Temperamenty szóstek

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Temperamenty szóstek

#1 Post autor: SuperDurson » wtorek, 8 grudnia 2009, 16:12

Powielone dla typu sześć.

Pewien test:
http://www.traugutt.net/lo/temperament/ ... ariusz.php

Opisy:
http://www.traugutt.net/lo/temperament/ ... owosci.php



  • Moje wyniki:
    • 10 Towarzyski sangwinik
      18 Energiczny choleryk
      7 Perfekcyjny melancholik
      5 Spokojny flegmatyk
Ten sam test, ale w innej formie: http://www.logos.warszawa.pl/test/index.php
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 maja 2010, 00:32 przez SuperDurson, łącznie zmieniany 2 razy.


..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Temperamenty szóstek

#2 Post autor: G.I.Joe » wtorek, 8 grudnia 2009, 17:12

Mimo szczerych chęci nigdy nie udało mi się wypełnić tego testu więc do tej pory nie wiem jaki mam dominujący temperament, ale może ktoś kto mnie zna, oświeci mnie ... 8)
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 grudnia 2009, 17:20 przez G.I.Joe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Temperamenty szóstek

#3 Post autor: Kemal » wtorek, 8 grudnia 2009, 17:19

Towarzyski sangwinik 5
Energiczny choleryk 3
Perfekcyjny melancholik 18
Spokojny flegmatyk 14

Perfekcyjny melancholik - Perfekcyjny melancholik to myśliciel, idealista i pesymista. Nastawiony na zadania i analizowanie. Przejawia zdolności artystyczne, jest wyczulony na piękno, muzykalny. Cechuje go duża wrażliwość na potrzeby innych, skłonność do poświęcania się, sumienność. Ostrożnie dobiera przyjaciół, ale jest wobec nich wierny i ofiarny. Raczej woli pozostawać w cieniu, będzie więc unikał publicznych wystąpień i zwracania na siebie uwagi. Jeśli jest obdarzony inteligencją to potrafi łatwo rozwiązywać problemy, znajdować twórcze rozwiązania i tego będzie oczekiwał od swojej pracy. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby. Z łatwością podporządkowuje się regulaminom, dużą wagę przywiązuje do szczegółów, jest wytrwały i dokładny, uporządkowany zorganizowany, zawsze musi dokończyć to co zaczaj.
Powinien pracować w środowisku nie wymagającym zmiennych form aktywności, szybkich działań, powinna to być praca nie wymagająca częstych kontaktów z ludźmi, publicznych wystąpień, zwracania na siebie uwagi. Przykładowe zawody: ekonomista, księgowy, notariusz, konserwator zabytków, bibliotekarz, archeolog, meteorolog, farmaceuta.


Zawody niewskazane: aktor, akwizytor, manager, handlowiec, prawnik, makler giełdowy, sekretarka.

Perfekcyjny melancholik to introwertyk, myśliciel, pesymista.

Temperament perfekcyjnego melancholika pełen jest skrajności. Jego wzloty są najwyższe a depresje najgłębsze.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Temperamenty szóstek

#4 Post autor: Rinn » wtorek, 8 grudnia 2009, 18:10

Ja robiłam test na temperament u Dwójek (nie wiem czy to ten sam, co tu). Wyszło mi melancholik łamane na flegmatyk (po 15 punktów), z dużą dozą sangwinika (9).
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Temperamenty szóstek

#5 Post autor: G.I.Joe » wtorek, 8 grudnia 2009, 18:19

Obrazek


Po wielu trudach i konsultacjach z otoczeniem uzyskałem taki oto wynik.

Towarzyski sangwinik 17
Spokojny flegmatyk 14
Perfekcyjny melancholik 9
Energiczny choleryk 0

Czyżby IEI nie miało cholerycznych cech ??

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Temperamenty szóstek

#6 Post autor: Kemal » wtorek, 8 grudnia 2009, 18:51

Eeee, te klasyfikacje to o kant d... rozbić. Nie da się podzielić ludzi tylko na 4 typy. To już wolę socjonikę.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Temperamenty szóstek

#7 Post autor: SuperDurson » środa, 9 grudnia 2009, 16:12

Oczywiście, że nie da się podzielić ludzi na cztery typy i ja też wolę socjonikę, ale równocześnie zdaję sobie sprawę, że patrząc pod pewnym kątem pewne charakterystyczne cechy zawsze daje się wyróżnić i patrząc pod kątem prostych rozróżnień zachowań te cechy z testu na górze, dobrze pasują do skrajnych ludzkich temperamentów. Naturalnie wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy z nas jest inny, dlatego nie ma idealnej typologii i są tylko mniej lub bardziej dokładne przybliżenia, a przecież jesteśmy tutaj dlatego że interesuje nas pewna klasyfikacja :wink:

