Idealny prezent dla 5

Wiadomość
Autor
Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Idealny prezent dla 5

#16 Post autor: Chinook » wtorek, 3 sierpnia 2010, 16:48

Coś związanego z hobby.
Czasami ludzie dają prezenty związane z zainteresowaniami, bardzo nieumiejętnie. Im bardziej się wkręcisz w to czym się on interesuje, zaczerpniesz informacje co naprawdę lubi i co jest mu potrzebne, tym większe będzie jego uznanie dla Ciebie.
Jeżeli ma hobby, które jest powszechne to masz ułatwione zadanie - napewno są jakieś fora i strony pasjonatów, na których można się wszystkiego dowiedzieć.

Książkę najłatwiej komus kupić i polecić na prezent, a też można nie trafić, bo mam kilka które dostałem i jeszcze nie przeczytałem. Części pewnie nigdy nie przeczytam.

Dostałem też prezenty związane z zainteresowaniami, ale takie które bardziej by się przydały początkującym w temacie lub zupełnym laikom niż mnie.



Taka Jedna
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 16:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny prezent dla 5

#17 Post autor: Taka Jedna » wtorek, 3 sierpnia 2010, 17:53

Wiesz, to chyba zależy... Bo ja, jak sobie teraz przypominam ostatnich kilka książek, które dostałam w prezencie, to przeczytałam (bądź korzystałam, bo niektóre to słowniki)... Wszystkie (prócz jednej, której jeszcze nie zdążyłam, ale wezmę się za nią na pewno kiedy nadejdzie jej kolej), a były z różnych dziedzin. Ale tak ogólnie mówiąc, to masz rację, ja jestem pewnie wyjątkiem, skoro przygarnę każdą zapisaną stronę :roll: No i z tym prezentem związanym z zainteresowaniami to też dobry pomysł
5w4

Wanting to be someone else is a waste of the person you are

Jakże byłoby to możliwe, żebyśmy to zawsze tylko my mieli słuszność, a inni by nigdy nie mieli racji? ;)

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny prezent dla 5

#18 Post autor: bodzios » środa, 4 sierpnia 2010, 02:14

Po cholerę mi następna książka, skoro nie mam już ich gdzie trzymać i zajmują większość miejsca w domu?
Po cholerę mi płyta, skoro laser w wieży się zabrudził i nie chce mi się go wyczyścić, a na kompie to żadne słuchanie? Pomijam już fakt, że pewnie dający nie trafi w mój gust i zafunduje mi jakiś album hip-hopowy czy inną Lejdi Zgagę.
Po cholerę mi gadżet elektroniczny, skoro za mniejszą kasę sam sobie wybrałbym lepszy?

Ucieszyłbym się pewnie z jakiegoś rzadko spotykanego gatunku piwa, dobrej wódki czy whisky. Tak, zdecydowanie to jest to. A będąc już bardziej poważnym napiszę, że nie liczy się prezent i (szczególnie) jego wartość, a sam fakt obdarowania i intencje osoby. :)
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Idealny prezent dla 5

#19 Post autor: Piotr » środa, 4 sierpnia 2010, 02:19

Ja bym się ucieszył np. z gumowej zabawki (nie erotycznej).

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Idealny prezent dla 5

#20 Post autor: chokureika » środa, 4 sierpnia 2010, 17:44

Hmm, więc czy reszta 5 podziela zdanie bodziosa, że byłaby zadowolona np z dobrego whisky?
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Idealny prezent dla 5

#21 Post autor: greenlight » środa, 4 sierpnia 2010, 18:22

Hmm, więc czy reszta 5 podziela zdanie bodziosa, że byłaby zadowolona np z dobrego whisky?
..a jeszcze bardziej z butelki absyntu, w którym stężenie tujonu przekracza dopuszczalne oficjalnie normy.

