobaczyć każdy, jest bardzo ciekawe wnętrze, tylko o dostęp do tego wnętrza trzeba się postarać. Poza tym, te Dziewiątki, które znam i lubię mają coś takiego w oczach, co widać tylko jak są zamyślone. Nie wiem, ciężko to opisać... Ale Dziewiątki mają w sobie coś, co mnie przyciąga :)
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

ODPOWIEDZ