Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1276 Post autor: duplo » sobota, 16 maja 2015, 16:43

Był na forum w lutym, zajrzał na jakiś czas i uciekł


We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1277 Post autor: Eol » sobota, 16 maja 2015, 18:05

Mój błąd. Nie wiem czemu Bodzios przyszedł mi do głowy :( Chodziło mi o Tortuge :(
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1278 Post autor: Molik » sobota, 16 maja 2015, 21:06

Jakoś piątkowo brzmi, co nie?
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1279 Post autor: Agon » sobota, 16 maja 2015, 21:46

Molik pisze:Jakoś piątkowo brzmi, co nie?
Genialne. Opisy z tej strony przebijają Enneagram xD

Awatar użytkownika
kruczy
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2015, 22:35

Re: Jak odkryliście, że jesteście 5

#1280 Post autor: kruczy » środa, 20 maja 2015, 23:12

Agon pisze:
kruczy, jesteś lubiany i szanowany, lubiany i nieszanowany, nielubiany i szanowany, czy tak jak ja nielubiany i nieszanowany?
Agon jestem raczej nielubiany i szanowany ale z tym drugim to różnie bywa, być może bardziej to sobie wyobrażam niż jest
w rzeczywistości. Wydaje mi się, że znajomi, którzy jak sama nazwa wskazuje powinni mnie znać, nie wiedzą o mnie prawie
nic i stąd moje postrzeganie dotyczące ich stosunku wobec mnie, raczej się mnie obawiają niż szanują, bo szanować
to trzeba mieć za co, tajemniczość chyba na to nie zasługuje ;)


Przeniesiono do offtopu. Na zgłoszenie innego użytkownika. Aleksandrowa
4w5
MBTI- INTJ

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak odkryliście, że jesteście 5

#1281 Post autor: Agon » czwartek, 21 maja 2015, 00:43

kruczy pisze:Wydaje mi się, że znajomi, którzy jak sama nazwa wskazuje powinni mnie znać, nie wiedzą o mnie prawie
nic i stąd moje postrzeganie dotyczące ich stosunku wobec mnie, raczej się mnie obawiają niż szanują, bo szanować
to trzeba mieć za co, tajemniczość chyba na to nie zasługuje ;)
Strach to nie szacunek. Bać się można człowieka chorego psychicznie, bo jest niebezpieczny, ale nikt nie będzie mieć go za autorytet, bo nie jest kompetentny.

Tak, czy owak moje pytanie nie miało związku z enneagramem, bo to nie od typu zależy, czy jest się lubianym i szanowanym.

Awatar użytkownika
kruczy
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2015, 22:35

Re: Jak odkryliście, że jesteście 5

#1282 Post autor: kruczy » czwartek, 21 maja 2015, 02:06

Agon pisze:
Tak, czy owak moje pytanie nie miało związku z enneagramem, bo to nie od typu zależy, czy jest się lubianym i szanowanym.
Zgadzam się z małym zastrzeżeniem, wydaje mi się, że pierwsze wrażenie, które jak wiadomo mocno wpływa na dalszy przebieg relacji może zależeć od typu. I teraz pytanie czy da się rozpoznać z jakim typem ma się do czynienia w przeciągu kilkudziesięciu sekund? Uważam, że tak, często jest to podświadome ale ma decydujące znaczenie w kwestii tego czy będziemy skłonni słuchać tej osoby czy będzie zależeć nam na tym, żeby jak najszybciej ulotnić się z miejsca spotkania (ja mam takie silne uprzedzenie do 8-mek).
Jeśli to co było nieświadome w procesie rozwoju zostanie wyciągnięte na powierzchnie świadomości to uprzedzenia znikają i łatwiej jest nam polubić kogoś bo już nie sugerujemy się zniekształconym wyobrażeniem. Czyli po prostu, nie polubimy tego kto od początku wzbudzi w nas lęk czy inne negatywne uczucia.
4w5
MBTI- INTJ

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak odkryliście, że jesteście 5

#1283 Post autor: Agon » czwartek, 21 maja 2015, 11:38

kruczy pisze:Zgadzam się z małym zastrzeżeniem, wydaje mi się, że pierwsze wrażenie, które jak wiadomo mocno wpływa na dalszy przebieg relacji może zależeć od typu. I teraz pytanie czy da się rozpoznać z jakim typem ma się do czynienia w przeciągu kilkudziesięciu sekund? Uważam, że tak, często jest to podświadome ale ma decydujące znaczenie w kwestii tego czy będziemy skłonni słuchać tej osoby czy będzie zależeć nam na tym, żeby jak najszybciej ulotnić się z miejsca spotkania (ja mam takie silne uprzedzenie do 8-mek).
Ja uważam, że nie. Skoro sami mamy problem z rozpoznaniem swojego typu, to co dopiero z rozpoznaniem czyjegoś typu i to w dodatku pod wpływem pierwszego wrażenia. Komuś może się uaktywnić jakieś skrzydło, połączenie, może być na niskim/wysokim PRO itd.

