Polscy polityce w enneagramie

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Polscy polityce w enneagramie

#1 Post autor: Petroniusz » sobota, 1 maja 2010, 19:52

Ciekawi mnie jakie typy przypiszecie naszym politykom

Moje propozycje:

Donald Tusk 9w8
Jarosław Kaczyński 8 (ewentualnie 6)
Aleksander Kwaśniewski 3w4
Lech Wałęsa 8w7
Ryszard Kalisz 7w6
Bronisław Komorowski 8w9, 1w2 bądź jeszcze 5w6
Olechowski 1


7w6 ENTP

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Polscy polityce w enneagramie

#2 Post autor: atis » sobota, 1 maja 2010, 23:52

Jarosław Kaczynski - dla mnei 100% 6, co do reszty bym się zgodziła albo nie mam zdecydowanego zdania. Tusk - tu nie mam żadnego typu, naprawde, ciezko mi okreslic w jakim on moglby byc typem
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Polscy polityce w enneagramie

#3 Post autor: Kapar » poniedziałek, 3 maja 2010, 03:24

Niewielu politykow wydaje sie pokazywac prawdziwych siebie tylko graja swoimi image, wiec ich obraz jest wg mnie zasaflszowany - ale na tym polega polityka. To jest czysta zgaduj zgadula, pobawic sie mozna...

Mysle ze Kaczynski to predzej 6 - jego polityka niepokoju, niewidzialnych wrogow i tak dalej... generalnie pelen jest urojen jak niezdrowe 6.

Komorowski to raczej 9w8.. on wydaje sie raczej lagodnym, cieplym miskiem a dla mnie tusk predzej 8w9 - ale tusk ma wiecej cisnien wiec mozna go widziec troche uniesionego.

Walesa pewnie jest 8 ale nie widzialem u niego nigdy luzu czy przebojowosci ktore daje skrzydlo w7 ani tez dziewiatkowej rownowagi i spokoju... a teraz sie zestarzal i probuje odgrywac medrca z rady starszych narodu

Co do reszty bym sie zgodzil

Joanna Senyszyn to chyba 8w7
Gadzinowski 7w8
Palikot to chyba 7w8
Napieralski wydaje mi sie blisko 3, wydaje on mi sie zafalszowany
Schetyna wydaje mi sie cholerykiem, wiec 8
Jerzy Buzek 2
Ziobro to chyba 1w2
Leszek Miller dla mnie pewne 8w7
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polscy polityce w enneagramie

#4 Post autor: vil » poniedziałek, 3 maja 2010, 12:33

Zgodzę się co do Kaczyńskiego. On jest całkiem jak moja matka, a ona to chore 6.
1w2

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Polscy polityce w enneagramie

#5 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 3 maja 2010, 15:15

Wałęse zaznaczyłem jako 8w7 bo jest osobą wylewną i wybuchową.
Miller nie wydaje mi się 8w7 bo jest raczej wyrachowany, albo czysta 8 albo 3.
Napieralski 3, Palikot 7w8 - jak najbardziej
Józef Oleksy 8w9

Co do Jarka to sie zastanawiam bo zawsze uważałem go za 6, ale jak widziałem jego "pokerową twarz" podczas żałoby to kojarzyło mi się to z 8. I fakt jak żelazną ręką trzyma partie i trzymał jego ś.p. brata (ten napewno był 6, i był jednak łagodniejszy od Jarka). Widzenie wszędzie wrogów i układów jest typowe dla 6, ale też dla chorej 8 (np. Stalin)

Co do Jerzego Buzka wydaje mi się on prędzej 9w1 niż 2.

Jeśli miałbym zcharakteryzować typ ogólny dla całych partii to PO przydzieliłbym typ 9, SLD 3,8 bądź 5, PiSowi 4,6 , Samoobrona (niestety 7), LPR - 4.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Polscy polityce w enneagramie

#6 Post autor: jouziou » poniedziałek, 3 maja 2010, 20:10

Petroniusz pisze:Jeśli miałbym zcharakteryzować typ ogólny dla całych partii to PO przydzieliłbym typ 9, SLD 3,8 bądź 5, PiSowi 4,6 , Samoobrona (niestety 7), LPR - 4.
Rozśmieszyłeś mnie, brawo :mrgreen:

Btw. jaki ma sens typowanie ogólne partii politycznych? Zaczyna mnie wkurzać ta zabawa w enneagram, ten jest 8 bo jest wybuchowy, tamten 4 bo płacze...
Macie problem z wytypowaniem SIEBIE, a próbujecie typować ludzi z TV, których znacie głównie z ich wykreowanych na potrzeby kampanii wyborczych, czy programu politycznego wizerunków. Typ enneagramowy ustala się zwykle samemu, analizując dostępne materiały, a nie polega się na relacjach mediów na temat danej osoby publicznej, bo taki obraz nie daje pełnego pojęcia o tej osobie!