Temperamenty są jedynie daleko idącym uproszczeniem, w wyjątkowo prostej i ładnej formie. Dlatego raczej nigdy nie pasują w 100%. Każdy z nas prezentuje cechy z wszystkich grup, kluczem są ich proporcje..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Temperamenty szóstek

#8 Post autor: Kemal » środa, 9 grudnia 2009, 17:33

Jak dla mnie to i melancholik i Fi-dominanci są przedstawiani trochę jako zbyt "sztywni". W ennegramie podoba mi się, że zwraca się bardziej uwagę na fakt, że zachowania Szóstki mogą być skrajnie różne, w bardzo krótkim odstępie czasu. Dlatego też pogrubiłem zdanie: "Temperament perfekcyjnego melancholika pełen jest skrajności. Jego wzloty są najwyższe a depresje najgłębsze. " Ludzie lubią przytaczać Hitlera jako typową Szóstkę. Mimo, że robi się z niego potwora, na co z pewnością zasługuje to przecież w stosunku do wielu ludzi był ciepły i można nawet powiedzieć czuły. Mimo, że miał wiele fobii to odnajdował się w publicznych wystąpieniach etc. Lojalista to naprawdę paradoksalna osobowość.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
kirai
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 12 grudnia 2009, 18:50

Re: Temperamenty szóstek

#9 Post autor: kirai » wtorek, 22 grudnia 2009, 19:20

Hmm, jestem trochę zaskoczona, no aż takim ekstrawertykiem się nie czuję, nienawidzę publicznych wystąpień. Chyba jeszcze raz wykonam ten test.
Przy każdym pasku, miałam wahanie, nigdy nie wiem na co się zdecydować od niepewności po otwartość i buńczuczność. :)

Towarzyski sangwinik 19
Energiczny choleryk 2
Perfekcyjny melancholik 7
Spokojny flegmatyk 12

Towarzyski sangwinik - Towarzyski sangwinik to optymista. Potrafi przyciągać do siebie ludzi, jest emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i spontaniczny, ma duże poczucie humoru. Gadatliwy, ciekawy, jest dobrym narratorem i urodzonym aktorem. Żyje raczej dniem dzisiejszym niż tym co było lub będzie. Jest duszą towarzystwa i tak gdzie przebywa wnosi radość. Nie chowa urazy, lubi komplementy, szybko przeprasza. W pracy ochotnik, inicjuje nowe formy aktywności, jest twórczy, tryska energią i entuzjazmem. Potrafi sprawiać bardzo dobre wrażenie, posiada umiejętności pobudzania innych do współpracy. Powinien pracować w środowisku wymagającym zmiennych form aktywności, pozbawionym konieczności wykonywania zadań rutynowych. Dobrze będzie czuł się w pracy wymagającej inicjatywy, twórczego rozwiązywania wielu problemów, wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. Powinna to być praca zapewniająca szerokie kontakty z ludźmi.
Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej dokładności, staranności i skrupulatności.
Przykładowe zawody: instruktor kulturalno oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak itd.
Zawody niewskazane: księgowy, ekonomista, laborant chemiczny, dyrektor przedsiębiorstwa, prawnik itp.
6? 6w5?

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Temperamenty Hipokratesa a 6

#10 Post autor: swiatlo » środa, 21 kwietnia 2010, 20:10

:twisted:
Ostatnio zmieniony sobota, 29 maja 2010, 16:26 przez swiatlo, łącznie zmieniany 1 raz.
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Temperamenty Hipokratesa a 6

#11 Post autor: SuperDurson » środa, 21 kwietnia 2010, 23:11

Ja jestem raczej cholerykiem.. :roll:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Temperamenty Hipokratesa a 6

#12 Post autor: Rinn » czwartek, 22 kwietnia 2010, 00:13

Temat-klon. Przecież już jest taki.

Panie moderatorze? :mrgreen:

Pani Rinn, od tego jest opcja "zgłoś post" (do której notabene nie zaglądam ;p) //Pan Moderator Kemal ;]
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Temperamenty szóstek

#13 Post autor: yusti » czwartek, 22 kwietnia 2010, 08:56

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:36 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Temperamenty szóstek

#14 Post autor: swiatlo » sobota, 29 maja 2010, 16:26

Ja jestem 100% Melancholikiem :?Jeszcze jedno lepiej rozwiążcie se ten test http://www.logos.warszawa.pl/test/index.php polecam jest tam napisane jakie określenie dokładniej co znaczy
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: Temperamenty szóstek

#15 Post autor: subtlepleasure » sobota, 18 września 2010, 19:46

Towarzyski sangwinik - 23
Energiczny choleryk - 8
Perfekcyjny melancholik - 6
Spokojny flegmatyk - 3

Hehe... Jaki psikus. ;)
"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

ODPOWIEDZ