Ulubione cytaty

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Ulubione cytaty

#151 Post autor: NoLeader » czwartek, 13 maja 2010, 16:48

"Był tylko jeden taki, co mnie zrozumiał. A i ten mnie nie zrozumiał"
Hegel



Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione cytaty

#152 Post autor: Mandala » czwartek, 13 maja 2010, 17:02

Nie rozumiem. ;-)
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Nerthzim
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 11:49

Re: Ulubione cytaty

#153 Post autor: Nerthzim » sobota, 15 maja 2010, 18:04

Czytam właśnie "Śniadanie Mistrzów" Vonneguta i zapadł mi w pamięć pewien fragment, który niniejszym pozwolę sobie zacytować:

[W rolach głównych: Bill - papuga; Trout - właściciel tejże papugi; pleśń - grzyb saprofityczny]

"Przetarł wilgotną szmatką smoking i pleśń łatwo zeszła.
Robię to niechętnie, Bill - powiedział [Trout] w związku z eksterminacją pleśni. - Pleśń ma takie samo prawo do życia jak ja. Ona przynajmniej wie, czego chce, Bill. Niech mnie diabli, jeżeli ja wiem, czego chcę.
Potem pomyślał, czego mógłby chcieć Bill. Łatwo się było domyślić.
- Bill - zwrócił się do niego Trout. - Ponieważ bardzo cię lubię i jestem bardzo ważną figurą w naszym wszechświecie, spełnię Twoje trzy największe życzenia.
Mówiąc to otworzył drzwi klatki: Billowi nie starczyłoby na to i tysiąca lat.
Bill podleciał do okna i przywarł malutkim ramionkiem do szyby. Tylko jedna warstwa szkła oddzielała go od wielkiego świata na zewnątrz. Trout, chociaż pracował w firmie zakładającej podwójne szyby, sam nie miał takich okien.
- Teraz spełni się twoje drugie życzenie - powiedział Trout i znowu zrobił coś, czego Bill nie potrafiłby dokonać. Otworzył okno. Ale otwarcie okna było dla papugi czymś tak przerażającym, że odleciała z powrotem do klatki i wskoczyła do środka.
Trout zamknął drzwi klatki na haczyk.
- Najmądrzejszy użytek z trzech życzeń, o jakim słyszałem - powiedział do ptaka. - Upewniłeś się, że pozostanie Ci w życiu jakieś pragnienie: wydostać się z klatki."
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 czerwca 2010, 18:22 przez Nerthzim, łącznie zmieniany 2 razy.
5w4, już trochę mniej niezdrowa

All the years of useless search
Have finally reached an end
Loneliness and empty days
will be my only friend

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Ulubione cytaty

#154 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 16 maja 2010, 04:44

Nerthzim pisze:Upewniłeś się, że pozostanie Ci w życiu jakieś [przypisek VwR: jedno] pragnienie: wydostać się z klatki.
Kurcze, ale do mnie ten cytat pasuje.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Nerthzim
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 11:49

Re: Ulubione cytaty

#155 Post autor: Nerthzim » niedziela, 16 maja 2010, 13:31

Cytatów ze "Śniadania Mistrzów" ciąg dalszy:

"Dałem mu życie nic niewarte, ale dałem mu również żelazną wolę życia. Była to pospolita kombinacja na planecie o nazwie Ziemia."

"- Nie wiem, czy mówi pan serio, czy żartuje - powiedział kierowca.
- Sam nie będe wiedział, póki się nie dowiem, czy życie jest na serio - odparł Trout. - Wiem, że jest niebezpieczne i może być bardzo bolesne. Ale to nie musi wcale znaczyć, że należy je brać na serio."

"Oczywiście, że to wyczerpujące zajęcie: bez przerwy myśleć we wszechświecie, który był pomyślany jako bezmyślny."

