Introwertyczne 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#16 Post autor: Sergio » niedziela, 17 maja 2015, 11:43

Nie uważam się za siedem, po prostu poszukuję, bo prawdopodobne, iż mogę być tym typem.
Na teście to średnio się opieram. :P
W tym na tej stronie: wychodziły mi typy: 1w9, 3w2, 7w8, 5w4/6, 8w7 i a jakże 4w5, w zasadzie podałem typy które też miałem na innych stronach np. Passion bodajże.
W celu ustalenia typu przeglądałem te forum, ale identyfikuję się z naprawdę wieloma typami, czyli też nie mogę odrzucać 9 :mrgreen:
Jednakże dlaczego siedem?
Lubię się wygłupiać, mówić o swoich planach, trochę jestem egocentrykiem, mam wielkie marzenia, lubię się śmiać, odkrywać nowe rzeczy. Często nie mogę się skupić i robię tysiąc rzeczy na raz, przy czym nie gloryfikuję negatywnych uczuć, ale uciekam przed nimi albo krzyczę. :mrgreen:
Z tymże właśnie, mam problemy by zagadać do dziewczyn, ciężko mi się otworzyć i potrafię być nawet oschły w stosunku do innych i jestem ciekaw po prostu czy to mnie wyklucza z tegoż typu?
EDIT:
I bardzo częste uczucie.
Mam coś do zrobienia, to jest niejako mój cel, marzenie i gdy zasiadam do wypełniania go to odechciewa mi się wszystkiego, chciałbym odejść jak najdalej wybawić się, zapomnieć, być wśród ludzi, ale praktycznie nigdy tego nie robię bo coś mnie ogranicza, coś mi nie pozwala.



Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Introwertyczna siedem

#17 Post autor: eszpe » niedziela, 17 maja 2015, 20:42

Sergio pisze:Witam.
Mam pytanie, mianowicie czy siódemka może mieć problemy z kontaktami międzyludzkimi, czasami spędzać czas na rozmyślaniach i ogólnie być osobą introwertyczną?
Pozdrawiam.
Tak może mieć problemy w kontaktach z ludzmi i spędzać czas na rozmyślaniach. Zresztą chyba każda siódemka większość czasu jest w chmurach. Co rozumiesz przez problem w kontaktach z ludźmi? Jeśli masz taki problem jak ja, mianowicie niesamowitą zdolność do zrażania do siebie ludzi to jak najbardziej.
Nie nie może być introwertyczna bo każdy opis tego typu to wyklucza. Zresztą wielu nietowarzyskich lub nieśmiałych ekstrawertyków mylnie określa się jako introwertyków, to powszechne dosyć.
Nie uważam się za siedem, po prostu poszukuję, bo prawdopodobne, iż mogę być tym typem.
Na teście to średnio się opieram. :P
W tym na tej stronie: wychodziły mi typy: 1w9, 3w2, 7w8, 5w4/6, 8w7 i a jakże 4w5, w zasadzie podałem typy które też miałem na innych stronach np. Passion bodajże.
W celu ustalenia typu przeglądałem te forum, ale identyfikuję się z naprawdę wieloma typami, czyli też nie mogę odrzucać 9 :mrgreen:
Jednakże dlaczego siedem?
Lubię się wygłupiać, mówić o swoich planach, trochę jestem egocentrykiem, mam wielkie marzenia, lubię się śmiać, odkrywać nowe rzeczy. Często nie mogę się skupić i robię tysiąc rzeczy na raz, przy czym nie gloryfikuję negatywnych uczuć, ale uciekam przed nimi albo krzyczę. :mrgreen:
Z tymże właśnie, mam problemy by zagadać do dziewczyn, ciężko mi się otworzyć i potrafię być nawet oschły w stosunku do innych i jestem ciekaw po prostu czy to mnie wyklucza z tegoż typu?
EDIT:
I bardzo częste uczucie.
Mam coś do zrobienia, to jest niejako mój cel, marzenie i gdy zasiadam do wypełniania go to odechciewa mi się wszystkiego, chciałbym odejść jak najdalej wybawić się, zapomnieć, być wśród ludzi, ale praktycznie nigdy tego nie robię bo coś mnie ogranicza, coś mi nie pozwala.
Po prostu jesteś nieśmiałą siódemką i to prawdopodobnie 7w6, skoro tak panicznie boisz się negatywnych uczuć i przed nimi uciekasz. Problem z zagadaniem do dziewczyn to nie jest jakaś domena introwertyków.
Spoiler:
papa ludki

