Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o emo?

#16 Post autor: soifon96 » sobota, 21 maja 2011, 20:10

a dlaczego, nie?


czysta 7 :D

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o emo?

#17 Post autor: Shirayo » sobota, 21 maja 2011, 20:12

Może dlatego, że skejterzy to deskorolkowcy i parkourowcy?

A ich nie nazwiesz subkulturą, prawda?

Poprostu mają hobby.

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o emo?

#18 Post autor: soifon96 » sobota, 21 maja 2011, 20:13

ale maja swoje zasady, wiec to sie podciaga prawda? ale sie ciesze, ze nic do nich nie masz;p
czysta 7 :D

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o emo?

#19 Post autor: Shirayo » sobota, 21 maja 2011, 20:17

Ubierają się normalnie, nie użalają się nad sobą, nie chcą być zauważalni przez wszystkich na około.
Zasady?
Jakie zasady?
Już się domyślam.

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o emo?

#20 Post autor: soifon96 » sobota, 21 maja 2011, 20:21

jak to nie chce bys zauwazani? chca tylko troche inaczej od emo, pozytywnie rzecz jasna. bede si etera uczyc na desce jezdzic, ale znam duzo skatow i to jest sobkultura.;p
czysta 7 :D

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co sądzisz o emo?

#21 Post autor: Cotta » sobota, 21 maja 2011, 20:28

Bogini Wikipedia twierdzi, że skaterzy to subkultura. :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Subkultura ... e%C5%BCowa
wikipedia pisze:Skaterzy uważani są powszechnie za kontrkulturę, obejmującą modę, styl życia i muzykę oraz skatecore. Pierwotnie wizerunek skatera był buntowniczy i nonkonformistyczny, taki wizerunek propagował m.in. założony w 1981 magazyn "Thrasher". Zdecydowanie łagodniejszy image skaterów prezentowany był w konkurencyjnym magazynie "TRANSWORLD SKATEboarding" (założonym w 1983). Polskim odpowiednikiem tych produkcji jest gazeta infomagazine, który prezentuje głównie polskich skaterów. Kultura skate prezentowana była m.in w rozlicznych wideoklipach muzycznych (NOFX, Suicidal Tendencies, Unsane, Sonic Youth) i filmach (Dishdogz, Ultimate X). W Polsce ta subkultura jest mylnie kojarzona z subkulturą hip-hop.
Jeżeli podobnie się ubierają, słuchają podobnej muzyki, mają podobne hobby i mają jakąś wspólną filozofię życia, to myślę, że można ich podciągnąć pod subkulturę.
nie użalają się nad sobą
A muszą, żeby uznać ich za subkulturę?
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o emo?

#22 Post autor: soifon96 » sobota, 21 maja 2011, 20:33

Cotta pisze:Bogini Wikipedia twierdzi, że skaterzy to subkultura. :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Subkultura ... e%C5%BCowa
wikipedia pisze:Skaterzy uważani są powszechnie za kontrkulturę, obejmującą modę, styl życia i muzykę oraz skatecore. Pierwotnie wizerunek skatera był buntowniczy i nonkonformistyczny, taki wizerunek propagował m.in. założony w 1981 magazyn "Thrasher". Zdecydowanie łagodniejszy image skaterów prezentowany był w konkurencyjnym magazynie "TRANSWORLD SKATEboarding" (założonym w 1983). Polskim odpowiednikiem tych produkcji jest gazeta infomagazine, który prezentuje głównie polskich skaterów. Kultura skate prezentowana była m.in w rozlicznych wideoklipach muzycznych (NOFX, Suicidal Tendencies, Unsane, Sonic Youth) i filmach (Dishdogz, Ultimate X). W Polsce ta subkultura jest mylnie kojarzona z subkulturą hip-hop.
Jeżeli podobnie się ubierają, słuchają podobnej muzyki, mają podobne hobby i mają jakąś wspólną filozofię życia, to myślę, że można ich podciągnąć pod subkulturę.
nie użalają się nad sobą
a nie mowilam? skarbie potwierdz jeszcze ze hetero to normal a homo to gej/les:D
A muszą, żeby uznać ich za subkulturę?
czysta 7 :D

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o emo?