Chokureika, ja bym była, nawet nie musiałabym jej pić, wystarczyłoby mi samo posiadanie
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Idealny prezent dla 5

#22 Post autor: And » środa, 4 sierpnia 2010, 19:51

chokureika pisze:Hmm, więc czy reszta 5 podziela zdanie bodziosa, że byłaby zadowolona np z dobrego whisky?
Cała reszta nie, bo mi na przykład alkohol nie smakuje. 8)

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny prezent dla 5

#23 Post autor: bodzios » czwartek, 5 sierpnia 2010, 00:10

Więc już wiecie, co zrobić z niechcianym prezentem w postaci jakiejś flaszki napoju procentowego - zapraszam na PW. 8)
No UPS - no party. :(

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Idealny prezent dla 5

#24 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » piątek, 6 sierpnia 2010, 21:28

bodzios pisze:Po cholerę mi następna książka, skoro nie mam już ich gdzie trzymać i zajmują większość miejsca w domu?
To oddaj mi! Ja w zamian mogę dać Ci te napoje procentowe (z ciężkim sercem, no ale czego się nie robi dla literatury ;D) 8)

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Idealny prezent dla 5

#25 Post autor: phalcore » piątek, 6 sierpnia 2010, 23:51

Nie wiem co widzicie w literaturze, ja nie potrafie przeczytać żadnej książki w pełni... Lubie szybkie i precyzyjne informacje a nie cos w stylu lksiazki ;p

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Idealny prezent dla 5

#26 Post autor: chokureika » sobota, 7 sierpnia 2010, 15:45

phalcore pisze:Nie wiem co widzicie w literaturze, ja nie potrafie przeczytać żadnej książki w pełni... Lubie szybkie i precyzyjne informacje a nie cos w stylu lksiazki ;p
a na pewno jesteś 4? zwłaszcza w 5? Oo
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
xkairix
Posty: 270
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 20:02
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: 3city

Re: Idealny prezent dla 5

#27 Post autor: xkairix » sobota, 7 sierpnia 2010, 15:58

chokureika pisze:
phalcore pisze:Nie wiem co widzicie w literaturze, ja nie potrafie przeczytać żadnej książki w pełni... Lubie szybkie i precyzyjne informacje a nie cos w stylu lksiazki ;p
a na pewno jesteś 4? zwłaszcza w 5? Oo

phalcore jest w całości pochłonięty swą wdzięczną muzyką. Szkoda czasu na jakąś durną literaturę.
sxe

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Idealny prezent dla 5

#28 Post autor: Piotr » sobota, 7 sierpnia 2010, 16:33

Taa... tylko że w wątku poniżej:
phalcore pisze:Polecam książki Mariana Zacharskiego, dosyć ciekawe o bieżących czasach. ;p

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Idealny prezent dla 5

#29 Post autor: Chinook » sobota, 7 sierpnia 2010, 17:04

chokureika pisze:
phalcore pisze:Nie wiem co widzicie w literaturze, ja nie potrafie przeczytać żadnej książki w pełni... Lubie szybkie i precyzyjne informacje a nie cos w stylu lksiazki ;p
a na pewno jesteś 4? zwłaszcza w 5? Oo
A gdzie to jest powiedziane, że 4 albo 5 musi lubić czytać książki? Miałem doczynienia z jednym doktorkiem matematyki, typowy introwertyk 5, nie lubi czytać książek, woli rozwiązywać zadania matematyczne, ewentualnie czytać skrypty.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Idealny prezent dla 5

#30 Post autor: And » sobota, 7 sierpnia 2010, 17:21

Ja też jestem 5, nawet bez skrzydeł i mało książek czytam. Nie to, że mnie odstraszają, ale jakoś nie mogę się zmobilizować do sięgnięcia po kolejną. Poza tym mam kłopoty z zarządzaniem własnym, wolnym czasem i często się okazuje, że nawet nie bardzo mam kiedy czytać.

ODPOWIEDZ