Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#16 Post autor: Sayna » piątek, 4 września 2015, 10:26

krasnal10 pisze:Jesteś, jak my tu wszyscy na razie, Generatorem. Czyli będziesz szczęśliwa i spełniona tylko wtedy gdy będziesz robić to co lubisz, czując to wewnętrznie, a nie bo ktoś Ci każe coś robić. Z wewnętrznym poczuciem, że to lubisz, energii Ci nie zabraknie.
Masz większość niezdefiniowanych centrów, co oznacza, że jesteś elastyczna, ale możesz być podatna na zewnętrzne wpływy.
Zgadza się u mnie i pasuje też do mojego enneatypu 9.
krasnal10 pisze:Być może, jeśli HD nie myli się, jesteś twardą zawodniczką, z dużą intuicją (kanał 28-38) - nie poddajesz się, nie ma żadnych mission impossible, twardo bronisz swojego, jesteś gotowa do walki, potrafisz płynąć pod prąd, gdy wszyscy płyną z prądem. Potrafisz dokonywać nagłych zmian w życiu - miejsca, celu itd. (kanał 3-60)
Również pasuje. Nawet przykład tego płynięcia pod prąd widać tutaj na forum. Pisałam o 10% mózgu i innych rzeczach, które nie podobały się większości ;)
krasnal10 pisze:Profil 3/5 (Męczennik/Heretyk) oznacza, że uznajesz, że życie to nie bajka, trzeba się napracować, nic lekko nie przychodzi. Do tego podświadomie idziesz pod prąd, lubiąc wsadzić kij w mrowisko, żeby się diało :lol: Profil 3/5 opisuje osobę, która chce (świadomie) doświadczać na sobie trudności życia, aby później (podświadomie) pokazać innym, że różne rzeczy można robić inaczej, lepiej, skuteczniej, dla dobra ogółu.
Może coś się zgadza :wink:
Wszystko się zgadza. Szczególnie w kontekście rzeczy, którymi się zajmuję.

Te białe centra są niezdefiniowane? A kolorowe co oznaczają?



Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#17 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 10:45

Sayna pisze:
Te białe centra są niezdefiniowane? A kolorowe co oznaczają?
Jeżeli kanał między dwoma centrami jest działający (obie bramy są kolorowe) to wtedy automatycznie "zapala" się na kolorowo dane centrum. Zdefiniowane centra są miarą naszej stałości, otwarte miarą naszej otwartości na inne energie.
Centrum sakralne to nasz silnik. Centrum śledziony to centrum intuicji czyli postrzegania pozamentalnego. Coś wiemy, nie wiemy dlaczego, i idziemy za tym. Ale warunek jest taki, aby brzuch nam odpowiedział "A-ha", a nie "Y-y". Decyzje podejmujemy w oparciu o tzw. mózg trzewny. Ty przykładowo siłę możesz brać z wewnętrznego poczucia, że znasz karty, jakie dostałaś od życia i grasz nimi świadomie, nie bojąc się zaczynać wszystkiego od nowa.

Ale jak do wszystkiego, co mówią inni ludzie, trzeba podchodzić do moich opisów ze świadomością, że mogę się mylić, a HD jest bzdurą. Choć moim zdaniem to działa.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#18 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 11:35

Chyba się uda:
Spoiler:
Na razie mamy więc kilka chartów. Obserwatorzy jak na razie to Generatorzy. Profile 1/3 i 3/5. Bez połączenia centrów motorycznych (Emocji, Serca lub Sakralnego) z centrum manifestacji czyli Gardła.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#19 Post autor: Osteoporoza » piątek, 4 września 2015, 11:54

Type: Generator

Signature: Satisfaction

Not-Self Theme: Frustration

Inner Authority: Sacral Authority

Strategy: To Respond

Incarnation Cross: Right Angle Cross of Laws (3/50 | 60/56)

Profile: 4/6
Spoiler:
Mam swoją interpretację tego diagramu, ale zachowam dla siebie :D
6w5

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#20 Post autor: R25 » piątek, 4 września 2015, 12:27

krasnal10 pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i czytelników :) Mam dla Was taką zabawę, która z pewnością Was zainteresuje. Jako Piątka nie mam wątpliwości.
Może najwyższa pora zacząć mieć wątpliwości :wink: Nie interesuje mnie ten temat, jak i inne "zabawy" w tym stylu. :roll:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#21 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 12:49

R25 pisze:
krasnal10 pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i czytelników :) Mam dla Was taką zabawę, która z pewnością Was zainteresuje. Jako Piątka nie mam wątpliwości.
Może najwyższa pora zacząć mieć wątpliwości :wink: Nie interesuje mnie ten temat, jak i inne "zabawy" w tym stylu. :roll:
Jestem :surprised: ale OK, wyczuwam u siebie wyraźny wzrost poziomu wątpliwości. Pozdrawiam :)
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#22 Post autor: Irranea » piątek, 4 września 2015, 13:19

