7w6 vs. 7w8

Dyskusje na temat typu 7

Jestem:

7w6
35
30%
7
4
3%
7w8
76
66%
 
Liczba głosów: 115

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#46 Post autor: atis » środa, 1 lipca 2009, 17:33

jak przeczytałam niezdrową 7w6 to nie dziwię się, że gdy mam strasznego doła i robię test, wychodzi mi 4 xDDDD


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
nakona
Posty: 25
Rejestracja: środa, 22 lipca 2009, 14:52
Kontakt:

#47 Post autor: nakona » sobota, 25 lipca 2009, 23:22

Maro pisze:7w8 na poczatku bywaja podobne dla mnie. fajnie sie z nimi imprezuje i w ogole. ale pozniej rzeznia z maskara. dla mnie poprostu intrygatorski typ i jak sie pisze ze 3 sa zaklamane to te egzemplarze ktore poznalam 7w8 a jest ich ze 4 sztuki to co o nich powiedziec. Pustaki z intrygatorskim zacieciem nie reprezentujace nic wiecej. moze znam chore typy. i rzaden z nich nie mialo ciekawego hobby i kopiowalo pomysly innych.
Maro pisze:nie Siodemki ktore ja znam(powtarzam Ja) sa strasznie ograniczone w pomyslach ale wykonuja z entuzjazmem co im sie powie jesli chodzi o zabawe. to moja obserwacja. takie mile zabawne stworzenia, ktore cholernie duzo plotkuja i wbijaja noz w plecy jak sie odwrocisz. maksymalnie inne od 4, ktore zaczynam wielbic a ktore kiedys myslilam w realu wlasnie z 7.
Losie, jak mnie denerwują wypowiedzi tego typu. Niby "te siódemki, które ja znam" ale i tak widać po tych wypowiedziach, że są skierowane przeciwko całej grupie. A to wielki błąd, bo wyładowywanie swoich życiowych frustracji na podstawie kilku osób które się znało na (dla uproszczenia) 1/9 populacji to gruba przesada! Ludzie, nie traktujcie enneagramu jak biblii i nie przypisujcie każdemu cech kropka w kropkę z opisu, przecież wiadomo, że każdy jest inny i nawet te same cechy będą różnie się objawiały u różnych osób. Z resztą jak czytam posty (nie tylko u "7") to właśnie wypowiedzi typu "a was, siódemek/jedynek/ósemek itd. nie lubię, bo jesteście..." zawsze ociekają w opisy tak niezdrowych typów, że Hitler by się poczuł świętoszkiem. Trochę dystansu!

Żeby tak tragicznie nie off topować - jestem 7w8 i opis generalnie do mnie pasuje, choć podejrzewam, że skrzydło w 8 mniej się u mnie odznacza. Chyba jestem bardziej stonowana siódemką...
7w8 w 100 proc!
chyba ENFp

indiansummer
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 01:09
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: waw/syd

Re: 7w6 vs. 7w8

#48 Post autor: indiansummer » sobota, 5 lutego 2011, 02:59

Do mnie opis 7w8 pasuje like a glove! Jak czytałam opis mojej przyjaciółce ona co chwile śmiała się i potakiwała mówiąc, ze to cala ja :D

Na szczęście u mnie negatywne strony bycia Siódemką są mnie widoczne, ponieważ cala moja rodzina to Piątki :D Jestem ich całkowitym przeciwieństwem, ale dzięki temu, ze mamy świetny kontakt i dużo rozmawiamy nie jestem AZ tak bardzo egocentryczna, oni sprowadzają mnie na ziemie ;) rzadko, bo rzadko, ale zawsze to coś ;)

Dla mnie najlepsza, a za razem najgorsza cecha jako 7 jest to, ze czego się nie tknę, to szybko staje się w tym bardzo dobra... Wbrew pozorom to przekleństwo, ponieważ nie mogę zadecydować, czym chce się zając na dłuższy czas! ... Dzięki temu jestem dobra w wielu dziedzinach, ale w żadnej nie jestem prawdziwym specjalista... "Kariery" jakie poważnie rozważałam to np. tenisistka (mnóstwo wygranych turniejów, medale i nadal to kocham), lekarka (in the long run za bardzo czasochłonne :P), gitarzystka, rzeźbiarka, fashion designer, moviemaker, aktorka, praca dla United Nations/UE, etc etc... koszmar :///// Po pewnym czasie zawsze pojawiało się coś innego, NOWEGO, ciekawego i myślę "spróbuję tego" -> jestem w tym dobra ergo porzucam poprzednie zajęcie i zajmuje się czymś nowym, nową PASJA. Hmm myślę, ze jest to typowy przykład słomianego zapału, chociaż nienawidzę tego określenia...

Dlatego moim największym celem na kolejne lata jest utrzymać się w przekonaniu, ze nawet jeżeli miewam chwile zwątpienia i chce porzucić obecny career pursuit na rzecz nowej pasji, nie mogę tego zrobić i muszę wytrwać we wcześniejszym postanowieniu :)

Czy macie podobnie? ;]
Dream as if you'll live forever.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 7w6 vs. 7w8

#49 Post autor: Grin_land » sobota, 5 lutego 2011, 08:57

indiansummer pisze:Na szczęście u mnie negatywne strony bycia Siódemką są mnie widoczne
7 i negatywne strony? PFF!
które by się przyznało że je posiada? :lol: :wink:
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: 7w6 vs. 7w8

#50 Post autor: Helios » wtorek, 8 lutego 2011, 17:45

Grin_land pisze:
indiansummer pisze:Na szczęście u mnie negatywne strony bycia Siódemką są mnie widoczne
7 i negatywne strony? PFF!
które by się przyznało że je posiada? :lol: :wink:
Ja.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 7w6 vs. 7w8

#51 Post autor: Grin_land » wtorek, 8 lutego 2011, 18:06

Helios pisze:
Grin_land pisze:
indiansummer pisze:Na szczęście u mnie negatywne strony bycia Siódemką są mnie widoczne
7 i negatywne strony? PFF!
które by się przyznało że je posiada? :lol: :wink:
Ja.
Ty 4rko!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: 7w6 vs. 7w8

#52 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 sierpnia 2013, 14:15

Grin_land pisze:
indiansummer pisze:Na szczęście u mnie negatywne strony bycia Siódemką są mnie widoczne
7 i negatywne strony? PFF!
które by się przyznało że je posiada? :lol: :wink:
Ja
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