Jak otworzyć 3?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#46 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 16 lipca 2010, 11:03

Ja lubię towarzystwo osób silnych, nie słabszych ode mnie. Bo wiem,że mogę się od nich czegoś nauczyć.


Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Jak otworzyć 3?

#47 Post autor: atis » piątek, 16 lipca 2010, 16:09

..ale jednoczesnie nie 'zbyt' silniejszych/lepszych, zeby nie przyprawiali o kompleksy. pozycja społeczno-ekonomiczno-wszelaka osób z którymi trzymam musi być taka jak moja lub nieco wyższa xDD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#48 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 16 lipca 2010, 17:46

Dokładnie :wink:
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

Re: Jak otworzyć 3?

#49 Post autor: Eviva aLarte » niedziela, 14 listopada 2010, 00:09

Przeczytałem wszystkie wasze wypowiedzi wychodzi na to że jestem wspaniałym człowiekiem, który nie szasta swoimi uczuciami na lewo i prawo, który jest bardzo nieśmiały, łatwo go urazić, ale jednocześnie dbając o taką znajomość można pozyskać wyjątkowego człowieka. Ciężko nami manipulować. Jesteśmy bardzo ostrożni, nieufni, szybko potrafimy się domyśleć co się dzieje. Jeśli coś nie pasuje od razu "zwijamy manatki" i bojowo się nastawiamy, Jeśli sobie ktoś przeskrobie u trójki to już może wyjeżdżać na Syberię.

Brawo wszystko się idealnie zgadza. Dodajmy do tego że trójki są tylko nieśmiałe jeśli chodzi o uczucia, w innych kwestiach są zdolne do wszystkiego, potrafią się bawić i cieszyć życiem jak nikt inny.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#50 Post autor: Aleksandrowa » niedziela, 14 listopada 2010, 09:29

Eviva aLarte pisze:Przeczytałem wszystkie wasze wypowiedzi wychodzi na to że jestem wspaniałym człowiekiem, który nie szasta swoimi uczuciami na lewo i prawo, który jest bardzo nieśmiały, łatwo go urazić, ale jednocześnie dbając o taką znajomość można pozyskać wyjątkowego człowieka. Jeśli sobie ktoś przeskrobie u trójki to już może wyjeżdżać na Syberię.
Wiesz co to skromność? : wychodzi na to, że jestem wspaniałym człowiekiem. Ale się uśmiałam.

Taaak? Nie jestem nieśmiała. Nie wiem, jak Ty sobie wyobrażasz cichą i nieśmiałą Trójkę, której celem jest sukces i zdobywanie. :roll:

I jak ktoś u mnie przeskrobie, nie musi wyjeżdżać na Syberię. Wystarczy przepraszam.
Eviva aLarte pisze: Brawo wszystko się idealnie zgadza. Dodajmy do tego że trójki są tylko nieśmiałe jeśli chodzi o uczucia, w innych kwestiach są zdolne do wszystkiego, potrafią się bawić i cieszyć życiem jak nikt inny.
Jak ktoś zasługuje na uczucie, śmiało mu je dam. I nie są zdolne do wszystkiego, bo jest coś takiego jak etyczne zachowanie.

Jak otworzyć 3jke zatem?
Znajdz wspolny cel, ktory 3 zainteresuje. Wspolpraca i działanie zbliżają :mrgreen:
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

Re: Jak otworzyć 3?

#51 Post autor: Eviva aLarte » poniedziałek, 15 listopada 2010, 21:50

A jeśli ona się boi bliskości? trzyma na dystans?
Mi jako trójce nie powinno być ciężko zaimponować, mimo to trzyma na dystans.

konstancja
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 12:39
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#52 Post autor: konstancja » wtorek, 1 marca 2011, 23:17

sztuczka pisze:Chciałam zapytać Was kochane 3 jak sprawić, byście otworzyły swoje serducha i umysły????....jak sprawić żebyście poczuły się swobodnie?
Co zrobić żebyście potrafiły rozmawiać o swoich smutkach?

A może mi tylko sie wydaje, że tego (wylania z siebie złych emocji) potrzebujecie?

Co mogę zrobić, by 3 w kłopotach była szczęśliwsza?
Czy w ogóle można jej pomóc? a możee ona nie potrzebuje (czyt. jest zbyt dumna, samodzielna) pomocy?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)
Zastanawiam się, czy to jest możliwe. Byłam kiedyś 4w5 w depresji, to był bardzo trudny czas, kilka osób mocno nadwyrężyło moje zaufanie, wykorzystało moje uczucia, kosztowało mnie dużo wysiłku i walki z samą sobą, aby z tego wyjść, stałam się 3w2 i bardzo się cieszę. Jako 3w2 stałam się teraz bardzo zamknięta i wątpię, że ktoś zdoła mnie otworzyć. Nie lubię przyjmować pomocy od nikogo, bo nie ufam nikomu. Koncentruję się na działaniu, wszelkie emocje odrzucam. I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu.
Największą przyjemnością w życiu jest osiąganie tych celów, o których inni ludzie myślą, że nie dasz rady ich osiągnąć.
Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów i rozczulania się nad sobą.

