7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re:

#76 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 21 września 2009, 16:09

Znam jedną przetestowaną siódemkę - 7w6 - i lubię ją, jesteśmy do siebie podobne, jeśli chodzi o nakręcanie się do czegoś - czyli pomysł-realizacja. Dogadujemy się bez problemów, jest podwójnie wesoło i co mi się podoba - umie uszanować to, że czasem chcę być chwilę sama - może dlatego, że ona też tego potrzebuje ;D To taki trochę mój klon, ale jest tylko koleżanką, przyjaźnię się z dziewiątkami (które miałam wcześniej za siódemki ;D) i dwójkami. Moja siostra też prawdopodobnie jest 7, ale obstawiałabym u niej skrzydło w 8 - jestem od niej spokojniejsza i nie tak pewna siebie, ale całkiem nieźle się rozumiemy :D I fazy mamy podobne, tylko ona jest głośniejsza - jeśli ja coś opowiadam "na fazie" to może mnie być słychać w sąsiednim pokoju...za to ją słychać w całym domu ;D - czasem mnie to męczy ^^ Ogólnie lubię siódemki, te które znam i te forumowe - podoba mi się ten optymizm i chęć zobaczenia/przeżycia czegoś nowego - namawiać nie trzeba - jedno słowo i już w drodze :mrgreen:
pepelemoko pisze:Z moich obserwacji wynika, że 7 mają świetny kontakt z dziećmi, może dlatego, że same są tak jawnie dziecięce ;)
Lubię dzieci i one chyba mnie też ;D Te dwie siódemki, o których pisałam wyżej też potrafią i lubią bawić się z dziećmi ^^
"Wszystko zaczyna się od przedszkola!" :D


nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Re:

#77 Post autor: boogi » poniedziałek, 21 września 2009, 16:56

chottomatte pisze:
pepelemoko pisze:Z moich obserwacji wynika, że 7 mają świetny kontakt z dziećmi, może dlatego, że same są tak jawnie dziecięce ;)
Lubię dzieci i one chyba mnie też ;D Te dwie siódemki, o których pisałam wyżej też potrafią i lubią bawić się z dziećmi ^^
"Wszystko zaczyna się od przedszkola!" :D
A może ten kontakt jest taki dobry, bo u Siódemek "wszystko zakończyło się na przedszkolu"? ;) :lol:
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#78 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 21 września 2009, 18:16

Boogi, wiesz co się liczy? Szacunek ludzi z piaskownicy! :mrgreen:



[Nie śmiej się z nas, bo powiem pani! ;D]
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Tralalala
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 11 września 2009, 23:22
Lokalizacja: 3city

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#79 Post autor: Tralalala » poniedziałek, 21 września 2009, 19:09

Jak dla mnie 7 + 7 = świetna zabawa :D
Zdaje sobie sprawę, że dla większości taka relacja wygląda bardzo powierzchownie, ale jakoś nigdy się tym nie przejmowałam !
Nie ma żadnych niepotrzebnych spięć , kłótni, niedomówień...
Z drugą 7 czuję się bardzo swobodnie , jedna drugą nakręca , czasem jest to mieszanka "wybuchowa"...xD
7w8 ;]

Awatar użytkownika
kunanini
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 4 sierpnia 2009, 14:05

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#80 Post autor: kunanini » wtorek, 22 września 2009, 09:05

Skąd macie taki przegląd waszych znajomych? Nie mam pojęcia, jakie typy reprezentują moi znajomi. :? A tak przyłatowywać im nie chcę, bo by mogła być z tego jakaś draka! :shock:

Może ze dwie osoby udało mi się namówić na test i okazały się 4w5, w mojej rodzinie też jest sporo 4w5, byćmoże pół świata to 4w5, może tak naprawdę wszyscy jesteśmy 4w5, może tylko nam się wydaje, że jesteśmy różnymi typami, może 4w5 to UFO, może 4w5 to ty...

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#81 Post autor: Grin_land » wtorek, 22 września 2009, 09:47

kuanini z doświadczenia powiem że pewnie nie są 4w5, tylko robiły test mając jakiś gorszy moment w życiu. A w ogóle test nie jest miarodajny. nawet jeśli uparcie wychodzi to samo. Ale gdy się kogoś dobrze zna, i zna się enneagram, można się pokusić na określenie motywacji życiowej tego człowieka, zwłaszcza jeśli jest średnio zdrowym typem.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Re:

#82 Post autor: atis » wtorek, 22 września 2009, 09:57

boogi pisze:
chottomatte pisze:
pepelemoko pisze:Z moich obserwacji wynika, że 7 mają świetny kontakt z dziećmi, może dlatego, że same są tak jawnie dziecięce ;)
Lubię dzieci i one chyba mnie też ;D Te dwie siódemki, o których pisałam wyżej też potrafią i lubią bawić się z dziećmi ^^
Nie znoszę dzieci z całego serca, nie lubie ich obecności, denerwuje mnie gaworzenie/śmiech/barwa głosu/seplenienie, nie cierpię brać ich na ręce i karmić, przewijanie przyprawie mnie o mdłości i odbiera apetyt na kilka dni i samo obcowanie z kimkolwiek ponizej 10 roku zycia jest dla mnie karą >>
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Re:

#83 Post autor: jouziou » sobota, 10 października 2009, 23:10

atis pisze:przewijanie przyprawie mnie o mdłości i odbiera apetyt na kilka dni i samo obcowanie z kimkolwiek ponizej 10 roku zycia jest dla mnie karą >>
Ee, co Ty gadasz, kupa jest fajna.

