Idealny partner dla 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny partner dla 7

#121 Post autor: Mandala » sobota, 6 lutego 2010, 23:25

kama.zielona pisze:POSTRZELONA SIÓDEMKA?!
Obrazek
Rinn pisze:PIF PAF!!
:mrgreen:

chottomatte pisze:Fireshow? Brzmi dobrze!
No ba! W rzeczy samej, coś magicznego! Można się całkowicie wkręcić. Taniec w centrum takiego małego wszechświata, gdzie jest się niemal jednością z poieczkami, które krążą wokół człowieka, jakby był dla nich słońcem, a one orbitują wokół niego, zmieniając kurs w zależności od jego ruchów. Wystarczy im zaufać. I ogień, mmm... ^^ Ogień, który tancerza słucha i prowadzi zarazem. A jak świetnie wyglądają inni ludzie, którzy robią z ogniem cuda!Obrazek


......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Idealny partner dla 7

#122 Post autor: paradoja » sobota, 13 lutego 2010, 12:59

fireshow jest absolutnie genialny jeszcze pod jednym względem. Z reguły do takich grup należy kilku facetów z dredami... <3
hyhyh.
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Idealny partner dla 7

#123 Post autor: chottomatte » niedziela, 14 lutego 2010, 01:38

O nie, nie lubię dredów, jakoś mnie obrzydzają, sama w życiu nie będę ich mieć :? Zawsze jest nadzieja, że jeśli fireshow się nie uda to im się te dredy spalą! :lol: <czego im nie życzę, w sumie to niech tam se je noszą>
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Idealny partner dla 7

#124 Post autor: paradoja » niedziela, 14 lutego 2010, 12:30

tak swoją drogą ciekawy efekt - palące się dredy. pod warunkiem, że są długie i rozpuszczone.
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
breaking
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:21

Re: Idealny partner dla 7

#125 Post autor: breaking » poniedziałek, 3 maja 2010, 14:39

Wracając do tematu moim zdaniem dla siódemki najlepszym partnerem jest 7, 8 lub 3.

Co do 7 to nawet nie trzeba wyjaśniać, natomiast można parę słów napisać o związku z 8- największy problem może tu być z faktem, że 8 chce kontrolować i rozkazywać 7, a ona tego nienawidzi. Ale jeśli 7 znajdzie w tym związku pewność i spokój kontrolowanie przestaje jejprzeszkadzać, a wręcz zaczyna czuć się niezwykle bezpiecznie.

Co do 3 myślę, że ambicja 3 pociąga 7, obydwa typy mają dużo wspólnych cech są ekstrawertyczne i lubią razem "bywać". Odpychają ból, nie lubią krytyki. Ale 7 często denerwuje 3 dążenie do sukcesu, zbytnia odpowiedzialność, często brak spontaniczności.

A przyjacielem idealnym dla 7 jest 9 lub o dziwo 4, która niezwykle fascynuje 7.

Mamy problemy z polubieniem 1 i 6.

Najgorszym partnerem jest chyba 5!
7w8 z cechami 2

"Nasze myśli i uczucia to farby, którymi malujemy naszą rzeczywistość"

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Idealny partner dla 7

#126 Post autor: kikusdzikus » poniedziałek, 3 maja 2010, 14:56

i tu kikus powie wam, że związek mój z 5 trwał 3 tygodnie

ale piątki jako przyjaciele są spoko

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Idealny partner dla 7

#127 Post autor: Pędzący Bakłażan » poniedziałek, 3 maja 2010, 15:17

Czysto teoretycznie, enneagram nie powinien brać w tym udziału, ale też sobie potypuję.
Najlepsze typy dla siódemki to piątka i ósemka.

Najgorsze to chyba jedynka ( :evil: ), czwórka ( :| ) i dziewiątka ( :roll: ).

Piątka będzie wpływać na siódemkę kojąco, sprowadzać ją w razie potrzeby na ziemię a z kolei siódemka jeżeli się postara - otworzy piątkę na świat.
Razem z ósemką, mogą stworzyć wspaniałą parę, która będzie nie do przebicia. Myślę, że bardzo dobrze mogą te typy ze sobą współpracować i nawzajem się uzupełniać.

Jedynka to za dużo marudzenia, moralizacji i wymagań bez żadnego pokrycia tych słów z własnej strony.
Czwórka to chyba nie trzeba tłumaczyć. Wampir emocjonalny a w przypadku, gdy siódemka ośrodek emocji ma dość ubogi to naprawdę może być źle.
Dziewiątka to jakiś taki nijaki typ. Trudno byłoby wytrzymać bez żadnych bodźców.

Co do reszty.
Dwójka jest dla mnie tajemniczym typem, aczkolwiek mogłoby być podobnie jak z czwórką, chociaż nieco inne motywy. Bądź co bądź wampiryzm emocjonalny na pewno również dosyć duży. Trójka na dłuższą metę mogłaby być denerwująca (ktoś lansuje się bardziej niż ja? Zabić!). Szóstka - sam nie wiem. To takie trudne, zawoalowane i niesprecyzowane typy. Chociaż fajnie jest mieć pod sobą kogoś kim możesz się zaopiekować, ale nie dlatego, że on tego wymaga (czwórka), lecz dlatego, że sam masz na to ochotę (tak byłoby chyba w wypadku szóstki).

