Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 6.

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 6.

#1 Post autor: ewutek » piątek, 27 kwietnia 2007, 17:36

:arrow: Poziomy zdrowia Szóstek

Profile Summary for Enneagram Type Six. Healthy Levels.
Poziomy zdrowia: Typ 6.

Poziomy zdrowe.
  • Poziom 1: Pewność i wiara w siebie oraz innych, niezależność, ale też współzależność w poczuciu współdziałania. Wiara w siebie prowadząca do prawdziwej odwagi, pozytywnego myślenia, przywództwa i bogatej autoekspresji.

    Poziom 2: Zdolność wydobywania mocnych emocjonalnych odpowiedzi od innych. Bardzo pociągający, ujmujący, rozkoszni i serdeczni w obyciu. Ważne zaufanie: umiejętność tworzenia więzi z innymi oraz nawiązywania trwałych stosunków i przymierzy.

    Poziom 3: Poświęcenie dla jednostek i ruchów, w które mocno wierzą. Rola budowniczych społecznych: odpowiedzialność, niezawodność, zaufanie. Pracowitość i wytrwałość, poświęcający się dla innych, stwarzający stabilność i bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, przynoszący ducha współpracy.
Poziomy przeciętne.
  • Poziom 4: Inwestują swój czas i energię we wszystko, co gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność. Organizują i porządkują, dążą do sojuszy i władzy dla zapewnienia ciągłości bezpieczeństwa. Stale czujni, starający się przewidzieć problemy.

    Poziom 5: Unikanie brania na siebie nadmiernej odpowiedzialności, reagowanie przez bierno-agresywne przeciwstawianie się innym. W zachowaniu wymijający, niezdecydowani, ostrożni, zwlekający i ambiwalentni. Bardzo wrażliwi na zmiany, zaniepokojeni, zaprzeczający i dający sprzeczne sygnały. Wewnętrzne zmieszanie sprawia, że reagują w sposób nieprzewidywalny.

    Poziom 6: W celu zrekompensowania braku pewności siebie, są sarkastyczni i wojowniczy, winą za swoje problemy obarczając innych. Zdeklarowani outsiderzy. Reaktywni i defensywni w działaniu. Dzielą ludzi na przyjaciół i wrogów, poszukują zagrożeń. Są despotyczni kiedy obawiają się zwierzchników, niesłychanie podejrzliwi, konspiracyjni i niezdolni uciszyć własnego strachu.
Poziomy niezdrowe.
  • Poziom 7: W obawie, że zrujnowali poczucie własnego bezpieczeństwa panikują, są zmienni i samodyskredytujący w poczuciu niższości. Czując się bezbronni poszukują wiary albo silniejszego autorytetu zdolnego rozwiązać problemy. Skłonni do podziałów, lekceważenia i krzyczenia na nich.

    Poziom 8: Może ich prześladować uczucie, że wszyscy są im przeciwni, w zmowie. Atakują i są irracjonalni w działaniu powodując, że ich obawy się urzeczywistniają. Fanatyczni, skłonni stosować przemoc.

    Poziom 9: Histeryczni, uciekający przed karą, autodestrukcyjni ze skłonnościami samobójczymi. Alkoholizm, narkomania, „dzielnice biedy”, samo-upokarzanie. Zachowania powszechnie korespondujące z bierno-agresywnymi i paranoicznymi osobowościami.
Klucz motywacji: Chcą być bezpieczni, czuć w innych wsparcie, pewność i otuchę. Chcą wiedzieć jak są odbierani przez otoczenie żeby móc walczyć z niepewnością i brakiem wiary w siebie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 marca 2009, 15:17 przez ewutek, łącznie zmieniany 2 razy.