#23 Post autor: Shirayo » sobota, 21 maja 2011, 20:33

Dobrze.
Uslaliliśmy że Skejterzy to subkultura.

Są NORMALNI

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#24 Post autor: soifon96 » niedziela, 22 maja 2011, 14:28

Intan pisze:
Shirayo pisze:Uprzedzam, że szukajka nic nie znalazła.

Jaki macie stosunek do subkultur, np emo? I czy to ma jakiś związek z enneagramowym numerkiem?
Jeśli chodzi o mnie, to wszelkie subkultury darzę nienawiścią, ponieważ jest to dla mnie nienormalne i żałosne. Np. taki szpak. Nie wie nawet jakiej jest płci i koniecznie chce się wyróżnić. Dla mnie takie coś to choroba psychiczna i nic więcej. A ktoś kto się tym fascynuje(przykład: Intann) też ma coś niepokolei w głowie.
A Wy jak uważacie?
Eee... Tak. Założyłeś ten temat natchnięty Szpakiem i moją tolerancją (tak na marginesie, jestem Intanem, nie Intannem). Emo też nienawidzisz (czy wiesz w ogóle, co znaczy to słowo?), bo "się tną". Nie wszyscy. A inne subkultury? Nienawidzisz też metali, scene? Ano tak, scene to dla Ciebie to samo co emo. Ty po prostu nie cierpisz wszelkiej odmienności, a jeszcze gorsze - wyśmiewasz się z niej. Jakby wszyscy ludzie byli tacy sami, to by było nudno. Zaakceptuj wreszcie tę odwieczną prawdę. To naturalne, ze ludzie chcą się wybić się, wyróżnić na tle podobnych sobie ludzi.

On uwaza, ze wszyscy maja zyc wokol schematu/systemu. ;/ ale co zrobic?:D kazdy ma wady^^'
czysta 7 :D

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#25 Post autor: Kimondo » niedziela, 22 maja 2011, 18:52

emo zbyt wielkia wage poświęcają negatywnym odczuciom stad tez ludzie ich nie lubia... nie lubia byc przeciez konfrontowani z rzeczywistoscia jesli zyja np w klamstwie, oklamuja sie mowiac zycie nie ma sensu, to sie nie uda zamaist posiwecic troche wysilku w znalezieniu tego sensu ktory przeciez gdziews jest tylko trzeba wyjac po niego reke. CO innego jak np. człowiek zostaje emo w wyniku tzw. wyuczonej bezradnosci( potwierdzaja to badania na zwierzetach ktore tez sie ucza wyuczonej bezradnosci i np. razone pradem nie mogac na niego wplynac w jakikolwiek sposob nie probuja nic z tym zrobic tylko leza i leza i czekaja az sie to zmieni zamsit cos zrobic np. wylaczyc prad guzikiem ktory wczesniej nie dzialal ale teraz dziala a one o tym nie iwedza bo juz sprobowaly i sie nie udalo a w drugi raz juz nie probuja bo sie poddaly).

Myślę, żę ludziom będącym emo warto pomoc a nie ich nienawidziec, wazne jest by ludzie wykorzystywali swój potencjał bo an pewno go maja tylko ukryty!
Choc takze nic na sile, emo nie pozostaja wiecznie emo bo sie z tego wychodzi.

Subkultury sa na pewno dobre dla mlodziezy ktora jeszcze nie odnazlazla swojego miejsca w zyciu... wazne by szukac i w koncu odnaleźć swoja tożsamość.