Czy ja wiem, czy to takie zaskoczenie...? Myślę, że większość Piątek, które tu podały swój wynik, czy w ogóle pokusiły się na odpisanie coś w tym wątku, podchodzi do tego sceptycznie i raczej w formie zabawy/ciekawostki, o której zaraz zapomną. Dalej, tak jak napisałam wcześniej, sądzę, że coś co daje diagram po wpisaniu swoich danych jest dla mnie mało wiarygodne, zwłaszcza jeśli jest niezmienne (bo zdaje się, cały diagram opiera się o moje dane, które się są niezmienne, więc i diagram zawsze wyjdzie taki sam, więc co z rozwojem siebie, co ze zmianami jakie zachodzą przez całe życie ;)). Jako zabawa na teraz - ok, ale jako zagłębianie się w to - nie ok.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#23 Post autor: Cotta » piątek, 4 września 2015, 13:45

Też jestem sceptyczna, ale z innych powodów (w filmie podanym w pierwszym poście przez Krasnala jest, że ten system pochodzi z channelingu, czyli z dużym prawdopodobieństwem od schizofrenika, który "słyszy głosy"). Z tym jednak, że jak coś definiuje pewne niezmienne ramy, to wyklucza możliwość rozwoju, się nie zgodzę. Socjotyp i Enneatyp też ma się taki sam przez całe życie, ale nie wyklucza to możliwości rozwoju. W HD ów rozwój Krasnal zasygnalizował:
"Wszystko zależy, z kim wchodzimy w rezonans energetyczny. Bo można przykładowo czerpać inspirację z tabloidów albo od mądrych uduchowionych ludzi. W każdym razie jesteśmy wtedy bardziej podatni na cudze wpływy, i warto ulegać tym wpływom świadomie, samemu wybierając, komu damy się przekonać, co nam daje satysfakcję."
Czyli mając świadomość, co masz otwarte, możesz wyostrzyć czujność, czym to wypełniasz i w ten sposób się rozwijać.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#24 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 13:48

Irranea pisze:Czy ja wiem, czy to takie zaskoczenie...? Myślę, że większość Piątek, które tu podały swój wynik, czy w ogóle pokusiły się na odpisanie coś w tym wątku, podchodzi do tego sceptycznie i raczej w formie zabawy/ciekawostki, o której zaraz zapomną. Dalej, tak jak napisałam wcześniej, sądzę, że coś co daje diagram po wpisaniu swoich danych jest dla mnie mało wiarygodne, zwłaszcza jeśli jest niezmienne (bo zdaje się, cały diagram opiera się o moje dane, które się są niezmienne, więc i diagram zawsze wyjdzie taki sam, więc co z rozwojem siebie, co ze zmianami jakie zachodzą przez całe życie ;)). Jako zabawa na teraz - ok, ale jako zagłębianie się w to - nie ok.
Ależ oczywiście, że w naszym życiu się zmieniamy. Diagram przedstawia "kosmiczny odcisk" na (tak przypuszczam) naszym ciele witalnym w chwili narodzin, który ma jednak konsekwencję w naszym późniejszym życiu. Co nie oznacza, że nic potem nie ulega zmianie. Każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny, w ciągłym procesie zmiany, warunkowany genami rodziców, późniejszym wychowaniem i swoją ścieżką życia.
Ale nie jest to do końca wyssane z palca. Przykładowo w ajurwedzie mówi się, że człowiek posiada swój własny układ dosz - tzw. urodzeniowe prakriti, i dla zachowania szczęścia i zdrowia dobrze jest żyć zgodnie z tym urodzeniowym prakriti.
http://a-ajurweda.pl/pl/ksiazki/prakrit ... rt-svoboda

Oczywiście, jeżeli ktoś wierzy wyłącznie w rzeczywistość, którą można dotknąć i zobaczyć fizycznie, to nie uwierzy w żadne takie teorie. Jak mawiają: "rzeczywistość jest taka, jaka wierzysz, że jest - zawsze masz rację". Absolutnie nikogo nie chcę do niczego namawiać, niczego nie sprzedaję, może to jakaś bzdura. Mi to jednak wpasowuje się w wiedzę, którą do tej pory zaczerpnąłem.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#25 Post autor: Irranea » piątek, 4 września 2015, 14:12