Jak zwykle w takich przypadkach złota myśl na koniec: Nie wykorzystujcie enneagramu w miłości. :wink:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Idealny partner dla 7

#128 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 3 maja 2010, 15:53

Pędzący Bakłażan pisze:
Najgorsze to chyba (...) i dziewiątka ( :roll: ).
:evil:
Obrazek
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny partner dla 7

#129 Post autor: Kapar » wtorek, 4 maja 2010, 05:02

Grin_land pisze:
Pędzący Bakłażan pisze:
Najgorsze to chyba (...) i dziewiątka ( :roll: ).
:evil:
Obrazek
Hej Grin_land. Jak idzie ignorowanie 7? ;)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Idealny partner dla 7

#130 Post autor: Grin_land » wtorek, 4 maja 2010, 05:55

oj kiepsko, kiepsko, niestety...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Idealny partner dla 7

#131 Post autor: kikusdzikus » wtorek, 4 maja 2010, 14:33

''Nie wykorzystujcie enneagramu w miłości. :wink:,,

ot co

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Idealny partner dla 7

#132 Post autor: Grin_land » wtorek, 4 maja 2010, 14:50

kikusdzikus pisze:''Nie wykorzystujcie enneagramu w miłości. :wink:,,

ot co
słusznie! w miłości nikogo nie można wykorzystywać!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny partner dla 7

#133 Post autor: bodzios » czwartek, 6 maja 2010, 01:29

Oj, 7 z 5 jako para... nie widzę tego.

Przyjaźń, owszem, jak najbardziej, większość moich przyjaciół to Siódemki, jakoś tak się dopełniamy, one wyciągają mnie na zewnątrz, ubarwiają moje życie, ja jestem dla tych wariatów/ek oparciem, stabilizatorem, ale coś więcej... Dla 5 (a przynajmniej dla mnie) najważniejsza jest stałość, pewność w poleganiu na tej drugiej osobie,czego Siódemka raczej mi nie zapewni, natomiast nie wydaje mi się, żebym potrafił zapewnić 7 odpowiedni poziom excitementu. Jeśli już miałoby zagrać, to chyba tylko przy Piątce, która jest niezdrowa, bo to czasem skutkuje olbrzymim ciągnięciem do ludzi, odrzucaniem samotności, co może wykorzystać Siódemeczka i zrobić z siebie heroinę dla Piątki. Tylko czy potem się nią (5) nie znudzi?
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Idealny partner dla 7

#134 Post autor: Minka » czwartek, 6 maja 2010, 10:49

Petroniusz pisze: Wracając do związku 7 z 6 wyobrażam go sobie tak:
7: Kochanie idziemy dziś na impreze?
6: Nie bo sie boje
7: To chodźmy obejrzeć jakiś dobry film.
6: Nie bo sie boje
7: To skoczmy na miasto coś zjeść
6: Nie bo sie boje
7: To zrób mi przynajmniej kanapke bo głodny jestem!
6: Nie bo sie boje (po tym 6 patrzy na zdenerwowaną 7 i ucieka przestraszona chowając się przed 7)
7: Wyłaź spod tego łóżka!
6: Nie bo sie boje!
7: Tam jest pająk!
6: Pająk!? Aaaaaaaaaa!
ej to nie prawda! :shock:
szóstki są troszeczkę kameleonami, a jeśli spotkałbyś 6w7 to myślę, że potrafiłaby być dobrym towarzyszem i najlojalniejszym. w sumie, swoją drogą, uwielbiam moje siódemki sprowadzać na ziemię i się z nimi dobrze bawić. są najlepsze w te klocki. zawsze popychają mnie do robienia czegoś, czego nie zrobiłabym sama (chociaż też mam duuużo pomysłów, ale gorzej z realizacją) :roll:
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Kida
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 12:53

Re: Idealny partner dla 7

#135 Post autor: Kida » środa, 23 czerwca 2010, 21:03

mietka pisze:co do 7 w relacji partnerskiej z 4, to z osobistego punktu widzenia wydaję mi się, że 7 kocha łatwe życie bez zobowiązań, nudy i odpowiedzialności , przynajmniej ja takie 7 poznałam, a 4 jest cierpliwa, dużo potrafi znieść i nie ucieka przed problemami tylko stara się je zgłębić i rozwiązać, czwórka jest dobra dla siódemki , jeśli siódemka nauczy się słuchać czwórkę, bo czwórka ma głębokie i mądre przemyślenia ale dzieli się nimi wtedy gdy czuje, że jest traktowana poważnie, dlatego 4 potrafi być doskonałym przyjacielem i bardzo ceni sobie siłę i głębię w ludziach

Absolutnie się z tym zgadzam - zwłaszcza z opisem czwórki...Mamy swoje melancholijne nastroje, dni niepewności i swoje paranoje, ale z reguły trwa to chwilkę. Jesteśmy kreatywni, empatyczni i mamy świetne poczucie humoru. Emocje pzeżywamy i sie nad nimi zastanawiamy, a nie udajemy że ich nie ma...zwłaszcza ze złe emocje też trzeba przeżyć, żeby móc je zostawić za sobą. Siódemki powinny bez wątpienia podejść do nas z cierpliwością, wtedy mogły być wejść na wyższy level własnych pzeżyć. :-D Ahh i na pewno nie było by nudno. ;-)
"Nie ma nic piękniejszego niż chwile przed podróżą, chwile, gdy jutrzejszy horyzont przychodzi nas odwiedzić i dać nam swoje obietnice."


unfortunatelly 4w3

ODPOWIEDZ