Jak chcecie sobie potypować w miare rzetelnie polityków, pobawcie się w socjoniczne VI, które i tak nie daje 100%-owej pewności na temat socjotypu (w niektórych, trudnych przypadkach).
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Polscy polityce w enneagramie

#7 Post autor: Pędzący Bakłażan » poniedziałek, 3 maja 2010, 20:29

jouziou pisze:Zaczyna mnie wkurzać ta zabawa w enneagram
W przeciwieństwie do poważnych typowań socjonistów.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Polscy polityce w enneagramie

#8 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 3 maja 2010, 21:04

jouziou pisze:
Petroniusz pisze:Jeśli miałbym zcharakteryzować typ ogólny dla całych partii to PO przydzieliłbym typ 9, SLD 3,8 bądź 5, PiSowi 4,6 , Samoobrona (niestety 7), LPR - 4.
Rozśmieszyłeś mnie, brawo :mrgreen:

Btw. jaki ma sens typowanie ogólne partii politycznych? Zaczyna mnie wkurzać ta zabawa w enneagram, ten jest 8 bo jest wybuchowy, tamten 4 bo płacze...
Macie problem z wytypowaniem SIEBIE, a próbujecie typować ludzi z TV, których znacie głównie z ich wykreowanych na potrzeby kampanii wyborczych, czy programu politycznego wizerunków. Typ enneagramowy ustala się zwykle samemu, analizując dostępne materiały, a nie polega się na relacjach mediów na temat danej osoby publicznej, bo taki obraz nie daje pełnego pojęcia o tej osobie!

Jak chcecie sobie potypować w miare rzetelnie polityków, pobawcie się w socjoniczne VI, które i tak nie daje 100%-owej pewności na temat socjotypu (w niektórych, trudnych przypadkach).
Założyłem ten temat bo byłem ciekaw, jak forumowicze postrzegają polityków. Nie ma na celu wytypowanie w 100% typu polityka/parti. Dobrze, że Cie rozbawiłem bo czwórki rzadko udaje się rozbawić, ale jak nie masz nic ciekawego na temat do powiedzenia, bo wolisz czwórkowe marudzenie na emo-forum to nikt nie każe Ci tutaj zaglądać a tym bardziej sie wypowiadać. jak Cie zaczyna zabawa tutaj wkurzać to pochlastaj się żyletką. Ogólnie irytują mnie wypowiedzi na tym forum krytykujące szufladkowanie ludzi, bo będąc szczerym enneagram częsciowo na tym polega.
Osoby zainteresowane, mającego coś interesującego do powiedzenia zapraszam do dyskusji. I błagam na temat :)
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Polscy polityce w enneagramie

#9 Post autor: jouziou » poniedziałek, 3 maja 2010, 21:44

Petroniusz pisze:Założyłem ten temat bo byłem ciekaw, jak forumowicze postrzegają polityków...
...w odniesieniu do enneagramu, chyba to chciałeś napisać.
Nie ma na celu wytypowanie w 100% typu polityka/parti.
Czyli taka zabawa, ustrzel kilka stereotypowych cech, może ci się uda obstawić enneatyp, powiedz mi po co? For fun? Aż takie to śmieszne? Może po prostu napisać, co o nich się myśli, a nie spekulować, jaki mają typ, skoro to i tak nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością, więc niczemu nie służy. Kolejny bezsensowny temat.
Dobrze, że Cie rozbawiłem bo czwórki rzadko udaje się rozbawić
Widać mało znasz Czwórki.
jak Cie zaczyna zabawa tutaj wkurzać to pochlastaj się żyletką.
OK, dzięki za rade :mrgreen:
Ogólnie irytują mnie wypowiedzi na tym forum krytykujące szufladkowanie ludzi, bo będąc szczerym enneagram częsciowo na tym polega.
Skoro twierdzisz, że Enneagram częściowo polega na szufladkowaniu, to znaczy, że nie wiesz co to jest Enneagram, tylko jedziesz na błędnym przekonaniu czym jest, i w dodatku prawdopodobnie zastosowujesz to przekonanie na swoich znajomych, na politykach itd. :mrgreen: Bardziej oświeceni forumowicze bębnią na okrągło, żeby poczytać o Enneagramie (tzn. wyzbyć się takiego poglądu na Enneagram, który btw. prowokuje potem złośliwych do przyklejania Enneagramowi metki nierzetelnej typologii), a tutaj takie coś.

Dobra koniec smutów, bawcie sie dobrze, po prostu zastanawiałam się, co Was cieszy w obstawianiu na chybił trafił, "bo-tak-mi-się-wydaje" :mrgreen:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Polscy polityce w enneagramie

#10 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 3 maja 2010, 22:31

Juzio domyślam się że głosujesz na PiS. Zgadłem?