Też nie trawię 8mek (poza tymi na wysokim PRO), bo mają dziwne poczucie niezależności. Podobnie jak dla 5, tak i dla 8 niezależność jest bardzo ważna, ale 5 po prostu zajmują się swoimi sprawami, a 8 wtrącają się w życie innych (podobnie jak 2, ale od 2 są znacznie bardziej wredne) i próbują kontrolować ludzi. Dziwna ta niezależność skoro zależy od poczucia dominacji nad innymi, czyli od obecności ludzi ;)

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1284 Post autor: Molik » czwartek, 21 maja 2015, 21:10

Radek_ w wątku o nazwach dla Piątek pisze:Nadludzie.
Żaden typ nie jest typem nadludzi.


Agon - identyfikujesz się z małpami, lubisz te zwierzątka czy obrazek Ci się spodobał? Głupio wygląda ta małpa. Tak się szczerzy jakby alkohol wyżarł jej szare komórki.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1285 Post autor: Agon » czwartek, 21 maja 2015, 22:42

Molik pisze:Agon - identyfikujesz się z małpami, lubisz te zwierzątka czy obrazek Ci się spodobał? Głupio wygląda ta małpa. Tak się szczerzy jakby alkohol wyżarł jej szare komórki.
Znudził mi się Edwin, może do niego wrócę. Na razie wolę małpę, bo lubię te zwierzęta. Szczerzy się ponieważ wie, że życie jest piękne. Jest szczęśliwa, bo świeci Słońce, ma co jeść i jest bezpieczna. Ja podobnie jak i ta małpa jestem na obecną chwilę szczęśliwy. Niczego aktualnie mi nie potrzeba.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1286 Post autor: Eol » piątek, 26 czerwca 2015, 14:14

Nie mogę znaleźć u nas tematu w stylu "wrzuć coś ciekawego". Pewnie jest ale coś moje oczy mnie zawodzą...
Wrzucę tu bardzo ciekawy wykład Grzegorza Brauna na temat nocy listopadowej i początków Powstania Listopadowego. To jest link do pierwszej z trzech części (po około 45 minut każda) genezy powstania ludności Warszawy w noc listopadową. Kolejne dalej się ukażą kiedy kliknie się na pierwszą.
Jeśli ktoś wytrzyma, to polecam, bo moim zdaniem warto tego posłuchać :wink:
Muszę posłuchać jeszcze tego co ma on do powiedzenia na temat Powstania Styczniowego.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1287 Post autor: Molik » piątek, 26 czerwca 2015, 14:46

Eol pisze:Nie mogę znaleźć u nas tematu w stylu "wrzuć coś ciekawego". Pewnie jest ale coś moje oczy mnie zawodzą...
Wrzucę tu bardzo ciekawy wykład Grzegorza Brauna na temat nocy listopadowej i początków Powstania Listopadowego. To jest link do pierwszej z trzech części (po około 45 minut każda) genezy powstania ludności Warszawy w noc listopadową. Kolejne dalej się ukażą kiedy kliknie się na pierwszą.
Jeśli ktoś wytrzyma, to polecam, bo moim zdaniem warto tego posłuchać :wink:
Muszę posłuchać jeszcze tego co ma on do powiedzenia na temat Powstania Styczniowego.

http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=4790

Ogólny, dla całego forum.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1288 Post autor: Brat_Sofa » wtorek, 7 lipca 2015, 03:01

Aż sobie zacząłem czytać na wikiquote cytaty z Dnia Świra w związku z użyciem jednego w innym wątku przed chwilą, i znalazłem odpowiedź której nie do końca byłem świadom, dlaczego w tym momencie piszę tu, a nie smacznie śpię:
"Boję się nocy. Raczej nie to, nie mogę położyć się spać. Mimo, że jestem zmęczony i senny, jakiś niepokój ściskający serce, że jak to, to już koniec dnia? Już się nic dzisiaj nie zdarzy?"
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1289 Post autor: TowarzyszFrytas » sobota, 25 lipca 2015, 01:04

Jakby nurtował was kiedyś problem co jest szybsze:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sREFN4TNAR4[/youtube]
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Offchi
Posty: 122
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 21:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowy kącik offtopowy. Piszta co chceta

#1290 Post autor: Offchi » czwartek, 30 lipca 2015, 18:01

TowarzyszFrytas pisze:Jakby nurtował was kiedyś problem co jest szybsze:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sREFN4TNAR4[/youtube]
Leciało kiedyś na Polsacie.
postkorwinista

ODPOWIEDZ