"Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: 7 nie tęsknią ?

#91 Post autor: azetka » wtorek, 25 stycznia 2011, 18:59

boogi, toż to ja specjalnie napisałam: "Nieźle się maskujesz. Gdy patrzę na Twój styl pisania, '4w5' to ostatni typ, jaki przychodzi mi na myśl.", a nie "uważam, że nie jesteś 4w5", bo to raczej tylko wrażenie było. :D No ale ok, może zbyt subtelnie to zaakcentowałam.
Rozwijając: główna negatywna emocja u czwórek to wstyd. Natomiast u lukasa1:
lukas1 pisze:wqwiony troche jestem bo nic nie zrobilem a ona zachowuje sie jakbym ja jakos skrzywdzil
wiec pytanie - gdzie zrobilem blad ? 7 wg opisu powinna miec wyjebke
smutno mi troche ze jest zla, przez co tez jestem zly i zle mi sie z nia rozmawia
czyli złość. Próbuje podejść do sprawy "na chłopski rozum", a nie wczuwać się, co też druga osoba może czuć. Reakcja dziewczyny jest na logikę nieuzasadniona, ale nie dla czwórek, które odczuwają głównie w czasie przeszłym, więc nawet jeśli mówią "nie chcę się wiązać", mogą zareagować tak jak owa rzekoma siódemka, czyli odczuwać sentyment i poczuć się zranione - zmierzam do tego, że gdyby lukas1 był czwórką, łatwo odczytałby takie przyczyny reakcji na zasadzie projekcji (jeny, zaplątałam to zdanie, ale może jest zrozumiałe :D).
Poza tym nie wydaje mi się, żeby lukas1 dążył do jakiejś wyjątkowej, romantycznej miłości (wszak 4 dąży do tego, co niezwykłe): dziewczyna jest "fajną laską", a on po prostu chce, żeby "było jak dawniej".
Zaraz zacznę powtarzać po Grin_land, więc nie piszę więcej. :P

lukas1, kojarzysz mi się (aczkolwiek nie mam na to za bardzo dowodów, to tylko skojarzenie - subiektywny opis jednej sytuacji to jednak mało) z ósemką. :mrgreen:


Jakiś fajny podpis.

lukas1
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 20:50
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: szczecin

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#92 Post autor: lukas1 » wtorek, 25 stycznia 2011, 19:07

grin jestes za bardzo ą ę dla mnie :mrgreen: tj. pamietam Cie jak tutaj trafilem i od samego poczatku lubialem czytac to co masz do powiedzenia + z tego co widze caly czas ewoluujesz! :mrgreen: studentka architektury [(pewnie to wymyslilem) mialas fote ze mega wielka teczka, czarna taka w ciemnym berecie, w jakims metrze (moglo mi sie popierdolic, psychiatra mowil mi ze wiedze rzeczy tak jak chce wiedziec czy cos w ten desen, dziwny gosc z niego byl)] nooo a ja nie moge byc ciagle czworko-pizda, chodze do szkoly mundurowej, mam byc smarem i dowodzic zaloga w maszynowni za iles tam lat.

anyway ostatni akapit, kxxxx jezeli 7 tak maja to zaczynam zalowac (pewnie za szybko, jeszcze mi dojebie hehe) od pocztku (zgodnie czworko-pedalkowatoscia) nastawialem sie na 'nic nie wyjdzie' (ale do tego dochodzi zawsze siodemkowe 'a jebac')
milo sie zaskoczylem (wtedy jeszcze bylo ok) nooo i pewnie dlatego sie tak wkurwiam teraz

hmmm, paulina byla 7 .... qrwa popelnilem blad, a jebac

azetka - na forum napisze fajna laska, na zywo jej imie, a to kim dla mnie jest powiem tylko jej
pretty vacant

lukas1
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 20:50
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: szczecin

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#93 Post autor: lukas1 » wtorek, 25 stycznia 2011, 19:37

Grin_land pisze:
a jak już podamy swoje odpowiedzi to lucas mógłby w zamian przedłożyć swoje konkretne i inne niż wyniki testu powody do wytypowania siebie i swej "wybranki" tak nie inaczej?
jaraja mnie kawalki takie jak ten: http://www.youtube.com/watch?v=G0zKo1sA30k
liczy sie ?
pretty vacant

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#94 Post autor: Grin_land » wtorek, 25 stycznia 2011, 19:54