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Introwertyczna siedem

#18 Post autor: Agon » niedziela, 17 maja 2015, 20:53

Takim prawdziwym introwertykiem jest typ 5 ^^ Jestem pewnie nienormalny, bo cieszy mnie bycie introwertykiem. Szczególnie po tym jak odkryłem, że ekstrawersja to nie jest recepta na wszelkie bolączki świata.

U 7 ładnie widać, że ekstrawersja jest często związana z lękiem, tak jak introwersja u typu 5. Tyle, że większość to przyznaje tylko w przypadku introwersji.

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#19 Post autor: Sergio » niedziela, 17 maja 2015, 21:22

Tak może mieć problemy w kontaktach z ludzmi i spędzać czas na rozmyślaniach. Zresztą chyba każda siódemka większość czasu jest w chmurach. Co rozumiesz przez problem w kontaktach z ludźmi? Jeśli masz taki problem jak ja, mianowicie niesamowitą zdolność do zrażania do siebie ludzi to jak najbardziej.
Nie nie może być introwertyczna bo każdy opis tego typu to wyklucza. Zresztą wielu nietowarzyskich lub nieśmiałych ekstrawertyków mylnie określa się jako introwertyków, to powszechne dosyć.
Problem, no cóż czasami jestem ospały i nie potrafię się wpasować w ramy ludzi, jestem jakby nie z tego świata. Czasami zaś rozpiera mnie taka energia i mówienie o wielkich planach, że godzinami mogę mówić tylko o tym o czego ja nie osiągnę!
Jestem nawet bardzo nieśmiały, a nie wiedziałem, że ekstrawertyk tak może. xD
Często też zrażam do siebie ludzi, ponieważ wolę inaczej, na przekór ich.
No i problemem jest, że na imprezie ciężko mi wstać i iść potańczyć, choć najczęściej jednak idę, ale brak mi całkowitego luzu, jakbym się czegoś obawiał. Za to w środku jestem diabeł i pragnę by wszystkie dziewczyny ze mną tańczyły ( tak jestem tak bardzo zachłanny, że gdy np. jakiś chłopak zdobywa dziewczynę to jestem o nią zazdrosny, choć wcale nie chce z nią być, albo oglądam jakiś film o sportowcu to uważam, że to ja powinienem być tym sportowcem a jak muzykiem, to, że ja będę najgenialniejszy w historii i w efekcie nie osiągnąłem w życiu jeszcze nic ), wino się lało i wszyscy mi klaskali. :cheers:
Po prostu jesteś nieśmiałą siódemką i to prawdopodobnie 7w6, skoro tak panicznie boisz się negatywnych uczuć i przed nimi uciekasz. Problem z zagadaniem do dziewczyn to nie jest jakaś domena introwertyków.
Jak wyżej nadmieniłem, nie wiedziałem, że siedem może być nieśmiałe.
w6 dobrze obrazowałoby moje lęki z dzieciństwa, banie się ciemności, lęk wysokości.
Ano i nie wiem czy to domena siódemek, ale w towarzystwie często wyśmiewam się z innym natomiast potem ( czasami :twisted: )
tego żałuję.
No uciekam czasami, ale też jestem bardzo wrażliwy. Na przykład słyszę, że źle się dzieje na świecie, widzę jak dzieci są mordowane to płacze albo jakieś tam patriotyczne czy światowe walki z przeciwnościami losu to takie emocje mnie ogarniają, że myślę, że wybuchnę.
Najczęściej jednak wpierdzielam tonę słodyczy, puszczam bzdetne filmiki, tudzież czytam albo unikam piosenek które wprawiają mnie w melancholię itd.

socjoniczne ILE
Szczerze mówiąc to opis tego typu dość pasuje, irracjonalny szczególnie, a Don Kichota bardzo lubię!
Dzięki za odpowiedź, przy okazji nawet ciekawa dyskusja się nawiązała.