: D ; *

Tak bajdełej, atis Ty coś mało siódemkowa jesteś, ja to bym powiedziała, że jakaś szurnięta baba-herod 8w7 z Ciebie, przypominasz mi znajomą.

No, chyba że na żywo entuzjasta z Ciebie :P

ojej wiem że mnie do kosza wpakujecie,bu...
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#84 Post autor: atis » niedziela, 11 października 2009, 08:47

8?! JA?! NIGDY xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Gdyby ktoś mnie o szóstkowość oskarżył, czwórkowość lub nawet, o zgrozo, dziewiątkowość czy jedynkowość to przynajmniej bym sie zastanowiła, ale naprawdę nie mam absolutnie NIC z 8.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#85 Post autor: chottomatte » niedziela, 14 lutego 2010, 02:13

Właśnie przetestowałam mojego najlepszego kumpla i mu wyszło 7w8 :D Nie spodziewałam się! A powinnam...bo któremu innemu typowi przez rok nie chciałoby się robić testu, a wypełniłby po haśle: no weź, klikaj, a jak wrócę to mi powiesz co wyszło ;D
Wcześniej 7 z 7 trudno mi było sobie wyobrazić, ale teraz stwierdzam, że nie byłoby tak źle, choć na pewno mało spokojnie, ze zgrzytami i mega wesoło :lol:

Edit: tydzień temu poznałam xero osobnika opisanego wyżej, wysłałam mu test i...kolejna 7w8 wokół mnie! :D Chyba się jakoś przyciągamy, jak z dziewiątkami :P
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Zanna7w8
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 19:01

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#86 Post autor: Zanna7w8 » czwartek, 17 stycznia 2013, 19:29

Mam chłopaka 7w8. I cóż. Świetnie. jesteśmy tacy sami... a jednak czasami mamy problem w tym że jesteśmy oboje równie uparci....a to czasami źle wróży .... poza tym. jest świetnie.

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#87 Post autor: angie91 » czwartek, 17 stycznia 2013, 21:27

A jak sobie radzicie z rozwiązywaniem problemów w związku?
7w8/3w4
sp/sx

Zanna7w8
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 19:01

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#88 Post autor: Zanna7w8 » czwartek, 17 stycznia 2013, 21:53

no cóż. jest trudno. jako, że to początek związku, to dużo tego jeszcze nie było, ale zwykle kończy się to tak, że gapimy się na siebie milcząc. Ewentualnie mówię mu od razu, o wszystkim, co mi nie pasuje i on jakoś to próbuje przegryźć i przyswoić. Ale upór jednak oboje mamy niepojęty. Możemy przez okrągłą godzinę gapiś się na siebie z założonymi rękoma. Ale to on zawsze wymięka xd

Zanna7w8
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 19:01

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#89 Post autor: Zanna7w8 » czwartek, 17 stycznia 2013, 22:03

Nie jesteśmy ze sobą zbyt długo, więc kłótni za dużo nie było, ale jesteśmy w stanie przez całą godzinę gapić się na siebie milcząc. To on pierwszy wymięka, no cóż. Czasami też po prostu mówię mu wszystko, z czym się nie zgadzam, a on to musi tylko przyswoić i zaakceptować. to dość trudne, jako że on też jest uparty i trzyma na swoim, ale im więcej ze sobą gadamy, tym łatwiej nam dojść do porozumienia. Ale niezłamany upór to cecha, którą niestety mamy oboje. Pewnie kiedyś podczas jakiejś kłótni się pokłócimy tak, że przestaniemy w ogóle ze sobą gadać i po miesiącu, czy dwóch zauważymy, że chyba już nie jesteśmy razem.....ostatnio 3 godziny męczył mnie, bym powiedziała mu, dlaczego się zaśmiałam/westchnęłam, albo coś takiego, co nie miało większego znaczenia. On mówi "mów", ja mówię "nie, bo to głupie" albo coś w tym stylu "sama nie wiem" itd i tak 3 godziny.....beznadzieja. Nawet gdy już oboje mamy dość....nie da rady...poddaj się pierwszy, bo mnie nie złamiesz.... Dziecinne, owszem, upierdliwe, owszem, ale tacy już jesteśmy xd

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 7 + 7, czyli jak inne siódemki czują się z siódemeczkami

#90 Post autor: angie91 » piątek, 18 stycznia 2013, 23:53

Przynajmniej jesteście podobni w kwestii swoich wad. Jeśli kiedyś wpadniecie na pomysł, żeby się zmienić to możecie zrobić to razem :D
7w8/3w4
sp/sx

ODPOWIEDZ