Cotta pisze:Z tym jednak, że jak coś definiuje pewne niezmienne ramy, to wyklucza możliwość rozwoju, się nie zgodzę. Socjotyp i Enneatyp też ma się taki sam przez całe życie, ale nie wyklucza to możliwości rozwoju.
Czyli mając świadomość, co masz otwarte, możesz wyostrzyć czujność, czym to wypełniasz i w ten sposób się rozwijać.
Ojej, nie o to mi chodziło, że jak coś ma niezmienne ramy, to nie można się rozwijać. Właśnie o to chodzi, ze przez wzgląd na znajomość enneagramu, nie o to mi chodziło, o czym piszesz Cotta. Jakby to wyjaśnić... W enneagramie motywacja jest niezmienna (czyli typ), ale za to mamy PRO, skrzydła, połączenia, które wg tego systemu już są zmienne. A w tym systemie HD cały diagram opiera się na czymś takim jak data urodzenia i inne dane, które nie są zmienne. Tym samym niezależnie od tego kiedy (teraz, czy za 5 lat) wklepię sobie swoje dane, to wyjdzie mi taki sam diagram. I mimo zaistniałych zmian w moim życiu, rozwoju, to zawsze w diagramie wyświetli mi się to samo. Nie wierzę w takie rzeczy jak otrzymanie wyczerpującego opisu mnie, po tym jak gdzieś wpisałam swoją datę urodzenia. Niezależnie od trafności opisu. Traktuję to na zasadzie: "I co mi powiesz ciekawego, pobawmy się", niż: "Faktycznie jestem zainteresowana".
Świadomie wybieram, że mnie to nie przekonuje. ;)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#26 Post autor: Cotta » piątek, 4 września 2015, 14:27

No ale metabolizm informacyjny też Ci się nie zmieni za 5 lat. Jak jesteś LSI, to byłaś nim od urodzenia i będziesz do śmierci., niezależnie od Twoich życiowych doświadczeń.
Nie wierzę w takie rzeczy jak otrzymanie wyczerpującego opisu mnie
Wg mnie to nie jest "wyczerpujący opis mnie", tylko określenie pewnego "szkieletu energetycznego", w którym funkcjonuję (podobnie, jak funkcjonuję w pewnym układzie fizycznym zwanym ciałem - i w owym ciele też spędzę całe życie). Nie, żebym broniła prawdziwości HD - sama mam wątpliwości, czy akurat moment narodzin aż tyle w życiu determinuje. Niemniej akurat to, że funkcjonujemy w pewnych ramach energetyczno-fizycznych, jestem w stanie zaakceptować jako bądź fakt, bądź rzecz wysoce prawdopodobną.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#27 Post autor: Irranea » piątek, 4 września 2015, 15:04

Cotta pisze:Niemniej akurat to, że funkcjonujemy w pewnych ramach energetyczno-fizycznych, jestem w stanie zaakceptować jako bądź fakt, bądź rzecz wysoce prawdopodobną.
Jestem tez w stanie to zaakceptować (funkcjonoawnie w ramach energetyczno-fizycznych) i uznać za prawdopodobne. Bo nie jestem osobą wierzącą tylko w rzeczywistość i rzeczy namacalne (wierzę w reinkarnację, a to już wyklucza wiarę wyłącznie w namacalne rzeczy), jak to krasnal10 określił. Jednak nie jestem w stanie zaakceptować i uznać prawdziwości tłumaczenia tego, jak to działa, co i dlaczego, poprzez podawanie takich informacji jak data urodzenia. Jak widzę gdziekolwiek wymaganie wpisywania daty, miejsca, godziny urodzenia, to automatycznie budzi to mój sceptycyzm do prawdziwości wyniku, czy systemu. Opieranie czegoś na dacie urodzenia wydaje mi się być nieprawdopodobne.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#28 Post autor: Eol » piątek, 4 września 2015, 16:29

Zrobilem test ale go skasowalem, bo w informacjach podalem aktualna godzine zamiast godziny urodzin :D Ciekawe co by bylo gdybym jej nie znal... :scratch:

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Emotional Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of The Unexpected (41/31 | 28/27)
Profile: 4/6
Spoiler:
Nie znam angielskiego ale chyba cos podobnego juz tlumaczyles. Musze zerknac do gory. Jesli nie sprawi ci to klopotu, to tez to opisz jesli znajdziesz roznice :D Z tego co widze, to mam podobno otwarte calkiem jakies dwa kanaly i troche czesciowo, jednokierunkowo otwartych. Czy ta twoja teoria mowi cos o mozliwosciach udroznienia kanalow?
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#29 Post autor: bruno dievs » piątek, 4 września 2015, 17:37

wyszedł mi jakiś inny typ - projektor
Spoiler:
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#30 Post autor: Zielona » piątek, 4 września 2015, 18:34

Manifesting Generator - cokolwiek to znaczy i jak interpretować resztę. Ale chętnie się dowiem o ile znajdziesz czas.
Spoiler:
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

ODPOWIEDZ