Awatar użytkownika
logik
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2010, 14:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak otworzyć 3?

#53 Post autor: logik » środa, 2 marca 2011, 18:47

konstancja pisze: Zastanawiam się, czy to jest możliwe. Byłam kiedyś 4w5 w depresji, to był bardzo trudny czas, kilka osób mocno nadwyrężyło moje zaufanie, wykorzystało moje uczucia, kosztowało mnie dużo wysiłku i walki z samą sobą, aby z tego wyjść, stałam się 3w2 i bardzo się cieszę. Jako 3w2 stałam się teraz bardzo zamknięta i wątpię, że ktoś zdoła mnie otworzyć. Nie lubię przyjmować pomocy od nikogo, bo nie ufam nikomu. Koncentruję się na działaniu, wszelkie emocje odrzucam. I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu.
A ja się zastanawiam ile osób jeszcze trzeba będzie poinformować, że enneatyp się nie zmienia. Wg mnie jesteś trójką która miała gorszy czas (depresję tu mam na myśli, dlatego mogło wyjść Ci w teście 4w5) albo pozerem ("I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu."). :)
6w7

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Jak otworzyć 3?

#54 Post autor: inv » środa, 2 marca 2011, 19:07

@konstancja

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 13#p221813

przestań się tym przejmować. otworzysz się kiedy będziesz na to gotowa. z jednej strony niezależnie od towarzystwa sama będziesz potrafiła wybrać, kiedy się otworzyć i kto na to zasługuje; przy okazji, pamiętaj o tym, że to w rzeczywistości kiedy myślisz, że ktoś Cię tym rani, sama ranisz w myślach siebie, po prostu nie każdy nadaje na tych samych falach. tak ja myślę.
z drugiej strony kobietom chyba mniej spieszy się do seksu niż facetom, to przeważnie oni czują się źle z tym, że nie mogą się otworzyć ;]
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

konstancja
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 12:39
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#55 Post autor: konstancja » czwartek, 3 marca 2011, 09:59

logik pisze:
konstancja pisze: Zastanawiam się, czy to jest możliwe. Byłam kiedyś 4w5 w depresji, to był bardzo trudny czas, kilka osób mocno nadwyrężyło moje zaufanie, wykorzystało moje uczucia, kosztowało mnie dużo wysiłku i walki z samą sobą, aby z tego wyjść, stałam się 3w2 i bardzo się cieszę. Jako 3w2 stałam się teraz bardzo zamknięta i wątpię, że ktoś zdoła mnie otworzyć. Nie lubię przyjmować pomocy od nikogo, bo nie ufam nikomu. Koncentruję się na działaniu, wszelkie emocje odrzucam. I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu.
A ja się zastanawiam ile osób jeszcze trzeba będzie poinformować, że enneatyp się nie zmienia. Wg mnie jesteś trójką która miała gorszy czas (depresję tu mam na myśli, dlatego mogło wyjść Ci w teście 4w5) albo pozerem ("I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu."). :)
Gdy poznałam enneagram, a było to jakieś 5 lat temu, miałam właśnie ten trudny czas, więc nie dziwi mnie dziś, że wyszło mi 4 (właściwie wyszła mi mocna 4 ze znikomym wpływem pozostałych typów, w tym 5). Nie napisałam, że enneatyp się zmienia. Dziś uważam, że zawsze byłam 3w2. "I tak liczy się tylko to, co się zrobi w życiu." - to nie pozerstwo, tylko stwierdzenie faktu. Tylko działanie się liczy, bo daje jakiś efekt i może być zauważone. Kogo obchodzą moje uczucia i czy ktokolwiek może odnieść jakąś korzyść z moich uczuć? Uważam, że nie może, dlatego najważniejsze jest działanie, które przyniesie korzyść ludziom.
Największą przyjemnością w życiu jest osiąganie tych celów, o których inni ludzie myślą, że nie dasz rady ich osiągnąć.
Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów i rozczulania się nad sobą.

