Strona 1 z 1

Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: niedziela, 26 listopada 2017, 22:46
autor: Kodan
Cześć. Nazywam się Łukasz. Mam 23 lata. Jestem enneagram'ową 5w4. Jestem gejem.
Mam problem, aby znaleźć kompatybilnego partnera. Teoretycznie jest nim 7 i 8, ale spotkanie się z takimi osobami jest dla mnie niemalże niemożliwe. Dla osób homoseksualnych poznanie drugiej osoby odbywa się za pomocą portalu randkowego, aplikacji na telefon lub poznania się w klubie. Przez moje ostatnie 11 lat każda z opcji wypadła bardzo źle.
Portal randkowy i aplikacja działają na tej samej zasadzie - przez Internet. Różnicą jest tylko to, że na portalu ludzie bardziej są nastawieni na szukanie do związku. Aplikacja pokazuje 100 najbliższych osób i służy do umówienia się głównie na seks. Ostatnią opcją jest klub. Byłem tam tylko raz, ale zrozumiałem, że ludzie chodzą tam tylko, aby się zabawić.
Ale o co mi chodzi? No o to jak 5 ma za pomocą tych trzech możliwości poznać 7 i 8.
Z moich obserwacji i doświadczenia wiem, ze 8 zawsze szuka na seks. Rzadko chodzą do klubów. Szybciej można ich znaleźć na portalach lub aplikacjach randkowych. Są najmniej wiarygodni ze wszystkich przez to, ze prawie nigdy nie maja zdjęcia. Jeżeli je maja to nie pokazują twarzy. Jak poznać w rzeczywistości 8 nie umawiając się z nią na seks? Emocjonalnie są zamknięci. Mentalnie są otwarci pod warunkiem, że to oni słuchają. Nie raz próbowałem się coś dowiedzieć o nich to zawsze milczą.
A z 7 jest jeszcze gorzej, bo mi nie odpisują. W zasadzie chyba nikomu. Nawet nie odczytują tych wiadomości tylko zbierają jak jakieś trofeum. Skąd to wiem? Zrobiłem kiedyś kilka profili z różnymi zdjęciami. Żadna siódemka mi nie odpisała. Są zalogowane całymi dniami, ale po co?
Przepraszam, że wszystko tak jakoś chaotycznie to napisałem. Nie musicie tego czytać. Jesteście wolnymi ludźmi (jeszcze), ale proszę was odpowiedzcie mi na pytanie z tytułu - Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8???

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:50
autor: Sayna
Cześć :)

Nie wiedziałam, że w związkach gejowskich 5 ma najlepszą relację z 7 i 8. To ma polegać na tym, że 5 jest stroną bierną i uległą, a 7 lub 8 to strona czynna i dominująca? Jak wygląda u was sprawa seksu?

Skąd wziąłeś informację na temat kompatybilności 5 z 7/8? Na stronie głównej enneagramu nie widziałam, by jakiś opis sugerował lepszą relację między konkretnymi typami. Geje ze stron matrymonialnych znają się na enneagramie?

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: poniedziałek, 27 listopada 2017, 18:59
autor: Kodan
Piątka zawsze jest piątką niezależnie od orientacji. Piątka zawsze jest kompatybilna z 7 i 8. Wyczytuje się to z diagramu. Myślałem, że to oczywiste.
Piątka jest uległa-pasywna. Siódemka i ósemka są dominujące-aktywne. Homoseksualne ósemki również bardzo lubią zabawy typu sado-maso jak w "Pięćdziesiąt twarzy Greya ". Tak w ogóle ten film jest idealnym przykładem 5 i 8
"Love, Rosie" albo "Jongens (2014)" to filmowy przyklad 5 i 7.
Sayna pisze:Geje ze stron matrymonialnych znają się na enneagramie?
Nie wiem jak mam odpowiedzieć na to. Nie wiem, czy do końca rozumiem to pytanie. Nie znam żadnego geja, który zna się na enneagramie. Geje za bardzo nie wchodzą w związki.

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:37
autor: Irranea
Kodan pisze:Piątka zawsze jest piątką niezależnie od orientacji. Piątka zawsze jest kompatybilna z 7 i 8. Wyczytuje się to z diagramu. Myślałem, że to oczywiste.
No nie, z enneagramu wyczytuje się jedynie, że 5 ma połączenie z 7 i 8. A to znaczy, ze w pewnych sytuacjach przejmuje 'cechy' tych typów. A co do kompatybilności bądź nie, to enneagram niczego takiego nie mówi. Jedyne co to można poczytać o związkach typów i potebcjalnych problemach i zaletach jakie mogą (ale nie muszą) wystąpić. Wszystko zależy od człowieka, a nie od typu, a to dlatego, że mimo posiadania tego samego typu, ludzie nadal są różni.

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:51
autor: Ael
Irranea pisze:
Kodan pisze:Piątka zawsze jest piątką niezależnie od orientacji. Piątka zawsze jest kompatybilna z 7 i 8. Wyczytuje się to z diagramu. Myślałem, że to oczywiste.
No nie, z enneagramu wyczytuje się jedynie, że 5 ma połączenie z 7 i 8.
Na obronę Kodana powiem, że jak czytałam po raz pierwszy stronę enneagram.pl, to też myślałam, że "połączenia" odnoszą się do związków. Tak to jest, jak nie ma podanych definicji na starcie :what:
Kodan pisze:[...]"Pięćdziesiąt twarzy Greya ". Tak w ogóle ten film jest idealnym przykładem 5 i 8
Nie... ten film jest idealnym przykładem patologii.

A co do tematu: nie ograniczaj się do 7 i 8, bo to nie ma sensu ;)

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: poniedziałek, 27 listopada 2017, 20:57
autor: Kodan
Miałem napisany długi post, który mnie bronił xD
Ale automatycznie wylogowało mnie z tej strony i przepadło.

"A co do tematu: nie ograniczaj się do 7 i 8, bo to nie ma sensu ;)"
Już próbowałem. Nie udało się. Trafiłem na czwórkę. Bardzo źle się czułem przy niej. Niby byliśmy razem, ale to właśnie było patologiczne zestawienie. Nie było przepływu energii. Tej właśnie kompatybilności. Dusiło mnie jej emocjonalność. Niby byłem z nią, ale czułem się tak samo jak bez niej tzn. samotny.

Dalej mam nadzieje, że ktoś mi odpowie na moje pytanie. Jak 5 ma się umówić na "randkę" z 7 lub 8 nie znając jej wcześniej ani w pracy, ani w szkole, ani z żadnych wycieczek.

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: środa, 29 listopada 2017, 10:25
autor: Sayna
Kodan pisze:Piątka jest uległa-pasywna. Siódemka i ósemka są dominujące-aktywne.
Którą z tych postaw wykazujesz i której oczekujesz?
► Pokaż Spoiler
W spoilerze po rozwinięciu masz opisane 4 postawy erotyczne. Dodatkowo możesz sobie poczytać o instynktach http://www.enneagram.pl/dokuwiki/doku.p ... rowadzenie

Myślę, że typ 7 najłatwiej będzie Ci poznać w jakimś klubie i 8 możliwe, że też. To typy ekstrawertyczne, a tacy lubią wychodzić z domu i bywać w towarzystwie.

Re: Jak w XXI wieku 5 ma poznać 7 i 8.

: piątek, 29 grudnia 2017, 18:34
autor: TowarzyszFrytas
Homoseksualizm i Enneagram. Twarda sodomia i twardy new age.

Obrazek