Witam na forum

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sowiaszczy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2010, 21:52
Enneatyp: Szef

Re: Witam na forum

#586 Post autor: Sowiaszczy » sobota, 6 listopada 2010, 23:56

Witam, jestem tu nowy, chyba,
jestem 5w4 jak wynika z najnowszych badań, chyba.

Mój światopogląd jest wynikiem przypadku lub nieszczęśliwego wypadku (łatwe dzieciństwo ciężkie zabawki), nic tylko zamieszkać w beczce.

Myślę, że sie dogadamy (jeśli nie można próbować sił w konkurencyjnym dziale), chyba.


5w4, INTJ - LII, niespełniony myśliciel, zwięzły mówca, człowiek ostatniej szansy i chroniczny leń

Awatar użytkownika
Reliverte
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2010, 18:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#587 Post autor: Reliverte » niedziela, 7 listopada 2010, 19:09

Chyba 5w4, opis całkiem dobrze do mnie pasuje
Wracam na to forum od czasu do czasu i myślę że mogę się ujawnić :lol:

Obserwowanie jest łatwe, a włączenie się w rozmowę może łączyć się z niepotrzebną krytyką, mam nadzieje że nie będzie tak źle.

Rozpocząłem niedawno bloga http://reliverte.blogspot.com/ i dlatego teraz pada blady cień na różne fora gdzie zaglądam/zaglądałem bo zamierzam go trochę rozreklamować ;)

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Witam na forum

#588 Post autor: swiatlo » niedziela, 7 listopada 2010, 19:25

Elo
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
DarkLilith
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 4 października 2010, 19:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Witam na forum

#589 Post autor: DarkLilith » piątek, 3 grudnia 2010, 17:00

hehe ;d może pod złym tematem pisze, ale piątki kojarzą mi sie z tym teleturniejem jeden z dziesięciu... wszyscy tacy mądrzy stonowani opanowani xD. nie wiem, ale bycie 5 dla mnie było by z lekka przybijające ;d;d ale to moje zdanie, i szanuję Was wszystkich.
Noc jest najciemniejsza przed świtem....

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Witam na forum

#590 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » piątek, 3 grudnia 2010, 20:52

DarkLilith pisze: nie wiem, ale bycie 5 dla mnie było by z lekka przybijające ;d;d ale to moje zdanie, i szanuję Was wszystkich.
No czasami bywa ciężko, ale jakoś daję(my) radę :lol:

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Witam na forum

#591 Post autor: bruno dievs » sobota, 4 grudnia 2010, 15:38

DarkLilith pisze: nie wiem, ale bycie 5 dla mnie było by z lekka przybijające ;d;d
jest takie powiedzenie: "gdyby babcia miała wąsy, to by był dziadek" ... :wink:
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

lorem ipsum
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 14 grudnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#592 Post autor: lorem ipsum » wtorek, 14 grudnia 2010, 22:00

Witam wszystkich

Według testu jestem 5w4 - zaskakująca trafność opisu jakby mnie mnie w wyniku, po wypełnieniu go szczerze.

Pisanie tego co teraz piszę nie jest w żadnym razie dla mnie łatwością.

Mam w zwyczaju używanie wszelkich for jako obserwator, (preferuję słowo pasożyt, taki co się nigdy nie zarejestruje, nie klika w reklamy, nie wnosi żadnej wartości dodanej i nie dziękuje za nic, a wiele, wiele się dowie i dalej jest głodny, chyba znacie to :)) ale wracając, w drodze wyjątku, mam nadzieję że wniosę w to forum coś od siebie.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i dziękuję, że ujawniliście się i po prostu, że jesteście też 5w4.

Bwj21
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 00:29

Re: Witam na forum

#593 Post autor: Bwj21 » środa, 15 grudnia 2010, 00:52

Cześć,
mam na imię Jurek,
jakiś czas temu wynik testu wskazał mi, że jestem 5w4,
Dzisiaj wysyłając znajomej link do strony Enneagramu,
zauważyłem forum i poczytałem trochę o 5-tkach.
Mam teraz dwa odczucia jedno mniej sympatyczne z powodu tematów i ew. problemów związanych z 5,
oraz bardziej sympatyczne poczucie szansy, że może znajdę wyjaśnienie doskwierających mi wątpliwości i poczucia niedopasowania.

Część cech akceptuje bez "ale" np. starymaleńki pasuje jak ulał.
Mniej pasuje do mnie zamiłowanie do porządku- chociaż kto wie.

Jeszcze nie doczytałem się jak jest u 5-tek z poczuciem humoru?
Bardzo jestem ciekawy forum.
Uprzedzam ;), że jako "chodząca encyklopedia" w cale nie jestem "wszystko wiedzący" i "zawsze-racje mający" ;)

zmiennik
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 stycznia 2011, 15:50
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#594 Post autor: zmiennik » niedziela, 16 stycznia 2011, 16:05

Hej :)

Dołączam do stada 5w4 z wielką przyjemnością. Ten typ wychodził mi wielokrotnie na przestrzeni czasu, więc to raczej pewne. No ale czego tak na prawdę można być do końca pewnym :)

Całe życie lewituję na srednich poziomach zdrowia piątek, czas wzbić się nieco w górę, może stanie się to dzięki temu forum.
Tak, i ten mój nieszczęsny brak zaangażowania w sytuacjach, kiedy inni ludzie zachowaliby się spontanicznie, miast analizować, mam tego trochę dosyć powoli...

@Bwj21 A z poczuciem humoru u mnie akurat bardzo dobrze, choć nie wiem czy to typowa piątkowa cecha.
5w4...