konstancja
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 12:39
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#56 Post autor: konstancja » czwartek, 3 marca 2011, 10:18

inv pisze:@konstancja

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 13#p221813

przestań się tym przejmować. otworzysz się kiedy będziesz na to gotowa. z jednej strony niezależnie od towarzystwa sama będziesz potrafiła wybrać, kiedy się otworzyć i kto na to zasługuje; przy okazji, pamiętaj o tym, że to w rzeczywistości kiedy myślisz, że ktoś Cię tym rani, sama ranisz w myślach siebie, po prostu nie każdy nadaje na tych samych falach. tak ja myślę.
z drugiej strony kobietom chyba mniej spieszy się do seksu niż facetom, to przeważnie oni czują się źle z tym, że nie mogą się otworzyć ;]
Dzięki za dobre słowo. Nie potrafię mówić szczerze o swoich emocjach ze swoim partnerem, a seks traktuję jako okazanie tych emocji. Jedynie w seksie potrafię się otworzyć emocjonalnie, to daje poczucie bezpieczeństwa.

Możesz wyjaśnić dokładniej o co Ci chodzi tutaj: "z drugiej strony kobietom chyba mniej spieszy się do seksu niż facetom, to przeważnie oni czują się źle z tym, że nie mogą się otworzyć ;]" - co dla faceta seks ma wspólnego z otwieraniem się?
Największą przyjemnością w życiu jest osiąganie tych celów, o których inni ludzie myślą, że nie dasz rady ich osiągnąć.
Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów i rozczulania się nad sobą.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Jak otworzyć 3?

#57 Post autor: inv » czwartek, 3 marca 2011, 13:48

konstancja pisze: Dzięki za dobre słowo. Nie potrafię mówić szczerze o swoich emocjach ze swoim partnerem, a seks traktuję jako okazanie tych emocji. Jedynie w seksie potrafię się otworzyć emocjonalnie, to daje poczucie bezpieczeństwa.
o to właśnie mi chodziło.
takie były moje przypuszczenia, tylko nie wiedziałem, czy osoba przeciwnej płci, afiszująca się jako 3 również bez krępowania się mogłaby o tym prosto z mostu powiedzieć.

dlatego napisałem "o facetach".

przepraszam za to, co wyszło na manipulację, jednak dzięki temu dowiedziałem się, że odczuwamy te kwestie podobnie. cieszy mnie to. :)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

konstancja
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 12:39
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#58 Post autor: konstancja » czwartek, 3 marca 2011, 14:36

Sama chciałam to powiedzieć, więc to żadna manipulacja. Poza tym mam męską płeć mózgu i to może mieć związek z tym, że jestem 3-ką. Nie znaczy to, że czuję się facetem, ale uważam, że mam wiele cech, które uważa sie jako raczej typowe dla faceta. Na szczęście są to te dobre cechy ;-)
Największą przyjemnością w życiu jest osiąganie tych celów, o których inni ludzie myślą, że nie dasz rady ich osiągnąć.
Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów i rozczulania się nad sobą.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jak otworzyć 3?

#59 Post autor: yusti » czwartek, 3 marca 2011, 16:23

seks traktuję jako okazanie tych emocji. Jedynie w seksie potrafię się otworzyć emocjonalnie, to daje poczucie bezpieczeństwa.
oj to nie powinno tak być, oj nie powinno.
ale dzięki takiemu podejściu w ogóle to robisz. :twisted: jakbyś nie miała niespełnionego poza sypialnią pragnienia bezpieczeństwa [czy innych pozaseksualnych czynników], to może w ogóle byś nie współżyła
(17 nieseksualnych powodów uprawiania seksu-polecam. całą przeczytałam jednym tchem :) )

konstancja
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 12:39
Enneatyp: Zdobywca

Re: Jak otworzyć 3?

#60 Post autor: konstancja » czwartek, 3 marca 2011, 18:22

yusti pisze:
seks traktuję jako okazanie tych emocji. Jedynie w seksie potrafię się otworzyć emocjonalnie, to daje poczucie bezpieczeństwa.
oj to nie powinno tak być, oj nie powinno.
ale dzięki takiemu podejściu w ogóle to robisz. :twisted: jakbyś nie miała niespełnionego poza sypialnią pragnienia bezpieczeństwa [czy innych pozaseksualnych czynników], to może w ogóle byś nie współżyła
(17 nieseksualnych powodów uprawiania seksu-polecam. całą przeczytałam jednym tchem :) )
Dlaczego nie powinno ? Ja jestem zadowolona :-)
Największą przyjemnością w życiu jest osiąganie tych celów, o których inni ludzie myślą, że nie dasz rady ich osiągnąć.
Ludzie nie mający w życiu celu łatwo padają ofiarą mało ważnych trosk, obaw, problemów i rozczulania się nad sobą.

ODPOWIEDZ