@azetka dobre cytaty, trafne spostrzezenie skierowania emocji. tez juz zauwazylam ze w triadzie gniewu - zwlaszcza chyba dla 8 (ale i dla mnie wiec mysle ze 9 nieobce) jest charakterystyczne "ale mam doła- szlag mnie zaraz trafi"
lukas1 pisze:
Grin_land pisze:
a jak już podamy swoje odpowiedzi to lucas mógłby w zamian przedłożyć swoje konkretne i inne niż wyniki testu powody do wytypowania siebie i swej "wybranki" tak nie inaczej?
jaraja mnie kawalki takie jak ten: http://www.youtube.com/watch?v=G0zKo1sA30k
liczy sie ?
lol :lol:
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siód

#95 Post autor: atis » wtorek, 25 stycznia 2011, 21:10

Merytorycznie. Wywołuję do tablicy. Nie przyjmuję tłumaczeń "bo pisze podobnie do XY".
A przyjmujesz odpowiedz "bo jestem intuicyjnym typem, bo tak czuję, wydaje mi się, całą moja wiedza enneagramowa każe mi tak czyć i sądzić"? WIem, odpowiedź zaliczyłabym co najwyżej na studencką "ledwo tróję, na następnym semestrze jak cię spotkam to dojadę" xD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#96 Post autor: Helios » wtorek, 25 stycznia 2011, 23:06

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ten temat to beka dnia:) lukas ja bym na Twoim miejscu spierdolił stąd a nie się z nimi kłócił:) "Wolnych ludzi " nie przekonasz do niczego a siódemki z chotto na czele Cię już zniszczyły ja pozostaję Szwajcarią poza tym, że uważam, że twoje typowanie było błędne
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

lukas1
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 20:50
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: szczecin

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#97 Post autor: lukas1 » środa, 26 stycznia 2011, 02:16

klocil ? gdzie przekonuje 'ludzi wolnych' do czegokolwiek ?
atis - hehe dzieki za etykiete, musisz byc naprawde madra :)

pomylilem sie w typowaniu, trudno

lukas1 napisał(a):
wqwiony troche jestem bo nic nie zrobilem a ona zachowuje sie jakbym ja jakos skrzywdzil
wiec pytanie - gdzie zrobilem blad ? 7 wg opisu powinna miec wyjebke
smutno mi troche ze jest zla, przez co tez jestem zly i zle mi sie z nia rozmawia
azetka:
czyli złość. Próbuje podejść do sprawy "na chłopski rozum", a nie wczuwać się, co też druga osoba może czuć. Reakcja dziewczyny jest na logikę nieuzasadniona, ale nie dla czwórek, które odczuwają głównie w czasie przeszłym, więc nawet jeśli mówią "nie chcę się wiązać", mogą zareagować tak jak owa rzekoma siódemka, czyli odczuwać sentyment i poczuć się zranione - zmierzam do tego, że gdyby lukas1 był czwórką, łatwo odczytałby takie przyczyny reakcji na zasadzie projekcji (jeny, zaplątałam to zdanie, ale może jest zrozumiałe ).

ladnie, ma sens ALE :mrgreen: nie wzialas pod uwage czasu ile minelo
u mnie przebieglo to tak: zaskoczenie, smutek, zal, co zrobilem zle + gniew - powtarzajace sie, aczkolowiek przechodzi juz

Poza tym nie wydaje mi się, żeby lukas1 dążył do jakiejś wyjątkowej, romantycznej miłości (wszak 4 dąży do tego, co niezwykłe): dziewczyna jest "fajną laską", a on po prostu chce, żeby "było jak dawniej".

hmm pisalem to zdenerwowany - ale zoba wczesniej - nazwalem ja kangurek :mrgreen: serio, nie umiem tego wytlumaczyc, poza tym nie chce, latwiej jest sie maskowac
pretty vacant

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#98 Post autor: Petroniusz » środa, 26 stycznia 2011, 16:16

To troche dziwne, ale zauważyłem że forum siódemek jest jednym z najnudniejszych tutaj.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#99 Post autor: atis » środa, 26 stycznia 2011, 16:24

A czego się spodziewasz po takim wątku jak ten? Jako siódemka powinieneś rozkręcać coś co wydaje Ci sie nudne a nie narzekac ;P
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#100 Post autor: Petroniusz » środa, 26 stycznia 2011, 16:28

Ja tutaj czuje sie jak 9 pochłonięte nihilizmem i poczuciem wiecznego dejavu. Co nie wejde na to forum to mam wrażenie jakbym cofał sie w czasie, albo jakby sie on zatrzymał.
7w6 ENTP

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siódemki

#101 Post autor: yusti » środa, 26 stycznia 2011, 17:23

Ja bym tylko chciała sprostować, że odkąd boogi wyjaśnił mi rangę patrzenia na typ po połączeniach, to zwracam uwagę na te linie.
I skoro 4 ma połączenie z Gniewną Jedynką... to zarzucanie 4w5 zbytniej złości jest wg mnie dziwne.

czyż TR się nie złościł? a ósemki mu nie przyznawaliście.