Komorwskiemu pasuje wdg mnie typ 8w9, bo wydaje się osobą konretną i stoicką w swoich wypowiedziach. Czy jest "misiowaty" hehehe, jakoś nie pasuje mi to określenie, ale faktycznie jest raczej łagodną osobą.
Do Tuska pasuje mi zarówno 9w8 jak i 8w9.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Polscy polityce w enneagramie

#11 Post autor: jouziou » poniedziałek, 3 maja 2010, 23:13

Pędzący Bakłażan pisze:
jouziou pisze:Zaczyna mnie wkurzać ta zabawa w enneagram
W przeciwieństwie do poważnych typowań socjonistów.
Bakłażanie, "zabawa w enneagram" to nie jest to samo co rozgryzanie swojej osobowości z pomocą Enneagramu, nie krytykuje ani nie podważam tej typologii :wink:
Petroniusz pisze:Juzio domyślam się że głosujesz na PiS. Zgadłem?
Pomijając fakt, że nie mam jeszcze prawa do głosowania:

Boże ześlij na niego szczury, kijanki i wszelką zaraze Obrazek
...a na początek uszczypnij go porządnie w lewy pośladek

Nie, nie głosuje na PiS, how dare you?!
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Polscy polityce w enneagramie

#12 Post autor: NoMatter » wtorek, 4 maja 2010, 07:10

W przeciwieństwie do poważnych typowań socjonistów.
Tak, kxxxx. <powaga> <inteligentny błysk w oku>

A co do typowań.. Może zacznijcie od określenia z jakiej ktoś jest, albo z której grupy (działanie/intelekt emocje/intelekt emocje/działanie)... Potem można iść dalej..
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Polscy polityce w enneagramie

#13 Post autor: Kapar » wtorek, 4 maja 2010, 08:34

NoMatter pisze: A co do typowań.. Może zacznijcie od określenia z jakiej ktoś jest, albo z której grupy (działanie/intelekt emocje/intelekt emocje/działanie)... Potem można iść dalej..

No nie wiem, ja nie umiem tego ocenic na odleglosc. Dostepne sa tylko samokreacje politykow. Rozne typy osobowosci moga uzywac w polityce instynktow najpierw dzialania, potem intelektu. Jak zobaczyc uzywanie osrodka emocji? Jak komus zylka peknie, jak Lepperowi swego czasu. Albo przez okazywanie empatii? Emocje dla polityka akurat sa zgubne wg mnie.
Do roli polityka dana osoba moze uzywac jednego z instynktow ale niekoniecznie dominujacego - byc mozna na tym sztuka polega? :P
A w codziennym zyciu wygladac to moze inaczej.

Jolziol:
Dla mnie ten temat nie jest szufladkowaniem tylko dzieleniem sie swoimi odczuciami i wrazeniami jakie politycy moga wzbudzac. Bo tylko o tym moze byc mowa. Nie traktuje tego powaznie.. Jak temat o raperach i enneagramie...
Mozemy sadzic na podstawie slow, opinii, tego jak to jest wyrazane, liczyc sie moze tez to, kiedy komus wysiada kontrola/cierpliwosc i wtedy mozna zobaczyc czyjes reakcje - to mozna probowac utozsamiac to z typem osobowosci. Pomocne moze byc czyjes poczucie humoru ;]
Petroniusz pisze:Wałęse zaznaczyłem jako 8w7 bo jest osobą wylewną i wybuchową.
Miller nie wydaje mi się 8w7 bo jest raczej wyrachowany, albo czysta 8 albo 3.
Napieralski 3, Palikot 7w8 - jak najbardziej
Józef Oleksy 8w9
Co do Jerzego Buzka wydaje mi się on prędzej 9w1 niż 2.
Buzek to ciepla klucha wg mnie, ktora latwo ulega wplywom i jest wjakby mediatorem - wiec moze masz racje, ze moze byc 9?
Miller ma w moim odczuciu poczucie humoru jak 8w7, bo mu sie wymksnelo kilka razy... zreszta Miller mowi dosadnie i bezposrednio, rzadko owija w bawelne, jest wyrazisty. Dlatego nie wydaje mi sie zeby byl 3, bo on nie zmienia swojej postawy.

Moze mamy za wiele ludzi podobnych do osemek/z cechami osemek w polskiej polityce? Stad tak trudno o kompromisy, jest zbyt wiele wasni i konfliktow :?:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Polscy polityce w enneagramie

#14 Post autor: atis » wtorek, 4 maja 2010, 10:58

powiedziałabym inaczej: ósemki to typ który pcha się do polityki bardziej niż taka np 9 czy 4, dlatego jest ich tam tak dużo. i daltego tak ciężko o kompromisy ;)

zastanawia mnie jak można by typować Marcinkiewicza.. 3?? i to i tak chyba tylko drogą negatywnej selekcji.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Polscy polityce w enneagramie

#15 Post autor: Petroniusz » wtorek, 4 maja 2010, 20:30

Marcinkiewicz dobre pytanie. Ja zawsze jak nie potrafie kogoś zakwalifikować to wrzucam do worka z szóstkami.
Zastanawia mnie też gen.Jaruzelski (dałbym mu 5w6)

Generalnie uważam że mieszanka cech 8 i 9 jest dobra w polityce. 8 wnosi skuteczność, konkretność i nieuległość, a 9 stoicyzm, powściągliwość, umiarkowanie w poglądach oraz zdolności dyplomatyczne. Jakby do tego dorzucić błyskotliwość 7 to byłby cycuszek 8) , no ale niestety wdg. enneagramu niemożliwy jest typ 7w8w9.
7w6 ENTP

ODPOWIEDZ