Stres

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Stres

#1 Post autor: swiatlo » sobota, 15 maja 2010, 22:30

Ludzie różnie zachowują się pod wpływem stresu.Nawet demoniczne szóstki :twisted: Podczas stresu jak się zachowujecie ? Na tarace czy jakoś pisało że 6 podczas stresu "sprawnie działa" u mnie tak nie jest zachowuje się jak niezdrowa 6.Jak człowiek pod wpływem stresu "nie sprawnie działa" to już nie jest 6 ? Czekam na odpowiedzi :D


troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Stres

#2 Post autor: Rinn » sobota, 15 maja 2010, 23:09

Fajny temat, może jakaś ciekawa dyskusja się wywiąże.

Jeśli o mnie chodzi, to stres działa na mnie bardzo negatywnie. Nie mobilizuje mnie, tylko paraliżuje, powoduje chęć ucieczki i poczucie beznadziei, apatii, bezsiły... Ogólnie silny dyskomfort. W stresowych sytuacjach pojawiają się obezwładniające objawy somatyczne: serce mi wali, nie mogę nabrać oddechu, głos odmawia posłuszeństwa, mam pustkę w głowie. W gorszych okresach żyję praktycznie w ciągłym napięciu, co owocuje nerwicowymi objawami duszności i lekkimi napadami paniki.

Kiedy stres nie jest zbyt silny, to zdarza się, że denerwuję się wcześniej, a kiedy przychodzi już ten moment, którego tak się bałam, to stres znika i biorę się w garść, łapię byka za rogi. Tak jest np. jak mam coś do zrobienia na określony termin: przez cały czas robię uniki i nijak się nie mogę zabrać do roboty albo praca mi nie idzie, bo jestem rozkojarzona i sparaliżowana, ale gdy jestem już przyciśnięta do ściany, wiem, że MUSZĘ to coś zrobić, napięcie zmniejsza się na tyle, że jestem w stanie stawić temu czoła. Myślę, że bierze się to stąd, że Szóstki nie boją się realnych zagrożeń, tylko tych potencjalnych, które tkwią w ich umyśle, swoich wyobrażeń o nich. Nie potrafią się zmierzyć z demonami swojej wyobraźni, ale rzeczywistość już nie jest dla nich tak przerażająca.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stres

#3 Post autor: Mandala » sobota, 15 maja 2010, 23:13

To kwestia indywidualna. Zdecydowanie. Biorąc pod uwagę, że punkt stresu Szóstki to Trójka, to nie koniecznie musi się on łączyć z nieefektywnym działaniem, nie sądzisz? Zależy jeszcze jaki rodzaj stresu. Jeśli połączony ze strachem, to chyba wiesz, jakie są rodzaje reakcji.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Stres

#4 Post autor: Absynt » sobota, 15 maja 2010, 23:16

Zależy od stresu. Tu raczej bym powiedział, że działa na mnie standardowo. W odpowiednich dawkach motywująco - i to lubię. W nadmiarze paraliżująco - i to jest okropne. Ale czy szóstkowe, czy dwójkowe czy trójkowe to nie wiem...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Stres

#5 Post autor: SuperDurson » sobota, 15 maja 2010, 23:58

Wizja kurczenia się czasu działa na mnie jak płachta na byka. Właśnie wtedy stresuję się coraz bardziej i robię wszystko coraz szybciej. Uważam to za dobry objaw.

Kiedy coś idzie w bardzo złą stronę i jestem w stresie dłużej to tracę też apetyt. Nie jem. Potrafię nawet głodować bo tracę łaknienie.. Oczywiście stopniowo. To taki mój delikatny wskaźnik - po tym ile jem, wiem ile stresu nagromadzone jest we mnie.

Ciekawe, że to moja matka mi to powiedziała - że ona wie "jak się sprawy mają" po tym ile jem.. bo zauważyła, że traciłem apetyt przed wywiadówkami :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Stres

#6 Post autor: Minka » niedziela, 16 maja 2010, 16:01

hm, ja też nie jem, jeśli jestem zestresowana. po prostu nie mogę. kiedy się czegoś boję, tak samo kiedy jest mi smutno. po prostu. a jeśli chodzi o naprawdę stresowe sytuacje (np. kiedyś moja koleżanka zemdlała przy mnie i miała kręgosłup naciskający na jakiś tam nerw, dlatego zaczęła mieć, tak jakby stany padaczkowe - nikt nie wiedział o co chodzi, bo to było pierwszy raz) zachowuję zimną krew, zaczynam działać, jestem aktywna. ;)
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Stres

#7 Post autor: SuperDurson » niedziela, 16 maja 2010, 22:41

Ucieczka, albo atak..

Hmm..

SPARTAAAA! :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Stres

#8 Post autor: yusti » niedziela, 16 maja 2010, 23:01

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Stres

#9 Post autor: Absynt » niedziela, 16 maja 2010, 23:33

E tam, przesada. Rzadko tak mam(y). I wcale nie ma tu jakiejś agresji. Po prostu jak nas przyprzeć do muru, to reagujemy impulsywnie.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Stres

#10 Post autor: Rinn » niedziela, 16 maja 2010, 23:56

yusti pisze:jak wy potem śpicie po nocach?
Nie śpimy. :mrgreen:

Nie rozumiem pytania o kaca moralnego. Takie reakcje u Szóstek to po prostu samoobrona... a ta usprawiedliwia czasem zabicie osoby stwarzającej zagrożenie, czyż nie? :twisted:
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Stres

#11 Post autor: yusti » poniedziałek, 17 maja 2010, 18:02

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Stres

#12 Post autor: Absynt » poniedziałek, 17 maja 2010, 22:49

Yeah, right...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stres

#13 Post autor: boogi » wtorek, 18 maja 2010, 19:10

yusti pisze:ja się wychowałam w chrześcijaństwie. pokornym nastawianiu drugiego policzka...
przemoc jest zła.
Najpierw trzeba mieć ten drugi policzek... a nie usprawiedliwiać słabość - "religią".
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Stres

#14 Post autor: yusti » wtorek, 18 maja 2010, 20:52

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:56 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Stres

#15 Post autor: Grin_land » wtorek, 18 maja 2010, 20:58

Yusti, z Ciebie takie ciekawe stworzenie, że pierwsza rzucasz kamieniem, a w zapasie masz jeszcze kamienie na wszystkich, co pójda w Twe ślady.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