5w6

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#2 Post autor: nutshell » piątek, 27 kwietnia 2007, 18:08

6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#3 Post autor: ewutek » piątek, 27 kwietnia 2007, 18:39

Dlatego założyłam podobny z tłumaczeniem poziomów zdrowia. ;)
5w6

Awatar użytkownika
Aneczka
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 22:27
Lokalizacja: Krk

#4 Post autor: Aneczka » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 22:59

Ja właśnie się zastanawiałam, nad tym co te poziomy dokładnie oznaczają. Ktoś mi powiedział że poziomy niezdrowe mają ludzie niezrównoważeni psychicznie, czyli że ma to odbicie na zdrowiu psychicznym. Ale nie wiem czy tak jest do końca, bo ja mam raz objawy poziomu zdrowego a raz niezdrowego....... tzn że raz jestem psychiczni chora a raz nie? Chyba ktoś mnie w błąd wprowadził....
"...a my z harmonii i rozdźwięku
z niecierpliwości strun spragnionych
które od bólu łzami pękną
pod gniewem rozpalonych dłoni..."
-------------------------------------------
Ja Lojalistą On Obrazoburcą

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#5 Post autor: nutshell » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 15:54

Nie, to chyba nie tak. Tzn, ludzie z najniższym pozimem zdrowia, może rzeczywiście mogą mieć dużą skłonność do popadania w choroby na tle psychicznym, ale ile tak naprawdę jest osób, które uważają się za całkowicie zdrowe? to nie oznacza przecież, że reszta ma nie równo pod sufitem ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#6 Post autor: Kantus » środa, 20 czerwca 2007, 11:50

Q moim przypadku to im dłużej jestem samotny bez towarzystwa innych ludzi , tym mój poziom zdrowia jest niższy :) Jak narazie najwyższy poziom zdrowia 6 odczuwałem w 2 klasie podstawówki:P
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

akwa
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 23:22

#7 Post autor: akwa » czwartek, 26 lipca 2007, 12:24

Aktualnie mój poziom zdrowia waha się między 2-5. Kiedy czuję się osamotniona mój poziom zdrowia spada tak jak u Kantusa
6w5 i trochę z 1

Lula
Posty: 1
Rejestracja: środa, 1 sierpnia 2007, 22:13
Lokalizacja: Wrocław/Lublin/Warszawa

#8 Post autor: Lula » środa, 1 sierpnia 2007, 22:43

Najpierw sie przywitam bo ja tu pierwszy raz:) wiec 6w5 obronca sie klania,
ja jako chyba w 70%antyfobiczna szostka tez ulegam ogromnym wahaniom pod wplywem samotnosci brr alez to destruktywne.. Mysle ze 6tki nie chcac byc samotne i tak sa ofiarami swojej nieufnosci bo wola juz wariowac bedac samemu sobie niz bedac z kims tylko po trosze"

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#9 Post autor: Azagal » środa, 5 grudnia 2007, 08:39

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 19:09 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#10 Post autor: Eruantalon » niedziela, 16 grudnia 2007, 15:28

Moze to zludzenie, wynikajace z tego, ze 6 jest bardzo duzo, wiec i roznice miedzy nimi sa spore? A moze to dowod na kruchosc Enneagramu, jako calosciowej teorii?
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#11 Post autor: dillinger » niedziela, 16 grudnia 2007, 15:35

Azagal pisze:
Eruantalon pisze:Moze to zludzenie, wynikajace z tego, ze 6 jest bardzo duzo, wiec i roznice miedzy nimi sa spore? A moze to dowod na kruchosc Enneagramu, jako calosciowej teorii?
Ja od dawna juz nie traktuje powaznie tego sytemu, jest dla mnie forma intelektualnej rozrywki dzieki ktorej wypelniam sobie czas, kiedy nic nie robie, a za oknem jest beznadzieja.
tak samo i ja

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#12 Post autor: nutshell » środa, 9 stycznia 2008, 14:11

Ostatnio podążam w stronę światła - czyli kontrfobiczności, ruchem zrywowo-wahadłowym, dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu, a mówiąc po ludzku moje zdrowie oscyluje w okolicach poziomu 4-3
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

picalm
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 22:14

#13 Post autor: picalm » niedziela, 30 marca 2008, 22:17

Nie zszedłem nigdy niżej niż do 7-8 poziomu :)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#14 Post autor: yusti » poniedziałek, 31 marca 2008, 17:48

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:48 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#15 Post autor: Prowokacja » niedziela, 11 maja 2008, 17:35

Poziom 5 od jakiegoś czasu zatem...
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

ODPOWIEDZ