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#20 Post autor: Sergio » niedziela, 24 maja 2015, 21:55

Mam pewność. Jestem siódemką, ale bardzo niezdrową.
Myślę, że przez pewien okres czasu byłem ostatnim poziomie zdrowia, ale ostatnio udało mi się wspiąć wyżej.
To nie łatwa droga, ale myślę, że warto, zwłaszcza, że system ten niejako pozwala poznać własne specyficzne słabości.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Introwertyczna siedem

#21 Post autor: 999Przemek » poniedziałek, 25 maja 2015, 22:59

Czytaj rozwojowe książki bracie :) Wiele iluzji tego świata do obalenia przed Tobą ^^
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#22 Post autor: Sergio » wtorek, 26 maja 2015, 21:49

Czytaj rozwojowe książki bracie :) Wiele iluzji tego świata do obalenia przed Tobą ^^
Jakie książki konkretnie masz na myśli? Bo pod słowem rozwojowe może domyślać się wielu różnych odmian rozwoju.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Introwertyczna siedem

#23 Post autor: 999Przemek » środa, 27 maja 2015, 08:06

No wiele ich jest... xD Mam na myśli takie poradniki psychologiczne, filozofia, duchowość.
Na początek Przebudzenie de Mello ^^
(z duchowości) Jest jeszcze Tolle, Osho, Miguel Ruiz i inni.
Z czasem jak się rozpędzisz z tymi książkami (ja sobie wszystko daję do "do przeczytania" na lubimyczytać.pl) to nie będziesz wiedział od czego zacząć xD Powoli spokojnie :D Odkrywaj siebie ^^
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#24 Post autor: Sergio » środa, 27 maja 2015, 15:05

Haha. Niesamowite podobieństwo gustów, ale czytałem " Przebudzenie " de Mello, Tolle i Osho również przerabiałem, a także innych mistrzów duchowości :D
Ale dzięki za porady. :)

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Introwertyczna siedem

#25 Post autor: R25 » czwartek, 28 maja 2015, 23:12

Odnośnie introwersji 7, przypominam o wpływie połączenia z 5 a już najbardziej - "W stresie, połączenie z piątką wzmacnia chęć uciekania od problemów, skąpstwo oraz tendencje do depresji. Niezdrowe siódemki chcą unikać trudnych sytuacji jak ognia, zamykają się w sobie zupełnie jak piątka. Siódemka ucieka od ludzi i problemów z zastraszającą prędkością."

Takie zachowanie może podpadać pod introwertyzm lub być w ten sposób postrzegane.

W razie problemu z identyfikacją, łatwiej jest (wszystkie) wyłuszczyć, które z własnych cech i zachowań postrzega się jako niezgodne z opisem typu, z jakim się identyfikuje, w celu rozwiania wątpliwości.
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#26 Post autor: Sergio » piątek, 29 maja 2015, 22:41

Mimo, iż dawno to zrobiłem to nadal mam problem by jednoznacznie stwierdzić ostateczną odpowiedź jakim typem jestem, ale poszukiwania oczywiście zawęziłem.
Napisałem, że jestem pewny, iż jestem siódemką, ale przyznaję, że niewątpliwie był to chwilowy impuls wywołany danym czynnikiem i teraz już wcale pewny nie jestem.
Myślę jednakże, że opcje są trzy.
Jestem albo siódemką właśnie ( strasznie pokręconą ), jedynką ( która chce się bawić, ale nie może, tyle, że za grosz we mnie z perfekcjonisty, nie jestem obowiązkowi, właściwie to od długiego czasu nie robię nic ), albo piątką ( za czym naprawdę wiele przemawia, ale i równie dobrze wiele przeczy. No chyba, że ktoś obeznany powie mi, że piątka może dziwnie się zachowywać, popisywać przed innymi, kochać sport i nie potrafi utrzymać przy sobie pieniędzy ).
Wiem jak to jest.
To określenie typu w niczym mi nie pomoże, ale strasznie mnie to męczy.

