Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#196 Post autor: silver_bullet » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:40

Jedno trzeba przyznać, dziewiątka cierpliwa jest. Czy to samo można powiedzieć o ósemkach?


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#197 Post autor: angie91 » poniedziałek, 3 września 2012, 21:34

6 też jest bardzo cierpliwym typem a ze względu na swoją lojalność będzie w stanie wiele wytrzymać, co jest bardzo ważną cechą jeśli chodzi o związki z siódemkami.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#198 Post autor: silver_bullet » wtorek, 4 września 2012, 13:31

angie91 pisze:6 też jest bardzo cierpliwym typem a ze względu na swoją lojalność będzie w stanie wiele wytrzymać, co jest bardzo ważną cechą jeśli chodzi o związki z siódemkami.
Hmm... Postrzegam oba typy jako lekko paranoiczne, do tego 6 to zimna ryba. Szóstki które poznalem byly wstrzasniete w momencie gdy musialy w jakikolwiek sposob odniesc sie do wlasnych emocji; zdruzgotane i zagubione gdy emocja zaczynala rzadzic nimi.
Powiedz cos wiecej o parze z 6.
To rowniez jest jedno z rzadziej opisywanych polaczen z 7.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#199 Post autor: angie91 » środa, 5 września 2012, 18:35

Zimne ryby hm... być może, aczkolwiek po pewnym czasie da się do nich dotrzeć. Wystarczy tylko trochę chęci z obu stron. Jeżeli siódemka jest w miarę dojrzała i chce się spotykać z siódemką to może odnaleźć w niej duże wsparcie. Moim zdaniem szóstki to bardzo zaradne życiowo typy i do tego w miarę poukładane. Z tymi paranojami to rzeczywiście jest problem i może odstraszać chcące uciekać od problemów siódemki, ale zamiast uciekać siódemka swoją odwagą może pomóc szóstce, udowodnić jej, że może nie warto bać się np. realizacji własnych marzeń.
Szóstki są często bardzo ciekawymi osobami i do tego indywidualistami. Nonkonformizm i inteligencja czyni z nich bardzo pociągające osoby. Są też godne zaufania, bardzo odpowiedzialne i lojalne, często skłonne do wybaczania. Trzeba przyznać, że to jest miłe uzupełnienie dla siódemki.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#200 Post autor: silver_bullet » środa, 5 września 2012, 22:28

angie91 pisze:Szóstki są często bardzo ciekawymi osobami i do tego indywidualistami. Nonkonformizm i inteligencja czyni z nich bardzo pociągające osoby. Są też godne zaufania, bardzo odpowiedzialne i lojalne, często skłonne do wybaczania. Trzeba przyznać, że to jest miłe uzupełnienie dla siódemki.
Dodam jedynie że w całości się zgadzam. Bardzo trafny i pełny pozytywny opis szóstki.
Jedyny minus jest taki że niezwykle rzadko spotyka się wolne szóstki, tak jak wolne dziewiątki.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#201 Post autor: angie91 » czwartek, 6 września 2012, 00:24

Poza tym wcale nie tak łatwo jest rozpoznać szóstkę.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#202 Post autor: silver_bullet » czwartek, 6 września 2012, 11:03

angie91 pisze:Poza tym wcale nie tak łatwo jest rozpoznać szóstkę.
Ja to robie metoda dowodu nie-wprost.
Skoro nie jest tym, nie jest tym, nie jest tym, to... :roll: Fakt, nie przychodzi to odrazu, ale metoda pewna.
Pozatym szostki maja kilka cech charakterystycznych takich jak np. specyficzny sposob interakcji z grupa.

Opisujac to przy zahaczeniu o plaszczyzne emocji musze przyznac ze szostki ktore chca sie do mnie zblizyc najczesciej na poczatku koncza pogryzione, bo zadaja "autoryzacji" odrazu i na tylu plaszczyznach rownoczesnie ze bardzo szybko uruchamiaja wiekszosc moich paranoi. Musi chwile potrwac. Z drugiej strony wszystkie znajome mi 6 z ktorymi relacja trwa juz jakis czas sa tak przyjemnie w obyciu ze dopiero jak czegos chca w znaczeniu chochlik-planu jakiegos swojego :twisted: to zupelnie bezawaryjnie.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#203 Post autor: angie91 » niedziela, 9 września 2012, 15:22

Może szóstki nie są takie dobre dla siódemek. Ich paranoje potrafią dac się we znaki. Nawet siódemce :wink:
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#204 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 10 września 2012, 11:35

Chciałbym uniknąć akademickiej dyskusij, jednak część mnie wierci się niespokojnie na myśl o tym że kluczowym czynnikiem jest to kto z nami wytrzyma na dłuższą metę. :roll: Osobiście uważam że to kluczowy czynnik. Dlatego pomyślałem o kimś kto się przywiązuje (6) albo o kimś bardzo cierpliwym (9).