Kakaouko
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 16 stycznia 2011, 19:04
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#595 Post autor: Kakaouko » niedziela, 16 stycznia 2011, 19:10

Cześć, wita się kolejna piątka,z szóstkowym skrzydłem 8). Tak, jestem BARDZO typową 5w6
Jak na piątkę przystało, podzytywałam Was spory kawałek czasu, a dopiero za 3cim razem się zarejestrowałam, poprzednie dwa podejścia jednoznacznie kończyłam naciśnięciem w pewnym momencie małego czerwonego krzyżyka w prawym rogu :)
5w6
Zazwyczaj jestem paskudna, wredna i cyniczna. A, i jeszcze lekceważąca. No chyba, że jestem szczęśliwa - to wtedy jestem sarkastyczna.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#596 Post autor: bodzios » poniedziałek, 17 stycznia 2011, 00:30

Witamy. :)
Zazwyczaj jestem paskudna, wredna i cyniczna. A, i jeszcze lekceważąca. No chyba, że jestem szczęśliwa - to wtedy jestem sarkastyczna.
Już Cię lubię. :mrgreen:
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
rpds
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 16:44
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#597 Post autor: rpds » niedziela, 27 lutego 2011, 17:16

Odkryłem to forum 2 dni temu, trochę poczytałem, pora się przywitać ;)
Zacząłem od czytania opisów i na początku byłem święcie przekonany, że mój typ to 6w5. Potem zrobiłem test, wyszło mi 5w4 i jestem jeszcze święciej przekonany, że to jednak mój typ, ale i z tej felernej szóstki też coś mam.
Coś więcej o mnie - trzymający spory dystans do ludzi, ale mimo wszystko często przez nich otoczony. Swoją drogą zawsze fascynował mnie ten fenomen, może to przez to, że zawsze byłem do bólu poprawny, częściej niż to co chcę powiedzieć, mówię to co inni chcą usłyszeć (jedna z głównych wad). Tak naprawdę mam wrażenie, że mało kto zna mnie w ogóle, a ostatnio często dochodzę do wniosku, że sam siebie za dobrze nie znam. Ciężko mi określić czy jestem -intro, czy ekstrawertykiem, wszystko przemawia za tym pierwszym, ale to co różni mnie od innych introwertyków to to, że lepiej czuje się w grupie niż sytuacji sam na sam (tu zawsze czuje się bardzo niezręcznie). W grupie paradoksalnie zdarza mi się przyjąć rolę tego, który nakręca dyskusję. Nie lubię i nie umiem rozmawiać o pierdołach. Wszystko co mam do powiedzenia na taki temat przeważnie ujmuję w jednym zdaniu, a potem nie mam o czym gadać. Zdarza mi się patrzeć na ludzi, ale ich nie słuchać, po prostu się wyłączam (nie mam naturalnego odruchu utrzymywania kontaktu wzrokowego, może to więc przez to, że skupiam się na tym bardziej niż na treści rozmowy). Zainteresowania mam chyba jednak niepiątkowe: Motocykle (od roku aktywnie), siłownia, grafika komputerowa (2d), film i muzyka elektroniczna (kiedyś tylko trance i pochodne, obecnie klasyka tego gatunku, progresywny trance, psytrance, minimal techno, ambient, idm, zaczynam się wkręcać w drumy i dubstep). Nie stronię od alkoholu i innych lżejszych narkotyków, ale zawsze zachowuję przy tym umiar. Ateista. Ofiara konwenansów, uwikłany w formę, która zupełnie mu nie odpowiada. Do naprawy ;)
Bywam piątką.

Tycho
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#598 Post autor: Tycho » niedziela, 27 lutego 2011, 21:16

Witam,
Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, ale jako typowy Obserwator wolę czytać to co inni napisali niż dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami. W końcu postanowiłem się przełamać i się zarejestrować.
Mój typ to 5w4, chociaż niektóre elementy 5w6 też by się znalazły.
Wystarczy, że dobrzy ludzie nie będą nic robili, a zło zatriumfuje.
Edmund Burke

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#599 Post autor: Pierzasta » niedziela, 27 marca 2011, 13:22

Znam stronę o enneagramach od paru lat... zwykle wychodzi mi w testach piątka, choć za każdym razem trochę inna, zresztą nie pamiętam wszystkich wyników.
Pobuszowałam sobie na forum dla piątek i zastanawia mnie taka rzecz - jest tutaj mniej piątek niż innych typów czy tyle samo?

Np. ten wątek
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=30
mnie rozśmieszył. Nie chce mi się czytać wszystkeigo, ale pierwszych kilka stron jest zabawne.
Opis piątki pasuje do mnie pod pewnymi względami, ale nie wszystkimi. Ogólnie traktuję enneagram ze sporym sceptycyzmem. Jak zresztą wszystko. Dlatego trochę mnie zaskakuje ilość piątek wydających się wyznawać enneagram. Czy bycie piątką przypadkiem nie oznacza krytycznego i sceptycznego podejścia? Nie mówiąc o pewnej niechęci do pozwalania czemukolwiek na wpływanie na swoje ja....
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

chupacabra
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 11:51

Re: Witam na forum

#600 Post autor: chupacabra » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:12

Cześć.
Przeglądam to forum od roku, dzisiaj wreszcie zarejestrowałam się
i po raz piąty zmieniam treść mojej wypowiedzi...
Sama nie wiem po co się zarejestrowałam. Nie rozumiem psychologii i nie ufam jej.
Ale ponieważ zazwyczaj, gdy czegoś nie akceptuję staram się poznać to lepiej...
Jeszcze tu zajrzę. Przechodzę w tryb obserwacji.

ODPOWIEDZ