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Introwertyczna siedem

#27 Post autor: Yarpen_Zigrin » piątek, 29 maja 2015, 23:41

Sergio pisze:albo piątką ( za czym naprawdę wiele przemawia, ale i równie dobrze wiele przeczy. No chyba, że ktoś obeznany powie mi, że piątka może dziwnie się zachowywać, popisywać przed innymi, kochać sport i nie potrafi utrzymać przy sobie pieniędzy ).
Zachowuje sić dziwnie choć nikt nie zwraca na to wićkszej uwagi :( rowery kocham jak nic innego, a ogolnie bez aktywności fizycznej bym nie chciał żyć, a pienićdze się mnie nie trzymają nawet jak ich nie mam. 5w6

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Introwertyczna siedem

#28 Post autor: R25 » piątek, 29 maja 2015, 23:55

Sergio pisze: albo piątką ( za czym naprawdę wiele przemawia, ale i równie dobrze wiele przeczy. No chyba, że ktoś obeznany powie mi, że piątka może dziwnie się zachowywać, popisywać przed innymi, kochać sport i nie potrafi utrzymać przy sobie pieniędzy ).
Może :wink:

Dziwne zachowanie - 5 często tak są postrzegane przez otocznie, ale raczej z powodu niedostosowania się do panujących norm i obyczajów. Z biegiem czasu lub wzrostem zdrowia możliwe zaabsorbowanie i nauczenie się tychże.
Kochać sport - Mimo iż jestem 5 uwielbiam zajęcia fizyczne, pozwalające mi więcej poznawać, choć sam się tym nie interesuję a słowo "kocham" jest tu nad wyrost. Znam jednak piątki, będące wiernymi kibicami, bardzo zaangażowane w oglądanie kolejnych meczy. Jak tam z tym kochaniem, to już tylko ich trzeba pytać :wink:
Utrzymanie pieniędzy - W zasadzie nie lubię się nimi zajmować, w sklepach, gdzie muszę coś kupić, odzywa się syndrom sknery, ale gdy wchodzę do księgarni ledwo mogę się pohamować :D

Tak to wygląda z perspektywy 95% 5tki, wydaje mi się jednak, że to co miałeś na myśli wygląda inaczej ;)

Zwróć uwagę na połączenie 7 z 1 - potrzeba wprowadzenia pewnego porządku, planu działania czy schematu, by usystematyzować nieco chaos, jaki wywołany jest nadmiarem srok, które na raz łapie się za ogon.
Dodatkowo połączenie z 5 nadające więcej refleksji itp. sam wiesz gdzie są stosowne, bardziej szczegółowe opisy.

Myślę że najlepszym rozróżnieniem intelektualnej 7 od bardziej towarzyskiej niż zwykle 5, może być potrzeba zróżnicowanych rozrywek u 7, a u 5 raczej zachowanie pewnej konsekwencji. 7 może np mieć 30-40 zadań bardzo różnych i rozmaitych, rozpoczętych naraz, choć wykonywanych oddzielnie. 5 może mieć również dużo rozpoczętych zadań, ale ich namnażanie będzie prędzej siecią zadań powiązanych z aktualnie wykonywanym questem (w czym przejawia się ów konsekwencja. Mimo to, zadanie nie musi być doprowadzone do końca). W istocie są to 2-3 bardzo rozbudowane zadania i kilka innych odłożonych na później. No i większy optymizm i unikanie negatywnych rzeczy przez 7 oraz pewna obojętność lub podążanie w ich kierunku przez 5 (np. w celu ich poznania i zbadania)

W każdym razie na podstawie tych nadal skąpych danych, przedstawionych przez ciebie, skłaniałbym się raczej ku wersji 7 typu. Pewnie gdzieś na przeciętnym poziomie zdrowia
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Sergio
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 15:36

Re: Introwertyczna siedem

#29 Post autor: Sergio » sobota, 30 maja 2015, 18:35

Serdeczne dzięki za odpowiedzi!
Skąpe dane? Może powiedziałbyś co konkretnie miałbym napisać? Na jaki temat? Bo czytałem sporo tematów z forum, opisy typów a i tak to nie dało efektu ostatecznego.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Introwertyczna siedem

#30 Post autor: R25 » sobota, 30 maja 2015, 22:33

A zastanawiałeś się nad 9?
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

ODPOWIEDZ