Jako siódemki jesteśmy fontanną życia. Nie będzie pragnął kto nauczy się z niej czerpać. 8-)
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Idealny partner dla 7

#205 Post autor: angie91 » poniedziałek, 10 września 2012, 21:25

No właśnie. My jesteśmy fontanną życia, którą ocenia się zbyt powierzchownie. Dlatego nie ma co szukać osoby, która jakoś z nami wytrzyma. Ja osobiście mam już to totalnie w d... czy się ze mną wytrzymuje czy nie. Mam ochotę powiedzieć tym wszystkim, którzy tak traktują wolne duchy, żeby spojrzeli na siebie, bo z nimi wcale też nie jest tak łatwo. Prawda jest taka, że z każdym typem można oszaleć w tym negatywnym sensie, po prostu siódemki źle się ocenia, bo są nonkonformistyczne i mało introwertyczne, więc wszystko wychodzi u nich od razu. Za mało się ukrywają a reszta to ocenia jako już trudny moment do związków. Wkurza mnie to strasznie. Siódemki to też ludzie. Potrzebują normalnych związków. Do tego dają radość, chęć do życia dla drugiego człowieka, coś czego nie ma żaden inny typ. Może warto się zastanowić dlaczego tak wiele osób zakochuje się w siódemkach. Uważam, że ocenianie jako typ do wytrzymania i nie jest okropne. Czasami wolałabym być z siódemką, która mnie zdradzi jak będzie coś nie tak a później szczerze się do tego przyzna i będzie żałować niż z pragmatycznym dupkiem, któremu się nawet nie będzie chciało zdradzić, bo już nie ma w sobie żadnych emocji ani do mnie ani do przypadkowych kobiet. Ot takie moje wylanie frustracji na świat. Silver_bullet nie jest to atak na Ciebie, ale na stereotyp, którego mam już serdecznie dość.
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#206 Post autor: silver_bullet » wtorek, 11 września 2012, 23:49

Pytanie z innej beczki - czy.siódemka może być z każdym typem w związku?
Czy też jest to generalizowanie i bardzo mocno zależy to od indywidualnych doświadczeń danej siódemki?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Idealny partner dla 7

#207 Post autor: chottomatte » wtorek, 11 września 2012, 23:56

Twoje pytanie leży w beczce pełnej prochu - buuuum! Przykro mi, wyleciało w kosmos :D
Spoiler:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#208 Post autor: atis » środa, 12 września 2012, 07:53

Wyleciało w beczce z fajerwerkami i utworzyło wielobarwną tęczę na niebosklonie, co lśnila kolorami, z których stopniowo krystalizowały się znaki zapytania i napisy "wtf".

Kazdy typ moze byc z kazdym, moze miec pewne preferencje ale... enneagram NIE zajmuje się relacjami miedzyludzkimi!!! Wiec w chodzą tu w gre ogolne tendencje ("siódemkę moze wkurwiac jak dwójka bedzie sie robic zaborcza", "ósemka moze wykazywać chęć mordu w stosunku do siódemki, która bez przerwy jej probuje wkrecac wałki"), ktorych jednak przycyzny to doswiadczenia, socjonika, inne skladowe charakteur, sytuacja zyciowa i materialna, wiek, poziom zdrowia (itd).

Zreszta... na forum tematyczno-enneagramowym gdzie jest:
Liczba postów: 185725 | Liczba wątków: 2657 | Liczba użytkowników: 4510
chyba mozna juz to bylo zajarzyc, zwlaszcza ze nie siedzisz tu od wczoraj. Możemy wybaczyć sianie herezji i idiotyczne pytania o 4w7 ze strony hellbajka czy jak mu tam, bo on jest nowy i przechodzi wlasnie sciezkę ignorancji nowych uzytkownikow, ale ty siedzisz tu od dawna i jak widzę takie pytania z Twojej strony - to przecieram oczy z niedowierzania. Czy czasem nie TY utworzyles wątek o tym, ze ludzie w internecie są idiotami i zadają idiotyczne pytania? Przecież aż się prosi wkleic tu twoje posty z tamtego wlasnie wątku!!
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Idealny partner dla 7

#209 Post autor: silver_bullet » środa, 12 września 2012, 12:49

Rozumiem ze aktywnie wypowiadaja sie tu trzy moze cztery osoby, reszta tylko przeglada albo kasuje posty, ale...
...to sie nazywa odgrzewane kotlety. Zmieniaja sie ludzie, pula uzytkownikow, i doswiadczenia. Z tylu tematow ktore wymienilas aktywnych jest...
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Idealny partner dla 7

#210 Post autor: atis » środa, 12 września 2012, 16:20

a to pytanie nadal przywodzi na myśl:
Z przerażeniem obserwuję narastającą impotencję kreatywności. Zanik samodzielnego myślenia. Zanik samodzielnej pracy.
90% postów i pytań w internecie to pytania o elementarne rzeczy. Zero własnej inicjatywy.
To tak jakby ktoś pytał dlaczego nie działa mu światło w pokoju. A próbowałeś je włączyć?
zamiast pytać o elementarne rzeczy tylko celem podbicia tematu, wypowiedz się samodzielnie! Kreatywnie! stworz wspaniały, chwytający za serce post o tym, czemu uważasz, ze nie kazdy typ moze sie łączyć z każdym, albo - wrecz przeciwnie - że może i powinien i nie ma żadnych ograniczeń. Daj z siebie coś, cokolwiek - w najgroszym wypadku ku ogólnej uciesze. To tak w razie gdybys nic nie mial do powiedzenia albo mial do powiedzenia szerzenie kolejnych herezji lub uduchowione koszmarony. Licz się z tym, że w przypadku jednych i drugiej zareaguje pozytywnie tylko angie ;p
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