Kontrfobiczna Szóstka: Der Übermensch

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Kontrfobiczna Szóstka: Der Übermensch

#31 Post autor: Agon » niedziela, 17 maja 2015, 18:23

Ael pisze:
Napędzał je gniew, a nie chęć zmierzenia się ze swoim lękiem.
Batman w ogole nke mial potrzeby zmierzenia sie ze swoimi lekami, nie...
Komiksowym specjalista nie jestwm, ale to mi sie wydaje bzdura stulecia. Batman przeciez to chodzacy zlepek neurotycznych lekow o.o
Tak jakby 1 nie miały żadnych lęków. Styl tych postaci jest jedynkowy, a nie szóstkowy. Samodzielne karanie ludzi według własnych zasad moralnych (gdy prawo nawala) to domena Jedynek. Te postacie to mściciele, napędzał je gniew, nie strach. 1 dążą do ideałów, 6 do bezpieczeństwa (poprzez walkę lub poddanie się). Batman po śmierci rodziców nie znajdował się w niebezpieczeństwie, był bogaty, mógł to wszystko olać. Strach to normalna reakcja na niebezpieczeństwo, nawet 1 może mieć fobię. On był wychowywany na Jedynkę, a nie na Szóstkę, dostał jasno określone zasady moralne, miał szczęśliwe dzieciństwo do czasów zabójstwa rodziców.
6 będzie bronić własnej rodziny, ale gdy rodzina umiera, to nie ma już kogo bronić. 1 będzie bronić wszystkich uciśnionych, bo dąży do tego, by świat był idealny. Nie ma wiecznie kontrfobicznych 6, ich agresja jest chwilowa, by udowodnić że się nie boją. Pod wpływem dużego nacisku pękają i stają się fobiczne. 1 mają wewnętrzny gniew na otaczającą ich niedoskonałą rzeczywistość.

Może mściciele typu Batman mają trójtyp 162, a ci bardziej jawni bohaterowie typu Superman 126. To by wiele wyjaśniało i zgadza się z moją teorią trójtypów.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Kontrfobiczna Szóstka: Der Übermensch

#32 Post autor: Agon » wtorek, 16 sierpnia 2016, 16:46

A jednak moja wcześniejsza teoria z 1 była do dupy. W opisie 6 jest też, że bronią uciśnionych xD

http://img07.deviantart.net/a718/i/2010 ... ebox01.jpg
Od lewej: Sherlock Holmes, Question, Batman, Rorschach, Spirit

Jak ktoś zna te postaci, może sobie potypować.

http://i.imgur.com/AEEM4lj.jpg - dużo podobieństw

ODPOWIEDZ