"Trout tłumaczył Billowi, iż ludzkość zasłużyła na śmierć w męczarniach za swoje okrucieństwo i marnotrawstwo na tej uroczej planecie.
- Wszyscy jesteśmy Heliogabalami, Bill - mówił. Było to imię rzymskiego cesarza, który kazał rzeźbiarzowi zrobić pusty w środku, naturalnej wielkości posąg byka z drzwiczkami. Drzwiczki zamykały się od zewnątrz. Byk miał otwarty pysk. Był to jedyny poza drzwiczkami otwór.
Na rozkaz Heliogabala do środka posągu wpychano człowieka i zamykano za nim drzwiczki. Teraz głos tego człowieka musiał wychodzić przez pysk byka. Heliogabal zapraszał gości na urocze przyjęcie, na którym było mnóstwo jedzenia, wina, pięknych kobiet i ładnych chłopców, i rozkazywał służącemu zapalić suche drzazgi. Nad drzazgami leżało suche drewno, a nad nimi stał byk."
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 czerwca 2010, 09:23 przez Nerthzim, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, już trochę mniej niezdrowa

All the years of useless search
Have finally reached an end
Loneliness and empty days
will be my only friend

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Ulubione cytaty

#156 Post autor: kama.zielona » czwartek, 20 maja 2010, 16:03

Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach. Jim Morrison
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Ulubione cytaty

#157 Post autor: NoLeader » czwartek, 20 maja 2010, 20:10

W odpowiedzi na cytaty ze "Śniadania mistrzów" odpowiem cytatem Camusa:

Nie jestem zbyt wielkim entuzjastą zanadto już sławnej filozofii egzystencjalistycznej i – szczerze mówiąc – uważam, iż jej konkluzje są fałszywe. Ale reprezentuje ona wielką przygodę ludzkiej myśli.

ps. papuga z pewnością by spierdoliła przez okno.. ale powrót do klatki lepiej brzmi...

Awatar użytkownika
Nadia
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 4 czerwca 2010, 21:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Ulubione cytaty

#158 Post autor: Nadia » sobota, 5 czerwca 2010, 20:16

"Można być bardzo mądrym zupełnie bez nauki." — Hermann Hesse

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Ale żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować." — Marilyn vos Savant

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować. — Johann Wolfgang Goethe



Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki? — Woody Allen
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Ale żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować." — Marilyn vos Savant
5w4

Awatar użytkownika
dekadent
Posty: 2
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 00:22
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#159 Post autor: dekadent » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 15:26

Śliwka Tuitam - Sinusoida

Ta piosenka to jeden wielki cytat, idealnie opisuje stany na niskich poziomach zdrowia.
pili, więc jestem...

Ganjitsu666
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 lipca 2010, 01:41
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione cytaty

#160 Post autor: Ganjitsu666 » czwartek, 15 lipca 2010, 03:16

Tak trochę z innej beczki.

"Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść."

Konfucjusz
Opinia publiczna to zdanie ludzi, których normalnie nikt o zdanie nie pyta.

5w6

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Ulubione cytaty

#161 Post autor: Chinook » czwartek, 15 lipca 2010, 23:51

Caaaarrrlll!!!

Lama w kapeluszu

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Ulubione cytaty

#162 Post autor: Chinook » sobota, 24 lipca 2010, 19:25

Ever notice how you come across somebody once in a while you shouldn't have fucked with? That's me.
Walt Kowalski [Gran Torino]

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Ulubione cytaty

#163 Post autor: Chinook » środa, 28 lipca 2010, 23:01

Autentyk czy nie, podoba się.

Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować. Sułtan turecki Mehmed IV

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kxxxx twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chxx zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kxxxx twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!
Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#164 Post autor: Piotr » środa, 28 lipca 2010, 23:08

Kozackie. :mrgreen:

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Ulubione cytaty

#165 Post autor: NoLeader » czwartek, 29 lipca 2010, 00:30

Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe, w pewnym sensie prawdziwe i bez sensu, w pewnym sensie fałszywe i bez sensu oraz w pewnym sensie prawdziwe, fałszywe i bez sensu.

— Malaklipsa Młodszy, Principia Discordia

ODPOWIEDZ