Wiem, że to dziwne, ale w ten sposób [połączeniami i skrzydłakami] można wszystko wytłumaczyć. nawet sobie wręcz...przypasować wg woli.
lukasie1, w okienku do pisania u góry masz znaczek: Quote
klikając go, pojawią się w okienku dwa kwadratowe nawiasy, pomiędzy które wstawiasz skopiowany czyjś tekst. wtedy widać cytat.
dodatkowo jeśli po pierwszym słowie quote dostawisz
znak równości, otworzysz cudzysłów, wpiszesz nick użytkownika, zamkniesz cudzysłów
to pojawi się autor cytowanych słów.

--hiroku--
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

co zrobić, żeby chłopak siódemka mnie polubił ?

#102 Post autor: --hiroku-- » czwartek, 5 maja 2011, 01:38

Wiem, że temat przydługawy nieco, ale mniejsza z tym. Drogie siódemki, sprawa przedstawia się następująco: niedawno poznałam chłopaka 7w6 i bardzo go polubiłam. I teraz pytanie: co zrobić, żeby on też mnie polubił, a czego się wystrzegać ? I czy jest szansa na to, by te dwa tak skrajne enneagramowe typy mogły się zaprzyjaźnić, albo przynajmniej zakolegować ? Z góry dzięki za odpowiedź :D


przeniesione ~atis
4w5

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: co zrobić, żeby chłopak siódemka mnie polubił ?

#103 Post autor: usernamexoxoxo » sobota, 7 maja 2011, 11:01

--hiroku-- pisze:Wiem, że temat przydługawy nieco, ale mniejsza z tym. Drogie siódemki, sprawa przedstawia się następująco: niedawno poznałam chłopaka 7w6 i bardzo go polubiłam. I teraz pytanie: co zrobić, żeby on też mnie polubił, a czego się wystrzegać ? I czy jest szansa na to, by te dwa tak skrajne enneagramowe typy mogły się zaprzyjaźnić, albo przynajmniej zakolegować ? Z góry dzięki za odpowiedź :D


przeniesione ~atis

nie wiem czy ta rada Ci coś da, bo jestem dziewczyną i czy moje podejście ma jakikolwiek związek z moją siódemkowatością, ale może tak :D

ja nie lubię jak chłopak, którego dopiero poznaję, użala się nad sobą, pokazuje mi swoje wady i słabości, litość to najgorsza forma uczucia w tych kwestiach więc pokaż się z jak najlepszej strony, a nie z tej słabszej (którą każdy ma ale po co się nią chwalić?)

jak się bliżej poznacie i już będziesz miała pewność, że i tak Cię lubi to wtedy sobie możesz posmęcić :P

ale pamiętaj by w tym wszystkim być naturalna i wyluzowana i nie udawać na siłę kogoś zupełnie innego xD
7w8

Awatar użytkownika
Mitzi_Caspar
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 13:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siód

#104 Post autor: Mitzi_Caspar » wtorek, 7 lutego 2012, 00:54

Kocham 7 i jest nam ze sobą bardzo, bardzo dobrze. Właściwie, jeżeli chodzi o miłość to ta moja 7 czasami jest nawet jak 4...tylko ja jestem dużo bardziej wrażliwa i, rzecz jasna, czasem nawet głupoty mnie ranią.

bleblebleble
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 02:38
Enneatyp: Entuzjasta

Re: "Pokochaj mnie" Czyli werterowska miłość czwórki do siód

#105 Post autor: bleblebleble » poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 14:50

ktoś tu niedawno napisał, że nigdy nie widział takiej siódemki, która by dażyła taką miłością czwórkę? bzdura, ja jestem tego dobrym przykładem :lol: tylko, że się zastanawiam jakby to z taką inną osobą było (pewnie to siódemka z moich obserwacji) i dlatego spieprzam jak pojebana i tkwię po środku bo nie wiem co mam robić..... chore :lol:
uciekająca 7 :D



''Życie jest tragedią dla tych, którzy czują i komedią dla tych, którzy myślą.''

ODPOWIEDZ