Darzenie kogos nienawiscia nie jest z pewnoscia dobre prowadzi bowiem tylko do degradacji czlowieczenstwa. Czlowiek nienawidzi innosci bo czuje sie w jakis sposob zagorzony nia.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#26 Post autor: soifon96 » niedziela, 22 maja 2011, 19:45

jak milo ze ktos rozumie innych a nie tylko ich krytykuje:D
czysta 7 :D

Awatar użytkownika
Kici kici
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 21:07

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#27 Post autor: Kici kici » niedziela, 22 maja 2011, 20:18

subkultury? nie przeszkadzają mi w żadnym razie. bawi mnie tylko fakt, że spora część z tych osób uważa się za mega oryginalne i wyjątkowe, pod względem wyglądu mam na myśli, a przecież jest wręcz przeciwnie - wpasowują się w schematy bycia punkiem/metalem/kimś tam. nie macie wrażenia, że wszystkie punki wyglądają tak samo? a chyba nie do końca o to im chodzi, chociaż nie wiem. sama nigdy nie czułam potrzeby przynależenia do żadnej subkultury, to takie zabijanie indywidualności.. ale jeśli ktoś chce, czemu nie.

co do Szpaka - oj, wzbudza chłopak wiele kontrowersji i ten szum wokół niego też mnie trochę bawi, wychodzi tutaj nasz polski brak tolerancji i otwartości na niebanalne osobowości. gość jest przede wszystkim wokalistą, więc oceniajmy go jak wokalistę, pod względem jego umiejętności. a według mnie ma bardzo fajny głos. ;)
ciągle w fazie badań.
coś w okolicach 6w5 z dużą domieszką 5w4 i mniejszą 4w5. wiem, muszę się jeszcze trochę zdecydować. :P


mam kocią naturę.

Awatar użytkownika
rpds
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 16:44
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#28 Post autor: rpds » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:07

Shirayo pisze:Uprzedzam, że szukajka nic nie znalazła.

Jaki macie stosunek do subkultur, np emo? I czy to ma jakiś związek z enneagramowym numerkiem?
Jeśli chodzi o mnie, to wszelkie subkultury darzę nienawiścią, ponieważ jest to dla mnie nienormalne i żałosne. Np. taki szpak. Nie wie nawet jakiej jest płci i koniecznie chce się wyróżnić. Dla mnie takie coś to choroba psychiczna i nic więcej. A ktoś kto się tym fascynuje(przykład: Intann) też ma coś niepokolei w głowie.
A Wy jak uważacie?
Sry, ale nie ogarniam do końca Twojego toku rozumowania. Gładko przechodzisz od tematu subkultur do Szpaka, ale jaki jest tan naprawdę związek między nim, a subkulturami? Gość ma dużą potrzebę wyróżniania się, to czy jest to patologia to już kwestia dyskusyjna, ale sam przyznam, że mam do takich postaw raczej negatywne podejście.

Co do subkultur to nie mam z nimi większego problemu, realizują one jakieś potrzeby ich "członków" i o ile nie są szkodliwe wobec reszty społeczeństwa, to nie widzę powodu dla którego miałyby mi przeszkadzać, no dobra czasem może czuję lekką irytację. Sam nigdy nie miałem ochoty należeć do żadnej subkultury bo czułbym się zwyczajnie ograniczony. Nie rozumiem tego jak można w swoim systemie wartości umieścić tak wysoko któreś z zainteresowań (gatunek muzyczny, klub sportowy czy też realizowane hobby), aby przedłożyć je tak bardzo nad całą resztę. Dla mnie jedna płaszczyzna porozumienia to zdecydowanie za mało aby się z kimś jednoczyć i, o zgrozo, ubierać się podobnie do tej osoby.
Bywam piątką.

soifon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 21 maja 2011, 19:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#29 Post autor: soifon96 » poniedziałek, 23 maja 2011, 19:25

Szpak nie zalicza sie do zadnej subkultury, potwierdzam, a jesli chodzi o ich role to ja spelniaja, kazdy ma wlasne, ze tak powiem fobie:D
czysta 7 :D

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#30 Post autor: Mandarynka » wtorek, 24 maja 2011, 20:09

Uważam, że subkultury są potrzebne młodym ludziom, poznają w ten sposób innych o podobnych zamiłowaniach.
Jak to ujęła moja koleżanka: "Przyjaciel to osoba o tak samo zrytej bani jak Twoja".
czysta 7.

ODPOWIEDZ